АНТИМАЛИГНОЦИТ-ние болните от рак,молим за подкрепата Ви!!!

  • 95 540
  • 897
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 212
Всъщност Вие гледате много филми, почева, защото това, което пиша, е напълно коректно, с линкове и доказателства.

На Вас очевидно Ви е по-лесно да отхвърляте всяка негативна информация за Антималигноцит. Ваша воля!

Вижте, аз въобще не Ви вярвам, нито смятам, че документацията е достатъчна за регистрирането на Антималигноцит като лекарствено средство и за това не Ви е виновна Изпълнителната агенция по лекарствата...

Но моето мнение няма значение.

А Вие не стойте във форума, от който не знам точно какво искате, ами хващайте документите, които твърдите, че притежавате, консултирайте се с дъщерята на Мистрал и действайте. От мрънкане по форуми полза няма.

И въпреки това се използват, защото е доказано  десет процентно лечение на болните от рак.

Това не е вярно. Самият факт, че обобщавате за "болните от рак" говори, че нямате идея за приложението на химиотерапията при различните видове злокачествени заболявания.

Защо имате по-големи изисквания към билките отколкото към химията, с която ни тъпчат?
Има билки, които помагат на онкоболни и те се предават от уста на уста. Убедила съм се как болните от рак изобщо не се интересуват от "доказателства" за такива билки, а веднага си ги набавят. Какво повече да пиша!

Никой никого насила не "тъпче" с нищо. Говорим за претенциите да се регистрира като лекарствен продукт препарат, който се идеализира без реални основания.

Болните от сериозни заболявания, особено онези, при които са изчерпани възможностите на конвенционалната медицина, са готови да дадат всичките си пари за алтернативни методи на лечение.
Ето защо тази пазарна ниша е любима за мошеници, ето защо през месец-два изскача някоя вестникарска статия, че някой бил намерил "лечение на рака" и ето защо регулациите са толкова строги. Струва ми се, че това Ви убягва или си затваряте очите.
А и колко пъти билките са помогнали на терминално болни?

P.S. Удостоверение за регистрация на традиционен растителен лекарствен продукт се издава по опростена процедура, но почева иска да го регистрират като лекарствено средство.

Последна редакция: вт, 15 дек 2009, 15:54 от Persona

# 856
  • Мнения: 246
аЗ ПЪК, ВЯРВАМ НА СЕБЕ СИ И НА ХОРАТА, КОИТО СА ИЗЛЕКУВАНИ И НА КЛ. ДОКУМЕНТАЦИЯ.сАМА СЪМ ВИДЯЛА ЕФЕКТА ОТ аНТИМАЛИГНОЦИТ ВЪРХУ СЕБЕ СИ, ВИДЯЛА СЪМ КАК 7СМ. МОЗ. ТУМОР ГО НЯМА, ВИДЯЛА СЪМ КАК 10СМ. ТУМОР И МЕТАСТАЗИ В ЧЕРЕН ДРОБ ГИ НЯМА, ВиДЯЛА СЪМ С ОЧИТЕ СИ, А ВИЕ КАТО НЕ ИСКАТЕ ДА ВЯРВАТЕ СИ Е ВАШ ПРОБЛЕМ?!!!!
ИЗВИНЯВАМ СЕ, НО СТАНА НЕЩО С КЛАВИАТУРАТА.

# 857
  • Мнения: 212
между другото и в МЗ, наш човек е даде преди две години, отговорът беше  " Става въпрос за нещо уникално...но нека го регистрира, като хр. добавка"...ЗАЩО ЛИ?!

Поради причините, които Ви посочих.
И изискванията на закона:

Цитат
Чл. 27. (1) За издаване на разрешение за употреба на лекарствен продукт лицето по чл. 26, ал. 1 подава в ИАЛ заявление по образец, придружено с досие във формат "Общ технически документ", което съдържа:
1. име и адрес на управление/постоянен адрес на заявителя и на представителя по чл. 26, ал. 2; когато заявителят е лице, различно от производителя или производителите - адрес на обектите за производство;
2. наименование на лекарствения продукт;
3. данни за качествения и количествения състав на лекарствения продукт, като се посочва международното непатентно наименование, препоръчано от СЗО, при наличие на такова, или съответното химическо наименование;
4. терапевтични показания, противопоказания и нежелани лекарствени реакции;
5. дозировка, лекарствена форма, метод и начин на приложение и предложен срок на годност;
6. предпазни мерки и мерки за безопасност при съхраняване на продукта, при прилагането му на пациентите и при унищожаване на отпадъците от продукта, придружени с указания за потенциалните рискове от лекарствения продукт за околната среда;
7. описание на начина на производство;
8. описание на контролните методи, използвани от производителя;
9. оценка на потенциалния риск от лекарствения продукт за околната среда за всеки отделен случай и мерки, предвидени за ограничаването му;
10. резултати от:
а) фармацевтичните (физико-химични, биологични или микробиологични) изпитвания;
б) предклиничните (токсикологични и фармакологични) изпитвания;
в) клинични изпитвания;
11. декларация, че при клиничните изпитвания, проведени извън територията на държавите членки, са спазени етичните принципи на Добрата клинична практика;
12. описание на системата за лекарствена безопасност, която ще бъде въведена, а когато е подходящо - и описание на системата за управление на риска;
13. данни за лицето по чл. 186, ал. 1 - име, адрес, професионална квалификация;
14. кратка характеристика на продукта съгласно чл. 34;
15. макет на първичната и вторичната опаковка на продукта и предложение за листовка в съответствие с изискванията на глава шеста;
16. копие от разрешението за производство, издадено от регулаторния орган на държавата, в която се извършва производството, придружено със сертификат за Добра производствена практика или сертификат, удостоверяващ, че производството на лекарствения продукт и на активните вещества, влизащи в състава му, е извършено в съответствие със стандарти, най-малко еквивалентни на стандартите на Добрата производствена практика;
17. копие от документ, с който лекарственият продукт е определен за лечение, профилактика или диагностика на редки заболявания, придружен с копие от становището на Европейската агенция по лекарствата;
18. копия от всички разрешения за употреба, издадени в друга държава членка или в трета държава, за лекарствения продукт, за който се иска разрешение за употреба;
19. списък на държавите членки, в които е подадено заявление за издаване на разрешение за употреба на лекарствен продукт;
20. копие от кратката характеристика на продукта, предложена от лицето по чл. 26, ал. 1, или копие от кратката характеристика на продукта, одобрена от регулаторен орган на държава членка/държави членки или от държава от Европейското икономическо пространство, вече издала разрешение за употреба;
21. копие от отказа за издаване на разрешение за употреба в държава членка или в трета държава, придружено с мотиви; информация за временно спиране или за прекратяване на действието на разрешението за употреба;
22. копие от предложената листовка за пациента, придружено от обобщение на резултатите от оценката на нивото на разбираемост на съдържанието на листовката от избрана от заявителя целева група от пациенти, или копие от листовка, одобрена от регулаторен орган на държава членка, вече издал разрешение за употреба;
23. документ за платена такса в размер, определен в тарифата по чл. 21, ал. 2.
(2) Документите по ал. 1, т. 18 по отношение на държавите членки, съответно по т. 19, се подават само в процедурите по раздел VII.
(3) За радионуклидни генератори към данните по ал. 1 се представят допълнително следните документи:
1. описание на системата заедно с подробно описание на компонентите й, които могат да повлияят на състава или на качеството на дъщерните радионуклиди;
2. качествени и количествени особености на елуата или сублимата.
(4) Документите и данните от фармацевтичните, предклиничните и клиничните изпитвания се придружават с обобщени доклади, изготвени от експерти с необходимата техническа и професионална квалификация. Към докладите се прилага автобиографична справка на експертите, изготвили доклада.
(5) Досието на лекарствения продукт се представя на български и/или на английски език.

# 858
  • Мнения: 246
Нищо ново, 2/3 от тези неща ги има....

А как този стриктен закон, загрижен единственно здравето ни, позволява приложението на цитостатиците, които хем не лекуват, хем ни убиват.
А по този същия закон  " Отказ за регистрация на лекарствен продукт, директорът на ИАЛ, може да откаже в случай, когато, нямат лечебен ефект и вредът на здравето"...СЕГА ВИЕ МИ ОТГОВОРЕТЕ, защото са съмнително доказани и манипулирани кл. изследвания на ГОЛЕМИТЕ ФАР. ГИГАНТИ...ЕТО ЗАТОВА!

# 859
  • София
  • Мнения: 5 074
Драги ми pecko !
Може и да съм някаква си там Хули, но искам да имам правото на избор!
А не ти или който и да е там, да подпомагате фармацевтичните гиганти.
Вярно е, че намесата на традиционната медицина ми даде 17 години живот след поставянето на диагнозата, но е вярно и това, че продължавам да правя рецидиви.
Вярно е и това, че не съм убедена, че последния път бях лекувана както би трябвало.

# 860
  • Мнения: 957
Persona, аз не съм за лекарствен продукт. Това са дребнави неща за мен. Ние хората винаги усложняваме нещата повече от колкото е нужно и го правим по различни причини. Смятам, че ако някои са толкова сигурни за ползата от антималигноцит, би трябвало да е по-важно той да достигне до пазара, отколкото под какъв "етикет" достига. Но... "различни хора - различни идеали".

И се лъжете - знам много добре какво представлява и как се отразяват най-нови за времето си химиотерапии за злокачествен рак. Моля ви, не си правете догадки за това през какво съм преминала или не!

Явно тук сме се разделили на два лагера. Дали само тия, които са ощипани от "пипалцата" на рака, са за антималигноцит?

# 861
  • Мнения: 3 914
Дали само тия, които са ощипани от "пипалцата" на рака, са за антималигноцит?

Не,и децата им,но дотам.......

# 862
  • Мнения: 246
ТОВА Е ЗА Персона и Песко:
http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?f=28&t=7424&sid=9 … p;start=75#p74741
Тази майка дължи животът на детето си от Антималигноцит, една от всичките, прогнозите бяха много, много лоши, а след лечението туморът го няма...
Това е важно за болните, за това се борим, законите се правят да служат на хората, а не хората на тях..

# 863
  • София
  • Мнения: 2 356
Ама вие какво искате, на вас да доказвам, да ви кача тук цялата кл. документация ли. от 1000стр ..елате и я вижте., които е имал такова желание е видял и си е казал мнението...

Аз бих я погледнала, ако говорите сериозно. Бих си казала мнението, без да я разпространявам, макар, че се съмнявам, че ще ми гласувате доверие да я видя...
НА ДРАГО СЪРЦЕ, ето така се помага!
 Как тука 1-  2 души не разбраха, че е доказано лекарството...документацията е разглеждана от много специалисти и от фар. компания доста голяма в БГ....всички са мнение, общо казано " ТОВА Е УНИКАЛНО, ХРИСТОВ НА РЪЦЕ ТРЯБВА ДА ГО НОСЯТ" ...и такива подобни...но общо казано е това. САМО ИАЛ , не разбра, че е така, ДО СЕГа....между другото и в МЗ, наш човек е даде преди две години, отговорът беше  " Става въпрос за нещо уникално...но нека го регистрира, като хр. добавка"...ЗАЩО ЛИ?!

Как бих могла да я получа?
На лични ли да ви пиша?

# 864
  • Мнения: 8
От известно време следя темата без да вземам отношение, но след последния пост на Г-жа Почева, мисля че е и аз трябва да изкажа мнението си!
Не мога да кажа дали Пецко или Почева са прави, има резон в мненията и действията и на двамата, както и недостатъци!
Може би лекарството действа, може би не, не знам, и разискването на качествата му не е идеята на поста ми.

Дали доказателствата за ефективност са обективни или не са, няма значение, защото в крайна сметка, в тази държава има правила, наредби, закони, който от 2007 г. са съобразени с Европейското законодателство, особено що се отнася до употребата и регистрирането на лекарствените средства, което е в юрисдикцията на European Medicinеs Agency. Каква е целта им, замисъла и идеята на всеки от тях, не мога да коментирам, но искрено вярвам, че са написани, за да въведат ред, за да ни предпазят от злоупотреби, както с нас, така и със здравето ни и да гарантират качество и сигурност на услугата, която ни предлагат фармацевтичните компании, продавайки ни лекарствата си.
От което следва извода, че спазвайки правилата на регистрация, съответната компания ще ни гарантира, че продукта, в частност лекарството, за което си плащаме, наистина дайства.
Поста ми е провокиран от несъгласието ми с това, че едно нещастно семейство, трябва да продаде колата си, да тегли заеми, да работи извънредно и т.н., за да се снабди с медикамент, който не е регистриран, т.е. плащат за нещо и никой не гарантира, че то си заслужава цената.

Г-жо Почева, радвам се, че в случая лекарството е помогнало и детото е живо и здраво и усилията на родителите си заслужават, но не мога да не ви задам въпроса, какво става в случаите, когато лекарството не дайства и болестта си остава? Кой тогава защитава тези хорица, когато закона не дайства, тъй като продукта не е регистриран? Кой им гарантира, че няма да се почувстват обрани и излъгани, ако не факта, че всичко е било законно и според правилата, които изискват представяне на подробна характеристика на медикамента, по отношение на показанията и противопоказанията за прилагане му, както ясно и конкретно описание на случаите на неуспех?   


# 865
  • Мнения: 246
Както съм писала не един път, Христов го търсят такива пациенти, на които лекарите или няма какво да им предлажат, или са изчерпали възможностите за лечение / операция, химия, лъче, рецидив/. В такива случай, тези хора сами избират, защото трябва или да изберат да опитат с Антималигноцит или да умират, така че няма как при такива пациенти всички да се излекуват. Точно затова искаме неговата регистрация, за да се лекуват пациентите след поставена диагноза, убедена съм, че болните от рак в 70-80% от случайте ще бъдат излекувани, до сега с химия са 10%, разликата е огромна....
Христов не ги моли, не го предлага, а те го търсят....но жалко, че когато е късно ....имало е случай, когато лекарството е дошло, но пациента вече е починал...ами ако е дошло два дни преди края му и го е пил два ни, лекарството ли, не е помогнало или е нямало време...кой да е отговорен.

При нас беше същото, но няма никой отговорен, освен тези които от 92г. нехаят и не се интересуват, от това какда помогнат, а не да пречат за регистрацията.
 Ако беше регистрирано лекарството и Ани нямаше да дава пари за лечение, в случая кой е виновен...между другото това е дете, което е финансирано от Българската Коледа за лечение с Антималигноцит...какво направи президента за другите деца с тази диагноза, които майки или не са знаели или не са повярвали..ами просто не са между живите!!!

# 866
  • София
  • Мнения: 2 356

Дали доказателствата за ефективност са обективни или не са, няма значение, защото в крайна сметка, в тази държава има правила, наредби, закони, който от 2007 г. са съобразени с Европейското законодателство, особено що се отнася до употребата и регистрирането на лекарствените средства, което е в юрисдикцията на European Medicinеs Agency.

Аз съм съгласна, че щом държите да се регистрира като лекарствен продукт, а не като хранителна добавка документацията трябва да отговаря на закона и наредба 27. Затова няколко пъти пусках коментари по изискванията за регистрация. Също смятам, чее дори премиера да се застъпи ако досието не е по последните изисквания и гайданси от ИАЛ ще го върнат. ББ би могъл да се застъпи доколкото да го разгледат. Оттам нататък закона е еднакъв за всички и процедурата по регистрация.
В тази връзка ще пусна последните изисквания на ИАЛ които можете да прочетете и на страницата им:

От 01.01.2010 г. за всички видове процедури по разрешаване за употреба – национална, по взаимно признаване, децентрализирана – е задължително заявителите да подават документацията в електронен формат – eCTD или NeeS.

Допълнителна информация за изискванията към електронната документация ще намерите в Ръководство за електронно подаване на документи eCTD и NEES ver. 04, 31.03.2009 г. на интернет страницата на ИАЛ.

Документацията се подава на електронен носител (CD или DVD), с изключение на следните документи с оригинален подпис, които се подават на хартиен носител и се считат за част от eCTD документацията:

1. Придружително писмо.

2. Заявление с оригинален подпис, в което е указано физическо или юридическо лице, установено на територията на Р. България, което да представлява заявителя/ПРУ при национални процедури и при националната фаза на процедури на взаимно признаване и децентрализирана („представител”) с данни за контакт (име, адрес, телефон, e-mail). Заявлението за национална процедура е на български език, а за процедура на взаимно признаване или децентрализирана процедура – на български или английски език.

3. Декларации и пълномощни с оригинален подпис включващи:

3.1. Приложение 5.4. Писмо за упълномощаване на представителя да представлява заявителя/ПРУ

3.2. Декларация за идентичност на досието (ако не е посочена в придружителното писмо)

3.3. Декларацията от Приложение 5.22 към заявлението.

3.4. Декларация за патент и изключителност на данните.


Мисля, че ще трябва да преработите документацията според последните изисквания /става въпрос за формат/, а също и да намерите представителство, което да подаде документацията.

# 867
  • Мнения: 34
Чета ви и ви се чудя.
Досега не разбрахте ли, че със спорове и хипотетични доказвания чия страна е правилна тук в този форум, нещата няма да се решат, по простата причина, че тук не се регистрират лекарства.

Тази тема е пусната с цел запознаване на обществеността с лекарството наречено Антималигноцит, неговите лечебни свойства, резултати от случаи на излекувани хора и ако някой реши за себе си, че може да се довери на това лекарство, просто да подкрепи неговата бъдеща регистрация.

За подкрепата на регистрацията на лекарството Антималигноцит има и съответна Петиция.
Който се интересува може да подкрепи петицията.

Толкова е просто. Послушай вътрешното си чувство и упражни своето свещено право на избор: Подкрепи регистрацията на лекарството Антималигноцит или не.

Всичко друго, особено спорове тук са суета!


 Simple Smile

# 868
  • Мнения: 957
paparosko,  Peace
Нямах намерение да пиша в темата и да участвам в спорове, но pesco попрекали в постовете си.
Нека всеки гледа в собствената си паничка и реши за себе си дали иска или не антималигноцит.
И нека всички са здрави!

# 869
  • Мнения: 6
Persona, Pecko, Хули, мили момичета,
Близо 5 години г-жа Почева замърсява ИНТЕРНЕТ-пространството със съмнителни изявления. Който иска да научи повече пуска търсачка с ключова дума "Рак" , "Antimalignocyt" и .... попада на нещо много интересно.

http://zaedno.eu/forums/viewtopic.php?f=229&t=10653&st=0 … amp;sk=t&sd=a

Тук е и документацията, тук има и мнения "ЗА" и повече "ПРОТИВ", има и официална информация, само да има търпение човек да чете. Госпожата скача от форум на форум, хората се изпокарват, а тя продължава смело напред - до новия форум. И преди да и ръкопляскате я попитайте само това:

"Продал ли е Продан Христов правата си върху препарата на "Prof." Kurt Tepperwein?" и чак след това да говориме за позитивен списък, право на избор на пациента и пр.

Виждам, че има преводач от немски (може би не само един). Може ли да ми преведете това:

http://www.wissenschaft-unzensiert.de/med3_10.htm

Последна редакция: ср, 16 дек 2009, 18:42 от Tatti

Общи условия

Активация на акаунт