Отговори
# 210
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Леле, незнам какво става вече тази година и защо всички говорят за отрицателен прираст, ама... Преди малко една приятелка мина да ме види в офиса и ми съобщи, че и тя ще има бебе!!!  Simple Smile Само така!

И аз бих се радвала да пуснете рецептата с невена  Praynig

# 211
  • София
  • Мнения: 27
Момичета, да се похваля - маме си нова дограма!
Сега ще се излегна малко, щот ще идват да гледат как ще стане обръщането.
Благодарко за подкрепата!!!   bouquet

# 212
  • Мнения: 95
Nadejda:))), всички говорят за отрицателен прираст, защото той е такъв.
Това, че имаме много познати и приятели, които скоро са станали или ще стават родители е защото просто сме в такава възраст, в която на всеки му идва тоя акъл. Аз например онзи ден броих, че имаме точно 10 приятелски семейства, които тази година имат или ще имат бебе. За последните разбрах в четвъртък и много им се радвам, защото имаха вече един неуспешен опит. Дано този път всичко е наред!

# 213
  • Мнения: 44
Крисси ,честито мила!Много е хубаво да имаш момченце!...И момиченце също предполагам,нали женски мами? А за сватбата ,какво да кажа -страхотна ,хвърляш ме в носталгия по моята,която беше отдавна! Rolling Eyes
Аз да ви кажа също съм в отбора на уригващите,е -е по-добре от колкото в този на пръцка..щите.Ако това е важно и моето бебе ще е момченце ,но ...ще видим  по-късно.
shikimiki, е  верно щура булка си била, и каската е хубава...оставаше  мъжът ти да дойде да те вземе с мотор  Laughing
Пуки какво стана с прегледа?Расте ли ти ... матката?
Аз също имам желание да ходя на палатка ,но не знам дали сега е момента.До сега не съм била и не знам какво е .Но вие момичета сте още младиии-и!

Има ли някой друг освен Пуки с ин витро бебче?Да си признава бързо  за да му стиснем ръката за куража! smile3501
С кремово или без ,всичко зависи от кожата- колкото и да се мажа вече имам една стрия повече -точно по средата на корема! #Cussing out

# 214
  • Мнения: 11 267
Добре заварили, момичета  Hug

Като първи пост, първо за статистиката - злото бебе иде на 7 октомври, по спецификация - женско. Ако може да ми сложите неутрален цвят гащи, че не дишам розово  Crazy

Много време стана ви чета, но трудно ви сколасвам на чат-скоростите Simple Smile

Сега - по темите от последните дни. Гледам всякакви суеверия и страхове върлуват - не яжте риба, не ходете на концерти. Аз моята госпожица съм я водила поне на десет рок и джазконцерта засега и обикновено доволно ги проспива Simple Smile Гледам да ограничавам стадионните прояви едва напоследък, че четири-пет часа на крак не се издържа. Но седалките в НДК са си съвсем добре, а на някои концерти - Куул енд дъ генг последно ми идва наум, въобще не съм подгънала крак от танци.

Що се отнася до рибата, точно преди седмица се върнах от гръцките острови и си отядох там Simple Smile Но какво вълнение ме сдруса на един ферибот от Сирос до Атина... помислих, че ще родя, ужас и страх. Единствено не смея да хапвам суши, то ми е любимо от "цивилния" живот, но нали е със сурова риба... хайде холан, след 3 месеца.

Към стриите нямам особено отношение засега - цял живот ползвам хидратиращи кремове за тяло, сутрин и вечер. И сега е така, от време на време ги редувам с тематичния на Mustela.
Като човек, чийто крака се подуват зверски, обаче мога да кажа, че не съм доволна от тази марка - кремчето им за глезени никаква файда не носи.
Не е задължително да има медицински показания за тези отоци - характерни са за около 75% от здравите, прави бременни. Аз прекарвам по 8-10 часа на ден пред компютъра и в жегите е неизбежно - плюс, че четвъртия си месец го изкарах със счупен ляв крак и той ми се подува повече.

На Mylili да кажа, че и моето бебе така напъва отвътре... да "излиза" буквално, вечер не мога да си поема въздух, нито място да си намеря. Аз започнах бременността си много слаба, и сега не е много различно, само коремът ми е добил формата на Хъмпти-Дъмпти. Откак съм в шести месец, ми порасна осезаемо - буквално дрехи, които съм носила преди 2 дни, не ми стават.
Инак мога много да мрънкам, моето гадене и повръщане е древногръцки епос - денонощно до четвъртия-началото на петия месец, сега на периоди. Минах и през хомеопатии всевъзможни, и през Деган-а, и през бабините лекове - нищо не помага. Мога само да завиждам на тези от вас с лека и приятна бременност Simple Smile

Хайде стига, че ферман стана.
До нови срещи и прохладна вечер на всички ви!

# 215
  • София
  • Мнения: 368
Крисси, Инче, много хубави булки сте били!  Hug
Снимките от срещата и аз ги видях и много ме яд, че не можах да дойда!  Sad  
tedikо, радвам се, че бебо е добре!
Като стана въпрос за алкохол, да си призная без бой и аз, никога не съм пила бира, но от както съм бременна вече си пийвам от време на време! А ако знаете как ми се пие едно коктейлче в тези жеги, ох, само лигите ми текат.......и ги гледам на картинка!
Еленцето, честита ви дограма!

# 216
  • София
  • Мнения: 183
Аз си поспах два часа, че такъв световъртеж получих... Shocked Сигурно от новите лекарства, предупредена бях. Притесних се, че съм сама в къщи, наплисках се с вода и хапнах сладко. Може пък и да съм събрала двете граници. Абе, дано не се повтаря!

Добре дошла на новата мама  welcome Надявам се да ти е приятно сред нас и на есен да си гушкаш малката госпожица!

Абе да ви питам, понеже вече някои от вас ходят на бебешки шопинг - къде в София (може и онлайн магазин) продават дрешки на Чико? Разглеждах по чужди албумчета с покупки и страшно много ми харесаха, но сякаш не съм чувала някой да си е купувал от магазина.

# 217
  • Мнения: 269
Добре дошла на Параход!Ама какъв отчет само.Ти защо до сега се кри?
Шики,душко,забравих,че не всички са от Пловдив.Та рокерите се събират всяка годнина да посрещат пролетта на Бачковския манастир и ядат и пият като разпрани барабар с поповете.Една година с моя приятелка и мъжа и ходихме с колата да ги гледаме.Беше страхотна преживяване,до тогава не бях се заглеждала по мотористи особено пък рокери.Тръгва се от едно училище в Пловдив и се кара с 30-50 км/ч чак горе до Бачковския манастир.Там палят 1 свещ за себе си и една за мотора.А като се минава през тунелите е адски готино,голям рев на мотори пада.Младост,младост....
Никози,много си права.По-добре да уригаме отколкото от другъде да излиза. Embarassed
Така ли ми се струва или господинчовците водят пред отбора на дамите? newsm78

# 218
  • Мнения: 3 453

Така ли ми се струва или господинчовците водят пред отбора на дамите? newsm78

Ххихихихи..а в началото момичетата водеха! Joy Благодаря ви за комплиментите.радвам се , че снимките са ви харесали. Laughing

Никози
, ти защо се спотайваш?Кога разбра че е момченце?

Параход, добре дошла  bouquet

Пуки, как мина прегледа?

# 219
  • София
  • Мнения: 183
Вижте какво пише за анемията, хемоглобина и желязото в кръвта:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/623/67/
Ето тук пише, че кафето пречи на усвояването на желязото (не се сещах къде го бях чела) и има табличка с препоръчителни храни:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/532/69/

# 220
  • Мнения: 44
Все още не знам какво ще е бебчето,освен това всички различно ми казват и другите -въобще залозите са различни...

Така ли ми се струва или господинчовците водят пред отбора на дамите? newsm78

Ххихихихи..а в началото момичетата водеха! Joy Благодаря ви за комплиментите.радвам се , че снимките са ви харесали. Laughing

Никози
, ти защо се спотайваш?Кога разбра че е момченце?

Параход, добре дошла  bouquet

Пуки, как мина прегледа?

Марианка ти като имаш толкова често контракции ,кажи ми моля те  baby_neutral всеки ден ли ги имаш ,в легнало или във всяко положение,болезнени ли са?
А бе и аз имам ,но нищо не пия за тях
Аз обаче нещо не мога да разгледам на Инчето снимките от сватбата newsm12

# 221
  • София
  • Мнения: 183
Никози, да чукам на дърво, като си пия хаповете нямам контракции. И не трябва да имм заради шийката, която ми е скъсена. Иначе ги усещам само като стягане на корема, понякога дори не силно, без болка. Кажи на доки, сигурно ще ти изпише магнезиев препарат, мен много ме успокояваше. Не е и нещо вредно. По-добре да не се преуморяваш, че с напредването на бременността този проблем зачестява.

# 222
  • Мнения: 173
Здравейте!
Чета ви редовно, много сте активни въпреки жегата. Не съм писала отдавна, защото няма какво ново и различно да ви кажа, проблемите ни са сходни и каквото обсъждате, е полезно за всички.
Мен напоследък ме притесняват контракциите, които зачестиха - поне 10 пъти дневно получавам, независимо дали лежа или се движа. Засега не вземам никакви лекарства, освен Но-шпа по моя преценка, когато стяганията зачестят. В четвъртък съм на преглед и ще обсъдя с доктора положението, дано не е опасно за бебо. А той милият е много активен и понякога чак подвиквам от изненадващите ритници и къблета. Усещането е незаменимо, нали?
Днес си сготвих елда заради желязото в нея, гадничка е на вкус, но я изядох. Утре ще си пусна изследване на желязо и магнезий, нали пишат, че неговата липса води до контракции. Но дали ще ги работят тези показатели тук в малкия град, да видим..
Искам да попитам мамите с къса шийка или някакъв сходен проблем - имахте ли оплаквания или ви сложиха диагноза след преглед? И какъв - гинекологичен или ехографски?
Благодаря ви предварително.

Лека нощ от мен и сладки сънища!

# 223
  • Мнения: 899
Добре дошла, Параход! Май ще ни е забавно в твоята компания  Wink
Днес никак не можах да се включа, от първия ден ме грабнаха на работа през вратата за краката  Mr. Green. А и едва дишах, стаята ми е със сауна-ефект, въпреки новозакупеното модерно вентилиращо устройство колонен тип. Досвидя им се за климатик, само в нашата стая няма, шефа си смучеше от пръстите некви сложни обяснения защо не може точно при нас да се монтира. Та новата машинка успява милата да сведе 40-те градуса в стаята до 32 - и толкова са й силите  Confused. Как ще се издържа се питам  Thinking
Пуки, хайде бе къде си, кажи какво стана  Crazy. Да не те изпопритесниха пак докторите  #2gunfire
Много ми харесаха уикенд-снимките на Никози и Шики, а Крисси е страхотна булка ( на Инчето снимките и на мен не ми се отвориха)   bouquet
За бирата - аз съм си редовна консуматорка откак се помня, но точно сега почти не кусвам, дали ми се е събрала една бира за цялата бременност. Все си викам ще откарам още малко въздържание, нещо съм се втелясала да съм примерна мама  Sunglasses. А на всички любителки - наздраве!
Хайде приятни сънища, ако успеем да заспим въобще!

# 224
  • Мнения: 10
еха мацки страхотни сте  Hug много ми е готино вечер като седна да прочета какво сте писали през деня Simple Smile след един ден разходки по жегата съм приятно зачервяла Simple Smile еха
ех за това обръщане на прозорците Simple Smile и нас ни чака Simple Smile следващата седмица поставяне на нова дограма и стартиране на ремонта Simple Smile
ама някак си по ми се ходи на море Simple Smile
а за подутите крака Simple Smile по време на бременност забравяме не само за талията но и за тънките глезени Simple Smile
не знам как е при вас но на мене коластра не е спирала да ми капва от гърдите   newsm78  
мен ако питате ходете си на лекар щом ви скимне Simple Smile не е нужно да се чака датата за преглед Simple Smile
и да ви питам препоръчаха ли ви ФМ за 28-32-ра седмица  newsm78
целувки и приятни сънища

Общи условия

Активация на акаунт