Номинация за работадател, подкрепящ служителките си кърмачки!

  • 3 213
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 695
Ако се бях върнала на работа по-рано (да кажем преди 1 г. на детето) бих уведомила работодателя ми за този отпуск и бих си го искала. Сега, при положение, че детето ще е на почти 2 г. и суче само сутрин и вечер с вероятност скоро да се отбие, не бих го правила на въпрос.
Надявам се работещите майки на малки кърмачета да се възползват с пълна сила!  Peace

# 16
  • Мнения: 5 401
Побут!  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 929
Върнах се на работа, когато синът ми стана на 5 месеца, а го кърмех. Тогава се уговорих с административния директор да идвам сутрин 1 час по-късно и вечер да си тръгвам 1 час по-рано. Защото го кърмех предимно сутрин след сън, следобед след работа и вечер - за заспиване.

# 18
  • Мнения: 5 401
zuki, ако желаеш, напиши името на фирмата, в която работиш!  Peace

Aneta Hristova, ти си съвсем достоен работодател за номинация!  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 929
zuki, ако желаеш, напиши името на фирмата, в която работиш!  Peace

Хубаво би било, но по обективни причини ще се въздържа. Работодателят ми е далеч от тези неща. Административният директор, който спазва законите за всички служители, даже сам ми предложи да се възползвам, защото на мен ми беше неудобно да си го поискам. Но, сами знаете, как стоят нещата в нашата страна - предпочитам да премълча.

# 20
  • Мнения: 5 401
Твое право е, разбира се!  Peace  Hug

# 21
  • Мнения: 9 973
Аз не заех, че има такава възможност.Но така или иначе докато кърмих не ходих на работа.Дано повече майки го научат и се възползват.
и аз сега чувам

# 22
  • Мнения: 5 401
Аз не заех, че има такава възможност.Но така или иначе докато кърмих не ходих на работа.Дано повече майки го научат и се възползват.
и аз сега чувам


Дано за номинация 2009 има повече знаещи кърмачки и съвестни компании!  Praynig  Hug

# 23
  • Мнения: 5 401
Втори шут на анкетата...  Mr. Green

# 24
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Гласувах с: Не, не ми разрешиха полагаемия отпуск

В майчинство съм, но съм 100% сигурна че нямаше да ми разрешат кърмачески отпуск, тях ги е яд че съм в майчинство, какво остава за този отпуск

# 25
  • Мнения: 35 984
скоро, доста след двете раждания научих за подобна възможност

# 26
  • Мнения: 5 401
скоро, доста след двете раждания научих за подобна възможност

А възползва ли се?  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 415
Жалко, че няма да мога да участвам в анкетата, но знам за тази възможност.

Отпуск за кърмене и хранене на малко дете

   Чл. 166.  (1) Работничката или служителката, която сама кърми детето си, има право на платен отпуск за кърмене до навършване на 8-месечна възраст на детето по 1 час два пъти дневно или с нейно съгласие по 2 часа наведнъж.  За работничка или служителка, която работи при намален работен ден от 7 или по-малко часа, този отпуск е 1 час дневно.  След навършване на 8-месечна възраст на детето този отпуск е по 1 час дневно и се разрешава на работничката или служителката по преценка на здравните органи, докато е необходимо да кърми детето.

Само дето повечето работодатели са кърмаческо-неграмотни и дори и 8м. кърмене им се струва много.. А ако отида с моето голямо кърмаче и искам да ми дават по 1 час дневно за кърмене.. Нали се сещате че няма как да ми го отпуснат ей така  Mr. Green Мен ме гледат като извънземно като кажа, че още кърмя..
И какво значи "докато е необходимо да се кърми" .. Ей на и тия дето са написали закона и на тях не им е никак ясно що е то кърмене..
Как да кажеш, че е необходимо да кърмиш 2-3 годишно дете и да те сметнат за разумен човек  Rolling Eyes След като дори след годинка на повечето хора кърменето им се струва като излишно и дори вредно  ooooh!
Не е само до работодател..

"докато е необходимо да се кърми" предполагам означава по преценка на педиатъра и тъй като моята смята че трябва да го кърмя до годинка, може би след това няма да е "необходимо".

Ще се връщам на работа на годинка и ако още се кърмим ще питам педиатърката за това.

Работодателят ми не знам дали би ми позволил намалено работно време по КТ тогава, но аз бих се замислила дали да го искам, като гледам тука малко се обезсърчих как се гледа на кърменето след 8 месеца (Духи-Пухи май си права).

# 28
  • Мнения: 3 092
До като кърмех не работех така или иначе , но съм убедена че шефът ми щеше да ми разреши , но няма да гласувам - не  е честно !  Wink

# 29
  • Мнения: 9 814
Не знаех, че има такава възможност.
Иначе още 6 месеца след раждането ме викаха отново на работа.

Общи условия

Активация на акаунт