Майчета 2005- Тема 113

  • 12 961
  • 304
  •   1
Отговори
# 255
  • Варна
  • Мнения: 5 593
КатКа, по-бързо да оздравява Станислава. Hug
Кременхен, стискам палци, но честно казано не ми се вярва.
Ние сме си все така. Детелна я повтори някакъв вирус и беше зле в петък и събота. Беше спряла съвсем да яде и само искаше да спи. В неделя се оправи.
Моят мъж си е в къщи отпуска и имаме достатъчно време да се скарваме по няколко пъти на ден. Най-новата тема е мерака му вместо да купим нови мебели за хола да претапицира старите почти 50 годишни такива. Те са стил ранен соц и като цяло са доста очукани и повредени, ама не харесва тия които се продават сега, а и не му се занимава с търсене и така.

# 256
  • Мнения: 920
Как е Калоянчо? Дано е било нещо леко.

Тц. Малка Т, по-голяма Т, най-голяма Т. Добре че още на 37,3 почнахме АБ. Кашлицата и хремата отшумяват, но Т продължава. да видим. Днес ще стане 6 прием, вече се надявам да престане да я дига.

Мартеа супер звучи. Ние имахме планове за този уикенд за извън Сф, но се разминаха. В петък съм пак на изследване и на доктор, да видим -  мисля че няма да е много склонен да пътувам, защото е седене на едно място с крак надолу.... но каквото е такова.

Кременхен имам познати, които няколко пъти ходят до Щатско с детето - защо да ен ви пуснат?

# 257
  • Мнения: 302
Хоп, и ние в кюпа с температурите  Sad Даже и повърна единократно и се оплаква от главобол.... Дано е някакъв вирус и мине бързо, че само преди 2 седмици пи АБ.
А , и никакви афти не ща да виждам  Crossing Arms

# 258
  • Мнения: 4 315
И Теа е с температура. Снощи изведнъж оклюма и за нула време вдигна 39. Гледах гърлото, зачервено е, виждат се или афти, или налепи - не мога да преценя кое от двете е. Ще чакам баща й, за да я заведем на лекар в София.
А преди това се сурна по стълбите и сериозно се охлузи на гръбчето, в областта на левите ребра, над бъбреците. Изтръпнах. А баща й после като ми вкара параноята да не  би да е вдигнала Т от това.... Според вас не е възможно, нали? Иначе на гърлото определено й има нещо, само дето не зная какво.

# 259
  • Мнения: 31
Ей, какви са тези болести, които изведнъж нападнаха малките. Ако са афти, действайте докато му е времето. Марти започна с еднократно повръщане, но имахме късмет, че пиеше течности през цялото време, за ядене и дума не ставаше. Не се оставяйте да ви изписват АБ, защото афтите са от групата на шарките и Аб само ги потиска,а не ги лекува.

Искрено пожелавам на всички да се оправят децата с въжможно най-малко усложнения.

А преди това се сурна по стълбите и сериозно се охлузи на гръбчето, в областта на левите ребра, над бъбреците. Изтръпнах. А баща й после като ми вкара параноята да не  би да е вдигнала Т от това.... Според вас не е възможно, нали? Иначе на гърлото определено й има нещо, само дето не зная какво.

мартеа, не се шашкай толкова много, на децата костите така са устроени, че като паднат веднъж, няма да им се случи най-лошото. Досега от паданията, които имат трябваше да са се потрошили. Мисля, че досега само Калоянски беше пострадал сериозно или се бъркам.

Моят мъж си е в къщи отпуска и имаме достатъчно време да се скарваме по няколко пъти на ден. Най-новата тема е мерака му вместо да купим нови мебели за хола да претапицира старите почти 50 годишни такива. Те са стил ранен соц и като цяло са доста очукани и повредени, ама не харесва тия които се продават сега, а и не му се занимава с търсене и така.

Despina, стъпвай яко на врата на мъжа си, цял живот ли ще живее по старо му. Има толкова хубави и функционални мебели, които може човек да си позволи в днешно време. Плюс това и претапицирането няма да му е без пари, като включиш и ремонта към тях.

# 260
  • Мнения: 920
Нормално ли ви се струва на 6 приема на АБ още да има Т? Педи вика на 7... е да видим ама ако пак дигне сменям пущината. Уж от рано го почнах преди да дигне висока Т, за ад не се налага да правим еквилибристики и да се оправи и да ходи на градина... а то - стана точно наопаки.

Мартеа от падане не може да вдигне Т - може нещо от уплахата да вдигне еднократно (както аз от притеснения вдигам), но мисля че ако не си е наранила вътрешно орган (което няма как да стане, щом се движи  Hug) няма как да вдигне Т.

Деспина ама и вие сте картинка. Подкрепям за нови мебели.

# 261
  • Мнения: 4 315
Теа е с вирусна херпангина. Мажем Дактарин, пръскаме Тантум Верде и се опитваме да овладяваме температурата. Сутринта стигна до 39,2, дадох Нурофен и учудващо Теа ми позволи съвсем доброволно да й сложа чорапи с оцет.
Кременхен, АБ не просто потиска развитието на афтите, ами й причинява допълнителното им развитие. Те са един вид гъбички, затова.
Затова и не смеех да предприема нищо преди да види лекар белите неща по гърлото на Теа, даже за всеки случай от вчера до днес не й давах и млечни - защото при афти трябва и определена диета.

Срещнахме се с Пателина в поликлиниката, от толкова време точно там да се засечем... Какво се оказа вашето?

Дано дечицата ни се оправят бързо и безпроблемно Praynig

# 262
  • Мнения: 302
Mдааа, поликлиниката не е най-хубавото място за срещи, ама какво да се прави ...
Вирус се оказа, както и предполагах . Дишане чисто, гърло леко червено, няма афти (чук-чук) . Ще пием Т-понижаващи и за повръщането илачи, че и суринта върна. За разлика от Теа, обаче не дава никакви чорапи и кърпи да му сложа  Tired

# 263
  • Мнения: 4 315
Тиа, 6 приема колко дни са? Нашата казва, че не е ли ок на третия (ден), не е този правилният АБ.

Нина, нашата педиатърка първо това ни пита - дали повръща. Каза, че това е другият модрен вирус - имало три на мода сега - ентеровирус, вирусна херпангина и вирусна гнойна ангина. Много, ама много да го оводняваш. Да оздравявате бързо!

# 264
  • Варна
  • Мнения: 5 593
Мартеа, ужас, аман от вируси.
Скорощно оздравяване на всички болни душици. Hug Hug Hug

# 265
  • Мнения: 995
Мартеа и вие ли ooooh! Станислава смуче Тантум лимон на таблетки. Нашата докторка каза, че така се освобождава по бавно лекарството и има по-голям ефект. Устето още не и е пламнало виждам само две ранички около носоглътката, температура няма от сутринта, храни се и иска много вода. Иначе живна, дали Умкалора до този момент удържа нещата не знам Thinking
В събота надвечер игра с две отделни компании деца, много тича, изпоти се и аз решеих да и дам малко от капките да не истине. Тя пък в неделя следобед направо си вдигна темпертура и така. Като че ли предвидих какво ще стане.
Пателина, дано "вашият" вирус е по-лек.
Тиа, веднъж ни се е случвало температурата да падне на 4я ден, т. е. около 8я прием.
Деспинке, Кременхен ти е написала едни хубави неща... много ти се катери по главата твоят мъж Peace

Много здраве на всички Hug

# 266
  • Мнения: 4 315
Теа също. А и Ава ли е с афти? Ти ме подсети за Умкалора, но дали да й го дам превантивно, сополи (засега) няма. Че той нали се води за синузити и бронхити, да не предобря newsm78

# 267
  • Мнения: 302
И аз се чудя за Умкалор-а - дали да давам? А, и дали е в срок , като съм го отворила на 21.06?
Иначе той си пие вода и сок - на малки глътки, взех и глюкозен серум, ако се наложи. Днес и хапна солети, печена филийка . Само дето Т още си я поддържа. Искам да изчезне тая пущина  Crossing Arms

Хайде, бързо оздравяване на наборите!  Praynig

# 268
  • Мнения: 995
Теа също. А и Ава ли е с афти? Ти ме подсети за Умкалора, но дали да й го дам превантивно, сополи (засега) няма. Че той нали се води за синузити и бронхити, да не предобря newsm78

Разчитам на антивирусното му действие. Давам само Умкалор, вит.Ц и татнтум лимон.

# 269
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Еееее, стига, де! Какво сатан с тези болести, цяла вълна  Confused Стискам палци на всички за бързо и лесно оздравяване  Praynig  Heart Eyes
Тиа, когато лежахмев болницата с пневмонията на детето, не се повлия от първия приложен АБ. Чакахме го да подейства 72 часа. После го смениха. Ако 8 приема означават повече от 3-4 дни, вероятно ще се сменя, за съжаление  Sad
Давайте Умкалор, има противовирусно действие така или иначе. Пателина, три месеца му е срокът отворен.

Общи условия

Активация на акаунт