Кръвосмешението

  • 39 835
  • 128
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 161
Ей,неверници!Естествено,че Адам и Ева са имали синове,размножаващи се помежду си,след като са станали многобройна рода.Разклонили са се после и така...

# 76
  • Мнения: 843
       Като деца мооого исках да се  омъжа за братовчед си. Laughing
      Сега ми е повече от брат.   Не мога да си представя  неговата дъщеря да се омъжи за моя син.   Каквато ще степен да са.  И те се познават от деца..., явно това е важно за спирачките...и дали?
  Темата ме провокира и преди малко се обадих да го питам. / Синковеца/ Той казва, че колкото и да е красива  я възприема като роднина, дете, дори сестра ,  като нещо което НЕ се пипа.    Явно сме си прекалено близки  с тях. А живеем в различни градове даже.

# 77
  • Мнения: 95
и следователно каквоооооооо?????Мога да ви питам КАК СТЕ БРАТОВЧЕДKИИИИИИИ  Joy Joy Joy Joy
нали сме тръгнали от адам и ева

# 78
  • Мнения: 14 490
Искам да използвам темата за да попитам следното (дано не ме линчуват):
След Адам и Ева, как се е създало второто поколение на човечеството? Ясно е, че техните деца не са плод на кръвосмешение, но следващото поколение?

Ами нали се сещаш, че не всички вярваме, че човечеството е произлязло от Адам и Ева  Wink.. дори лично аз не познавам човек, който наистина да го вярва  Laughing

Разумът ми го изключва, наистина! Но изпитвам дълбок респект към християнската религия. Сигурно проповедниците и богословите имат разумно обяснение, но за мен си остава загадка. Simple Smile

то да са само адам и ева  Thinking
ами децата на ной - как са населили отново земята след потопа, пак са се мешали

# 79
  • София
  • Мнения: 18 679
Нито законът, нито църквата забранява брака между втори братовчеди, като за църквата не съм 100% сигурна, но за закона - да.
Освен това, малко прекалявате с уплахата от генетични аномалии. Кръвосмешението само по себе си не представлява пряка заплаха от създаване на генетично увредени деца, то само увеличава шанса, ако в рода има дефектен ген, той да бъде унаследен от поколението, защото ще фигурира в генома и на двамата родители - т.е. ако сте носител на далтонизъм примерно, вероятността и детето ви да е далтонист е два пъти по-голяма, ако и бащата е носител на същия дефектен ген. Следователно, ако системно в един род се женят помежду си, рано или късно, ще има някакъв фал. Но ако еднократно се стигне до създаване на поколение от роднини, и то не чак толкова близки, вероятността децата да са увредени е толкова голяма, колкото и на всяка една от нас.

# 80
  • Мнения: 4 451
Въпрос на лична гледна точка. Говоря специално за връзката между втори братовчеди, която както се оказа не е кръвосмешение по закон. Rolling Eyes За мен обаче е абсолютно неприемливо. За съпругът ми не съвсем явно, защото е имал кратка сексуална връзка с негова втора братовчедка. За брак и дума не е ставало и двамата са били в самотен период, така да се каже. Mr. Green

# 81
  • София
  • Мнения: 3 099
Я, не ограничавайте любовта! Не бъдете тесногръди! По европейски, едно парадче им спретнете...

# 82
  • София
  • Мнения: 13 206
Ей,неверници!Естествено,че Адам и Ева са имали синове,размножаващи се помежду си,след като са станали многобройна рода.Разклонили са се после и така...

Аааа, сега разбрах защо човечеството е сбирщина от идиоти...  Joy Joy Joy

# 83
  • Мнения: 1 159
Моите дядовци са първи братовчеди,майка ми и баща ми(имат и църковен брак!) са втори братовчеди!Не приличам  на изрод(но само външно Wink),мисля,че съм нормална.Знам,че тяхната връзка не е кръвосмешение.

# 84
  • София
  • Мнения: 7 097
kartinka, това си е твоя личен вкус  Peace
За пример, баща ми е рус със сини очи, много харесвам руси със сини очи, но харесвам всякакви типове, като цяло.

И моят случай е такъв - баща ми и повечето ми братовчеди са със сини очи и руси коси. Аз си падам И по такива мъже - мъжът ми е такъв например.

# 85
  • Мнения: 2 386
Родителите на бившия ми приятел са трети братовчеди.
Нищо му нямаше, само свръхтестостерон.

Научих любопитни факти, благодаря за темата. Преди ги съдех, сега излиза, че били в правото си..
Аз не бих.

# 86
  • София
  • Мнения: 240
Ей,неверници!Естествено,че Адам и Ева са имали синове,размножаващи се помежду си,след като са станали многобройна рода.Разклонили са се после и така...

Ей, отворете малко Библията и прочетете. Когато бях ученичка и мен ме терзаеше как от двама човека Адам и Ева, които са имали двама сина Каин и Авел може да произлезе човечеството. Отворих и прочетох ... нямам подръка Библия за да цитирам, но обяснението беше, че след като Бог създава първите хора, той създава и още и когато ги гони от райската градина гони и всички останали от там. Относно Ной, той взима със себе си в ковчега освен семейството си и синовете, снахите и техните семейства, така че пак са били достатъчно. Както се разбра може да се прави поколение от роднини над 4та степен.

# 87
  • Мнения: 123
от такива теми косата ми настръхва.и много гнусно(по-точна дума немога да намеря) ми се вижда връзката първи,втори бе въобще всякакви такива връзки.кофти е,човек неможе да забрани на сърцето си да чувства

# 88
  • Мнения: 2 161
Ей,неверници!Естествено,че Адам и Ева са имали синове,размножаващи се помежду си,след като са станали многобройна рода.Разклонили са се после и така...

Ей, отворете малко Библията и прочетете. Когато бях ученичка и мен ме терзаеше как от двама човека Адам и Ева, които са имали двама сина Каин и Авел може да произлезе човечеството. Отворих и прочетох ... нямам подръка Библия за да цитирам, но обяснението беше, че след като Бог създава първите хора, той създава и още и когато ги гони от райската градина гони и всички останали от там. Относно Ной, той взима със себе си в ковчега освен семейството си и синовете, снахите и техните семейства, така че пак са били достатъчно. Както се разбра може да се прави поколение от роднини над 4та степен.
Така ли?Ей сега ще изям кориците на Библията.Благодаря,че ми обясни за Каин,Авел,ной,птичките и пчеличките.

# 89
  • Мнения: 3 405
Знам още един случай,от първа ръка.Първи братовчеди,жената е актриса.Но няма да спомена имена.

Стига бе...Това се среща само в с.Арда...

И в с. Чепинци, Смолянско Simple Smile но там църква няма, има джамия. Не знам как стои въпросът при другите религии.

Общи условия

Активация на акаунт