СЕПТЕМВРИйското човече да седи обича вече!

  • 8 402
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Уникални снимки на Едуард  Hug Hug Hug ама да си призная имах предимството да ги видя преди няколко дни  Wink Много са сладки  Heart Eyes

Гледам за хижички си говорите.Браво  Peace и ние обичаме да ходим,а и често ходим на Здравец  Peace Приятно изкарване Peace

Отчет след консултацията днес:
Ани е качила 200 г-сега е 7 850 и 4 см- 73,5 Peace
Редактирам се да кажа,че фонтанелкана ни е затворена, гръдната ни обиколка е 47,6,а на главичката -43,5-не е ли много малко това  Rolling Eyes аз я виждам,че е с малка главичка,ама и моята е такава,ама знам ли  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 15:45 от Красииии

# 31
  • София
  • Мнения: 4 900
Ей ме нА след прегледа! Нещата са доста по-добри, но продължаваме със спрейчето за още два месеца + Стеримар за промивка, че се образувал не знам какъв си там секрет. Важното е, че вървя на подобряване  Peace !

Лили, снимките направо ме разтопиха  Heart Eyes Hug ! Много са сладки са мъниците, уникални романтични моменти сте хванали!

Цугуми, а твоята принцеска в тази рокличка е просто ПРЕЛЕСТ  Hug ! Честито ви кръщение!

Ади, Яна сигурно си дърпа ушенцето заради зъбките; Тони го прави същото, когато го погнат. Знам, че един от симптомите при растящите зъби е именно рефлекторната болка в ушите. Дентокинд пиете ли? При нас много помага! ГУШ на мъничката кукла  Hug !

Сега по болната тема НОИ - аз също нямам пари още за май месец и им писах Е-мейл вчера и днес (да не повярва човек  Shocked !) ми отговориха. Казват ми, че в молбата, която работодателят им изпраща, е била сбъркана датата, на която ми изтичат 315-те дни - трябвало да е 07.06., а пишело 7.07. По този начин системата отхвърляла плащанията и ако не се оправи тази грешка, няма да видя пари и за следващия период, вече майчински до навършването на 2г. Сега трябва да ходя да се разправям с работодателя си, а кога ли ще успея, не знам  ooooh! !
Така че, можете да им пишете на НОИ-ците на: benefits@sofia.nssi.bg (за София) - явно все пак има кой да чете Е-мейлите, че даже и отговарят; по телефона е умряла работа!

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 145
Привет,
бяхме на ДК и резултата е 10,100кг и 74 см. Докторката ми се накара, че целия бил в синини. Да съм го пазела. Като че ли аз нарочно го бутам. Освен това каза че плажът не бил полезен за малки бебета и деца до 3 г.. И да съм го извеждала от 7-9 сутрин само. Абе направо ми бръкна в здравето.
Да похваля моето гардже: днес вече официално се изправи в леглото си
И да се оплача, не ще да заспива денем сам в креватчето си и аз го оставям да реве, но той чак посинява от рев, но не се отказва да реве и не се уморява и накрая след 30 минути рев, аз се предавам и отивам и го гушвам и за 5 минути е заспал. Но не искам да го приспивам, никога не съм го правила и не искам да започвам, но не знам кво да го правя. Не ще и в количката да заспива като сме в къщи. Последните три дни е някакъъв кошмар. До преди 5 минути рева от 1.30 когато почна да реве, щото му се спи. Направо вече не знам.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 391
Лилиан, направо ме убиха дребовците! Страхотни снимки  Heart Eyes
Кали - браво, чудесни новини. Дано да се оправиш напълно след следващия курс на спрейчето  Hug
 Пари от НОИ и аз нямам. Напоследък на са ми ги бавили толкова, не знам какво става. Явно обаче е общ проблем...Ще опитам и аз по mail-а ....
Моя звяр спи вече 2,30 часа!!!! Такоз чудо не се се случвало не помня от кога. Ама пък 4 пъти посред нощите ставахме пак...
А-а-а-а Lexy - я си признай - що го буташ детето да пада, а ! Оф, тез докторя понякога могат да изнервят човек. На мен като беше болен Кайче, и аз и казвам че плюе лекарството ми беше отговорено "Ми мен това не ме интересува. Вие сте родители, трябва да го накарате на до пие"....Е, то в това си има истина, ама.....ега ти грубия отговор.
Ох, с тебе май един и същ зор ни мори, а.....И аз така - колкото и да реве - по зле става. Тук мамите споделиха доста инфо,но все за нощното приспиване. А през деня, освен на ръце, друго не ни спасява...За съжаление единственото ,което мога да кажа е  - И АЗ вече не знам  Sad

# 34
  • Мнения: 17
Мсми, и аз да се цопна в новата темичка- ние изпратихме майка- доста сърцераздирателно изпращане беше - баба и внуче, ама няма как. Моя синковец като не ме е виждал вместо да се затъжи за майка си, ме поглежда само и продължава заниманията си, а днес цял ден се гушкаше в майка- бебешка му работа.
И аз нямам пари за май, но вчера звънях и имало проблем със смяната на булстата- не знам колко често ги сменят, но ми обещаха, че до сряда трябва да имам пари- уж щели веднага да ми пуснат заповед, но ако забравят още в сряда да звъня, така че трябва да ги гоним до дупка тия образи от НОИ.
Голяма жега е и при нас, направо не знам вие как издържате и как са бебоците- тук винаги нощем сме спали на затворено и с одеало лятото, а сега сме на отворена врата цяла нощ и сутрин е 28 градуса, денем не ми се мисли, а където си е винаги жега как ще изкараме това лято не се знае. Снощи Данчо го приспивах на терасата, че да хладне.А в комбинация със зъбите си е предизвикателство.

# 35
  • Мнения: 731
Лилиан, невероятно сладки са  Hug Едуард май е по-влюбения Simple Smile Обаче, ако от сега е толкова влюбчив не мога да си представя как ще е като порасне  Crazy
Цугуми, много е красива сладурката  Hug Честито ви кръщене!
Кали Мей, много хубаво, че има напредък в лечението  Peace
Лекси, поздравления за мерките и изправянето! Случайно да ти казаха защо плажът не е полезен? Това с рева дано е само период при вас  Praynig
pavlinadidko, уж в Балкана трябва да е по-хладно  newsm78
Иначе жегата и тук е ужасна - имах излизане и точно по обед се прибирахме. Отвратително горещо! Че и аз се натоварих с едни зеленчуци, а малката не искаше в слинга - иска да върви  Crazy Направо щях да полудея. Разстояние, което обичайно го вземам за 10 минути го минах за близо час в жегата. Дребната все едно беше на научна експедиция - изследваше всяка една тревичка, листенце, цветченце и естествено мравки и други такива. Вървеше във всички посоки, само не и в правилната  Crazy Шупнах цялата. Като се прибрахме двете директно влязохме в банята! Сега вече се живее  Sunglasses

# 36
  • Мнения: 498
Ох, с тебе май един и същ зор ни мори, а.....И аз така - колкото и да реве - по зле става. Тук мамите споделиха доста инфо,но все за нощното приспиване. А през деня, освен на ръце, друго не ни спасява...За съжаление единственото ,което мога да кажа е  - И АЗ вече не знам  Sad


Ами аз да ви кажа у нас какво действа - прахосмукачката! Като и се спи, а е такава превъзбудена я слагам в леглото и пускам прахосмукачка. Като приключа с почистването имам спящо бебе. Май не е правилно, че я стряскам така ама понякога ...

Tsugumi прекрасна е!

# 37
  • Мнения: 1 745
Красиии,на Лизи главичката също е по-малка,но не знам колко е точно!Не се притеснявай!И моята е така. LaughingТи щом си също с малка,какво искаш от детенцето?! Crossing ArmsСтига си се притеснявала за глупости!  Hug  bouquet Hug


 Peace Hug Hug Hug

# 38
  • Асеновград
  • Мнения: 117
pebslove001  love001

Мдааа,така си е, понякога наистина се притесняваме за глупости  newsm47

# 39
  • Мнения: 415
Цугуми, много бързо триеш, дай тогава на лични?
Ами той Едуард още от малък се ориентира правилно, много е сладък  Simple Smile

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 145
Tsugumi, имаш невероятно красива принцеса! И роклята и е много красива! Много гуш от нас
Лилиан, снимките на Еди и девойката са супер, направо ми останахо очите.
Кали мей, страхотна новина е това че лечението ти дава ефект.

# 41
  • София
  • Мнения: 4 900
Краси, не се притеснявай излишно - нали Анито си е добре  Hug ! На Тони пък главичката е по-голяма от докторските им там схеми, ама педи всеки път казва, че всичко си е ОК и място за притеснения няма!

Сега да кажа ПАК за НОИ, че как се газирах току що  tantrum , направо ми идва да  #2gunfire !
Обадих се в  работата си и оттам служителят, който се занимава с тези въпроси като болнични и майчинство, ми каза, че в началото на месеца, когато е ходил в НОИ, за да ми подаде декларациите за ползване на майчинство до 2г. на детето, са видели въпросната работодателска "грешка" с датите, проверили са всички документи и се оказало, че грешка там няма, а е в тъпата НОИ-ска система. От НОИ обещали, че ще поправят всичко до една седмица и ще изплатят парите ... да ама не  Rage ! Въпросният служител от работата ми страшно се ядоса, като му казах за Е-мейла, който съм получила, обади им се на НОИ пак да каже за проблема и после ми звънна и на мен, да каже, че ако и другата седмица нямам преведени пари, пак да го потърся и той лично вече ще ходи да се разправя там.
Търсете си правата, момичета, че аман от тая институция  #Cussing out !

# 42
  • Мнения: 2 617
Благодаря ви, момичета  Hug И аз видях тук само прекрасни малчовци  Heart Eyes

В подкрепа на Кали Мей, аз също съм "газирана" тези дни  #2gunfire Нали обикалям само по разни институции и чиновници, как нямаше място, на което да попадна на някой, който да знае, за какво седи на мястото си. Тези хора са като роботи, знаят да правят някакви еднотипни казуси, недай си боже им се появи по-особен случай и изпадат в паника. В Данъчното, след като чакахме на опашка и служителките не се трогнаха да започнат да вършат работа, вместо да обикалят безцелно от стая в стая, накрая ми дойде редът. Момичето се паникьоса като разбра, че трябва да помисли, за да свърши това, за което съм дошла. Прилежно й обясних закона, тя ми отговори, че го знае, но още нямали "процедура". Отговорих й, че скоро няма и да имат, ако не започнат все някога да я прилагат. ТЯ отиде да се консултира с няколко други колеги, върна се, след малко позвъни на някой друг пак да му обясни, за какво иде реч и човекът след малко дойде да свърши работата вместо нея.
Днес вземам Акта за раждане (едно на ръка, че са сгрешили, защото са писали някакво ЕГН на мъжа ми, при положение, че не е български гражданин, не живее тук и няма такова и ще трябва да се разправям с това, че са сгрешили данните на годината на раждането му). Служителката ми го връчва ими казва "нали разбрахте, какво да правите". Аз оставам в недоумениепри положение, че я питах за социалните помощи, а тя не ми отговори нищо за тях. Отивам в "Социални грижи", препращат ме от специалист на специалист и никой пак нищо не може да ми каже.
Питам за детска кухня, да съм отидела на место в детска градина и щели да ми кажат.
Нямам думи. Лошото е, че всички тези хора вземат заплатата си с ясното съзнание, че си "вършат" работата.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 900
Цугуми, направо можеш да изкукуригаш докато се занимаваш с такива дебили  #2gunfire ! За съжаление - това е в БГ  Sad !
А за детската кухня - защо не пробваш някоя от он-лайн вариантите? В нашата Библиотека (линк на 1-ва стр. или в подписа ми), в раздел "Захранване и Хранене" ще намериш варианти за детска кухня, най-отдолу на страничката. Другата Кали беше писала, че е доволна от кухнята Ози, а и Хер Бебе не били лоши.
Поне няма да си късаш нервите по този въпрос.

# 44
  • Мнения: 2 617
Кали Мей, много ти благодаря!  Hug Видях, че има и адреси близо до нашия блок, ще проуча непременно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт