Почистване на пухени възглавници

  • 8 335
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Хасково
  • Мнения: 995
Аз също имам и трябва скоро да ги пера!
На етиката пише че се сушат задължително в сушилна машина!
Съпруга ми има пухен елек и съм го прала в пералнята суших го на простора не е миришал гадно само се посмачка но после като го поотупах си върна формата.
Някъде бях чела че пухени изделия се перът с 2-3 топки за тенис в пералнята, ако някой е чувал подобно нещо нека сподели.
Ето още какво открих http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233354 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=224190.0
Ще следя темата с интерес!

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 14:43 от NadiaNGX

# 16
  • Мнения: 1 636
Някъде бях чела че пухени изделия се перът с 2-3 топки за тенис в пералнята, ако някой е чувал подобно нещо нека сподели.


Добре,че ме подсети. Преди 2 год.си вzех един пухен елек. Към него в една торбичка има6е една топка,но никога не иzпробвах да я сложа при прането. Сега я намерих,на торбичката пи6е_ Пухени дрехи да не се перат или почистват с други дрехи zаедно. Иzполzвайте само течен прах zа пране и той трябва добре да се иzплакне. Су6илнята да се вклÜчи на ниска Т. Таzи бяла тенис топка помага перу6ината да се раzпредели равномерно и ва6ите дрехи да останат меки и леки (или проветриви).
Пролетта си прах пухеното яке,не го слагах в су6илнята,а го zакачих на една zакачалка и не мири6е иzобЩо,но го прах беz топка (кой да се сети zа нея  Rolling Eyes )и пуха се насъбра,та го раzпухвах след това. Но да добавя,не zнам zаЩо когато калъфите са мокри наистина мири6ат,а якето и елекът ми никога не са мири6ели,беz zначение дали са вече сухи или току Що иzпрани. За калъфи съветвам само су6илня след това  Peace

# 17
  • Мнения: 2 039
Много просто защо-възглавниците поемат тонове пот, особено през лятото  Sick Перушината е напоена и след намокряне става страшно  Confused

# 18
  • Мнения: 1 636
Много просто защо-възглавниците поемат тонове пот, особено през лятото  Sick Перушината е напоена и след намокряне става страшно  Confused
Не е така.1.и одялата мири6ат,не само въzглавниците. 2.По таzи логика трябва да мири6ат преди пране,а те мири6ат след пране. 3.НоЩем при нас не са повече от 20 градуса,а на толкова аz не мога да се потя  Wink Прекалено zиморничава съм при спане.
Може би дрехите са от по_качествено преработен пух предполагам,все пак zа едно яке или елек трябва много по_малко отколкото zа една калъфка,а е и на всичкото отгоре много по_скъпо. Предполагам,че това е причината.

# 19
  • Мнения: 360
Според мен проблемът е в това, че при възглавниците пухът е по-голямо количество. При пухените завивки, както и при пухените якета, пухът е разделен на сегменти и така изсъхва по-бързо и не се вмерисва. Може и да не съм права, но аз друга логика не виждам.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 298
Аз ги пера в пералня и пускам силна центрофуга, после съхнат бързо на топло време, каквото е сега. И няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт