Кръвосмешението

  • 39 847
  • 128
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 583
баба ми и дядо ми са втори братовчеди. православната църква е отказала да ги венчае заради това. родителите им са ги изгонили.
били са съответно на 16 и 20 години тогава/детска им работа/. вече не са между живите, но се радваха на внуци и правнуци до смъртта си. Peace

# 121
  • Мнения: 11 607
Мой втори братовчед е на сватба...Преди години.....Ерген.....Майка му все му опява на главата да се жени......Той все не може да намери подходящата.......Най-накрая на въпросната сватба, братовчед ми казва на майка си,че си е харесал едно момиче от сватбата.......Показва го и се оказва,че това е негова първа братовчедка.......

След този случай казват на друга моя втора братовчедка като идва в родния край на баща си, първо да разбере дали има роднинска връзка с евентуално харесвано момче и след това да продължи с връзката.......

От темата разбирам,че искаме или не....всеки по някакъв начин се е оплел в родата си.....

# 122
  • Варна
  • Мнения: 2 305
А защо смятате, че връзката между втори братовчеди е неморална?

И въобще, кое определя какво е морално и какво не?

# 123
  • Мнения: 118
А защо смятате, че връзката между втори братовчеди е неморална?

И въобще, кое определя какво е морално и какво не?
Въпросът не е морален,а генетичен.Още в древни времена са забелязали измененията при деца от близки роднини.
То затова има и забрана .

# 124
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Да, въпросът е най-вече генетичен, това е практическата страна на въпроса, но всички говорят за това, колко отвратително и неморално им се струва.  Та се питам защо е неморална?

А за генетичните проблеми - няма никаква гаранция, че детето няма да има генетичен проблем, дори родителите да нямат никаква роднинска връзка. Както и няма никаква опасност от генетични проблеми за доста деца, родени от близкородствени родители.

# 125
  • Мнения: 411
А защо смятате, че връзката между втори братовчеди е неморална?

И въобще, кое определя какво е морално и какво не?


Общоприетото, най-често случващото се, съответно интерпретирано в закона това отделя нормално /морално/ от нередно неморално. 

# 126
  • Мнения: 411

А за генетичните проблеми - няма никаква гаранция, че детето няма да има генетичен проблем, дори родителите да нямат никаква роднинска връзка. Както и няма никаква опасност от генетични проблеми за доста деца, родени от близкородствени родители.


[/quote]


При кръвосмешение, какъвто е коментирания случай, честотата на генетични аномалии е по-голяма.

# 127
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 226
има една приказка, сега се сетих за нея и ми стана смешно-
настанаха години, да се е..т роднини. Simple Smile

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ама това си е лудо кръвосмешение  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт