Юлски бебета '08 (Тема 72)

  • 11 368
  • 292
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 371
Кетито ми писа снощи да драсна един пост от нейно име, но след малко на чисто, да не й опорочавам писанията с моето ядосване Mr. Green

Дуци   Hug какво е това настроение,и на мен ми прави впечатление че повечето неща не се четат,ама здраве да е.То иначе как ще изпишем 70 теми Laughing

Мани...прочетох и се ядосах. Даже отидох по другите теми да се заяждам Laughing

# 211
  • Мнения: 7
Здравейте. Много благодаря за милите думи и пожелания. Нямах възможност досега да пиша. Ние сме добре. Болките лека полека отшумяват. Вчера бяхме на контролен преглед и стана ясно че бебчето ни има жълтеница и стойностите бяха доста високи. Наложи се да я оставим в болницата за един ден. Сега ми се обадиха че днес може да си я вземем в къщи и съм много щастлива.
Искам да ви попитам нещо, което мисля че не е обсъждано до сега. Мислите ли че има полза да се слага някакъв колан или нещо подобно след раждането за да се стегне корема?

Честито навсички мами, бързо възстановяване и здрави и послушни бебчета.

# 212
  • Мнения: 66
Добро утро и от мен
аз спах лошо, тук пак беше жега... Confusedне чак толкова но на тези килограми явно че ми идва в пове4е високата температура...друго си е 22 кила пове4е от обичайното  Laughing
Кръвното ми от това потене е много ниско сутрин, сега взех душ и пия кафе и кола за тонус  Crossing Arms Mr. Green Въпреки че съм 85 кила и отгоре..отоци нямам, може би е точно от потенето и ниското кръвно.. Rolling Eyes

Веси,и аз съм с ниско кръвно и всяка сутрин пия кафе и то нес.Е,напоследък с повече сметана,но си е кафе.Кг. ми са +16,за моята височина достатъчно Mr. Green, но отоци си имам.Явно друга е причината за тях.Вчера докато изброявах какво ми заръча доки да пия съм пропуснала,че обобщителния и коментар беше-храната да е богата/предимно/ на белтъчини,за да няма отоци.И аз поредна вечер не можах да спя.Днес се надявах,че като се надигна ще вали дъжд,ама нъц.Сериозно се замислям дали да не изляза да тропна танца на Пеперудата,но ме е страх хората да не си помислят,че има земетресение,във Варна цунами и... Mr. GreenНа всичкото отгоре уж почти не ям,а откъде се взеха тез+2кг. отгоре за две седмици ooooh!А и още нещо да питам-на мен доки нали ми каза,че повече няма да ходя на консултация и ми пожела леко раждане, та аз си мисля хубаво де,ами ако не родя до термин кво ще правя newsm78Досега ги раждах предварително,но този мъжки рак може да ми изиграе някой номер ,знам ли? Е поуплаках се и аз .Отивам да се моля за дъжд.
 П.П.Райка,аз все си мислех,че като живееш в Габрово ти е прохладно....

# 213
  • Мнения: 4 371
Та ето какво ми писа Кетито:

"Гушкам си бебето и си мисля за вас.
Пожелавам на всички чакащи да гушнат по едно такова пухче.
Страхотно е, много е нежничка и мирише на бебе. Целувки."


 Heart Eyes


П.П. Не помня дали ви казах, но бебката се казва Магдалена.

# 214
  • Варна
  • Мнения: 1 109
ЕЕеееееее, не знам защо започнахте с това заядливо настроение от сутринта, естествено, че не всичко се чете, всеки си споделя разни неща, това се чете, но например, аз нямам намерение да слагам пелени Бамбино мио, затова когато видя подробно описание на процеса, го пропускам. В този ред на мисли, аз до вчера мислех, че ще раждам нормално, е, промени се това и понеже много момичета родиха секцио предните дни с пресни впечаатления, искахме да чуем техните истории, ако нямат нищо против, разбира се. Дотук, нищо лошо не виждам.
Отделно, надали някой си спомня всичко публикувано до момента /все пак 70 теми и отгоре/. Сега като разбрах, че Дуци е писала за нейното секцио, превъртях всичките й публикации, и на 33 стр. намерих разказчето.
Но, определено няма смисъл и никаква полза от яд и нерви.
Не искам да засягам никого, разбира се.

# 215
  • Мнения: 4 371
Тони, аз като казвам, че чета всичко, наистина имам предвид това.
Нормално няма да раждам или поне нямам намерение, но чета разказите тук. Други неща, които не ме засягат също чета, явно аз съм си такава. Трябва да знам всичко  Laughing

Редактирам, за да постна пак разказа тук, да не се ровите назад Peace
Някой искаше да знае за секциото как протича, ще разкажа в Тина Киркова/Света София как беше(при мен планово)  Simple Smile

Приеха ме(онзи кабинет в ляво на втория етаж), започнах да подписвам разни документи, след което д-р Маленов ме провери дали имам разкритие. Нямах. Акушерката започна да оправя клизмата, за мое щастие нещо се беше развалила  Mr. Green Но уви, ремонта беше кратък и успешен  Crazy Тоалетната преди 4 години беше малко гадничка, дано е ремонтирана. Поне има душ, от който тече топла вода, за да може човек да се измие след това. И така, върнах се в приемния кабинет, д-ра ми премери кръвното и от там минахме в предродилна зала. Сложиха ми абокат, настаних се на едно легло, сложиха ми система с натриев хлорид и зачаках. Изтекоха три банки мисля. През това време ми сложиха катетър и ми слушаха тоновете.
Като ми дойде реда(трябваше да съм по-рано, но имаше спешни) ме закараха в опрационната и ми помогнаха да се кача на масата. Дойде анестезиолога, накара ме да се свия в ембрионална поза, което беше адски трудно на всичките ми кила и огромен корем, но акушерката много ми помогна и после ме държа за ръката(както и анестезиолога по време на операцията впрочем  Heart Eyes). Докато ми слагаха упойката ме разпитваха разни неща, аз вече се чувствах странно, дали от многото банки натриев хлорид, не знам. Усетих упойката много готино, затоплиха ми се премръзналите крака от притеснение и някак нервите ми се отпуснаха, абе чудно  Mr. Green И така, започнахме. Взеха ми очилата и телефона, аз исках да гледам на кръглата лампа какво ми правят, че една нямаше крушка, ама сигурно и с очила нямаше да се вижда, знам ли  Thinking Вместо възглавничка има някакъв ринг, от който после 2 дни ме боля врата, тоя път няма да го ползвам ако зависи от мен.
Операцията започна към 11, в 11.19 извадиха Пепи и до 12 ме шиха и оправяха. Бебето се вади много бързо. През това време са го показали на родата отпред, той им се е кокорил  Simple Smile
След това ме преместиха в реанимцията, точно срещу операционната и цял ден гледах как изплакват бебчета  Heart Eyes
Раздвижват на другия ден, не можах да стана, че ми беше лошо и ме качиха с количка във ВИП-а. Ааа, преди това ми махнаха катетъра.
Вечерта преди секциото ми беше позволено да ям до 10 и да пия вода до 12. Ако бях жадна, ме посъветваха да си жабуря устата с водя, но не и да я гълтам. Много е важно на празен стомах да се ражда, дори и нормално раждане.
Аз умирах от жажда по време на операцията, не се търпеше ви казвам, но като излезнах изпих един галон вода, санитарката горката не можеше да ми смогне на катетъра Laughing Трябва да се пие вода след упойката, защото има иначе зверско главоболие, което мен ме подмина слава Богу  Simple Smile

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 10:34 от Дуци

# 216
Добро утро и от мен.
Аз пък се събудих в супер настроение. Пробвайте, веднага пускам музика за тонус newsm68
Бебка е усещам да побутва все по рядко, явно и е тесничко.И аз мисля в понеделник да съм на тонове, че вчера пропуснах.
Моя мъж напоследък го е хванала параноя, да не би да ни се роди момиченце, напоследък  много негови приятели-татковци били така изненадани.  JoyА на мен ми е все тая Heart Eyes
Нямам отоци по краката, затова пък пия по 4 литра  вода, не знам дали съм ви казвала, но имам 4 бъбрека и те много вода искат Rolling Eyes Laughing., не пия кафе, а мляко с какао.
Моля, мен да ме запишете за планово секцио на 15.07 ЖЗ. Преди това ме вземат в болницата за изследвания и наблудение. Но се надявам да си  идвам и да се отчитам във форума Laughing

# 217
  • Мнения: 30
Добро утро,мамчета!
Аз сега се излюпвам....тази нощ беше истински кошмар.Въртаях се като на шиш да 3-няма заспиване,ужас.И сега децата ме събудиха-моето и на сестра ми!
А и да се похваля-понеже на сестра ми семейството ще се мести в София-племенника ми ще е тук юли и август-голям купон.Направо побеснях като ми го сервира-никой с нищо не се съобразява,е как да си спокоен!

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 15:52 от alisa_13

# 218
  • Мнения: 9 913
Дуци, разбирам те Simple Smile питаш ли ме през последните години колко пъти съм писала за Вита Simple Smile
и коланите обсъждахме, но мога да кажа пак за себе си - смятам, че са мързелива работа, и по-скоро ще пречат на коремните мускули сами да се потрудят за стягането си. Освен това коланите ще държат доста топло, но това е вече индивидуално.

а момичетата с прясно секцио - някои още не са изписани, други още не са се осеферили, за да пускат подробни разкази. И това ще стане, споко.

Та пак да задам моя въпрос: някой виждал ли е да се продават отделно втори нива за сгъваеми кошарки?
и за арниката да питам: за нормално раждане иди-доди, но при секциото вливат и антибиотик, има ли изобщо смисъл да се приема хомеопатично в такъв случай?

Магдалена е много хубаво име. Изобщо за момичета има едни готини имена....пък аз сега въртя и суча.....

# 219
  • Мнения: 79
Добро утро и от мен,

преди малко станах, мъжа ми е на работа, точно закусих и сядам да ви изчета.
Снощи имах много силна болка ниско долу и след едно от ходенията ми до WC си мислех само да не тръгна сега да раждам, че както ми се спи няма да съм изобщо адекватна Laughing, с  моите чести ставания и пиене постоянно на вода си мислех дали изобщо е нужно да излизам от WC-то, не можели да си седя и да си спя там направо newsm78 хем е хладничко

Дуци, не се ядосвай от рано, просто пропускай някой постове и така, всеки чете това което го вълнува, освен това всеки в различен момент се сеща за  нещо, което е било обсъждано вече и чак тогава почва да пита Simple Smile.
И аз чета всичко наред, за да не се повторя с някой ако вече е писано нещо:)

# 220
  • Мнения: 4 371
Изобщо за момичета има едни готини имена....пък аз сега въртя и суча.....
Аз пък съм на мнение, че за момчета има много хубави, а за момичета не чак толкова. Нали знаеш - тая к**ва, оная к**ва и то женски имена не останаха.

# 221
  • Мнения: 9 913
ахаххахаха  Joy
а аз съм ужасена колко много бивши гаджета съм имала........

# 222
  • Варна
  • Мнения: 289
Ходих на пазар рано -рано..за плодове и зеленчуци..Сега се прибрах и закусвам...ама не плодове и зеленчуци само...за съжаление.. Close Mr. Green
като става дума за имена - утре е Св. Петър и Павел и нямам нищо против да родя,че искаме бебето да се казва Павел и без това / такъв точно бивш съм нямала.. Laughing/...Ама не вярвам да се случи..
Дуци има именник утре  Heart Eyes, аз много държа на именните дни - хубаво е да се празнува, а моя за съжаление не го правя,че всички ги боли главата на него  Mr. Green ...

# 223
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох, ще ме уморите с тия имена Joy Според мен най-хубавото женско име е  Топлийка, а мъжко - Никодим Grinning

Ейй, ама как се спинка на хлад, а? Ако не ме беше събудил телефона в десет и нещо, щях да откарам обеда Laughing

# 224
  • София
  • Мнения: 1 946
Добро утро! То е ясно вече, че докторът ме излъга. Хич няма да раждам в края на седмицата, щото тя седмицата взе, че си свърши.  Crossing Arms

Вече започвам да се притеснявам как ще го пренося това бебе. Даже взех да търся някоя тема да видя какви са рисковете...  Thinking

Много ми е криво. Целият свят ми е крив. Сутринта се навиках на Джолити за общия акаунт. Съжалявам. Просто мъжът ми още не беше станал и все на някого за нещо трябваше да отговоря накриво...  Blush

Четох в една книга, че лютото предизвиквало раждане. Пфу! Хич да не обичам люто.  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт