"ДЕКЕМВРИйското хлапе иска вече на море, дупенце да напече!"

  • 23 986
  • 296
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 535
Мимак, това Бойко ли е  Shocked Тоооолкова е пораснал  Heart Eyes Да ни го показваш по-често  Naughty
Детелинке, почнала съм го този подфорум  Wink Но няма изчитане  Whistling Ту се разколебавам, ту се навивам  ooooh! Но съм си решила, че така ще се лекуваме, а дали сме намерили подходящия лекар - времето ще покаже  Peace

# 241
  • Русе
  • Мнения: 150
Мимак, това Бойко ли е  Shocked Тоооолкова е пораснал  Heart Eyes Да ни го показваш по-често  Naughty
Embarassed

# 242
  • Мнения: 125
Здравейте, девойки! Не съм изчезнала, чета ви редовно, но си обях оплескала регистрацията. Отново!
Вече 2 седмици сме в Дания, но бъдещето се оказа малко като на мрачния принц от Елсинор:"Да бъдеш, или не...". Търсим квартира, защото хазанът на мъва ми се сетил 2 часа преди той да си тръгне за БГ, че бебе там не мове да живее. Нечо изнамерил тази квартира от българи, които си отивам в отпуска, но сме тук до септември. За капак и шефът му съкратил обема на работа и мъво хартисна от постоянния ТД. А ние ВЕЧЕ сме тук. Знам къде е летището, но... Сега, за да си извадя аз документи вече не мога да разчитам на него, а трябва да работя 1 месец по 30 часа седмично. За да заработя обаче трябва Нечо да си намери нещо твърдо след 5 вечерта, за да има кой да гледа Коко.  Mr. Green
Детето в началото гледаше странно датчаните, защото не ги разбира. Сега им отговаря:"бля-бля-бу-а" . На външен вид го докарва, само дето идва по-тъмно рус от тях. Като гледам снимките Норчето се доближава много до датското русо. Времето до вчера беше супер, водихме го 4 дена на бебешки басейн в един парк. Там им раздават кофички и камиончета за в пясъка, 5 вида колеленца, площадката е оградена, а вратичката - с резе да не забегне някой бебок. Отвън са едни морави за пикник, игрища за големите, слейт рампи и т.н.  Големи деца-момчета 5-6 год. са с памперсите, а момите - с биберони. Тук ги оставят да се откажат сами.
В кварталът, в който живеем всики блокове са на карета. Всеки квадрат си има градинки, полянки, детски площадки, игрище и пералня. Голям шок ми беше 1-то пране без мъжо-инструкциите на датски, няма пукнат човен, ами ако нещо се запени и наводни?! Нейсе, преживях го! Колята е добре оборудван с всякакви превозни средства-кракомобил, колело на клечка, мотор с батерии и пр. Само гадовете в самолета от джаскане ми счупили едната щипка на количката, та Нечо я "побългари". Коко не им харесва натуралното мляко, то си е жива сметана. 5 дена в жегите яде само плодове и зеленчуци. Сега е сополив, благодарение на баща си, дето спи на отворен прозорец. А нощем си е студнко.
Прекалих малко, ама то е за сметка на дългото неписане.
Целувки на всички бебоци!

# 243
  • Русе
  • Мнения: 150
Ивчоче,не си прекалила,ако с нас не споделиш как ще ти олекне! Hug Ще се справите вие и ние имахме адски главобоия ,като пристигнахме в Германия,с спанета в колата януари и едногодишно хлапе.Тогава не можах да повярвам ,че такова нещо ни се случва,защото винаги съм била човек с много късмет.Имахме много трудни 6 месеца,но нещата се нормализираха и сега слава Богу,живи здрави и щасливи! Grinning Така ,както описваш нещата в Дания,много ми прилича на Холандия,Белгия и Северна Германия! Обаче ние изобщо не се вписваме в русата нация,защото сме чернички и понякога се претиснявам да не ни вземат за турски емигранти,че са много нахални и като цяло изобщо не се вписват.Ходят си зачохлени...........,айде сега пък да не стане много расистко,защото не мразя никоя нация все пак Hug
Спирам ,че почнах да пиша глупости,ама тук вали и няма какво да се прави!

# 244
  • Варна
  • Мнения: 893
ново 20 при нас - имам си двама дрисльовци вкъщи....дете и мъж  ooooh! голямо дрискане голяма работа...ужас ви казвам...мъжа ми не го знам как е, но Лора направо вода си ака  Sad свършиха памперсите, бахти! сега съм приготвила 100 манджи диетични,запичащи и лекарства но никой не иска да ги яде  Close
тъкмо се оправи беее #2gunfire , направо тоя месец ако не побелея нацяло не знам кога ще е  ooooh!

писна ми вече да се оплаквам, искам най-после да се похваля с нещо...ама няма Sad

# 245
  • Мнения: 40
Вержи, като не иска да яде Лорката, давай оризова вода!

# 246
  • Мнения: 423
Вержи по добре да не яде! Щом е с такова разтройство. Карай я 2-3 дена на диетка, няма да се захарлачи толкова! Както е казала Tani@- оризова вода, а от мен да знаеш и много помага чаят от шипки. Само чай без никакви подсладители, колкото повече толкова по-добре! Аз това знам от инфекциозно като бяхме минала година. Гледай да не се обезводни, аз съм давала и по 2-3 банки глюкоза да пие. Смекта по 3пъти на ден по половин пакетче.Даже съм смесвала прахчето със чая-поразителен ефект! Peace
Спец станах по разтройства  bowuu, ако ще я водиш Лорчето на доктор не позволявай АБ защото сега е раздразнена лигавицата на червата, а от АБ още по-лошо!
най-напред чаена пауза от 12 часа, после банани, леблебия, ориз, картофи, сухар, препечен хляб,
ще се справиш  Peace
ако вдигне и Т газ при доки!

# 247
  • Варна
  • Мнения: 893
нищо не щя днес това дете! ни шипки, ни ориз, ни картоф, ни дяволи! хапна малко кашкавалени соленки и 1/4 банан Tired
интересното е че с баща и спряха изведнъж да дрискат около 16:00...сякаш им свърши работното време Joy явно си изпълниха нормата за деня  Rolling Eyes моля се само да не се почне наново утре  Praynig смел тати даже си хапна постно зеле със студена бира за вечеря...ама и аз му ги наредих едни манджи по повода - зеле, варена царевица, грозде и диня  Joy  не съм ли гадна!  Twisted Evil  Mr. Green как улучих момента не знам  Blush

# 248
  • Мнения: 4 972
И ние изкарахме тоя същия гаден вирус. На части. Първо баткото с повръщане и температура един ден, после бебка, но сигурно седмица по-късно - тя пък само дрискаше - аз тогава ви се оплаках. Накрая мъжото се тръшна 2 дни и с двете екстри и тогава вече дойде и моя ред - само разстройство за един ден, но ми беше лошо през цялото време - точно както като бях бременна.
Тази нощ за капак се събуждам, а Венета се гушка в мен и цялата пари. Не мерих температура, само Панадол й дадох и малко по-късно се успокои и заспа спокойно до сутринта. Сега си е ОК, все едно не е било. Трябва да й поровя в устата - може някой зъб да е тръгнал. Остават ни 4 кътници и тръпки ме побиват...

# 249
  • Мнения: 315
Здравейте  Peace
iv4ok ами лека полека се свиква. Вержи  хахаххахаха Joy само как го каза:
интересното е че с баща и спряха изведнъж да дрискат около 16:00...сякаш им свърши работното време Joy явно си изпълниха нормата за деня  Rolling Eyes

На всички болни да оздравяват.  Praynig

# 250
  • София
  • Мнения: 1 424
ох, тези летни болести са ужасни Sick
ние позакрепихме здравето и днес ще ни бодат последния пентаксим. дано мине леко Praynig
ния рядко се е одрисквала така, но най й помага ентерол и лечебното мляко на милупа. има и такива сокчета за одрискани. а иначе диетичната храна хич не я ще и затова я караме на мляко основно, докато се запече. Peace

# 251
  • Мнения: 40
Ивчок мила  Hug само няма да се плашиш! Запазваш ясна картина на ума си   bouquet
Потърси им социалните програми. Щом сте и с бебок още повече няма да ви откажат. Тук има социални програми и за квартири на хора с нисък доход. Има и програми за осигуряване на храна за деца до 5 годишна възраст. Има и програми за безплатни лекарства!!!
Незнам как е при вас, но с това искам да ти кажа, че трябва да се търси! Аз ти казвах и нас как в началото ни бяха излъгали и бяхме без медицинска осигуровка за Криско, който тогава беше на 7 месеца. Не е лесно, но ако търсиш намираш начин.
Открийте им детските спешни центрови и виж дали приемат деца без осигуровки, не вярвам да не приемат, но за всеки случай питайте! За да си подготвена за всичко, все пак си с детенце.
Иди и в датската темичка. Питай там мамите, ще ти дадат сигурна съм добри съвети и напътствия  Peace
От мен мнооого кураж и късмет  Hug Praynig Да нацелуваш ваш Коля  Joy още ли е толкова щур, колкото описваше преди  Heart Eyes

П.С. Извинявам се ако нямаш нужда от моите съвети, не ми се обиждай,  ама нали съм си бъдеща свекърва Joy аз да си кажа пък.... bouquet

На болничките бъзро оздравяване  Hug

# 252
  • Мнения: 423
Аз бързам да похваля Владито, след едномесечно отсъствие от яслата вчера тръгна с бодра крачка.  Whistling Влизаме сутринта в групата аз очаквам изтерични викове, а наш си замина седна на пейката и замръзна  Shocked, аз се отдалечих и почнах да говоря с лелята, той ме чува и продължава да стои  и да мълчи. Слетобед го взимам, лелите казват никакъв проблем не са имали! ooooh! Пимислих това е някакъв инцидент, днес пак го нося, пак не реве  Joy, слетобед го взимам, пак не са имали проблеми с него, само дето 30мин. е спал, но това не било болка за умиране. Та свикването в яслата ни отне 4,5 месеца, с малки и големи отсъствия! Не искам разбира се да отчайвам бъдещите родители на "ученици" на есен! Peace

# 253
  • Мнения: 520
Да ви се похваля, вече трети ден сме  без биба  Simple Smile. Мислех , че ще е голяма драма отказването и за това все отлагах ,тя пък взе че я  забрави много бързо.
Ето и малко снимчици да не ни забравите http://www.snimka.bg/album.php?album_id=261855&pid=6801252&lp=-2998  и клипче, но сега го качих до няколко часа ще е обработено http://www.zazz.bg/play:6b3f7410

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 15:07 от Шехерезина

# 254
  • Мнения: 143
Ха здравейте,
Ивчокдано бързо се наредят нещата при вас
Болните дечица бързо да оздравяват.
И ние мъчим без биба 3-ти ден, като преди това и торазах върха и и казах, че кучето я изяло. И такъв смях пада, че е изяло кучето. Но си я търси още и по-малко спи, защото се буди за нея и поначало е много пристрастена.
Иначе сме добре, много хубаво изкарахме на морето. Сега се стягаме за ясла.

Общи условия

Активация на акаунт