Работна тема за детските заведения - 2

  • 74 613
  • 356
  •   1
Отговори
# 210
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 525
Спяща, просто копнах ПМС-то за иф Heart Eyes Средствата са мн малко и явно са за "непредвидени и неотложни разходи". Май нещо се коментираше и в пресата напоследък, но не помня къде го четох.
Като цяло не съм наясно. Какъв е принципът обаче мога да проверя. Peace

# 211
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 525
Санич, това за детските градини и училищата нещо не ми се връзва - те в повечето случаи са общински, а и са в ресора на Министерство на образованието (единствено самостоятелните ясли са в ресора на Министерство на здравеопазването). Има ли практика Министерството на труда и социалната политика да прехвърля пари към други министерства или всичките средства всъщност са за социални домове (сигурна съм, че и там има нужда)?  newsm78

И права се оказваш...
Има списък, к не се обнародва, средствата са предварително разпределени, няма ДГ и у-ща.
Склонна съм да вярвам, че обектите за к ще се изразходват се нуждаят действително от тях.

# 212
  • Sofia
  • Мнения: 9 749
Мили мои колежки (като вид обобщение на "дами", "момичета", "како", "мацки"), някоя от вас следи ли критериите за прием в ДГ през 2009? Аз го правя напоследък, че дойде и до моята врата.  ooooh! Има ли нужда да поствам последно инфо по въпроса?

Току-що коментираха последният проект за класирането и точките в Часът на мама.

# 213
  • Мнения: 4 465
Гледах го. Нищо ново под слънцето. В темата за страстите са пуснали инфо че в понеделник, 16.02. ще има публично обсъждане. Някой ще ходили, че аз съм с болно дете и този път сигурно ще пропусна.

# 214
  • Sofia
  • Мнения: 9 749
Къде ще е обсъждането?

# 215
  • Мнения: 4 465
Някаква зала №5 на общината, но идея нямам къде е. Аз съм ходила само на Оборище където е Дирекция "Образование", но не виждам там къде може да имат голяма зала.

# 216
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 525
Мисля, че тази зала е в сградата на ул. "Московска"

# 217
  • Мнения: 5 401
Някаква зала №5 на общината, но идея нямам къде е. Аз съм ходила само на Оборище където е Дирекция "Образование", но не виждам там къде може да имат голяма зала.


Учудвам се, че не са ни изпратили официално инфо по въпроса. Защо не звъннете на г-жа Минчева?

* * *

Наде, моля те като координатор "ДЗ" да погледнеш примерния план на екип "Хранене", защото сме под твоята шапка, и да кажеш какво мислиш. Добавили сме те в чата в скайп, но виждам, че не се включваш и там.  Hug

# 218
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 997
Някаква зала №5 на общината, но идея нямам къде е. Аз съм ходила само на Оборище където е Дирекция "Образование", но не виждам там къде може да имат голяма зала.


Отговарям с цитат:
Зала 5 на Столична Община се намира на  "Московска" 33 ..

Предлагам да обсъдим предварително какво искаме да зададем като въпроси (може и на лични) за да не сме неподготвени.

# 219
  • Мнения: 472
1. Постоянна адресна регистрация в София за ? години 
Абсолютно съм "ЗА",защото София се напълни със селяни,ще ме извинявате,ама от тях нашите деца немогат да се доредят до яслите  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Ей сега очаквамм да ме погнете,ама това е положението!!!

# 220
  • Sofia
  • Мнения: 9 749
1. Постоянна адресна регистрация в София за ? години 
Абсолютно съм "ЗА",защото София се напълни със селяни,ще ме извинявате,ама от тях нашите деца немогат да се доредят до яслите  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Ей сега очаквамм да ме погнете,ама това е положението!!!

Не е нужно да се обиждаме!
Логиката е правилна, но не защото е правилно децата да се делят на селянчета и гражданчета, а защото яслите и градините са създадени и се издържат от общината, в която ние всички внасяме данъци. Редно е тези, които внасят данъци да ползват облагите от тези пари.

# 221
  • Мнения: 472
Да именно  Peace
Но простооо вече нервите ми не издържат,на половината ми приятели децата немогат да влязат в ясла поради тази причина.Прооостооо нямам думи.Надявам се да успея да доредя живот и здраве и моето момиче  Praynig

# 222
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Току що чух по новините за тези точки и съм бясна. Пак се наредиха циганетата. Не разбирам защо децата с неизвестен баща трябва да са с предимство? Или децата на инвалидите? Нищо против нямам инвалидите, знам че положението им е тежко, но повечето от тях си седят в къщи и могат да си гледат децата. А аз ако не работя умираме от глад. Деца в приемно семейство??? По каква логика? Или ако бабата е чистачка в училище???  newsm78 Изобщо кой ги е измислил тези критерии.... според мен си е изсмукал от пръстите каквото му е хрумнало и понятие си няма за какво става дума.
Според мен първият критерий трябва да е двама работещи родители (или един ако няма втори). Ако майката не работи детето й няма работа в детска градина. Друг важен критерий е има ли баби които могат да се грижат за детето. Въпреки, че това е трудно доказуемо. И третият важен критерий би трябвало да бъде софийска регистрация от поне 5 год според мен, ако не и повече.
Съжалявам ако съм остра, но ми омръзна да ме правят на глупак. Не стига че за две деца ползвам едно майчинство ми сега и на градина не мога да ги дам... #Cussing out Чакайте скоро да се увеличи раждаемостта....

# 223
  • Мнения: 472
Савина за съжалние е така  Hug

# 224
  • Мнения: 4 465
Бабата чистачка в училище няма предимство. Само педагогическия персонал. А инвалидите с над 70% трудоспособност в повечето случаи не могат да се грижат сами за себе си, какво остава за деца. При това става въпрос за член на семейството с инвалидност, т.е. може да е и другото дете.
А циганчетата не се натискат за ДГ. Или ако го правят, го правят в собствените си квартали и затова не са конкуренция на останалите.
За приемните семейства не бяхме много съгласни, но от АСП казаха че са незначително малко и такива хора имат нужда от поощрение и затова се прие.
Баща неизвестен е единствения случай, в който може да се докаже по някакъв начин че семейството е с един родител. Другите случаи, в които реално е така и не могат да се докажат документално и ще се гледат от комисия в общината.

Общи условия

Активация на акаунт