АПРИЛчетата папкат, акат най-добре, а замириса на море!

  • 11 492
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 85
И ние от днес сме към болничките  Cry-малката сутринта се скъса да повръща, сега поне това спря, ама очаквам разстройството да ни почне, ужас, то милото преди 2 седмици кара 5-6 дни на картофи и ориз и сега пак  Sick Стискайте палци скоро да ни мине, детето ми никога не е било такова, отпуснато, лежи, не иска да ходи, не иска даже солетка да си вземе, абе все едно не е тя. Сега се пораздвижи малко, дано да и мине бързо или поне да не и е толкова лошо.

Целувки на всички от нас!

# 241
  • Мнения: 4 434
denisimo Стискам палци да се оправите малкия и той беше така нищо неискаше да прави да яде играе.Само лежеше и спеше,но сега пак си е същия немирник Grinning

# 242
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте!
Наш Кристиан е на гости на Бабин дом във Владиславово и ние вчера си спретнахме една много приятна разходка до Балчик,Мидената ферма в Дълбока(много прехвалена,но не съм очарована.Високи цени и незначителни порцийки),къмпинг Русалка,в която както и по време на комунизма не пускаха на всякъде.Направихме едно плажче на къмпинга.Там нямаше пясък,а камънаци,имаше мъртво течение,но пък разнообразието си е разнообразие.Вечерта гледахме филми с мъжлето за релакс.
Днес чистих и поработих и така ми е домъчняло за бебо,че с кеф отивам да си го взема сега.
Дени,скорошно оздравяване на Аничко желая Hug Hug
Обаждайте се за кафенца мили мами
Ние утре следобед ще сме в Морската,така че звъннете като слизате.Иначе аз мисля към 17ч да съм на "нашето местенце"
за захранването,строго индивидуално си е и зависи от детето.Захранихме се много рано и то по схема,която много хора не одобряват.Първо сокчета,плодови пюрета,зеленчукови и месни.Кристиан не е придирчив към храната въобще и за кг,които е,не мога да кажа,че се храни кой знае колко.Даже няколко дни караше на по няколко лъжички храна от кухнята,но сега си възвърна апетита.Много се радвам,че за 3 месеца не е качил и грам,понеже нашите килца и без това са в повечко,но за сметка на това е пораснал с поне 6см и мисля,че сме около 88-9 вече:))
приятна вечер Hug Heart Eyes

# 243
  • София
  • Мнения: 6 288
Да се похваля с моето гардже  Flutter http://www.bulphoto.com/image.php?img=95635

# 244
  • Мнения: 221
Кати,много доволен изглежда малкия кандидат-пожарникар  Laughing Сладурко си е той! Heart Eyes Целувки от нас! Hug
Денисимо,милата Ани,дано скоро се оправи! Praynig
Хриси,а ти като идваш до Владиславово,защо не се обаждаш да се видим???Ще се радвам! Hug
Смут,не мисли от сега какво ще е след месец-два.Дори и да се наложи да спреш кърменето,няма да остане гладен човека.Бързо ще свикне с новото меню Wink ще,не ще,на празен корем не се издържа. Hug
Прегръдки за всички! Hug Hug Hug

# 245
  • Мнения: 41
Здравейте мили мами и още по-мили априлчета  Hug
Да се отчетем от ДК миналата седмица - 75 см и 9.000 кг. Май наистина сме най-дребни от априлчетата. Следващия път сме на ДК на 04.09.08 и тогава ще ни слагат и Пентаксима.
Да споделя и аз яденето - Мерт го захраних към 6 м. и оттогава, макар че не е правил някаква алергия към нещо, опитваме бавно нови вкусове и все още има храни, които не е опитвал. За мое голямо щастие, майка ми го гледа според моите принципи и ако не е сигурна дали е ял или не нещо - веднага се обажда да пита дали да му даде. Иначе си яде и то много добре, докато е с майка ми. При мен май се лигави и не се и сеща за ядене и даже като му давам, предпочита да си играе, отколкото да яде.
За пиенето - той пие вода от чашата на Нуби с мекия накрайник. Пробвах всички други видове и той не ги хареса, само от това си пие. Мляко също пие всяка вечер (на АМ е от 10 месечен, просто в един момент отказа да суче), но него си го пие от шише все още. Мисля да продължаваме още с АМ, макар че не съм решила точно докога - сигурно поне още 3-4 месеца. А отскоро започна да пие компот от обикновена стъклена чаша и се справя доста добре.
Smooth, аз също мисля, че тези мисли са провокирани от хормоните - като се сетя какви ли не мисли ми минаваха и на мен през главата, докато бях бременна  ooooh!
Ето малко и нов снимков материал на моето мишле - http://emyka.multiply.com/photos/album/17#57
Ето и няколко клипчета - на самолетчето - http://emyka.multiply.com/video/item/53
на количките - http://emyka.multiply.com/video/item/54
на пързалката - http://emyka.multiply.com/video/item/55
и пак на пързалката - http://emyka.multiply.com/video/item/56
и в басейна - http://emyka.multiply.com/video/item/58
Ох , щях да пиша още нещо... забравих... като се сетя ще пиша пак Simple Smile
Приятна вечер на всички   chef

# 246
  • Мнения: 4 434
Добър вечер на всички има ли заспали априлчета  Grinning
Да ви разкажа днешната случка,бяхме си по кафета след това на центъра и както си тича след гълъбите изведнъж седна на земята и започна да плаче ,но голям рев тръшкане нито на ръце никак,едвам се прибрахме ту за ръчичка ту в количката.Прибрахме се и Алекс се насочи директно към хладилника умрял от глад горкия а по тва време си играе по принцип навън да се чуди човек ей така като почнат да плачат какво им е  Grinning Сега доволен нахренен си играе.
Емика ние сме 76см и 9,700  Simple Smile малко повече от вас а мислех че той е  най слаб.
Лека вечер на всичкииииииии Hug Hug Hug

# 247
  • Мнения: 635
Оле колко сте изписали !

Аз тия дни се губя, къде на плаж , къде на гости, а изапочнах едно почистване и едвам стоя !

Да ви се оплача - Даная от няколко дни се стряска от неща, които преди това обичаше, първо прахсмукачката, след това камиончето и, и други шумове , така съм притеснена, водихме я дори на баба му на моят мъж - да и лее куршум и казва че е много стресната, ужас защо така, аз вярвам в тия неща , дано и помогне, чудя се дали пък не почна да разибира повече, защото почна и да се срамува оф незнам ! Много ме е страх !

Болничките да оздравяват, ние още накашляме от време на време и незнам дали да и давам нещо, давам и само сироп, иначе уж нищо и няма !

Вчера ходихме в един детски център и нямаше деца и какичките там я видяха как гледа топките и играчките и я взеха, така ми се скъса сърцето, щях да се разплача а бях на 5 метра на каето, оле какво ще правя като я дам на ясла , мислех че ще го приема по така, а ... бързах да се върна в офиса, но уви сега не искам , ще умирам от мъка !

Храна - ние си хапваме почти всичко, от кухнята, само където е като цедка, ако нещо не и хареса и отделя, а е 9кг. , дано е така занапред да хапва и да не и се лепи !

Дълго стана , пожелавам на всички безпроблемни дни и нощи и само хубави мигове !

Лека вечер !

# 248
  • България, Велико Търново
  • Мнения: 213
kler и аз забелязвам същото при Вики. Много лесно се стряска от силните крясъци на някои деца. Днес от стилажа на чиниите паднаха две тавички и той направо се захласна от рев. И на моя мъж баба му лее куршуми и винаги го изкарва, че се е уплашил много. Предполагам че сега започват да стават по-чувствителни и затова е така. Дано отмине по- бързо. А относно яслата и на мен не ми се дава преди да навърши две години. Той сега е толкова привързан към мен, че направо незнам  newsm78
Денисимо дано детенцето се оправи по-бързо!
Кати поздравления, малкия е страшен сладур  Simple Smile
Лека нощ и сладки сънища момичета  Simple Smile

# 249
  • Мнения: 85
Да ви се оплача, аз не съм заспала още, защото Ани хич не е добре  Embarassed Не беше повръщала от обяд, следобяда се развижи, хукна из къщи, изяде една малка попара само със сухар и сиренце и половин банан, по-късно си хапна и солетки, изобщо беше си съвсем добре детето, играе, пее сии т.н. Изкъпах я и  дадах Панадол и тя заспа като лечебната Хумана почти не я яде, съвсем малко пи от нея (след повръщането ни почна и разстройство естествено, то гадния вирус си е такъв). Към 10,30 ч. ми се счу, че мърка, отивам да я видя, тя милата се надигнала в кошарката, взех я на ръце и след малко така зверски повърна, милото всичко, което яде целият ден си изкара. Плака много , понеже и се спи, а пък аз я мия и преобличам  Twisted Evil, така се радвах, че поне  повръщането е преминало,а пък то  #Cussing out Сега не знам нощес и утре какво ни чака, това ни е първото разболяване, не че се шашкам толкова, ама не сме свикнали и ми е много мъчно за милото, как се мъчи и ми се иска ей сега да му мине. Ох, наоплаках се, лека нощ и утре прекрасен ден на всички!

# 250
  • Мнения: 354
Здравейте мили мои,
Поздравления на Смут за чудото което и се е случило, дано имаш лека бременност и на финала здраво сладко бебче Hug Много се зарадвах на новината Heart Eyes
Аз също искам още едно бебе, може би не точно сега но до 2-3 години , само че ако финансовото ни състояние не се подобри просто ще е немислимо Sad.

denisimo Миличката, не знам какво да правите, но много внимавай какво яде по-добре съвсем малко и съвсем лека храна , а за медикаменти, не знам хич какво се дава на деца за такива нужди #Crazyхранене Ние също практикувахме ПЗ, много съм доволна - всичко си вървеше толкова последователно и естествено, че и за миг не съм се усъмнила дали е правилно след като го започнох. Даваш разнообразна, здравословна храна, не ти се налага да го учиш да дъвче, защото не се пасира храната. Освен това не купуваш пюрета, някои от които с неясно съдържание и произход.

Сега не е много ящен, но не е и някой слабушко, лошото е че от днес пак е с температура 39 и просто ми е бръмнала главата много здраво. Пие кисело мляко по много и през ноща поне по 2 пъти.
Смут, Монко също не обича АМ, от кърмата премина на кисело мляко, така че ако ти спре кърмата от бременноста не се притеснявай.

Мони продължава да пие хапчетата заради рефлукса и вече не ми остана въображение да измислям по какъв начин да му го пробутам и той става все по-мнителен към всичко което му давам Sad

Чудесно, че разцакахте темата за водата ще взема чашка със сламка утре и шише с дозатор.

Ние в Петък заминаваме на море и се моля до тогава Монко да е здрав Praynig
Дано и всички други болничета оздравяват бързо, а и това с вируса много страшно звучи.

 Против повръщане и разстройство какво давате, та да се подготвя за морето за всеки случай.

catty mСтрахотен е малкия пожарникар Peace

Нещо са ми много хаотични мислите, но от преумора ще да е събота и неделя за пръв път оставихме Монко при баба му и катерихме до рибните езера в Рила, там "спахме" на палатки, спахме е в кавички, защото беше толкова студено, че не спахме, а снощи пък Мони се буди през половин час от запушения нос или от болка не знам, но не спах пак.


Извинявайте за дългия , хаотичен пост.
Бъдете здрави и много летни емоции на всички  Hug

# 251
  • Мнения: 1 114
Денисимо, стискам палци бързо да се оправи Ани. Видя ли я лекар?
Мерки и теглилки - аз мисля, че Дари без конкуренция е най-дребната тук. 8500 на 1год и 3 месеца. Но пък на годинка беше 7600, което означава за 3 месеца 900 гр, което пък си е супер.
Шише със сламка - Дари пропи веднага. Даже благодарение на това шише, сега пие 3 пъти повече вода отколкото преди.
Да ви се оплача, Дари падна тия дни поне 5 пъти на глава, резултата е голяма цицина на челото, вече като тръгне да залита направо изтръпвам.

# 252
  • Варна
  • Мнения: 966
Здравейте момичета,

Виждам, че има доста болни дечица, дано всички бързо се оправят. Много е неприятно. Аз в тази връзка искам да ви споделя нещо. Баткото ни като тръгна на ясла и започна много да боледува, започна един кръг от лекарства, АБ, ясла и пак наново. След известно време реших, че така не може да продължава и тъй като не съм привърженик на имуностимулаторите взех да му давам рибено масло, онова съвсем обикновеното в червените капсули, от което даваха на нас като деца. Е не знам дали е от него или просто поизрастна, но определено спря да боледува. Мисля все пак, че имаше полза от това рибено масло. Сега започнах да давам и на Галена защото ми се разболя за 2-ри път. Първите 1-2 дни и го давах в ръчичката и тя го взимаше и естествено директно в устата /рядко ще ти дадат нещо толкова дребно в ръката  Mr. Green пък и червено/, правеше някаква странна физиономия но го гълташе. Сега обаче вече не го иска и и го слагам в лъжичката заедно със супичката и тя го изяжда без изобщо да разбере. Давам и 2 купсулки с вечерята. Още малко като се пооправи след боледуването, въпреки, че вече нищо и няма ще и давам по 1 на ден. Като ще редувам 20 дена ще давам, 10 ще почиваме и така 3 курса. Живот и здраве после пак на пролет. Ох май много дълго стана, но само да кажа още това, че и го давам вечер защото се усвоява по-добре от организма. Ако някой реши може да потърси информация - има в интернет. От рибеното масло и се развиват добре децата. И поне няма с какво да навреди.

Това е от мен за сега. Лека нощ на всички.

пп catty m страхотен е малкия човек.

# 253
  • Мнения: 4 434
Добро утро как сте!!!
Днес времето май няма да е за разходки  #2gunfire

# 254
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 788
Добро утро,

Денисимо наистина е много гадно това повръщане. Давай на малката начесто вода но с лъжичка захар. Когато Борис беше с ангина повръщаше много, лекъря ме посъветва винаги при повръщане да давам така вода, но не чиста. Доколкото знам има и някакво лекарство за рехидратиране, питайте ако трябва и него давай, че вируса ще мине за ден, два, ама да не се обезводните, че това е по-неприятно. Hug Hug Hug

Неси, защо пак с температура, нали възпалението го потушихте? Дано да е друго - зъбки  Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт