Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 40

  • 23 867
  • 288
  •   1
Отговори
# 270
  • у дома
  • Мнения: 1 581
nandelche, не бих могла да кажа със сигурност коя рецепта е оригиналната за торта Гараш  newsm78
ето по тази правих преди 2 седмици, получи се мнооооого добре  Peace похвалиха ми и тази рецепта и вчера я спретнах и нея, но чак довечера ще я опитаме  Mr. Green по-късно ще ви покажа готовата торта и "кошу, пион" (превод - котоошу, шампион) това са думи на диването Joy  а и вчера като изпуснах сумистчето на земята  ooooh! тя не е спряла да дърдори "кошу,пион,падна"  Mr. Green

Джемма ЧъРъДъ на мъжа ти, да е жив и здрав   ura  Hug  bouquet аз видях мацките, джестоки са  Mr. Green

# 271
  • Мнения: 1 491
Ооооо видях ги тез мацки ....  hahaha
Жжжестокички са ....

# 272
  • Варна
  • Мнения: 252
А аз не ги виждам Sad

# 273
  • Мнения: 22 867
Разкошна е! Направо като морски пейзаж!     chef  bouquet

# 274
  • Мнения: 498
И аз не виждам снимките, качете ги тук моля  Hug

# 275
  • София
  • Мнения: 618
Джема покачваш напрежението до 90градуса бре жена и аз не ги отварям ThinkingДа ти е живм и здрав мъжо, мноо да те глези.

Иринкамного лошо, дано скоро се оправи милото мишле Heart Eyes

Синеочкемалко ме разочарова, че е само един кошу пионама прощавам ти и чааааакаме с нетърпение да го видим кви ги върши hahaha

# 276
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ванче, от къде си купи Баварското кремче? И има ли по-малки разфасофки за 1 средна или малка тортичка примерно?

# 277
  • Мнения: 22 867
И аз не виждам снимките, качете ги тук моля  Hug

Не ги виждате, защото не сте логнати в Гоблените. Ето тук ги има, но трябва да се логнете.

# 278
  • Мнения: 1 271
labrex, благодаря   bouquet

Рецептата за торта Гараш е

6 яйца, 250 гр масло, 300 гр смлени орехи, 3 с.л. какао, 1 и половина ч.ч пудра захар, 1 бакпулвер

Маслото се разбива до пухкавост с пудрата, добавят се жълтъците при непрекъснато бъркане, слага се какаото.От сместта се отделят две-трети за крем-а, а към останалата част се добавят разбитите на твърд сняг белтъци и орехите с бакпулвера.
Изпичат се платки-5-6 броя на 190 гр.Слепват се платките с крема като от втората нагоре се захлупват с горната част надолу-за да излезе тортата равна.Завършва се с платка и отгоре, оставя се да стегне 1 час в хладилника и се залива с глазурата-150 гр шоколад, 2 с.л. сметана, 50 гр масло.Глазурата се излива не в средата на тортата, а се минава в кръг отгоре, след което с нож се заравнява.Отстрани не се маже, остава така както е потекло отгоре.Не се украсява!В последните години влезе на мода да се ръсне кръг от кокосови стърготини-може в различни цветове.

Отивам да снимам и после да ви показвам  Grinning

# 279
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами извинявам се момичета, ще дам линк тогава към темата, където съм ги сложила.
http://www.goblenite.org/showthread.php?t=3444&page=4

ina.gg, тук не мгоат да се качват за съжаление, само се показват при вече качени на друг сървър.

Блатовете са пандишпан.Кремът е кр. масло+крема сирене + сметана - на Пепи рецептата- много леко кремче. Банани между длатовете. Яхтата е същата- втори етаж на тортата е всъщност. Украсата от готова маса.

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 12:19 от Джемма

# 280
  • Мнения: 498
Джемма, разгледах гииии!! Ухааа суперски са! А вълните как ги направи?

# 281
  • Мнения: 373
Продукти : 1 готов блат за торта,600 гр. сметана,400 гр.череши,1 ч.ч захар,1 пакет цветен желатин Череша/92 гр./,200 гр. сирене Маскарпоне.

Ласкова мерси за уточнението и пак да питам  Embarassed уууф жив спам съм си ама скоро не съм штъкала по магазините и какъв е този желатин , от къде и как.

Не съм Ласкова, но в момента имам вкъщи ето това желе , купувала съм в такава опаковка Малина и Лимон, предполагам, че е подобен, може би на друг производител. Използвам ги точно за плодови тортички или чийзкейкове.

В оригиналната рецепта пишеше за този желатин и за това така пуснах рецептата, аз ползвах точно това желе, което е показала лабрекс, но сложих няколко капко червена боя и лимонова есенция, а и добавих половин пакетче желатин на Доктора, щото не съм ползвала такова желе преди и не му се доверих напълно...ехехе. С добавения желатин стегна по-бързо.
Бопси с удоволствие бих те почерпила ако решиш да ми гостуваш  bouquet

Джемма много е готина тортата, да ти е жив и здрав рожденика и много да те слуша...ехехе   bouquet

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 12:33 от laskova

# 282
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Вълните са просто мацаници с обратната страна на супена лъжица, потошена ту в синя, ту в бяла сметана.
Смятам да направя малко подобрения- да сложа отстрани едни морски животинки, ч еимам нови форми - раче, октоподче, костенурка,морска звезда и рибка- та сега и м е шанса да ги пробвам. Laughing

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 12:33 от Джемма

# 283
  • Мнения: 1 965
Браво Джема!!!! Супер весела тортаааааааааа...... Да ти е живо и здраво мъжлето, и мноооооооого да те радва и слушка.   bouquet
Estell - Баварското кремче е от МЕТРО. Намира се при кремовете и готовите смеси. Имаше някакви по-малки кутийки, на БИОСЕТ, но не съм ги пробвала. А и една кутийка едва ли ще ти стигне. Тази разфасовка от 1 кг. струва 5.20. Пропорциите за приготвяне са 1:2. 1 част е сухата смес. Отворен, и добре подгънат плика може да изкара с месеци. Много е да, но пък ще си имаш винаги подръка кремче. Довечера ще го правя на мус със други добавки и ще докладвам.

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 13:24 от van444eto

# 284
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря Ванче. Мъжът ми ме пита, защо са с бабешки гащи, а не с прашки? hahaha ЕЕЕ, не си признах, че прикривах дефекти по тялото. hahaha

Общи условия

Активация на акаунт