ЮЛСКИ теми си вървят, бебетата се роят (тема 73)

  • 11 156
  • 285
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 79
Данибон, Астарта много сладки бебоците, големи красавци Peace

Сисони, аз не съм раждала, но няма катетър при нормално раждане все пак от там трябва да се появи бебето, а не лежиш 24 часа както е при секцио.

А за клизмата изобщо не ги интересува дали си си правил те трябва да си го отметнат като процедура

# 31
  • София
  • Мнения: 1 946
Емзи, аз те виждам, че си тук!  Mr. Green Как е Тея?

# 32
  • Мнения: 66
Ох,какви сладки бебенца.Пу-пу.Отново да са ви живи и здрави,Дани и Астарта.И лесно да се гледате. newsm44 най-после и във Варна дъжд.Дано разхлади и се спи и диша по-леко тая нощ.Сисони, щях да ти отговарям ,но видях,че вече са го сторили.На лекцията за къпането във Варна казаха-до 2-я месец с лосион,после с мляко.Олио най-вече при дудите на момиченцата и то с памуче,а при момченцата на дупето.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 289


Да ви питам вие с мляко или олио ще мажете бебоците?? Аз до сега за дъщеря ми съм ползвала само бебешко олио. Сега обаче чета по форумите, че за зимата се препоръчвало олио, а за лятото мляко. Това верно ли е??? Я кажете
Верно,да..така казаха на лекция на 9 месеца на която ходих и според мен има логика...не че не става с олио, но през лятото бебешката кожа има нужда предимно от хидратация , която млякото дава, а през зимата от мазнина..
Аз нямам представа как се прави клизма...иначе бих си направила, ама ...

# 34
  • Мнения: 62
Я не се тормозете в къщи. Така или иначе ще ви направят в болнцата клизма без значение дали сте си правили. Според мен по-добре там като отида защото знам че от нея няма бягане.

За мазането- аз си взех мляко лосиона на Хип

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 337
Здравейте мами,

Аз мажа малката с олио на Бюбхен - мека и става кожичката- нямам оплаквания...мисля да продължа за сега...мажа я и с крема против подсичане на хип и от него пък съм много доволна...да чукам на дърво още сме със здраво дупе....

Сакси - дай ми моля те скайп или майл да ти пратя снимки на малката да я качиш на предната страница,че хич ме няма с тези компютри...

За тези,на които не са им правили клизма до сега- изобщо не е страшно,нито пък болезнено- аз даже се чувствах много по-добре след клизмата...Съветвам да оставите на акушерката да ви я направи,защото в къщи може да се поозорите и да не я свършите както трябва,а и само ще се измъчиш...

  bouquet

# 36
  • Мнения: 142
Дани, Астарта, страхотни сладурковци са малките  Heart Eyes Астарта е супер свежа на снимката от изписването bouquet Как мина раждането? Предизвикаха ли го, или след спукването на мехура нещата започнаха спонтанно?
Леле, Сисони, направо ми се изправи косата с твоето свеки  Shocked Как може толкова да настоява и да си позволява да те тормози? Не стига че ще ти е достатъчно трудно след раждането да се адаптираш, пък и дразнители #Cussing out. Мен ме дразнят в момента и проверките по телефона - от свеки и нашите #2gunfire Накрая ще спра да вдигам че ми писна да казвам " не съм родила още"!!! Пуууу, не схванаха че ме вбесяват. Само свекър ми се съобразява.

Белинда, за клизмата - препарата в аптеката се казва Енема балкан. Представлява готово шишенце с разтвор и накрайник. Според упътването става доста лесно - лягаш на лявата си страна, пъхаш накрайника и изстискваш разтвора (сори за натурализма Embarassed). Изчакваш колкото можеш и отиваш до тоалетната. На мен ми се струва лесно и смятам така да процедирам, защото вкъщи ще ми е къде къде по-лесно и комфортно да отида до тоалетната и да се измия. В Тина Киркова казаха че може сами да свършим това, дори на лекцията доктора каза за тоя разтвор и от него го знам. Дори и да се престараят да ми направят втори път като отида със сигурност няма да ми е толкова стресиращо. Всеки си преценява как му е по-удобно все пак.
За мазането - и ние купихме мляко за тяло на Бюбхен. Олиото ми се вижда по-подходящо за зимата, но все пак ще видя какво ще каже и педиатърката.

# 37
Здравейте момичета!

Аз така и нямах време да си оправя стария профил с лентичките на каката и бебката и сега пак съм като гост с двойно "е'.

ЧЕСТИТО на всички мами, които вече гушкат бебчетата си. Направо не можах да повярвам, че бройката е вече 20 - последният път като влизах бяха само 3. Браво - да са живи и здрави всичките !

Ние сме добре - след 37  дни отсъствие от дома, поради ремонт, вече сме си вкъщи и сега остават само някои довършителни неща. Днес таткото ни например зглобява стаята на каката. Аз по цял ден пера, подреждам и почиствам след основното чистене ма майка ми. Слава Богу физическото ми съсъстояние ми го позволява.

Каката ни тръгна на градина и много и хареса, но след 1 седмица ходене получи някакъв алергичен обрив и си бяхме вкъщи 1 седмица - дано от понеделник като се върне пак да и харесва така както преди и да нямаме проблеми с адаптацията.

С бебка Слава Богу всичко е наред. В понеделник съм на очен лекар да ми видят дъната зара диоптера ми.

За бебка още нищичко не сме купили. Даже и име не сме избрали. Направо не мога да повярвам. Началото на месеца вече ще купим някои работи, че с този ремонт и разхвъляне вкъщи хич не бяхме за купуване на нови бебешки работи.

Относни клизмата - при първото ми раждане и аз бях чувала какви ли не неща за тази процедура, но всъщност самото правене на клизма съвсем не беше чак толкова неприятно. После само на няколко пъти те подкарва да ходиш до вц-то и тъкмо мислиш, че си свършил и се почва от начало. Аз доколкото си спомням на няколко пъти се подмивах поради тази причина  Simple Smile

Каката я мажех с преварен зехтин сигурно близо година след раждането - родена е август. Сега мисля да пробвам млякото на Хипп, щом се препоръчва лятото да е мляко, а зимата олио. Аз даже съм купила едно за каката да имаме, но нея вече от месеци не я мажа с нищо, а и сега в жегите не ми се стува необходимо - но малката калпазанка е вече почти на 3 годинки.

Успех на всички ! Иначе как другите научават като някой роди - преди се говореше нещо за вестителки или нещо подобно. Има ли ги или всеки сам си казва тук.

# 38
  • Мнения: 690
Астарта, Данибон - имате си големи сладкиши  Heart Eyes Направо ме размазахте и размекнахте тотално с тези снимки! Поздравления и да са ви живи и здрави малките!

Сисони, давай да правим клуб, че и на мен ми предстои подобен проблем  Peace

Аелиа, така ме разсмя с опитите за бебето  Joy Мъжът ми слушаше с интерес. Той горкият вече едвам издържа и днес както си гледаме телевизия, ми хваща зърното и нещо стиска. Като му се изкрещях да спре, само ме погледна и ми каза "Нали по 5 пъти по 15 минути трябвало да се стимулира да почнат контракции!!" Луд е този човек вече!!!  #Cussing out А го е научил от моето списание това нещо...

Имам предложение - ако някой иска да направи нещо за задържане  да ми каже да пусна една тема  Wink Сега вече като е Сакси модератор ще почнат да валят пак бебета  Flutter

# 39
  • София
  • Мнения: 123
Здравейте и от мен мам4ета,аз днес само влизах да 4ета набързо,4е цял ден със съпружеството мързелуваме.Свалихме си 2-я сезон на "Бягство от затвора",и сега по цяла нищ и по цял ден го гледаме,4е то ти става интересно като свърши сериата под напрежение Grinning
Ина4е сутринта ходихме и на кафенце в парка в Надежда,но за 4ас само,няма ме изобщо ве4е в разходките или седенето на едно място.

Колкото до пиенето на бира и раждането,аз досега трябваше да съм родила поне 20 пъти ако от нея се раждаше,защото по4ти всяка ве4ер си пийвам по 4ашка в тези жеги.

За имената ние ве4е сме се спряли на мъжко,защото ве4е не се и надявам да е моми4енце,ще се работи за трето,то се е видяло Mr. GreenНо за женските-Елена определено ми беше фаворит,както и Лили,много ми харесват тези 2 имена Grinning

Астарта,наистина голяма свежарка изглеждаш на изписването,аз като се сетя за първият път.....баба Яга,пазете си децата Joy,сега ще се видим като му дойде времето.А малкият Илия....мммм бонбон,все още се 4удя как такива същества живеят в нас в момента Grinning

# 40
  • Мнения: 132
Астрата,Дани бебчовците са ви много сладки newsm44
жалко че днес няма бебенца smile3516 дано утре да се навакса

# 41
  • София
  • Мнения: 18 679
Не можа да стигнеш навреме до вецето-ли Mr. Green Или много беше яла.
Първа опция Mr. Green Добре, че имах лигнин между краката, че от епидурала сфинктерите стават почти напълно неконтролируеми и като сложиш и разстройството от клизмата - абе много беше весело Mr. Green Жените - родилки около мен крещяха от контракции, а аз крещях от кенефа hahaha

# 42
  • Мнения: 682
Дани, Астарта, много са ви сладки бебчетата! Толкова са сладички, нежнички и мънички...!  Hug
Нямам търпение и аз да гушам моето бебче!
Ох, тия жеги ми действат много зле.  SadСамо вкъщи седя, климатика бичи, а аз не спирам да пуфтя.
Ще ми се да се надигна за лекцията на 1-ви. Досега никога не съм ходила на въпросните лекции, защото локацията ми е много далече, но взе да ми писва и доскучава вкъщи...Някой ще ходи ли на 1-ви? Гледам лекцията е "Уроци по кърмене". Някой беше писал в предната тема (май Душичката), че лекцията е сменена с друга. Някой има ли инфо по въпроса?

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 9 733
ra2, много мерси за подробния разказ за секциото  bouquet
Доста ми светна по въпроса.

Аз май съм на преглед на 1-ви, иначе бих дошла на лекцията. Последно каква е темата?

# 44
  • Мнения: 223
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ!
Добро утро   bouquet

Снощи разгледах снимчиците на бебчетата на Астарта и Дани, големи са сладури Heart Eyes

Вчера не се роди бебче, а? Странна работа Simple Smile

Дуци, да ти е жив и здрав Пепи!

Последна редакция: нд, 29 юни 2008, 07:08 от Pea®ly

Общи условия

Активация на акаунт