Австрия 18 - дочакахме финала на ЕМ

  • 10 430
  • 303
  •   1
Отговори
# 30
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро и както всеки път, заповядайте и  по едно  Coffee

Как ли се чувства малката душичка Микаела днес?!
Свити и Надин, моля ви драснете по някой ред, а също и подробности около посещението!

За сега от мен чао, че ме чака  newsm79   и  1dishes , а трябва и да   bath

# 31
  • Мнения: 106
Момичета,който ходи в сряда при Микаела  (или там както се реши ) би ли занесал нещо от мен?Моля нека да ми пише на лични, за да му го дам.Бих дошла ,също в болницата,но си мисля ,че момиченцето ще иска да си почива.

Иначе и ние вчера бяхме в АКХ,Влади глътна един камък и като ние като новоизлюпени родители така се шашнахме ooooh! Но не било страшно,ще го чакаме в пампито Blush

Партито,което препоръча елфльо е страхотно,голяма забава,не го пропускайте,има още термини.http://www.baby-party.at/baby_party/

# 32
  • Мнения: 580
Айде и от мен по един Якобс - Монарх. Ние като първи ден от вакнцията бяхме много активни - сутринта на плаж, сега барбекю и следобед с колелата за сладолед.

# 33
Погрешка Надин е изпратила съобщение от моя юзер. Грешката е коригирана  Wink

Последна редакция: нд, 29 юни 2008, 01:13 от Татко по призвание

# 34
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Здравейте, чак сега се прибрах и първата ми работа бе да погледна какво става с Микаела!
Много се радвам, че операцията е била успешна и че Микаела се чувства добре!  newsm44

Сега остава да и пожелаем бързо възстановяване и дано проблема с крачето и скоро да бъде само спомен!

В сряда ще направя всичко възможно да дойда и аз! Ако случайно не мога, което е малко вероятно,  ще се свържа със Свити, за да и предам паричките. Къде ще се чакаме , че ако трябва да дойда директно в болницата, като нищо ще взема да се загубя.

# 35
  • Мнения: 236
Милички,

много ме трогнахте. Сигурна съм, че семейството чувстват вашата голяма съпричастност!  bouquet
Микаела е страшно сладко и мило дете. Красавица и умница. Преди операцията и подарихме едно малко праценце. Майка и ми каза, че след като излязла от упойка първо за него питала.
Вчера беше ден изпълнен с много емоции и сълзи на щастие. Родителите не могат да повярват на късмета си, че са тук и детенцето им получава толкова добри грижи. Лекарите дават надежди, че детето ще успее да ходи с новата протеза, въпреки че ставите му не са раздвижвани от 2 години.
Както Свити написа, ОП беше успешна и продължи сравнително кратко.

Вчера следобяд малката постепенно излезе от упойката. Беше гладна и изяде една супичка след което нарисува една картинка и пак заспа.

Срещата със семейството ще е в сряда в 17 часа.Там сме със Свити. Жени, идваш ли и ти? Други желаещи?

Майката на Микаела, Златина знае, че сме група загрижени мами, които искаме да се видим с Мики и с тях. За нашата изненада нищо не подозира.

С мен се свърза сутринта Джиджи и се разбрахме да се видим да ми даде подаръка-кукла. Който има нещо друго, което иска да даде за малката може да се свърже със Свити (тя е в 23. Бецирк) или мен (моя тел. е 069919908243). През деня може да се предаде и нещо в центъра (Свити работи в 3. бец, а аз в 1-ви).

Патенце, страхотна си, както и твоите готини приятели.   bouquet

След това, което правим заедно с вас момичета, повече не искам да чувам как българите не сме били еднинни и т.н. Сигурна съм, че това семейство дълго ще помни тази топлота и сърдечност. Между другото, Свити беше прекрасна и много отдадена. Без нея (тя беше със семейството непосредствено преди ОП), те нямаше да се справят.

Не мога да влизам често в нета, за което се извинявам, но ми имате телефона и можем да държим връзка. Смятам да напиша картичка от наше име с имената на всички, които се включиха в нашата акция. Жени, можеш ли да ми помогнеш с имената. Ти имаш по-актуална информация кой участва.

Детенцето го изписват в петък сутринта и следобед лети за БГ. Така, че който още иска да се включи, нека има предвид, че крайния срок наближава.

Последно-ако някой лично иска да предаде нещо на Микаела, може да го направи. Майката на детенцето сме я "мобилизирали" с австрийски номер- 068110251467, но имайте предвид, че са в болница и не им звънете твърде късно.
Малко се притесняваме със Свити, че са горди и не знаем как биха приели парите. Може би е добре да се подчертае при предаването им, че са за по-нататъшната терапия и процедури на детето. А такива ще са необходими още доста време.

Прегръщам всички добри феи и татковци с добри сърца!



# 36
  • Мнения: 413
ПРИВЕТ от мен
аз съмв родината, пътуването беше ок, само дето самолетът беше претъпкан, но махнаха хората от моята седалка и се разполагахме с малкия на три места.
 В БГ летището в Бургас, организацията е пълна, много бързо мина всичко, направо не очаквах такова бързо обслужване.

 Сега мятам по задачи, като мога пак ще пиша
радвам се за Микаела, дано бързо да се възстанови и да бъде пълноценно детенце.

Поздрави и до скоро

# 37
  • Мнения: 580
Клементина, искаха ли ти декларацията за малкия?
И Елфльо исках да питам на тая тема.


Ние последно май се спряхме на Елените. Резервирах директно, но като чета как немците щяли да съдят Елените, че било мръсно, храната им била малко, стайте шумни, три стаи си делят един балкон... И аз не знам. Дали да не отидем в Обзор? Или да отидем на Елените и ако не ни харесва да мрънкаме, докато ни настанят в по-добри условия? Рени - кажи нещо вещо по темата, гледам, че си специалист  Peace

На терасата стана сянка, отивам да кълцам салатката

# 38
  • Vienna
  • Мнения: 261
Надин, аз така и не разбрах, рехабилитация няма ли да прави това дете? То половината от успеха на тия операции е физиотерапия... Настоявайте там да му покажат упражнения.

Иначе аз да се похваля вчера го обърнах на хоремаг. Спретнах една шопска и метнах кебапчетата на скарата. На форма хич не ги биваше, ама по вкус ги бях уцелила горе долу. Естествено никога не мога да постигна вкуса от България, но предполагам, че това е от разни съставки, дето не искам много да ги знам. Дори и лютеница намерих! Само чалга дето не пуснах.

# 39
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Страхотни новини за Микаела! Свити, Надин, възхищавам се на добротата ви и готовността да помагате на хората  Hug Нямах представа, че Дияна се е върнала вече на работа, но щом е била там, това също е добре. Много се радвам наистина  newsm44 Но Силвето е права за физиотерапията.  Peace Надявам се бързо да се компенсира това обездвижване, тя все пак е доста малка  Praynig Ако искате в сряда, мога да се опитам да дойда с Филип на срещата. Все пак дотогава ще се чуем по телефона и ще съгласуваме.
ЛаДолче, Силве, прекалихте, мацки, с тия информации за салати, скари и прочие. Аз продължавам да произвеждам мляко и съпътстващите течности на тия благини са ми забранени  smile3518
Якобс, как е кафето из Бургас  Mr. Green!
Хубава вечер от мене!   bouquet

# 40
  • Мнения: 580
Фрау Муттермилх, извинявам се най - искрено   bouquet
Понеже си имате градинка и си правите грил, да ти кажа една рецепта, която става и за Щиленде  Laughing
Като свършиш с месото, но грила е още горещ слагаш по един банан, обръщаш ги от време на време докато  бананите почернеят (наистина да почернеят, иначе не са готови), махаш ги от скарата, слагаш ги в чинийки и с един остър нож ги разрязваш по дължина, в разреза слагаш парченца битер шоколад и сервираш с лъжичка Wink   chef

Никой не ми дава акъл за моята дилема с Елените  Sad

Да ви попитам нещо - защо си говорите на малки имена а не на ник? Аз например много държа на анонимността в Интернет, така и така даваме толкова много информация от себе си, поне имената могат да останат анонимни (е моето скромно мнениице  Mr. Green)

# 41
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Здравейте!
Хора, имайте милост, какви са тия скари, шопски салати и прочие, олигавих клавиатурата  Mr. Green

Просеко, то заради тази анонимност се оказа, че само твоето име не знам от участвалите в акцията за Микаела  Mr. Green
Иначе за Елените, не се включвам с мнение, защото никога не съм ходила там, а пък досега не съм  ползвала  и услугите на туристическа агенция, за да мога да те посъветвам нещо. Винаги сами си намираме оферти и директно преговаряме, говоря за нашето черноморие.

Днес няма ли да се включи някой с инфо за Микаела?

# 42
  • Мнения: 413
привет отново
на летището не ми искаха декларация, нито на Австрийското, нито на българското,....ама нали сега влизам в страната, а като излизам тогава Ганьо може да се направи на велик и да ми иска декларация, ама аз съм се приготвила

За Елените съм ходила преди, спокойно е, тихо, само чужденци има от скандинавсците. Брат ми казва, че е много скъпо там.
Но, ако ходиш до Обзор, там е пълно с руснаци, а и плажът не е много гот, няма залив, има повече скали.

Мутермилх - точно днес си купих от един магазин в Бургас "Пикадили" Якобс 250 гр. за 2.49 лв. 
Иначе, цените в БГ ми се видяха съвсем евтини, в сравнение с Австрия, малко са повишени от последното ми ходене преди година и шест месеца, но пък чак астрономически, въобще не ми се видяха.

Утре отивам на зъбар, стискайте палци Peace , че това е нещото, което най много мразя  Confused 

   
Айде, чао, аз хапвам пържена риба със студено бургаско /въпреки, че не си падам по бирата, ама нали е българско и родно...любя, тача и милея.../

Лека и мека   bouquet

# 43
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Клементина, много си бърза, кога се качи на самолета, кога вече хапваш риба и пиеш "Бургаско"!  Mr. Green
Утре да кажеш за Якобса, че за тия 2,50 лв., може и да не е много читав  Mr. Green
Ти само с "деветоавгустовското" лъвче  Алекс  ли пътува?  Wink

 doh Най-важното забравих, как го правиш тоя номер, та всеки ден килограмите ти са по-малко?  Rolling Eyes
Искам и аз пък!  Crossing Arms

# 44
  • Мнения: 580
Само мойте ли парички не са дошли? Е, най - късно утре ще дойдат, нали в четвъртък ги преведохме  Confused Въпреки това съм против реални имена в Интернет  Grinning

Ние не сме ходили от 6 години на море в България и тая година какво реших и аз не знам. Но преди 6 години бяхме точно на Елените и много ни хареса, та моят мъж пак там си поиска.

Облак, то без чалга си е по-хубаво, виж можехте Васил Найденов да пуснете  Mr. Green

Клементина, аз съвсем изключих, че на излизане се искат тези декларации  Rolling Eyes
Иначе за пържената риба - пълна завист ме гони.


Общи условия

Активация на акаунт