Използват ли ВИ българските ВИ.....

  • 5 799
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 098

 плащаме сметки защото виждаме как живеят хорицата в България, на някои едвам им стигат за насъщният.
Хората в България живеят то4но както хората по света.Навсякъде има мизерстващи,ако това е проблема.
Аз съм виждала хора,които успешно разиграват ролята на страдалци и бедняци.Вси4ко с цел.Когато се върнат деца,приятели да изкоп4ат каквото могат,нищо,4е имат пари.И такива има,да.Имам една комшийка,която яко живее,хар4и като луда.Оба4е като се върнат децата й си оставя 2 4ифта дрехи,косата от ки4ури я прави на някакъв бабешки цвят,оставя вси4ко да се плаща и ремонтира от децата.Не е само тя,много такива слу4аи знам.Затова съм и резервирана.Всеки сам преценя къде е тънката линия.

Аз съм доволна от вси4ки,които ме заобикалят,когато се приберем.Затова съм и съгласна,4е за разлика от близките,при приятелите имаме избор,така 4е лесно можем да се справим с такива ситуации,ако възникнат.

# 61
  • Мнения: 4 629
Нямам такива приятели използвачи. Като сме на заведение обикновено приятелите ми настояват да черпят. Роднините пък ми дават ари - кога за мен, кога за детето...Каквото са си поръчвали да донеса винаги са си го плащали.

Само да кажа в София се връщам и аз

# 62
  • Мнения: 9 052
нашите не реват zа паи и пр. , но все пак е драzнещо всички да мислят, че тук си на курорт, нямаш ангажименти и по цял ден си свиркаш на плажа ... докато те ... 

# 63
  • Мнения: 78
ох момичета от приятелки не бих се оплакала толкова колкото от свекърва ми #2gunfire #2gunfire #2gunfire. Приятелките ми двете са и те в чужбина а третата тук получава тлъста заплата така че не сме имали някакви изцепки общо взето се редуваме в сметките.  Но свекърва ми - мъжа ми и купува телевизори, печки и всякакви такива тя дори и не се трогва да благодари, както всички сме чували какво са за нас 900лв за тв и тн. много се ядосвам, наскоро си направи устата и да и погасим някакъв заем и това при положение, че имаме  дете и събираме за къща.На детето  не е дала нищо-дори лукчета е не знам, а поправка подари му едно изкуствено одеалце като се роди!!! За тва по далече колкото се може по далече!!

# 64
  • Мнения: 259
и аз нямам такива приятели. Обикновено когато се приберем с приятелите ни в София се виждаме някъде навън, все пак не мога да ги поканя в къщата на брат ми, и аз гледам по4ти винаги да платя сметката. Не всеки има големи възможности в БГ и все пак се съобразяват и излизат с нас навън, ами не желая да ги товаря, а и никои не ме кара, това си е наше решение. А що се отнася до роднини винаги носим подаръци на децата, но пък и те винаги когато някои си ходи до бг изпращат на моето. На свекърите ми купуваме неща които мислим 4е са им необходими, и когато ние преценяваме 4е можем. Но от познати съм имала подмятания да им търсим работа 4е ние в 4ужбина едва ли не по дърветата берем парите. Дори миналата година бившата приятелка на девер ми се 4увстваше зле 4е аз отидох с детето ми за един уикенд на по4ивка и 4е аз си позволявах неща която тя не можеше, е да водех я на кафе, плащах сметки, но не беше явно достатъ4но. Но хора има всякакви, за нас остава да съумеем да подберем истинските приятели, за роднините ве4е избор нямаме.

# 65
  • Мнения: 1 973
Аз заминавам след месец с детето, а мъжа ми е от 5 месеца в чужбина. Онзи ден един познат /даже не приятел/ съвсем сериозно се замисли на глас, какво можем да му донесем от там?! Направо ми падна в очите    #Crazy  Crossing Arms Още не сме заминали, а той сметки прави... абе нямам думи  Tired
А с какво ли още ще се сблъскаме при първото си връщане в бг ....   ooooh!

# 66
  • Мнения: 52
Здравейте от мен,из4етах вси4ко и ми дойде желанието и аз да се изкажа,
Според мен този тип манталитет е заложен в корените ни,ми Алеко Константинов доста е писал по този вьпрос...Ама нека и аз: от приятели хайде можеш да се скриеш,ама от роднини?Ето пример: дядоми по4ина преди една седмица ,а майка ми се връща в същото време в БГ(беше при мен), та леля ми освен 4е му е прибрала пенсията ами и пари които той си е оставил за погребение,и казва на мама : ти трябва да платиш погребението защото аз нямам пари а ти имаш дъщеря в 4ужбина. А онези (незнам как да ги нарека) имат вси4ко,ама и още и още и от още не се отказват.  Praynig

# 67
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969

 плащаме сметки защото виждаме как живеят хорицата в България, на някои едвам им стигат за насъщният.
Хората в България живеят то4но както хората по света.Навсякъде има мизерстващи,ако това е проблема.

Марица, не съм много съгласна с теб по повод написаното. Да, навсякъде има бедни хора, но в България голяма част от тях са преподаватели, артисти, хора интелектуалци ( да не говорим за пенсионерите такива).  Тук това го няма.

# 68
  • Мнения: 3 425
Не.Не ми се е случвало някой да успее да ме използва....подмятания има постоянно и избягвам дори да контактувам с такива хора....като се изцепи някой да ми дойдел на гости или 200-300евро какво били за мен  #Crazy

Не си гледат в тяхното канче,а все на Вуте у канчето....а и не зависи кой колко получава в България...случвало ми се е с идиотски подмятания и от хора печелещи повече от нас  Peace

Българина има материално нещата,които ги има по света,но не е дорасъл да се освободи от робското си мислене  Peace Просто трябва още многоооооооооо време да мине.....

# 69
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
За Щастие аз като се прибера в БГ, сьм на разноски на мама и тати Mr. Green,т^ва е положението,колкото и да се караме няма да се разберем.....НиЩо не ми дават да плаЩам.Преди две години ходихме на море с тях и успях да изльжа баЩа ми та да платя бензина в едната посока,и то стана заЩото баЩа ми не разбра 4е се шмугнах преди него в бензиностанцията и платих Mr. Green
А ина4е навремето имах доста такива приятели,за това и сега са ми толкова малко Confused.Сега като излизам в Бг с приятели не ми дават да плаЩам ниЩо Confused,ей карали сме се много пьти ,но това е....."Ти си сама с дете " hahaha.То ми излиза много доходно да сьм "сама с дете" Laughing.
За слу4аи.....ами бях банка ...една девойка много пьти като имахме среЩа идваше с такси и аз трябваше да и плаЩам таксито #2gunfire Shocked,Друга си порь4ваше каквото иска и като станеше дума за сметката просто ставаше и по4ваше да се обли4а Confused.......Ей такива работи Confused

# 70
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
в моя кръг от приятели винаги е имало малко , но само ка4ествени хора.....
имам и такива "роднини" и "приятели" които   запо4наха да проявяват небивал интерес. от като излезнах от Бя.... пуснала съм ги в 20 глуха.... и те постепенно разбраха 4е интересът не е взаимен....

# 71
  • Мнения: 1 121
Не. Аз подаръци никога не нося така, че знам ли може да са се примирили Laughing

# 72
  • Мнения: 3 425
За Щастие аз като се прибера в БГ, сьм на разноски на мама и тати Mr. Green,т^ва е положението,колкото и да се караме няма да се разберем.....НиЩо не ми дават да плаЩам.Преди две години ходихме на море с тях и успях да изльжа баЩа ми та да платя бензина в едната посока,и то стана заЩото баЩа ми не разбра 4е се шмугнах преди него в бензиностанцията и платих Mr. Green


Тоз 'проблем' съм го решила още след първото си прибиране с дечко  Crazy - мушкам банкноти в портмонето  и' или на някое друго място.....просто добавям лека полека подобни банкноти на вече съществуващите  Twisted Evil
Може и да се е усетила,но не винаги сигурна съм  Twisted Evil

А иначе подаръци винаги приемам  Hug

# 73
  • Мнения: 276
Аз обичам да давам, колкото мога повече, но давам само на най-близките. Нямат нужда от никаква финансова помощ, но ми е хубаво всеки път да нося на семейството си по нещо. Доставя ми удоволствие да  обиколя магазините и да взема на всеки подарък ( И без това го правя всекидневно без повод Mr. Green )

И аз не плащам нищо като се прибера  и идеята на Кала е страхотна. Прибирам се в Бг след 3 седмици и ще пробвам, но майка ми е много добра в сметките и едва ли ще се хване. Плащам само ако съм с някой много близък, който знам, че не е добре финансово или когато се чувствам задължена. Толкова хора са ми помогнали с най- различни неща докато съм в чужбина, че понякога нямам време да благодаря на всички и да купя нещо ,или да платя сметка е най-малкото което мога да направя.
 
Не съм позволявала да ме използват докато съм била в България и всички, които ме познават, знаят че не могат.  Mr. Green

Пари на заем не давам.... за това си има банки Peace

# 74
  • Мнения: 27 524
Не, от Бг - не. От тук много се опитват и повечето успяват  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт