Почистване на пухени възглавници

  • 8 346
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 039
Момичета, имате ли представа къде да занеса пухени възглавници за адекватно изпиране или евентуално препълванена пуха в нови калъфки(в случай, че не бива да се пере)??? Просто не знам как га ги третирам, а спешно ми трябва такава услуга  newsm78 Моля ви, помогнете  Praynig Praynig Praynig

# 1
  • Мнения: 2 323
Мога да ти споделя моя опит, който далеч не е най-добрия може би. Изпрах ги в пералнята, след което седяха близо месец на балкона на течение да се отмиришат, че получиха гаден аромат на мокра кокошка..... Sick Сега са ок, ама чакането беше ужасно и всеки ден бях на прага да ги хвърля. Добре, че не ми пречиха и не ги метнах по-рано. Но определено е последния ми такъв опит.

# 2
  • Мнения: 2 039
Ооох, това си звучи зловещо  ooooh! Crazy Аз затова не искам да ги третирам сама, а да ги дам някъде, където да ги оправят. Все пак, не може да няма начин в 21 век Rolling Eyes Но ти благодаря за споделения опит   bouquet

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 652
И аз мога да споделя как не бива да се прави  Mr. Green
За разлика от Агата, моите след изпиране в пералня и двуседмично висене на простора смърдяха просто потресаващо, така че заминаха на боклука. А си ги обичах иначе...
Ще следя темата, че имам още 2, които още не съм унищожила чрез пране, а се чудя как да ги почистя.

# 4
  • Мнения: 2 323
ЕЕЕЕ, да беше устискала още 2 седмици  Laughing Шегувам се, явно това е начин как ,,не се прави,, което пак си е полезно, де  Wink

# 5
  • Мнения: 360
Една приятелка на майка ми преди година направи следното. Разпра възглавницата, извади и изпра пуха, след което го разтла и изсуши, така той не се вмирисва, защото съхне бързо. След това върна пухът във възглавницата и я заши. Това е, сложничко е, но май няма друг начин. Може и да има, но не ми хрумва. Нещо със сушилня ми се върти в главата, но не знам...

# 6
  • Мнения: 1 636
От 10 год.спя само в пухени калъфи и одяла ,пера ги в пералнята,след това ги слагам в су6илнята (иначе не zнам колко време трябва да ги чакам да исъхнат  Thinking ),след су6илнята ги оставям zа 2_3 дена да се иzмири6ат и са готови. НиЩо им няма. Не zнам zаЩо мириzмата е останала при другите мами  newsm78  А мога да ви споделя,че носът ми е като на котка  Naughty

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 150
Аз моите завивки и възглавници съм ги купувала от Германия. И имам смътен спомен, че на някой от етикетите пишеше, че след пране задължително се пускат в сушилня.... Явно това е единствения начин... Не съм питала в някое химическо чистене, може би при тях става...

# 8
  • Мнения: 1 636
И на6ите са немски. Сега погледнах zа етикет на калъфката,но няма.Одялата не ми се събличат сега да търся. Пуснах в гугъл и намерих в един форум,където са обсъждали тоzи въпрос. Някои каzват на специално почистване,други са с моят опит_пералня и после су6илня. Да подсетя,че като станат вътре на топчета трябва от време на време да се раzпухва. И когато аz пера винаги ги пера облечени,поzнайте какво Ще стане,ако се раzпори някъде плата и zадръсти пералнята и тръбите с пух  ooooh!

# 9
  • Мнения: 2 039
Моите хич даже не са немски, а са селски  Mr. Green Домашни, тъй да се рече(нямаме село, отде да са се взели  newsm78) Та, на едната калъфката и е доста рехава, постоянно тече перушина от нея, не мога да си я представя в пералнята, ама ще я дам в някоя обществена, да руши техните уреди  smile3508 Laughing

# 10
  • Мнения: 529
Момичета, имате ли представа къде да занеса пухени възглавници за адекватно изпиране или евентуално препълванена пуха в нови калъфки(в случай, че не бива да се пере)??? Просто не знам как га ги третирам, а спешно ми трябва такава услуга  newsm78 Моля ви, помогнете  Praynig Praynig Praynig

Занеси на химическо чистене. Там те ще изперат и изсушат. Аз така правя, само че моите също са немски и могат да се перат...

# 11
  • Мнения: 2 323
Моите се вмирисаха, понеже нямам сушилня да ги метна там за изсушаване, а ги сложих  на простора.

ellpi - как изпрахте само пуха?

# 12
  • Мнения: 3 886
И аз искам да знам  .С  моя приятелка  сме работили в химическо и да ви кажа там не ги перат пускат ги уж  в химикал и това е.пуха е много труден да се пере .Една комшиика ми каза как нейната баба го пере .разпорва възглавниците и слага пуха в тензух  ,после в 3 води се лакне и се суши на весник разреден. newsm78.Защото ако се пере в пералнята миризмата редко се маха и трудно съхне

# 13
  • София
  • Мнения: 1 424
Моите хич даже не са немски, а са селски  Mr. Green Домашни, тъй да се рече(нямаме село, отде да са се взели  newsm78) Та, на едната калъфката и е доста рехава, постоянно тече перушина от нея, не мога да си я представя в пералнята, ама ще я дам в някоя обществена, да руши техните уреди  smile3508 Laughing
сложи й една калъфка отгоре, щото пухът ще изхвърчи лека - полека.
иначе моята и аз я изпрах в пералнята и замина на боклука после, защото смърдеше потресаващо. Sick
една позната ми каза, че си поддържа възглавниците, като вади перушината,  разстила я на чаршаф и така седи ден на слънце. не я мокри newsm78

# 14
  • Мнения: 2 323
.Защото ако се пере в пералнята миризмата редко се маха и трудно съхне

Каква е логиката, не мога да разбера - нали все е мокра кокошка  Laughing Важно е съхненето, а не как е намокрено. Така че май остава най-разумен вариант като се изпере пуха да се разстила изваден.

Абе хора, а как се перат пухенките?!? Shocked не се ли осмърдяват и те така невъобразимо. Май не....аз нямам спомен да съм усещала мокри кокошки около мен.....

# 15
  • Хасково
  • Мнения: 999
Аз също имам и трябва скоро да ги пера!
На етиката пише че се сушат задължително в сушилна машина!
Съпруга ми има пухен елек и съм го прала в пералнята суших го на простора не е миришал гадно само се посмачка но после като го поотупах си върна формата.
Някъде бях чела че пухени изделия се перът с 2-3 топки за тенис в пералнята, ако някой е чувал подобно нещо нека сподели.
Ето още какво открих http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233354 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=224190.0
Ще следя темата с интерес!

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 14:43 от NadiaNGX

# 16
  • Мнения: 1 636
Някъде бях чела че пухени изделия се перът с 2-3 топки за тенис в пералнята, ако някой е чувал подобно нещо нека сподели.


Добре,че ме подсети. Преди 2 год.си вzех един пухен елек. Към него в една торбичка има6е една топка,но никога не иzпробвах да я сложа при прането. Сега я намерих,на торбичката пи6е_ Пухени дрехи да не се перат или почистват с други дрехи zаедно. Иzполzвайте само течен прах zа пране и той трябва добре да се иzплакне. Су6илнята да се вклÜчи на ниска Т. Таzи бяла тенис топка помага перу6ината да се раzпредели равномерно и ва6ите дрехи да останат меки и леки (или проветриви).
Пролетта си прах пухеното яке,не го слагах в су6илнята,а го zакачих на една zакачалка и не мири6е иzобЩо,но го прах беz топка (кой да се сети zа нея  Rolling Eyes )и пуха се насъбра,та го раzпухвах след това. Но да добавя,не zнам zаЩо когато калъфите са мокри наистина мири6ат,а якето и елекът ми никога не са мири6ели,беz zначение дали са вече сухи или току Що иzпрани. За калъфи съветвам само су6илня след това  Peace

# 17
  • Мнения: 2 039
Много просто защо-възглавниците поемат тонове пот, особено през лятото  Sick Перушината е напоена и след намокряне става страшно  Confused

# 18
  • Мнения: 1 636
Много просто защо-възглавниците поемат тонове пот, особено през лятото  Sick Перушината е напоена и след намокряне става страшно  Confused
Не е така.1.и одялата мири6ат,не само въzглавниците. 2.По таzи логика трябва да мири6ат преди пране,а те мири6ат след пране. 3.НоЩем при нас не са повече от 20 градуса,а на толкова аz не мога да се потя  Wink Прекалено zиморничава съм при спане.
Може би дрехите са от по_качествено преработен пух предполагам,все пак zа едно яке или елек трябва много по_малко отколкото zа една калъфка,а е и на всичкото отгоре много по_скъпо. Предполагам,че това е причината.

# 19
  • Мнения: 360
Според мен проблемът е в това, че при възглавниците пухът е по-голямо количество. При пухените завивки, както и при пухените якета, пухът е разделен на сегменти и така изсъхва по-бързо и не се вмерисва. Може и да не съм права, но аз друга логика не виждам.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 298
Аз ги пера в пералня и пускам силна центрофуга, после съхнат бързо на топло време, каквото е сега. И няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт