Майчета 2005- Тема 113

  • 12 959
  • 304
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 102
Бързо оздравяване на всички дребосъци Hug Дени си ходи на градинка всеки ден и се моля да му се разминат тия вируси, да го заобикалят поне още 1 седмица. Вчера ми разказа, че едно от дечицата в групата му повръщало цял ден...

# 271
  • Мнения: 449
Ужас, какво ви нападнаха тези вируси...то не че ние сме се оттървали, де  Tired, ама Умкалора при нас определено има действие, даден при първи симптоми. Само дето нашта докторка (не личната, а завеждащата на инфекциозното) казва, че 10 капки за нашите деца са малко. Трябвало минимум 15, а норнално 20. И едни много ефикасни капки за нос ни изписа-Муконазал, уж не се препоръчвали за деца под 6 години, но при нас определено подействаха добре Peace
Деспина, съгласна съм, че има много хубави нови мебели на достъпни цени. А и между другото, нека мъжът ти да провери цените на претапицирането. Нерядко излиза по-изгодно да си купиш ново  Peace
Мартеа, и според мен едва ли е от падането...ние трябваше всеки ден да сме с температура Tired
Кой беше писал за тромбофлебит от противозачатъчни, Тиа ли, Пателина ли?Аз пък за 2 месеца вдигнах 6 кг от Ясмин-а и нямат сваляне ви казвам Twisted Evil
Айде, душички, ще бегам, лека вечер и скорошно оздравяване на всички дребосъци Hug

# 272
  • София
  • Мнения: 2 896
Айде всички болни да оздравяват! кви са тези болести и вируси посред лято, ааамахааа  #Cussing out

Ема има някакви остатъчни сополки от по-миналата седмица, но е добре като цяло.

Аз по-миналата седмица за първи път дадох Умкалор и накрая почнах да се уливам с него и да давам по 15 капки  Embarassed
ама без да ми е казал лекар.

Августа, и аз качих порядъчно много кила навремето с Цилест, от тогава не съм взимала ПЗ и нямам намерение да взимам. Искам си "the whole package" - (малко съм предубедена, че ми вляят на ищаха  Laughing)

Ние в събота сме на сватба, деверът се жени, чудя се с какво да обличам Емата?!

# 273
  • Мнения: 920
Кой беше писал за тромбофлебит от противозачатъчни, Тиа ли, Пателина ли?Аз пък за 2 месеца вдигнах 6 кг от Ясмин-а и нямат сваляне ви казвам Twisted Evil

Аз  Rolling Eyes. Аз за две години не качих особено. Но явно в комбинация с пушенето и обездвижването не ми дойдоха добре.

пу пу Т май я овладяхме с тоя 7 прием.

Айде оздравявайте.

# 274
  • Мнения: 4 248
И аз започнах да давам Умкалор. Ама вие за какви 10-15 капки говорите, аз винаги си двам сумарно по 30 на ден - 3 приема по 10 капки. Така пишеше на упътването спрямо нейните кг/възраст, така давам. Педиатърката и да я питам, тя този препарат не го знае, така че няма смисъл, затова се придържам към упътването.

За падането - вероятно не съм се изразила правилно - значи тя се охлузи доста - една синьо-червенка с размера на дланта ми, с две охлузни рани с размера на монета от 1 лв. по средата. Това в областта на (над) левия бъбрек. Падна на металните ръбове на стълбите, изтътрузи се по 2-3 от тях, след което успях да я хвана. Оттам мъжът ми ме притесни с мнението да не е наранен орган (недай Боже) и оттам да е вдигнала Т. Иначе не съм чак такава параноичка, и Теа е на 3 и пада поне по 5 пъти на ден Peace

# 275
  • Мнения: 449
Много набързо се включвам, че компа-ми нещо се бъгна и от вчера отказва да разпознае собствения си хард Twisted Evil
А на лаптоп-а сина ми му изчегърка половината копчета с ножче Sad Другите ги  оправихме,  ама с интервалите е голям зор. Как работя-не ме питайте Crazy
Мартеа, аз за еднократния прием говоря. И аз давам 3х10, 3 пъти дневно преди хранене, ама по 15-20 трябвало Peace
Съвсем наскоро имахме подобно падане с охлузване по гърба, ама по целия гръб имаше дълбоки охлузвания Rolling Eyes Ако пък много се замисляш, заведете я на лекар, ама мисля, че не е това. В момента върлувал някакъв ужасен вирус с разстройство, повръщане и висока Т. Пазете се, доколкото е възможно Hug
Бягам, стискайте ми  палци, че страшно много ми се струпа, имам нужда от вашата енергия Heart Eyes
 

# 276
  • Мнения: 2 407
Здравейте,ние бяхме на море на Равда,Съни и Несебар.Изкарахме много добре,Ники слушаше като цяло.Бяхме за 4 дни.много и хареса и само ми повтаряше(Мамо ама много е убаво тука!)Тя обожава морето.Сега е при баща си да му разказва ,ще кача снимки.Рева ми единя ден ,че искаше да и купя едно куче,ей до като не го купих не млъкна,цялия Несебър-стария град ни чу,ужас.На другия ден на всички разправяше, че е ревала за кучето и че не е слушала и съм я набила.Дзвер!
На всички болни бързо оздравяване. Hug Hug
За вируса моята колежка  при която бях, се върнахме заедно и нейните деца го хванаха този вирус,повръщане,много неприятно.Явно е от тамошната вода.

# 277
  • Мнения: 472
Здравейте!
Да почерпя виртуално, че Маги вчера имаше имен ден!
Не, че празнувахме  Embarassed. И тя милата трети ден вдига температура. За сега ни казаха само да я сваляме, ако е над 38. Иначе само гърлото и е леко зачервено, нищо друго. На всичкото отгоре и баща ми е зле, та от утре съм с него по болници  Cry. Дано всичко се нареди и да заминем, че вече не се издържа.
Всички болнички да се оправят бързо   bouquet

# 278
  • Мнения: 829
Adry, да ви е жива и здрава именичката и много да ви радва! Дано всички около теб са здрави, за да заминете, както ти се иска!

и всички останали болнички бързо да оздравяват! много ги мразя летните вируси - времето хубаво, а децата - болни!  Close

ние сме добре, пу-пу, готвим първия РД на Надето. Марти страшно ревнува напоследък (сугурно покрай приказките за празник за нея, подаръци и т.н.) Макар че най-близките винаги взимат това под внимание и имат подаръче и за него. Иска да я настъпва по ръцете (тя лази), или я бута леко, както се е изправила подпряна на дивана и тя пада назад... изобщо... труден момент е за него и за всички ни!

Бъдете усмихнати, за да ни се усмихне слънцето пак!  Hug

# 279
  • Мнения: 2 407
Адри да ти е жива и здрава малката принцеса.
При нас нищо ново,планувам да посетя морето по женски,ама ако не се оправи това време ,май ще почивам.

# 280
  • Мнения: 1 037
Ето ни и нас след морето!Снимки ще показвам по натам,че не съм ги смъкнала още Embarassed
Много мъници болни,пожелавам им скоро да са здрави! Praynig
Малейна,и при нас ситуацията е същата-ревност има,ама поне не е агресивен Данчо.Иска да прави същите неща като Радо.И ние подготвяме РД-то,но Данчо иска и той торта и РД Crazy
Адри,честита именичка на патерици!Да расте здрава и засмяна!
Сега ще бягам,че малък Радо се събуди и ще ходим за кухня.Целувки! Heart Eyes
Валя къде се покри?

# 281
  • Мнения: 829
е, Дидка, аз установих, че при Марти ревността е на периоди - ту я има, ту отминава (все се надявам, че завинаги). Просто сега сме в поредния период на ревност. А когато не сме - никакви проблеми, никаква агресия няма.  Tired

# 282
  • Мнения: 4 248
Привет!

Честито на Маги, много късмет да й носи името!
Адри, дано всичко е наред с баща ти.

И аз съм тук, чета.
Днес съм на работа, едната баба гледа Теа, утре е на ред другата. Опитваме се да борим херпангината, но гърлото е още зачервено и белите петна са си там. Надявам се бързо да й разминава Praynig

Августа Heart Eyes

Ками, Дидка, чакаме снимки.

По въпроса с ревността нищо не мога да кажа, освен моите собствени бегли спомени. Ние с брат ми имаме 7г. и половина разлика. Чаках с нетърпение да се роди, говорех на куклите си, че вече няма да се занимавам с тях, защото нашите ще имат бебе и ще се занимавам с него. После като се роди много се дразнех на коментарите как съм била правела бели или съм се държала не както трябва, защото ревнувам. Издивявах просто, защото в моите собствени очи никога не съм ревнувала. Но все пак разликата ни е голяма, така че в случая с породените деца, това вероятно не важи.

Морски момичета, как е времето на морето в момента, вали ли, студено ли е?

# 283
  • Варна
  • Мнения: 5 592
При нас времето е горещо и слънчево. За сега не е валяло.
Ивчо и той е от болните. От понеделник кашля нещо и му дразни на гърлото. В момента си е в къщи и взаимно си лазим по нервите. Днес ходихме да гледаме мебели тримата. Такъв екшън падна, нямам думи.
Адри, честито на именницата. Да оздравява по-скоро. И дано на татко ти да му няма нищо.
Всички болни да се оправят по-скоро. Много е гадно това в такова хубаво време децата да са болни.
malejna, вече три години и все пак каката продължава да ревнува. Защо сме обичали повече малкия, защо сме го гушкали повече, което не е вярно, но тя така си е решила. Снощи го удари доста силно по главата с една тежка кяртонена кутия. Мъжът ми едвам се сдържа да не я отупа. Сто пъти сме и казвали, че не трябва да го удря, блъска и дърпа, но тя се прави че не ни чува и си кара, както тя си знае. Редовно когато той иска да и вземе нещо го блъсва с две ръце и малкия навирва крака. Говорим, обясняваме, излизам само аз с нея и угаждам на капризи, баща и също като е само с нея правят каквото тя иска и пак не успяваме да я оборим тая ревност.

# 284
  • Мнения: 472
Благодаря на всички за пожеланията   bouquet
Днес с баща ми попаднахме на две невероятни жени в болницата - докторка и мед. сестра. Честно да ви кажа направо съм очарована от вниманието и грижите, които ни отделиха. От толкова ходения по такива заведения не ми се беше случвало такова чудо. Без рушвети и др.подобни ни помогнаха страшно много. Няма да се впускам в подробности, но на края освен, че ни уредиха бърз преглед при специалист, който е в отпуск и беше дошъл инцидентно, но и ми услужиха с пари. Жената даже не пожела да и оставя нищо и ми каза, че не се съмнява, че ще и ги върна. Иначе като цяло нямам думи - назначили са му сто хиляди изследвания, а има право само на едно направление, т.е. за всичко останало си платихме като попове и утре пак, ама здраве да е.
Маги продължава да качва от време на време температура, а нищо друго и няма. Нощес даже качи до 39.5, та утре и нея ще я водя по доктори.
Деспина, дано да се пребориш с мъжа ти. Аз също съм за нови мебели, а и избора наистина е огромен. Вече има много хубави неща на съвсем прилични цени  Wink
Много поздрави и всички болнички, бързо да оздравяват!

Общи условия

Активация на акаунт