Как да изпратя стока с наложен платеж?

  • 7 094
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Куриер идва и ти носи парите на адреса, който си посочила като изпращач. В зависимост от уговорката  разходите за наложения платеж, доставката и застраховката се поемат от получателя или изпращача.

# 16
  • Мнения: 277
Ако сме се уговорили с купувача да поеме разходите,трябва да съобщя това на куриера ли?Как да съм сигурна,че купувачът ще плати?
Налага ми се  да пратя кулет с наложен платеж,а не съм много наясно,надявам се някой да ми помогне.

# 17
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Аз изпращам от офис на куриерска фирма, близко ми  и е по удобно, вместо да стоя у дома и да чакам някои да се появи.Когато съм изпращала, винаги разходите се поемаха, от получателя, наложеният платеж си получавам на другия ден, след като е била получена пратката, от офиса на куриерската фирма.
За да застраховат пратката искат фактура или касова бележка , ако нямате е хубаво да се пусне и с обявена стойност, въпреки че има наложен платеж.На сайта една от фирмите даден по горе има тарифен калкулатор и можете да си сметнете сумата по доставката.Аз имах неприятно изживяване с Еконт-изпратих лаптоп и ми го счупиха при транспортирането/беше опакован така: възглавница, лаптопа, възглавница, това в плик, стегнато стиксо, после в кашон, които уплътних с намачкани вестници/, слава богу само корпуса, но докато си го получа обратно мислех че ще е на сол.
Ако пратката е чуплива винаги си искайте стикери за чупливо и опаковайте пред куриера, за да може да искате обезщетение при евентуален инцидент.

Общи условия

Активация на акаунт