Декоративни рибки

  • 158 758
  • 297
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 220
Здравейте и аз се присъединявам към вас, аквариума ни е 60 литров, имаме молинезии, плати, неонки , няколко барбуса и две малки сомчета. Ще кача снимка  тези дни.
Имам един въпрос, от няколко дни женската плата се е подула супер неестествено, чак люспите и са щръкнали и не е много активна. Да имате представа на какво може да се дължи това?

# 181
  • Мнения: 1 006
Здравейте, присъединявам се към вас, зощото снощи едни приятели подариха на дъщеря ми / на 3 и половина е/ две малки рибки бета, в миниатюрно аквариумче, наподобяващо чаша за коняк....

Понеже досега не съм се занимавала с рибки, малко се притесних, дали ще оживеят повече от два-три дена у нас Peace

Моля, споделете личния си опит, ако имате такъв....

# 182
  • Мнения: 21
sveti,и аз бих те посъветвала да не вземаш повече риби за 45 литров аквариум тези рибики са ти напъно достатъчни.
Съкровищница, бетите нямат проблем да живечт в такава чаша, не се притеснявай за това, по-важното в случая е дали и двете са мъжки, защото ако е така когато станат големи ще започнат да се бият по между си. Ако са мъжка и женска , няма проблеми.

# 183
  • Мнения: 4 187
Заминаваме за 3-4 дни. Проблеми ли е рибите да не бъдат хранени ? По принцип мога да осигуря бавачка, но си мисля дали да не минат малко на диета  Mr. Green!

# 184
  • Мнения: 2 111
Star,заминавай и не се притеснявай за тях.Добре ще им се отрази малко диета  Laughing

# 185
  • Мнения: 689

Имам един въпрос, от няколко дни женската плата се е подула супер неестествено, чак люспите и са щръкнали и не е много активна. Да имате представа на какво може да се дължи това?

Вероятно е болеста нар.Воднянка:

http://aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=172&vid=3

Сменяй по-често водата и не храни повече от необходимото!

Здравейте, присъединявам се към вас, зощото снощи едни приятели подариха на дъщеря ми / на 3 и половина е/ две малки рибки бета, в миниатюрно аквариумче, наподобяващо чаша за коняк....

Понеже досега не съм се занимавала с рибки, малко се притесних, дали ще оживеят повече от два-три дена у нас Peace

Моля, споделете личния си опит, ако имате такъв....

Писали сме за бети по-назад,но хайде пак:
Две рибки могат да живеят в малко пространство,само ако и двете са женски!!!
Бетите имат силно развита вътрешновидова агресия,така,че дори мъжка и женска в такова малко пространство не бива да се гледат,да не говорим за две мъжки,раздели ги най-добре!

Бета се гледа или сама мъжка,или само женски или в голям аквариум един мъжки и няколко женски,като трябва да има укрития за момичетата,защото г-на ги гони много,може дори да ги убие,умират от изтощение..

Ето моята нова пурпурна мъжка бета:



Тези рибки нямат нужда от аератор,може филтър,но аз нямам и не ми е нужен.Водата сменям на 4 дни,а на две седмици основно миене на грунда и всичко.Добре,че рибока е любопитен и не се стресира от процедурите Simple Smile
Пораснала бета се храни само с две гранулки на ден,ако пропуснеш ден,два-не е фатално.
Изобщо-най-лесната за гледане рибка,но трябва да е на 24-26 С и въздуха в стаята да не е студен,защото може да се простуди.
Това е общо взето за бетите,много красиви и игриви рибки  Heart Eyes

Кажете ми в малък аквариум:15-20 л какви рибки се гледат,без гупи и бети  newsm78
и ,,техниката,, каква да е се колебая..
Някой има ли опит с гледането на Данио и Неонки да сподели




Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 11:55 от Water Lily

# 186
  • Мнения: 1 220
Water Lily, благодаря ти за отговоря. На другите риби нищо им няма, но количеството на нитритите във водата е голямо, днес ще ида за препарат.

# 187
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Ние имаме 4 данио.Като цяло са мирни рибки и доста подвижни.Не се бият помежду си, а само се гонят понякога една друга.Взехме ги малки сега са към 4-5 см.дълги,даже да не са повече вече...Мъжът ми по едно време искаше да ги подарява,но засега се отказа...

# 188
  • Мнения: 1 318
Аз да се оплача - моите рибки папагали изядоха двете стъклени сомчета, съвсем скоро се сбиха и сега са разделени в аквариума... По едно време се уплаших, че единия рибок стоеше като препариран (абе направо умрял), а той просто се е правил, за да не привлича вниманието на другия...

# 189
  • Мнения: 2 111
Ох,и аз се радвах на неоните само 2-3 дни.Купих си 15 броя,но вече ми останаха само 2.
Изяде ги голямата златната риба,по цял ден ги гони.Тя жената в магазина ме предупреди,че може да стане така  Sick

# 190
  • Мнения: 689
Shirley-Ann -те папагалите се знае,че са агресивни,дори и хора нападат(през стъклото де) Grinning

nadq -какъв препарат купи?

аз пък открих 2 червейчета в аквариума,унищожих ги,дано не се развъдят.Вероятно са от растенията  Confused

Още мисля за дребни рибки,само един вид искам.
ако си намеря от тези,ще е добре:

http://www.aquapage.cz/Obrazky/Ryby/Cichlidka_ramirezova.jpg

ако не-неонки,с какво ги храните малките рибки и специално неонките?

Кажете:сифонирате ли си аквариумите?


Аз днес ще се опитам да си направя сифон  Simple Smile

# 191
  • Мнения: 1 318
В началото си бяха много миролюбиви, ама преди седмица забелязах как населението на аквариума започна да намалява и мисля, че папагалите са изпапали другарчетата си... Sad

# 192
  • Мнения: 1 220
Water Lily, още не съм купила препарат, но трябва да взема. Има специални за редуциране на нитритите и нитратите, като взема (в събота вероятно) ще кажа какъв съм взела.
Ние имаме неонки, храним си с някакъв микс от артемия, дафния, гамаруси, ларви на комари, също така даваме и вегетариански гранулки.
Неонките са много приятни за окото!!
Обясни моля те повече  за този сифон!?

# 193
  • Мнения: 1 163
Момичета ,весело посрещане на 2009 Simple Smile

# 194
  • Мнения: 689
vivi75 -и на теб! Много хубав аватар имаш  Simple Smile

nadq -сифон можеш да намериш за 4-5 лв,специален за аквариум,но аз нали съм с малки аквариуми и коралов пясък -трябва ми малък,за да не засмуква настилката,а само акитата.
прави се от малка пластмасова бутилка,на която се реже дъното,а в капачката се пробива отворче,през което минава маркучето 1-2 см в диаметър.
Още не съм го направила,но много хора ползват ръчно направени,от бутилки фанта или кола.
Работи на принципа на скачените съдове-много практично и полезно.
Рових,рових,но не можах да открия схемата за направа  Sad

неонките много ми харесват,питах за храната,защото продаваа в зоомагазина каза,че ги храни със специална храна,за да са по-цветни..Явно иска да продава човека

Shirley-Ann -да не ги държиш гладни или просто аквариума им е тесен..а растения хапват ли като събратята им златните рибки?

Общи условия

Активация на акаунт