Летен вирус!

  • 8 021
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 212
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=299899.0

Mоята тема от преди няколко седмици, може да ти бъде полезна при идея за храните .... въпреки, че твоя бебо е по-малък  Peace
Уви, не е един .... поне няколко са летните вируси  Sad
Плюс вашия вариант, има такъв и без температура .... само диария и кашлица - синът ми го прекара наскоро .
Бързо справяне със ситуацията , да го преборите гадния вирус !  Peace

# 16
  • Мнения: 79
Милите бебоци ConfusedМоите синове на 8г. и 10г. бяха цяла седмица така...Опитах всички лекарства,но...помогна ама наистина само чай от джоджен и листа от малини.Препоръчвам го горещо!Аз дадох и ампула гентамицин от малките,вие преценете според възръста на дечицата ви!Много прегръдки от мен и кураж на уморените майчета  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 614
Следи да не се обезводни - много вода, Хидрасек, Ентерол (за последните 2 виж дозировките). ХИПП имат едно сокче против разстройство, докоркото си спомням!
Успех, и дано бързо оздравяват бебоците ви!  Praynig

# 18
  • Мнения: 305
Синът ми е на 1г и 3 месеца,сега и той е с разстройство,но без температура,миналата година беше по същия начин Tired Давам му оризова вода и Ентерол по половин пакетче в храната,вие май сте малки за Ентерол newsm78 Избягвайте жегите и стоите на хладно,бързо оздравяване

# 19
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Хип имат едно сокче при диария, с вкус на морков. Казва се HIPP ORS 200. Моите отказват да пият течности и само този сок успявах да дам.
Тук пише малко повече за него http://www.hipp.bg/download.php?name=28654_HiPP_ORS_200_BG_28.10.pdf

# 20
  • Мнения: 421
Здравейте - и ние сме с температура,която сваляме с Панадол и леко стамашно разтройство.Няма диария,но попринцип ака по два-три пъти на ден,а днес е акала 6 и по малко. Още не съм я водила при лекарката ни.Ще видя утре как е и ще предприема мерки сутринта. Сега ще дам на Хип затягащия сок,наливаме се с течности и дано да минем без доктори ( и двете доста ги мразим)

# 21
  • Мнения: 780
Минахме го.Температура 38-39 градуса, стомашно разтройство и авти.Отказваше да яде, не пиеше вода.
По-бързо оздравяване!  bouquet

# 22
  • Мнения: 421
Ходихме същата вечер на лекар (след първия ми пост) ... летен вирус. Мислех да ида на следващата сутрин,но положението се влоши по-бързо от очакваното. Разстройство,токазва да яде и пие почти всеки път,рядко изпива 100-130мл АМ. Взех лечебната Хумана,ама не я иска. Сока на Хип - не го иска. Само водичка и обикновеното АМ. Повърна веднъж.Първите дни не можехме да сваляаме Т - само с оцет и панадола.Сега не вдига Т,но превантивно пием Панадол и Нурофен - прец 4часа. Много е отпаднала и нощем трудно спи...Вече общо 3денонощия...дано от утре почне да се оправя...    Praynig 
Успех на всички малки дечица!    Hug

# 23
  • Мнения: 80
И моите деца се разболяха.Първо баткото.Вече се оправи, слава богу. А сега и малкия. Снощи повръща 4 пъти, днес вече е и със разтройсво. За сега си има апетит, пие и доста течности, но... Купих лечебната Милупа. Сега въпросът ми е : Мога ли един, два дни да му давам само от нея и нищо друго за ядене?
Преди две седмици големия пак беше болен. Не се ли изгражда имунитет към летните вируси?
Дано всички болни дечица се оправят бързо Hug

# 24
  • Варна
  • Мнения: 83
Тези летни вируси са ужасни. При нас (5г.)симптомите са: повръщане, температура (38.5-39.00), отпадналост, безапетитие и много сън. Лечението: 2 малки ампули Гентамицин, Вумитусхил, Еферелган, Нурофен, Коластра, Зелена енергия, Глюкоза (за пиене), вода, сухар и солети. Този Гентамицин, обаче ме притеснява. Защо изписват и него на малки деца?

# 25
  • Мнения: 418
ние преди няколко седмици бяхме с повръщане баз Т...но от тази нощ с Т-38,5...немога да я сваля..пие Панадол и Нурофен през 5 часа...от днес с разстройство,давам ентерол...нямат ли край тези летни вируси Sad

# 26
  • Мнения: 10
здравейте, и аз да се оплача ooooh!
всички го минаха, свекъра, свекървата, мъжо, баткото (само аз държа още)
сега и малчо, много зле Cryтака се превива от болки в стомахчето, а е само на 2 месеца, незнам какво ще го правя, днес е 3-ти ден, има 38,6 и аз освен покмалко панадол и оцет друго не смея, добре поне че хапва лечебната хумана  Praynig
това е най-коварния вирус кото съм виждала, дай Боже да се оправи бързо и да дойде края на този вирус завинаги, и не само той всички болнни дечица, а на здравите желая само здраве!!!!

# 27
  • Мнения: 379
и ние сме болни вече 3ти ден; температурата падна от днес сутринта, но не иска да яде изобщо; каквато е хърба съвсем ще ми изчезне детенцето  Cry;
към мамите, които са го минали - кога ви се появи апетита отново?

# 28
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
И моето момченце е болно - най-вероятно от този летен грип Sad.  Има само висока темпратура, която не може да свали, иначе яде, но по малко. Силно се надявам да не повръща, защото от прочетенето тук ме хваща страх. Сега се чувства малко по-добре, но съм на тръни постоянно. Цяла нощ беше с Т, въпреки Нурофена, който му давах. В такива моменти се чувствам напълно безпомощна, защото лекарите само казват, че трябва да чакам да отмине...и да си давам Нурофена...Дано се оправи по-скоро,  вашите дечица също. Стискам палци!

# 29
  • Мнения: 227
Този вирус е ужасен.На дъщеря ми(10 год.)съм давала и ампула деган през устата,ако не спираше да повръща я водех в спешното да я бият мускулно.
Само искам да ви пиша за лечебната Хумана-с малкия миналата година бяхме в болница,заради този вирус и там ми казаха да му правя Хумана.Когато я правех по-течна като за шише,не искаше да я пие,но като я правех като каша(има в описанието как се прави каша )си похапваше повече от нея.Така че пробвайте да им я предлагате като каша.
Може да давате и глюкоза по лъжичка,по лъжичка.
Бързо оздравяване на всички дечица!

Общи условия

Активация на акаунт