Юлски бебета '08 (Тема 72)

  • 11 384
  • 292
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 323
Здравейте, не съм влизала от няколко дни - не съм родила, имах майстор у дома. Направихме си кухнята слънчево жълто-оранжева. Стана страхотна. Затова до вчера имах домашни задачи и съм като разглобена вече.
Не помня дали писах - във вторник влизам за изследванията преди секциото и ще ме наглежда доктора да преценик кога ще е операцията. Още не съм се стегнала, защото съм малко като в сън. Не мога да си представя колко е скоро. Май и преди беше така. Явно природата си знае работата, ако тръгна много да мисля ще се спека  Laughing

Тук съм от 4,30, чета предната тема. Като видях, че пак сте минали 15 стр си взех от фризера една голяма кутия сладолед да похапвам, докато я изчета - прияде ли ви се  Mr. Green Друг път Фнимавайте  Naughty с писането  Mr. Green

Честито на Кетито и Ками!!!

Много ми се ходеше на лекцията в четвъртък, но като прочетох инфото на Душичката - не съжалявам изобщо. Май повечето си приказват пет за четири и разчита, че бъдещите майки живеят в изолатор и каквото и да им поднесеш го ,,хапват,, като топъл хляб. Аман. /Важи и за Габровската лекция за кърменето, Райка, да беше останала да репликираш!!/

# 196
  • Sofia
  • Мнения: 9 796
Егаси кефа тая нощ, прохладааааа...така хубаво се наспах Sunglasses
На мен също не ми е ясна тая работа със стерилизацията. СЕга като съм секцио съм решила да взема помпата в болницата, че да стимулирам слизането на кърмата. Ама как ще стане да я стерилизирам? newsm78 Вкъщи ако я пусне мъжа ми после в какво ще ми я донесе, че да си седи стерилизирана? Rolling Eyes

# 197
  • Мнения: 2 323
няма да се налага да я стелизираш. Тя ще ти служи само да си подпомогнеш отпушването на каналите и лактацията, ако се налага. Но изцеденото мляко няма да го даваш на бебето. Така че само измиване след употреба е ок. А ако се наложи по някакви причини да даваш на бебето кърма в шише в б-цата - там няма как да няма стерилизатор - ще питаш акушерките.

# 198
  • Sofia
  • Мнения: 9 796
няма да се налага да я стелизираш. Тя ще ти служи само да си подпомогнеш отпушването на каналите и лактацията, ако се налага. Но изцеденото мляко няма да го даваш на бебето. Така че само измиване след употреба е ок. А ако се наложи по някакви причини да даваш на бебето кърма в шише в б-цата - там няма как да няма стерилизатор - ще питаш акушерките.

Ахааа, ясно  bouquet
Значи я пъхам в чантата още сега.

# 199
  • Варна
  • Мнения: 289
Добро утро и от мен
аз спах лошо, тук пак беше жега... Confusedне чак толкова но на тези килограми явно че ми идва в пове4е високата температура...друго си е 22 кила пове4е от обичайното  Laughing
Кръвното ми от това потене е много ниско сутрин, сега взех душ и пия кафе и кола за тонус  Crossing Arms Mr. Green Въпреки че съм 85 кила и отгоре..отоци нямам, може би е точно от потенето и ниското кръвно.. Rolling Eyes

# 200
  • Мнения: 175
Нашата кошара е на CAM жълто и тъмно синьо, много е хубава и стабилна аз в началото исках само дървена но мъжа ми успя да ме разубеди и сега сме със сгъваема мога да си я местя навсякъде, много е удобно при чистенето на стаята.
Добро утро от мен!
sela_wi И аз мислех да купя дървена кошара, но като поразмислих колко много пътуваме и че ще искам да я местя от стая в стая... реших да взема и аз точно тази кошарка. Наистина е много хубава и стабилна, радвам се за отличния избор Peace .


# 201
  • Мнения: 479
Добро утро, мами  Simple Smile

Така се уморих от вчерашното готвене, че съм заспала още преди 11ч  hahaha, което отдавна не ми се е случвало.

Но ми беше студено, та освен да пишкам, ставах и да спра климатика. Няма угодия   Wink

На мен кръвното ми е ниско 90/60 и пак като се преуморя, ми се подуват краката. И като Весито съм ги закръглила на 22+  Rolling Eyes  А имам още към месец, през който бебка ще заякне още с към 1кг и вече и обръщане от кълка на кълка ще стане проблем  newsm78
Вчера се беше разположила като на 3 морета  Joy не мога да се наведа хич, щото корема ми опира в гърдите, а като седна е силно недолна, че я стеснявам и почва да буства. Относитлно спокойствие има само, когато съм права или легнала. С баща й се смеем, че ни строява, още преди да се е появила на бял свят  Simple Smile baby_neutral

Желая хубав ден на всички и много сладки бебчета  Heart Eyes

# 202
  • Мнения: 690
Добро утро  Hug Забравих да се изфукам вчера - купих си готина нощница за кърмене от Капаска за 15лв с копчета  Laughing (обаче е само потниче, долнището беше свършило и днес ще ходя да видя на Витошка дали има. Намалени са им по принцип нощниците с 50%.
Аз наистина вземам да ставам развален грамофон, обаче няма ли доброволци...

Направих общ акаунт: julybaby08. Има си и парола..Как да процедираме с нея?? Да я сложа ли на първа страничка или да я изпратя до някои желаещи (доброволци...)??

# 203
  • София
  • Мнения: 1 946
Джолити, защо е нужен общ акаунт? Ако паролата е видима за ВСЕКИ, някои недоброжелатели могат да се намъкнат и да объркат всичко. Не помня на кои мами, май на юнките.. някой беше влизал в общото албумче и изтрил снимките....
Досега си карахме така, сега на края според мен не си струва. Просто който има време, занимава му се и евентуално няма да ражда  в близките ден-два (въпреки че последното не може да се знае), прави темата. И без това темите се изписват за толкова кратко, че дори да не направи редакциите, следващия ще ги отрази.  Peace

# 204
  • Мнения: 9
ех момичета и на мен ми става тежко последните дни
нямам отоци или нещо такова но вечер почти не мога да дишам, спя следобед по няколко часа, заради жегата по добре ми е като подремна
... а момичета кой спечели това "кандидати за слава" че съм заспала
И аз много спя напоследък, а уж не се уморявам с домашна работа - следобед спя по 1 час, а сутрин ставам към 8:30ч. - все едно си наваксвам, че като дойде бебо няма да има много сън Simple Smile
Кандидати за слава спечели едно момиченце в розова рокля, което казваше столиците на държавите -то не се зардва много, сякаш не разбра какво печели, а таткото направо не можеше да повярва и си глътна езика.

# 205
  • Мнения: 690
Така, значи относно общия акаунт. Изпратена е информацията за паролата до 10 човека (моля да няма сърдити - направих една бърза проверка на кой е бил най-активен сред пускането на теми)  Hug Ако все пак съм пропуснала някой, моля да пише  Heart Eyes

Eто кой знае паролата (10 човека):
Дуци, Агата, Пърли, Сакси, Астарта, Катче, Инка 26, Тити, Сисони, Джолити

Този акаунт може да се използва в краен случай (това да ни е резервният вариант, ако някой доброволства за пускане на тема, но мисли че ще пътува някъде или пък няма време да модераторства, и така... ) Иначе си продължаваме с досегашния начин с пускането на теми от името на определен потребител, който иска да бъде модератор.

Междудругото се надявам да нямаме проблеми с нашето албумче, че и нашата парола е изтепосана на първа  Praynig

# 206
  • Мнения: 4 371
Разказ за секциото пусках преди време.
Помпата дали се стерилизира в болницата сме го бистрили няколко пъти.
Вече почвам да се дразня на еднаквите неща, които се обсъждат. Явно всеки си чете каквото му се иска, а глупаците като мен си правят труда да прочетат всичко.

# 207
  • Мнения: 142
Добро утро  Hug
Коколинче, да знаеш в понеделник ще ти стискаме палци  Praynig И баничка и кафе за теб ще пийнем и ще чакаме добрата новина  Flutter Да не мислиш че не искам и аз да раждам вече, вместо да се влача на тонове и да се чудя кога ще излиза малкото диваче Crossing Arms
Ох, да ви кажа по въпроса с кърменето нещо взех да се обърквам Cry Ще взема пак да си прегледам материалите, които съм свалила и да питам ако имам още неясноти....

# 208
  • Мнения: 367
Добро утро!Днес пристига детенцето ми и съм много доволна.Снощи се събудих в 4 ч Crazyпосле към 7 съм заспала.Да видим колко бебенца ще има днес Heart Eyes
Дуци   Hug какво е това настроение,и на мен ми прави впечатление че повечето неща не се четат,ама здраве да е.То иначе как ще изпишем 70 теми Laughing

# 209
  • София
  • Мнения: 545
Добро утро и от мен!
По въпроса за кърменето, това все пак е естествен процес, трябва преди всичко спокойствие и увереност, че ще се справите! Аз първият път не бях чела нищо, за което съжалявам, защото в болницата ме съветваха неща, които само ми навредиха (за мазането с дефламол и миенето преди всяко кърмене със сапун). Въпреки всичко се справих.

А за арниката, бях чела тук във форума за нея, обадих се по телефона на моята лекарка, която е класически хомеопат, и тя ми каза да си я взема и схемата, по която да я пия. Както беладоната е за сваляне на висока температура, например. Иначе съм съгласна с Белинда, че хомеопатичните лекарства са само и единствено за конкрентния човек.
А солпадейн и на мен ми казаха да си нося, заради евентуално главоболие след упойка.

Общи условия

Активация на акаунт