Декоративни рибки

  • 158 898
  • 297
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 163
Ние имаме златна рибка от 1 месец,за първи път имаме рибка.За сега е много добре,но да ли не скучае като е сама?

# 106
  • Мнения: 689
 vivi75 -добре би било да и вземете приятелче.Аквариума обаче трябва да е поне 40 л.
Ето още полезно инфо за златните рибки:

http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,2259.0.html

# 107
  • Мнения: 197
Здравейте момичета  Hug
Обръщам се към вас за съвет,въпреки че незнам дали някой ще може да ми помогне  Confused
Днеска сутринта ми донесоха една малка... сферичка,като буркан си е направо, с 4 рибки и разни мидички.Много е красиво.Били са на една сватба снощи, 5-6 такива аквариумчета наредени на масата, и едното ми го донесоха.Казаха ми, че са хелери  Grinning  Снимах ги, обаче още чакам да се качат снимките и ще ги покажа.
Неделя е и всички зоомагазини бяха затворени. Притеснява ме това, че нямам храна.Нямам представа колко време издържат едни рибки без храна,и нямам представа кога са хранени за последно.Ще издържат ли до утре следобяд?А има ли нещо друго в къщи което мога да им дам да ядат,или само със специална храна се хранят?
Другото което повече ме притеснява е, че нямам нагревател. И в къщи си е студено,още не се отопляваме.Водата им е много студена.Ще издържат ли до утре?Мога ли нещо да направя?
Да им гася ли лампата тази нощ   newsm78
Нищо не разбирам от рибки  Blush Не знам утре освен аквариум,нагревател,филтер и храна,какво друго трябва да им взема,но разчитам в магазина да ме ориентират.Само да ми издържат до утре рибоците  Praynig Вече много ги обичам  Heart Eyes
P.S. Може и да си внушавам, ама имам чувството, че са почнали да посиняват  Sad
Малко е късничко, ама ако се намери някой да ми каже мога ли нещо да направя за тях, ще съм много благодарна   bouquet

# 108
  • Мнения: 2 111
Аничкаа,не се притеснявай,нищо няма да им стане без храна.По принцип даже е хубаво 1 ден в седмицата да не се дава храна на рибките.
-угаси им лампата,трябва да спят  Simple Smile
-сложи ги в най-топлата стая,дано да не е  много студена водата и да издържат.В моят аквариум температурата е падала до 17-18 градуса и не е имало проблем.
-освен изброените от теб неща се сещам и за термометър,за да следиш температурата и кога да включваш нагревателя.И внимавай да не е много силен нагревателя,аз така изпържих едни рибки,защото го забравих включен  Cry
Пиши утре как вървят нещата.

# 109
  • Мнения: 197
erota, благодаря много.Поуспокои ме  Hug
За сега са още живи  Grinning  Малко им разредих водичката с по-топличка,сега са добре.Надявам се, че ще устискат до утре следобяд. Сипах си и вода да престоява до утре,разбрах че така трябвало заради хлорта.
Ето снимка  Simple Smile
Като ги гледам са 3 мъжки и една женска.На снимката едната се е скрила и не се вижда. Женската май е бременна  newsm78 Нещо много дебеличка ми се вижда  Thinking  Laughing

# 110
  • Мнения: 21
Аничкаа, това което са те посъветвали момичетата е много правилно, колкото до нагревателя, когато го купиш можеш да му зададеш една постоянна температура и той ще я поддържа, ако не можеш утре да си купиш и  още те притеснява Т на водата спокойно можеш да махнеш не повече от 1/3 от водата в аквариума и да долееш с по-топла вода. за твое удобство  и спокойствие бих те посъветвала да си купиш един таймер и към него да пуснеш осветлението на аквариума , като го пограмираш да свети не повече от 10-тина часа, на ден хубаво е да си купиш и помпичка защото хелерите доста цапат. Имай в предвид, че това са живородни риби, които много често имат поколение ако са две двойки, ще има да гледате малки рибоци постоянно. по отнощение на храненето бих те посъветвала да купиш гранулирана храна, а не люспа защото и тя цапа доста, храниш веднъж дневно колкото могат да изядат рибите без да остава храна която да пада по дъното на аквариума, не се притеснявай че ще им стане нещо ако не са яли рибите умират от преяждане, а не от глад. И още нещо, сложи аквариума на по-тъмно място във вас,  от пряката слънчева светлина ще зеленясат стените на аквариума. дано съм ти била полезна. Желая ти успех!

# 111
  • Мнения: 197
Много, много ти благодаря! За някои неща и представа си нямах  Hug

# 112
  • Мнения: 1 163
Water Lily ,много ти благодаря за инфото относно златните рибки Hug

# 113
  • Мнения: 689
Water Lily ,много ти благодаря за инфото относно златните рибки Hug
Моля  Grinning
Пусни снимки ако искаш,да видим кои видове златни имаш

# 114
  • Мнения: 197
Здравейте момичета  Hug
Рибките ми са живи, все още. Днес с кеф им купих аквариум-10л , храна - гранулирана, термометър и нагревател - 15 вата. Сипах им престояла вода от вчера и ги прехвърлих. Сложихме нагревателя, приятеля ми тръгна да го включва и той му гръмна в ръцете. При щепсела гръмна нещо и направо се откъсна кабела от щепсела Sad Явно е бил някой китайски боклук. Към 3-4 лв струваше. Утре ще си купя нов. И тази нощ пак ще се моля да оцелеят рибките. Като я сложих водичката беше 20 градуса,сега е паднала на 19  Confused  Надявам се поне така да се запази през ноща.Преди да легна пак ще я разредя малко с по-топличка.
За сега нищо друго не купихме.Незнам какво ми трябва за въздуха - помпичка ли, филтър ли   33uu Четох едно мнение тук на spinki

Рибките ви страдат от липсата на въздух. Трябва да купите "вибраторче". Това е една гъба в която има маркуче и накрайник през който излиза въздух в аквариума. То се задейства чрез едно трансформаторче. Не е скъпо и е нужно, а от помпа нямате нужда защото аквариума е малкък. Водата може и да е мръсна ако сте сипали много храна, а две рибки няма как да я изядат. Тази гъба фактически играе ролята на пречиствател, защото всички мръсотии  се лепят на нея и от време на време я изпираш под течаща вода.

И аз ли такова трябва да си купя  Blush

# 115
  • Мнения: 1 163
Water Lily ,много ти благодаря за инфото относно златните рибки Hug
Моля  Grinning
Пусни снимки ако искаш,да видим кои видове златни имаш
рибата е една само Embarassedhttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=314320

# 116
  • Мнения: 21
Аничкаа,  /дано видиш поста ми преди да си почнала да слагаш новият нагревател/   нагревателят ви е гръмнал защото не е бил потопен във водата преди да го пуснете. Не е зле да си купите филтър , защото хелерите, както и златните рибки много цапат  водата и от това се образуват нитрати, липсата на на добра филтрация е възможно да доведе до отравяне на рибите с амоняк или нитрити – просто повече рибки в аквариума произвеждат повече отпадъци, а в малкия обем концентрацията на тези две вещества, съдържащи се в отпадъците се покачва много бързо. Това което можеш да направиш е  да имаш живи растения, достатъчното количество растения осигуряват много кислород и укрития за рибите, а и консумират амоняка, нитритите и нитратите. В гъсто залесените аквариуми могат да живеят повече риби. Растенията разбира се не изключват липсата на филтърче.
П.П. колкото до това че нагревателят е бил китайски, не се притеснявай китайците  произвеждат почти всичко необходимо за акваристите от аквариуми до изкуствени растения, помпички и т.н.

# 117
  • Мнения: 197
iignatova, вече го включихме новия нагревател  Grinning За стария, уж го бяхме сложили във водата до половината и така го включихме,ама знам ли,може да е трябвало повече да е потопен  Thinking Сега този новия е много по-хубав - има си линийка до къде минимум да е потопен,има си терморегулатор и мога да си настроя температурата, по-стабилен изглежда. Понякога по евтиното излиза по-скъпо  Crazy
Значи за в бъдеще ще си купим филтър и растения. Много благодаря за съветите   bouquet

# 118
  • Виена
  • Мнения: 725
Здравейте.
Много полезна темичка сте заформили  Heart Eyes.
Като малка се запалих много по отглеждането на рибки.Първият ми аквариум беше 60x30.В него съм имала какви ли не рибоци.Последните които помня,обаче бяха 2 златни рибки и 2 скаларии.Кой да ми каже тогава,че това е  лоша коминация...Едната скалрия особено,беше много лоша и нападателна.Постоянно хапеше принцесите и така им беше раздърпала опашките,че се налагаше постоянно да и чукам по стъклото да не прави така.
По късно с брат ми решихме да си вземем доста по голям аквариум  Flutter.Не помня точните му размери,но беше около 180,200 x80 някъде.Вътре си отглеждахме Астронотуси.

Хищни,но поне за нас много красиви риби  Heart Eyes.
Но по стечения на обстоятелствата (аз заминах за чужбина,той отиде да учи,нашите нямаха време да се занимават с риби) ги подарихме на един магазин.В началото,когато се прибирах ходех да си ги гледам.
За миналият рожден ден  на дъщеря ни и взехме аквариум.Пак с размери 60x30.Голям мерак да има рибки.Радват им се с брат и,и само се карат кой да ги храни  Simple Smile.Но естествено основните грижи се падат на мен и баща им.
Първите рибки,които и взехме бяха 3 принцеси.Тя си ги избра.След първата смяна на водата,обаче те умряха.И 3 те  Sad.Много ни беше тъжно на всички.Даже ги погребвахме с нея.
После си вземахме пак принцеси,но 2.След първата смяната на водата този път,почти не умряха.Разбрахме естествено каква е причината.Моят мъж пак де слушал,де не слушал...Трябвало да им наливаме студена вода.Е да,ама те,като са били във вода със стайна температура и изведнъж им смениш рязко градуса на водата,ще умрат милите,не ами... ooooh!.И така,де поправихме си грешката и вече почти 1 година си имаме едни много пораснали принцеси.Наскоро си взехме и 1 чистач.Чудехме се,дали ще го приемат,но явно са добродушковци  Flutter.
Малко по късно ще ги снимам и ще ви ги покажа  Blush.

# 119
  • Мнения: 2 111
Искам да благодаря на Water Lily и iignatova за сайтовете,които пуснахте.Много неща ми се изясниха,видях си някои грешки.Вчера си купих лампа,която отговаря на литрите на моя аквариум и разликата е огромна-така хубаво се виждат рибите,детето цял ден ги гледа и им се радва.Друго,което трябва да поправя е по-хубава помпа/имам Атман/ и нагревател на който може да се зададе да поддържа определена  температура.И други неща има-като растения,грунд...Пускам снимки на аквариума осветен от новата лампа.
http://img185.imageshack.us/img185/718/dsc07223ym2.jpg
http://img158.imageshack.us/img158/1017/dsc07224zz0.jpg
http://img158.imageshack.us/img158/7123/dsc07235wv4.jpg

Общи условия

Активация на акаунт