Раждане в АГ "Света София"(бившата Тина Киркова)

  • 140 596
  • 1 235
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 250
Моята приятелка ходеше на ЖК в Тина Киркова при д-р Василева и беше много доволна от нея.Аз лично ходя при д-р Барбова в клиника Полимед,но тя има кабинет и в болница Доверие- доволна съм от нея, има много добра апаратура и каквото я питаш обяснява.

# 46
  • София
  • Мнения: 39 765
В предишният си пост за списъка забравих.
Ани вземи си мазило за разранени зърна. Гармастан-а се мие преди всяко кърмене. Лансинох-а също е добър.
Вземи си и силиконови зърна на Авент, за всеки случай.

# 47
  • Мнения: 250
Благодаря AnMary  Grinning !

# 48
  • София
  • Мнения: 39 765
Силиконовите зърна са по-скоро ако нямаш добре оформени зърна на гърдите. И естествено намаляват малко болката при сукане.

В Тина Киркова насърчават майките да слагат бебетата на гърдата и да сучат. Алекс го взех 8 часа след раждането, казах, че нямам даже и коластра, микропедиатърката каза "нищо, слагай го на гърдата".
Не е задължително да ти се разранят зърната, но в повечето случаи става точно това.

Зърната на Авент са няколко вида, в зависимост от размера. Аз защо ли в началото си мислех, че размера на силиконовото зърно зависи от големината на моето зърно. Мисля, че зависи от големината на бебешката уста. Мъж ми ми купува зърната и ме пита "какви", аз рекох "големи". Та голямото зърно изпълваше цялата уста на Алекс Simple Smile Провери в аптеката и направи сравнение м/у различните видове силиконови зърна. Или си купи стандартният вариант, който съдържа едно малко и едно голямо зърно. Силиконовите зърна се продават в кутийка, по два броя.

# 49
  • Мнения: 250
А да силиконови зърна съм си взела и гермастан също  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 4 070
ani_1980 , дано да родиш чак в др зодия- лъв, че е готина
Успех!!

# 51
  • София
  • Мнения: 39 765
Ми то нашият Алекс беше правен за рак, ама стана близнак Simple Smile
Мъж ми и той фен на лъв-а.

# 52
  • Мнения: 4 070
AnMary , аз съм близнак- така , че Алекс е улучил Laughing
Раците са много сложни натури-познавам поне 5 -ма и всичките (и мъжете и жените са малко...............леко казано странни)-затова, но това са бели кахъри Wink

# 53
  • Мнения: 250
ООО и аз искам лъвче, но все пак Божа работа  Grinning!За сега държа фронта  Joy

# 54
  • Мнения: 250
Последните дни са най - гадни,постоянно съм в очакване чак не мога да спя  Laughing , а пък как ме е страх не е истина   Sad. Но трябва да мине. Предполагам , че и при вас е било така.

# 55
  • София
  • Мнения: 39 765
Няма връщане назад Simple Smile Скоро да се похвалиш   bouquet
Аз и на двете раждания заявих в родилното, че не искам да раждам Simple Smile

Беше ме страх само с Алекс. Имах проблемна бременност. 1во ниска плацента, много ме болеше в началото, после Алекс беше поседнал и нямаше намерение да се обръща. Кръвното. Родих почти месец по-рано.
Забравих за себе си. Беше ме страх за бебето. Но сега папка здраво и наваксва  Simple Smile

Нормално е да те е страх. Но всичко ще минеи ще забравиш Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 410
 я кажете които сте раждали с операция - как ви плануваха?кога отидохте?правят ли ви изследвания в "Тина КИркова" или гинеколога от ЖК?

# 57
  • Мнения: 250
А да попитам в стаите, в болницата по колко човека са?И всяка стая ли има баня?От чисто любопитство питам, защото толкова 3-4 дена ще изкарам.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 020
Някой питаше за запис на тонове (извинявайте, че не запомних кой но четох по диагонал темата) - та отивате на регистратурата, която е срещу парадния вход, давате лична карта (само първия път) и казвате, че сте за запис на тонове. Там ви издават листче с час и ви казват пред кой кабинет да чакате. Само да кажа, че много се чака. И тези часове просто ги дават ориентировъчно. После от кабинета ви питат кой за колко часа е и така влизате, лягате 20 минути близо на апарата и си отивате по живо по здраво. А дават ви една бележка с тоновете на бебето. Друго май нямаше.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 020
Ани стаите са по 3 или по 4 човека с една обща баня между двете стаи. Честно казано за трите дена там един път не беше заета банята и тоалетната. Все така се случваше, че се редувахме.

Общи условия

Активация на акаунт