Декоративни рибки

  • 158 808
  • 297
  •   1
Отговори
# 255
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Здравейте!
чета ви от време на време.Не съм запалянко в отглеждането на рибки ,но имаме малко аквариумче вкъщи.Имаме една Бета и незнам какво и има.Прилагам снимка някой ако може да ми каже. ConfusedВиждам я че явно ще умира...

цитирам се с добра новина , рибката се оправи напълно.Зарастна и кожата.Учудващо за мен но факт Laughing

# 256
  • Мнения: 219
илонитка супер. А нещо дава ли й, или сама се оправи?

# 257
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Сама се оправи.На следващия ден след като правих снимката беше още по-зле.Постепенно обаче я видях , че живна и полека -лека зарастна... Party

# 258
  • Мнения: 0
За водата която зеленясва аз знам, че е от пряката слънчева светлина.

# 259
  • Мнения: 689
 илонитка -направо невероятно,много се радвам Grinning

моят рибок е хванал гъбички,не му сменявах водата 7-8 дена Embarassed ,хем и киселинноста е висока и сега го местя в един контейнер и 4 дена ще плува в лекарства  Confused
Кават,че не е сериозно...ще сложа корен в аквариума,за да намаля пх...има ли друг начин за намаляне на киселенноста на водата?

iignatova -това ли е на съседа соленоводката:

http://www.altunian.info/

# 260
  • Мнения: 219
Water Lily киселинността се намаля с препарати (Ph- на Сера), или се слагат повече растения Simple Smile

# 261
  • Мнения: 4 187
И аз минавам да изкажа радостта си от това, че рибката на илонитка се е оправила, направо невероятно  Party. Моите си кретат, къде на тъмно къде на светло. Определено имам проблем с лампата на аквариума, но не знам кога ще дойде ред за рибите. Преди това имам за задача да оборудвам клетка и да купя морско свинче.
Поредното желание на Рая и поредният семеен член за който да се грижа  Whistling.

# 262
  • Мнения: 689
Рибока ми даде фира  Cry Cry
предозирах му лекарството,уж четох,четох инструкции  Confused
много ме е яд,сега аквата е празна...много тъжно  Cry

# 263
Water Lily ,много ти благодаря за инфото относно златните рибки Hug
Моля  Grinning
Пусни снимки ако искаш,да видим кои видове златни имаш

# 264
имам златни рибки които изведнъж станаха агресивни и не мога да си обясня защо--ако някой има идея да пише

# 265
  • Мнения: 4 187
Рибока ми даде фира  Cry Cry
предозирах му лекарството,уж четох,четох инструкции  Confused
много ме е яд,сега аквата е празна...много тъжно  Cry

Eххх, много тъжно .... Ще си вземеш нова, не е същото , но все пак....

# 266
  • Мнения: 219
star, не е ли малка да й угаждаш за животинки, при положение, че няма как да се грижи за тях. Аз бих взела, ако сама се грижи за животното. А ако обещае и не го прави, ще го подаря примерно (особенно ако е животно, което не харесвам, или отнема мн време).

Water Lily съжалявам за рибката.

# 267
  • Мнения: 689
Ох,още го преживявам  Tired

Сега се колебая пак ли бета да купя или неонки или други дребни рибки,или пък
съпруг за лобстерката ми-излезе,че е момиче,красавица ми е тя  Heart Eyes

Аз нямам представа защо златните стават агресивни...да не би да са гладни или
аквариума да им е тесен?
Последното е често правена грешка:златните рибки са едри рибки и искат голям аквариум с отлична филтрация,възможно е да са териториални рибки,не знам.

# 268
  • Мнения: 21
Привет момичета!
Water Lily, съжалявам за рибката ти, но съм убедена,че това ще те амбицира още повече и скоро ще имаш голям и красив аквариум, пълен с много рибки! Това не е нашия съсед, той смята в новото жилище да си прави вграден в стената аквариум.

# 269
Бихте ли ми помогнали , имам 1 въпрос . Отделил съм 2 бети - мъжка и женска. Мъжкият започна да строи гнездо и му сложих малко плаващи водорасли за улеснение. Късно същата вечер женската 2-3 пъти си хвърли хайвера , а самеца само я биеше.След това си изядоха хайвера. Не мисля ,че това е нещо нормално. Някой по-компетентен може ли да ме светне

Общи условия

Активация на акаунт