Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 39

  • 32 408
  • 286
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Mimito, важното е че си успяла да си изпросиш Wink при нас в Торнадото май има и по 1.5кг. не съм много сигурна де, но следващият път ще проверя  Simple Smile

Ако има по 1.5 кг ще може ли да ми закупиш? Много искам кристална, че става за всичко Peace

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Mimito, при първа възможност ще ти взема. Мисля че към 8-9 юли ще ходя натам, ако не ми поръчат по-рано някоя друга торта, че имам моделираща маса само за 2 (максимум 3) а и 2-те са поръчани вече. На сайта им пише : Предлага се в разфасовки 1,5 и 5 кг. А пък от сайта на Новажел видях че цената е около 10лв. за 1.5кг. Ще се уточним на лични преди да отивам в Торнадо Wink

# 47
  • Мнения: 1 117
Бадемче , много свежа торта Simple Smile
Радина , страхотен трюфел.Така повече ми хареса от стандартния с трюфелите отгоре Simple Smile

Я кажете , тортата Рафаело как се понася в жегите. В смисъл не идва тежка , или? newsm78

# 48
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Ха, да се цопна и аз в новата тема, че като гледам как сте тръгнали още два дни да се изгубя и ще я изпишете  Heart Eyes.
Бопси чудесна торта и прекрасно изпълнение. Много идейна и предполагам много си зарадвала познатите си   bouquet
Бадемче, Радина големи вкусотийки и от вас. Браво момичета!  Hug
Гледам Мимито е питала за направата на морето, аз й бях подхвърлила, но не видях някой да е писал по въпроса и рекох да попитам направо  Mr. Green. Преди време като правех една торта с езеро имах същия проблем като нея, тогава някой беше дал дори линк как да се направи водата от оцветен в син цвят светъл конфитюр или сладко ли беше, но неможах да включа от какво точно   newsm78. Някой сеща ли се? Инак това за фарситурата е супер, но ако някой се сети да припомни това за сладкото ще съм му благодарна  Hug
Сега ще ви покажа и последната тортичка, която правих и за която с идеи се включиха някой от вас   bouquet. Много ми се щеше да направя направо торта с форма на зъб и една стоматоложка полегнала на зъбчето, но времето пак ме пристисна и нямах възможност за подвизи. В крайна сметка послушах съветите на всички ви и направих нещо средно между елегантна торта и закачлива, която се прие страхотно. Ето я и нея :

Ето и поглед отгоре:
Няма как да ви покажа разрез, но вътре е ето това:
Отгоре пеперудките направих с едни флурисциращи пепeрудки (от тия фигурки дето светят в тъмното има такива всякакви - звездички, лунички , слънца и както в моя случай пепeруди) Аз моите ги бях взела  преди години  за детската стая и така и не ги сложих. Отдавна се канех да пробвам да направя с тях отпечатък провукирана от едни такива професионалани неща за тортена декорация наречени "пачуърк кътърс" . Наколко пъти видях много изобретателно използване на такива подръчни материали и от някой от вас - като отпечатъци на  мъниста и подобни. Аз лично съм във възторг от резултата и ви насърчавам да използвате всякакви такива подръчни материали  за осъществяване на идеите си Mr. Green. . В това отношение няма как да не поздравя Ванчето невероятен усет имаш към тия неща   bouquet
Ето малко снимки на въпросните пеперудки      

  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 13:22 от КорНиШонка

# 49
  • Мнения: 492
лелеееееее  корниииии,  каква вкусотийка, направо неустоимо smile3501 
 идеята, която си дала е върха  bouquet

# 50
  • Мнения: 466
Корнишонка, много хубава тортичка ! Идеята с пеперудката е страхотна, ще търся и аз такива фигурки.

Момичета, да ви питам крем Ганаш може ли да се направи с млечен шоколад ,а не с тъмен или няма да стегне. Чудя се дали да не го пробвам него за тортата.

# 51
  • Мнения: 1 173
Корнишонка, много хубава тортичка ! Идеята с пеперудката е страхотна, ще търся и аз такива фигурки.

Момичета, да ви питам крем Ганаш може ли да се направи с млечен шоколад ,а не с тъмен или няма да стегне. Чудя се дали да не го пробвам него за тортата.
Аз съм го правила наполовина с млечен и натурален. На мен лично ми се стори че самия крем стана по мек- не стегна чак толкова(може и да греша и да е било от жегата). Но на мен вкуса ми харесва повече , защото само с натурален ми дойде горчиво.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 113
Корнишонка, много хубава тортичка ! Идеята с пеперудката е страхотна, ще търся и аз такива фигурки.

Момичета, да ви питам крем Ганаш може ли да се направи с млечен шоколад ,а не с тъмен или няма да стегне. Чудя се дали да не го пробвам него за тортата.

В това, което съм чела, дават напътствия за ганаче с черен и бял шоколад. Колкото повече е черния спрямо сметаната, по-твърдо става, при белия е дадена пропорция 3:1 за шоколад:сметана. Ако от това можеш да си направиш изводи...Дано някой пробвал с млечен се включи.

Корнишонка, идеята и изпълнението са невороятни - удачно и прецизно. Зъбчетата са толкова сладки..Всичко, всичко е много хубаво!

# 53
  • Мнения: 1 271
Корни

Момичета , ганаче става и с млечен шоколад, но....за да ви стой по твърд ще трябва да добавите и малко натурален.Значи аз го правя така
1 литър сметана
200 гр млечен шоколад тъмен или 300 грама бял
40-50 гр натурален шоколад.
Почти не се усеща горчиво в ганачето после.

# 54
# 55
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Kорни, знаеш че имам голяма слабост към твоите торти! Страхотни са!

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Нели, аз още вчера ти казах на скайп, че тортата е мноооого идейна. Браво за изпълнението.

Момичета, включвам се с едни скромни пастички. Общо станаха 6, но не на всички има бордюрче от цветчета, защото само 2 бяха за подарък- другите 4 за домашно ползване. Та съм снимала само 3-те, които успях напълно да завърша Wink

# 57
Може ли да попитам нещо бързичко.Направих преди малко ето този фондан:


1 с.л. желатин
1 с.л. олио
2 с.л. твърд маргарин
1 килограм пудра захар
100 мл глюкоза

Желатина загрейте в 100мл вода. В купа разбъркайте с миксера всички останали продукти и добавете разтворения желатин и месете до получаването на гладка маса. Ако нямате глюкоза, може да прибавите още маргарин(или палмово масло). Съхранявайте в найлоново фолио в хладилника.


Обаче тестото не ми се струва подходящо за моделиране.Едно много лепкаво седи такова.Не мога да го махна от ръцете си.Какво трябва да добавя още?Наистина е спешничко,защото вече е направен и ме е страх да не засъхне

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 12:58 от Hessy

# 58
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
svetlane ,dimitrina73 , Mimito,  silrai, Пепи благодаря ви момичета  Hug. Радвам се, че идеята ви е допаднала   bouquet
Hessy, аз не съм правила това покритие и не мога да ти бъда много от полза, но си мисля да не би да е било от захарта  newsm78, понеже някой от покритията омекват и се втечняват именно заради едро смляна пудра захар. Нямам идея наистина дали е от това, но си мисля, че е възможно. А за оправянето знам ли, освен да добавиш още захар и пак в хладилника да пробваш, но ако се съмняваш че е едро смляна вземи друга  Hug

# 59
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Абе Пепи, забравих ти пастичките бе душа  Mr. Green. Чудесни са , а това червено, ама как си го докарала убиец е  Shocked. Само червена ягодова ли ползва я издай тайната  Mr. Green   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт