Декоративни рибки

  • 158 948
  • 297
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 689
Tedito_799 -какви растения гледахте при Ауструнаутусите и какви други риби/охлюви?

vivi75 -доста и е тесничко на рибката...не знам защо е популярно златните да се слагат във вази..те всъщност са еднри рибки и имат нужда от пространство.
Не взимай друга за този съд,а водата сменявай често.Черупките,миди и корали калцират водата,не знам за златните добре ли е това  Thinking
  Твоята мисля,че е вида red fantail ,хубава рибка!

 erota -много хубав аквариум,браво!
На мен лично ми харесвт разноцветните камъчета по дъното,въпреки,че професионалните акваристи напълно отричат всякквии декорации,които не са естествени.
Сомчето какво е?

# 121
  • Мнения: 2 111
erota -много хубав аквариум,браво!
Сомчето какво е?
Благодаря  Hug
Имам един анциструс и един сом калихт.
И аз махнах преди време всякакви миди и черупки от аквариума.

# 122
  • Мнения: 195
  Подарявам 3 молинезии. 1 мъжка черна,1 женска черна,1 женска жълта. Започнах да гледам африкански цихлиди и за да 2 аквариума нямам сили и време.

# 123
  • Мнения: 1 163
Water Lily ,знам че мястото е малко за рибката,но нямам възможност за друг съд Embarassedв магазина в който работя има същата от 4 месеца я гледаме в същият съд и е ок,та се надявам и нашата в къщи да е така.

# 124
  • Мнения: 21
Момичета, пускам линк със снимки от проведения международен конкурс на AGA за 2008 година за акваскейпинг. Това  за мен е "висш пилотаж" в акваристиката надявам се и на вас да ви харесат показаните аквариуми, а кой знае  тези красоти може и да ви вдъхновят за нови аквариуми.
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2008.cgi?&op=showpage& … ame=view-showcase

# 125
  • Мнения: 4 187
Едната ми рибка е болна  Sad. Заседява се на дъното на аквариума, от седмица я наблюдавам, не мога да определя какво и е. Освен това, че стои на дъното и перките и са прибрани, не виждам други признаци  Rolling Eyes. Храни се, плува си... Разглеждах я внимателно, не виждам външни белези. Не знам какво да я правя  Confused.

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 20:52 от star

# 126
  • Мнения: 197
Ох, голяма съм шматка  ooooh! Преди малко смених водата на рибоците си.Прехвърлих ги в малкия аквариум. Хич и не ги загледах, че бременната ми много е отслабнала.Изхвърлих старата вода и чак тогава забелязах, че някои от лайненцата  Embarassed имат очички. Само че вече потъваха  Tired Явно бременната ми рибочка е родила и аз й убих бебетата  Cry

# 127
  • Мнения: 21
Аничкаа, като сменаш водата на рибите , не ги прехвърляй я друг аквариум, просто махни 1/3 от водата  и допълни с нова, никога не сменяй изцяло водата на аквариума, на нас ни се струва ,че така става по чиста , но всъщност ако я смениш изцяло това пречи на рибите и е мн. вероятно да има смъртни случаи. Колкото до малките, не се притеснявай случва се , а и може в аквариума да са останали няколко бебета, само че  за тях ще трябва дуга храна, която е на прах - попитай в магазина. Ако случайно откриеш малки рибки ги отдели в друг аквариум, като вземеш от водата от този, в който са сега.

# 128
  • Мнения: 197
Това не го знаех  Thinking Ами така няма ли да си остане мръсотията във водата  newsm78 Ние още нямаме филтър и водата беше доста мръсна на дъното. В понеделник ще си купя филтър, предполагам вече ще е по-чиста. А за бебетата - нищо не остана,всичко изсипах.Даже хубаво изплакнах аквариума  Blush За другия път ще знам  Whistling

# 129
  • Мнения: 689
Едната ми рибка е болна  Sad. Заседява се на дъното на аквариума, от седмица я наблюдавам, не мога да определя какво и е. Освен това, че стои на дъното и перките и са прибрани, не виждам други признаци  Rolling Eyes. Храни се, плува си... Разглеждах я внимателно, не виждам външни белези. Не знам какво да я правя  Confused.



В такъв случай мисля,че рибката се отделя-за да не зарази другите,
а може и да е стара и да изживява последните си дни...или стресирана от
друга риба...или прехранена.. причини много  Sad

iignatova -страшни аквариуми  Crazy

Аничкаа-няма,прочети какво е Азотен Цикъл-той е много важен за аквариума.Кто смениш водата изцяло-всичко започва от начало и параметрите на водата не са стабилни,което не е добре за обитателите.

# 130
  • Мнения: 1 318
Присъединявам се към рибовъдите Mr. Green
От няколко дни имам аквариум 30 л, днес купих рибета - за съжаление не им знам на всичките имената. Имам си нагревател, лампа, филтър и ми се струва, че добре се справям с указанията от форума.
Снимки ще пусна по-нататък. Flutter

# 131
  • Мнения: 21
Water Lily, сигурна бях, че ще ти харесат аквариумите.
Аничкаа, няма страшно Water Lily ти е обяснила за  азотният цикъл е много правилно, ние например когато стартирахме големият аквариум , дадохме рибите на "хотел" при един друг акаварист приятел на мъжа ми и оставихме само една , която бяхме готови да пожертваме мисля ,че азотният цикъл продължава 2-3 седмици това е времето , в което бактериите полезни за рибите се размножават и азотният цилкъл започва да действа. Много важно е също така, когато си купиш филтър и го сложиш в аквариума и от време на време рашиш да го почистиш да не миеш гъбичката с веро или топла вода, защото там са събрани полезните бактерии, най-добре е да извадиш вода от аквариума и със нея да изплакнеш гъбичката на филтъра, така със съгурност ще запазиш бактериите.
Star, за съжаление аз  изобщо не разбирам от златни рибки, а от снимката ми се стори че твоята е такава, дано се оправи / единственото , което ми идва на ума е да не е прехранена???/.
Shirley-Ann ,добре дошла в аква отбора!

# 132
  • Мнения: 1 318
Искам да попитам нещо - трябва ли да изключвам въздушния филтър през нощта? Четох в темата, че е хубаво да се изключи, а на друго място - точно обратното. Не искам да уморя дзверовете...
Благодаря за топлото посрещане Hug

# 133
  • Мнения: 21
Не, нетрябва така точно тези полезни бактерии ще умрат, това което трябва да изключваш е осветлението, остави го да работи 10мах 12 часа през другото време го изгасяй. Успех с новото хоби!

# 134
  • Мнения: 1 318
Много благодаря за бързия отговор!!!
Приятна вечер  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт