Лято идва вече със усмивка го посреща НоEмВрИйСкОто човече

  • 10 679
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 311
Жу, режима на Тошко е такъв:

8.30 - 9.00ч. 200 мл АМ
11.30 - 12.00ч 170мл АМ, тука трябваше да е попарата
15.00 - 15.30 - месно или зеленчуково пюре  - едно голямо бурканче
18.00 - 18.30 - порция каша (на различните каши на Милупа порциите са с различен грамаж)
20.00 - плодово пюре 100 - 125 гр.
22.00 - 200 мл АМ


Аз имам проблем - не иска попарата  Sad първия път му хареса, от следващия ден категорично отказа, мисля да пробвам отново след десетина дена. Ако давам каша вместо попара няма ли да станат 2 каши на ден? В такъв случай с какво да заместя следобедната каша? Абе гладно няма да остане, ама ...

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 10:20 от Приказливка

# 241
  • Мнения: 80
Здравейте!

Имам малко време и се опитах да попрочета поне последните странички Grinning

Значи първо да отговоря:
Май Гого яде най-много от всички, а уж е от най-малките Laughing
-6ч.- 180 мл. мляко
-9ч.-попара с 2бр. сухари
-13ч.-190гр.пюре през ден жалтък, на другия ден месно
-17ч-190гр. кисел, два дни в седмицата каша
-21ч.- 180 мл. мляко


Все още не съм се замисляла за риба, пилешко дробче му варих веднъж по идея на лекарката заради хемоглобина, но ми се видя сложно и не повторих Wink друг дроб също не съм давала, мисля след навършени 8 месеца. Т.Е след месец някъде..

Написах мляко защото вече пием АМ. Което води до това че поне не яде вече нощем. НО...кърмата ми много намаля и Гого снощи тотално ми отказа да суче. Номера минава като се изцедя и му го дам от шише, но се събира само за едно хранене. Смятам сутрин да му давам кърма, вечер АМ. Май скоро ще превършваме окончателно с кърменето за съжаление Confused

Гого яде абсолютно всичко което му дам. Има голям апетит и не избира, за разлика от батко си. Дано продължава така Grinning

Иначе сме добре, Гого вече е голямо дете, което стои седнало и си играе. Проблема е че и Хриско вече усети че може да си играят двамата и не иска да ходи на ясла Laughing

Чао засега , отивам да спя Mr. Green

# 242
  • София
  • Мнения: 3 679
Да дам отчета - попарата му хареса, аз не я пасирах, а я намачках с вилица  newsm78 Малко му беше странно отначало, но си хапна човека. Ще видим утре как ще е положението.
Биси , и мойта голямата като видя, че Стефан вече и обръща внимание и не иска да ходи на градина, а да си стои вкъщи с него. Сега са във ваканция, но септември незнам как ще е положението.

Аз засега имам много кърма, ще го кърмя, но с това нощно будене - незнам, той не пие и от шише, че да пробвам да го залъжа с водичка  newsm78
Приказливка и аз това се чудех ако сменя попарата с каша, вместо кашата какво да давам  newsm78 Принципно мога да му давам различни каши сутрин и следобед, но не е ли много като количество каша. Той моя е клечо, няма да напълнее, но все пак. Или евентуално следобед да е плодово пюре с грис примерно /такова давах и му хареса/  newsm78 Ей, това ядене направо ме обърка тотално. Аз с каката никога не съм давала АМ, кърмих я 10 месеца и после мина направо на кисело мляко, сега незнам дали пак така да процедирам.

# 243
  • Мнения: 1 311
Жу, аз евентулно си мислех да давам вместо попарата една каша на Милупа безмлечна със седем зърнени храни. Тя би трябвало да е близка до попарата. Но все пак ще го пробвам след няколко дни отново и тогава чак ще го мисля. Четох и по всички книги дето имам, навсякъде пише само попара за закуска "защото е вкусна и бебетата я приемат с охота". Да дойдат и да видят погнусена физиономия и категорично стисната уста и пак да ми говорят за охота.

# 244
  • София
  • Мнения: 3 679
Жу, аз евентулно си мислех да давам вместо попарата една каша на Милупа безмлечна със седем зърнени храни. Тя би трябвало да е близка до попарата. Но все пак ще го пробвам след няколко дни отново и тогава чак ще го мисля. Четох и по всички книги дето имам, навсякъде пише само попара за закуска "защото е вкусна и бебетата я приемат с охота". Да дойдат и да видят погнусена физиономия и категорично стисната уста и пак да ми говорят за охота.
Ами ако пробваш примерно с юфка или кус кус  newsm78 Знам ли и аз.

# 245
  • Мнения: 80
Момичета да не би да не харесват бебетата ви точно този вид сухари? Питам защото моят големия беше така. Първоначално му давах ръжени сухари, пробвах и някакви пълнозърнести. Не я ядеше попарата. После започнах да купувам Голдис и Елит, пшенични и нямахме проблеми Grinning А, и я правех с топла вода, с чай не я харесваше...
Инъче може сутрин каша, следобед кисел. Аз го правя с натурално нишесте и готово плодово пюре. Смятам че е добър вариант

# 246
  • Мнения: 3 205
Иво никога не е закусвал попара - той също не я обичаше, а и на мен ми се вижда малко странна закуска (и аз не я обичам). Ядеше каша - домашна - царевица с ориз, овесени ядки (има едни фини), елда, ечемик, с добавено овче сирене или плодове. Следобед му давах от плодовите пюрета на Хип и Нестле, които са с овес или извара. Така че не му се е събирала каша 2 пъти на ден почти никога. След като мина 1 година и го записах на кухня, сутрин пиеше само мляко, към 10 ядеше плод и кашата мина за следобедна закуска, защото не обичаше кремовете.

Не знам защо снимките не се отварят  newsm78 Може би самият webshots понякога дава проблеми. Днес пак ще пробвам да ги кача в снимка.бг, не знам защо вчера не се появиха там.

Появили са се  в снимка бг, ей сега ще дам линка.

# 247
  • Мнения: 1 311
Момичета да не би да не харесват бебетата ви точно този вид сухари? Питам защото моят големия беше така. Първоначално му давах ръжени сухари, пробвах и някакви пълнозърнести. Не я ядеше попарата. После започнах да купувам Голдис и Елит, пшенични и нямахме проблеми Grinning А, и я правех с топла вода, с чай не я харесваше...
Инъче може сутрин каша, следобед кисел. Аз го правя с натурално нишесте и готово плодово пюре. Смятам че е добър вариант


Ми моите са точно Елит  newsm78 Мога да пробвам просто с препечен хляб. На Ники така му я правех, ама сега реших да мина по по-леката пътека  Wink А иначе Ники много обича попара и например снощи за вечеря каза, че иска попара. А Елит явно са вкусни сухарчета, защото не мога да ги отвардя от баткото и таткото, така сухи си и ръфат  Laughing

# 248
  • Мнения: 3 205
Сандански в снимка.бг <- Ето ги <- но са с по-лошо качество тук.

# 249
  • Плевен
  • Мнения: 238
Хайде да напишем и нашето хранене
6.30-7 кърма
10.30-11-пак кърма
2.00-месно/зеленчуково пюре 190мл.
18.00-каша-220 мл(май е множко но мн я харесва)
21.30-кърма и в леглото  Mr. Green

Спря си сама нощното кърмене newsm44 и съм много щастлива понякога се буди за водичка ,но от 2 дни и това пропуска.
Скоро мисля да заместя храненето в 10.30-11 с попара,ако я хареса де  Laughing
Жълтък и давах да опита и мн и хареса(1/8 само),но сега в жегите не и давам.
Хапва си добре,но на последната консултация преди близо месец беше едва 7.500 и само 64 см,направо се притеснявам вече.
Седим вече супер стабилно,пълзенето не сме го усвоили,седи на 4 крака и само се клатушка напред назад много е смешна,а иначе много иска да ходи,но я ограничавам че ми се струва мъничка да си натоварва толкова крачетата.

# 250
  • София
  • Мнения: 2 348
Ето мееее!
 Бях на село, но сега съм си вкъщи и ще се скъсам от писане  Mr. Green . Само че сега не мога, защото трябва да обядвам прехвалената ЩИ на бледоликия  Tired .

# 251
  • Мнения: 3 434
Краси  Hug най-после се появи Naughty Браво на Десито,че сама си е махнала нощното папане Flutter
Аз да  се похваля,че си имаме второ връхче на сладко зъбче tooth Heart Eyes

# 252
  • Мнения: 2 126
Аз правя попарата само с ръжени и пълнозърнести сухари на Голдис и Елит(моят фаворит са Голдис).И Хриси и Стефи(племенницата) я обожават.Правила съм я с бели когато нямах от тези,също я ядоха.На мен лично ми мирише на по вкусно когато е с диетичните Wink Вяра също ги харесва и сега с бебетата често си похапва,ама те скоро ще я надминат отвсякъде по размери hahaha

Сега отивам да си довеждам майчето от болницата.Защо дават толкова зор незнам,на мен хич не ми изглежда добре.Ама дано в къщи бързо се оправи.
От сутринта съм като финикиец,разпратих децата по комшиите и ха насам ха натам и нищо налице Tired

# 253
  • Мнения: 83
*KРАСИ*и ние имаме по4ти съ6тото хранене с малката,кърма и пак кърма Grinningобожава я.От в4ера се изправя от креват4ето и направо ни слиса,аз си мислех 4е е о6те малка,но явно всяко дете е разли4но в процеса на растеж.Големият ми син не оби4а6е попара,тои си пада6е по ка6ите,но май пък на нея не й харесват толкова

# 254
  • Варна
  • Мнения: 208
Зравейте и от мен  Hug
Бързам да се разпиша докато малкия спи  Mr. Green

По въпроса с яденето - нашият режим е като на Сладурка. С тази разлика, че вече сме ДК. Но и днес отказа супата. Основното - телешко с картофи - си го хапна. Десерта е кисел. Направо ми иде аз да ги изям, толкова са вкусни.
Попарата и ние не я тачим. Както каза Биси може да не харесват сухара. Но пък ние сме с Голдис-а, и точно тях не харесва. Майка ми каза да пробвам с бискивити Закуска.


Оф гледам много хубави дечица, на страхотни местенца. Само аз още не съм качила. Ама днес ще ми донесат фотото и ще се отчета  Peace

И ... да ви се похваля. Карах колата сама с Влади на столчето. Оня ден за пръв път до фризьорския салон. Което означава, че съм и с нова фризура  bowuu  Но не се харесвам особено. А вчера ходих пак до село на около 70 км. И пак карах колата сама с Влади. Използвах времето когато трябваше да спи. Като се потеглихме обаче, му стана интересно и се зазяпа и забрави да заспи. Докато излезем от града вече съня здраво го беше налегнал, но и му беше омръзнало в столчето. Съответно дръпна един як рев. Аз ес надявах от подрусването да заспи, но не  Naughty . Спрях на магистралата, седнах отзад при него, поглахи по главичката и му подухах във  врътлето и за 2 мин. беше готов.  Grinning Ама що не се сетих малко по-рано да я свърша тази работа  newsm78  На връщане, заспа още в селото. Но пък се събуди малко преди да вляза във Варна. И пак рев, ама този път нямаше вече за кога да спирам и така си откарахме до в къщи.

В тази връзка, Дианче, не ми е проблем и през седмицата. Но пък ще съм сама. Влади спи по 1 час само, а пътя да Бургас е около 2 часа. Виж ако някоя от мамите във Варна се навие да дойде с мен, за да занимава бебоците, става. Друг вариант е сестра ми да дойде с нейната дундичка, да ми видите хубавото и бясно племенниче  Mr. Green Събота или неделя може и с мъж ми. Абе ще го измислим  Peace
Та за мамите от Варна, ако искат да дойдат  Mr. Green - Аз съм добър шофьор, с дългогодишен стаж. Карам РАЗУМНО. Това означава, че където има възможно карам бързичко, но не предприемам рискови маневри. Абе искам да кажа, че по-скоро ме е страх не от моя шофьорлък, а от другите шофьори на пътя. И ако ми имат доверие, който иска може да дойде с мен .  Grinning Ех, ама как се изтъкнах  Blush

От скоро и Влади спи в седнало положение. Като полежа гръбчето да го приспивам, надига глава и мрънка. Та го приспивам прав, и после свалям облегалката. Но пак ме усеща  Crossing Arms , и полягва на страниците на възглавничката на количката, които са малко по - високи  Laughing

А и да обява, официално появата на второто зъбче  bowuu не мога да разбера точно кога изби, защото няколко дни растеше нагоре, но не беше пробил кожата отгоре. В понеделник ми остави доста отчетливи белези на ръката, за това реших, че това е деня  tooth tooth

Айде лек ден, аз ще си чакам апаратчето.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт