АПРИЛчетата папкат, акат най-добре, а замириса на море!

  • 11 496
  • 292
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 350
Дени, горкото Ани, трябва вече да отминава този гаден вирус, нали 3 дни живеел....
На мен пък вчера не знам какво ми стана, изведнъж ме втриса и направо ме скова от студ, бях се завила с 2 родопски одеяла.Викнахме лекар у дома и той предположи, че е въпросния вирус, защото имам и разтройство. Но днес съм добре, нямам Т., но все пак ще пазя леглото. Томича е поверен на грижите на баба му и леля му. Внимавайте има много болни и по-добре да не се събират много децата.

Снощи проведохме мисия"Нощно отбиване".Мина сравнително добре. Ама тати днес не го виждам как ще работи. На няколко пъти се намесих да го гушкам и той милия само като ме надуши и веднаха се успокоява....миличкия ми! Татито даже изревнува! Сутринта дясната ми гърда беше като бетон и трябваше да ме облекчи, така че сега ще пробвам да остане кърменето само сутрин и вечер преди заспиване. Днес ми предстои мисия "Следобедно отбиване".

Неци,запазвам си правото да търся от теб съвети за ПЗ, смятам да опитам.

Лина, и аз вярвам в силата на рибеното масло. Не го пия , защото знам че много се пълнее от него, но на Томи ще го давам. Майка ми от Гърция ще ме снабдява.

# 256
  • България, Велико Търново
  • Мнения: 213
Здравейте момичета! Нас вече трети ден ни мъчи зъбче  Cry Имам чувството че всеки следващ зъб излиза все по-трудно. Този май ще е или кучешки или кътник! Добре че Нурофена го облекчава и нямаме други странични реакции като Т или разстройство.
Дени как сте днес? Ние покрай зъбите много често сме с разстройство и хапваме само сварени картофи, ориз, сухар, чай от шипки и оризова вода. За даването на вода при повръщане знам че трябва да се дава само по лъжичка на няколко минути. В никакъв случай по много вода наведнъж. Тогава има голяма вероятност да я повърне.
Неси относно медикаментите против разстройство давам Смекта или Ентерол, а против повръщане- Натриев цитрат. Дано не ви се налага да пиете такива лекарства точно на почивката. Весело и безаварийно изкарване  Simple Smile
smooth дано отбиването ви мине леко като нашето, макар че бяхме като вас пристрастени цокачи  baby_neutral На мен ми беше малко мъчно докато го отбия, но като започнеш няма връщане назад  Simple Smile Успех
А рибено масло смятам да пробвам да давам като тръгне на ясла. smooth това от Гърция по-различно ли е от предлаганото тук?
Лек ден на всички  Simple Smile

# 257
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Smooth, не си го слагай на сърцето! Има много мами така, на които бебоците им ядат основно кърма, дори и на 1г. и половина! Не мисля, че захранването след 6 месеца е довело до това! По-скоро е горещо и децата наитсина знаят най-добре кое е подходящо за тях! Щом имаш хранителна кърма и го задоволява, не мисля, че имате проблем!  Peace Кърмата ти към 5-6 месец ще стане коластра и тогава ще не ще, няма да му стига и ще започне да си хапва храна!
Аз също захраних Педагогически, но си остана такова до края! Селин не знае ще е то пюре или друга храна различна от нашата! И сега има закуска, обяд или вечеря например не иска да яде нещо! Оставям я, свалям я от столчето и я чакам! Като огладнее сама идва и започва да се храни, докато не изяде всичко! Не трбява да се насилва детето по никакаъв начин! Че не е яло в определен час да не те притеснява! То само си регулира нещата! Никога не го насилвай и не се ядосвай пред него, а повярвай ми първите 3 месеца сме много нервни от бременността! Hug
Има една поговорка за вкусната леща:
Едно момченце не искало леща да яде и майка му нищо не му казала, когато станали всички от масата тя му сложила чинията на високо, колкото да може да я стигне! После го карала много да работи и когато то огладняло само си взело лещата и я излапало! Като се наяло казало "по вкусна леща, никога не съм ял"!  Peace Така, че в спокойствието е ключа на загадката! За Педагогическото захранване те приветствам с добре дошла! Няма по-лесно и приятно нещо след кърменето, също толкова лесно!  bouquet


За чашата, Селин пие от обикновенна чаша без да се олива, пие и от чишето с минераланата вода направо, без да се олива и пие от такива шишета

Сама си е пожелала, да пие от чаша и от шишето от скоро! Забавлява се явно!


Денисимо, бързо да се оправяте и погледни тук Повръщането при децата и как да се справим с него

На всички болнички да се оправяте бързо! Hug  bouquet Hug Praynig

# 258
  • Мнения: 221
Здравейте,дами и сладкишчета!
Влизам да споделя  какво ни се случи снощи.Към 19 часа обичайната ни разходка е пред блока на една алея близо до главния път.Посрещаме там тати и дядо като се връщат от работа.Калина си бере лайка и така е всеки ден.Та......две минути след като сме се прибрали, чухме спирачки и на същото това място,където бяхме ние се е преобърнала една лека кола,спукала е гума и е навлязла на алеята,обърната по таван. ooooh!Шофирала е бременна жена и доколкото разбрах не е пострадала много,била е повече уплашена.Дано с бебчето и всичко е наред Praynig Praynig Praynig.Като си помисля,че сме се разминали на косъм и ние,направо косата ми настръхва.Никъде не сме в безопасност,за жалост .Моля се никога на никого  да не  се случват такива  неща.Бог да пази децата ни и нас!!! Praynig Praynig Praynig
Съжалявам за това,че ви разстройвам,имах нужда да споделя.
Прегръщам ви силно,пазете се! Hug

# 259
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
РАче,
Ние снощи взехме Кико и към 20:30 тръгнахме от Вл-вово и видях въпросната катастрофа.Много неприятно.Как се беше обърнала по таван колата....ама не мога пък да си представя с каква скорост се е движила....кошмарна история ooooh!

# 260
  • Варна
  • Мнения: 966
Олее, ужас. Раче, каква беше колата? Обърна ли внимание?

Smooth аз нямам впечатление от рибеното масло да се пълнее. Като бях дете ми го даваха с тази цел - резултат нямаше  Mr. Green Синът ми е много слаб и никога не е напълнявал, когато съм му го давала. Ама знам, то може само на нашия род така непълнеещо  да се отразява  Mr. Green

# 261
  • Мнения: 354
drize Много полезна информация, благодарности Hug

larsen Миличките, господ ви е пазил!

smooth Ще помагам с каквото мога за ПЗ Hug

Бяхме при лекарката, каза, че не му е червено гърлото и че не е уроинфекция(нали сме на терапия) най-вероятно било някакъв летен вирус.

lina6.3 Това за рибното масло е интересна информация ще попрочета подробности и може да му дам и аз Peace

Хубав ден ви желая, най после малко хладнина Wink

# 262
  • Мнения: 350
Ей, варненки от понеделник отваря първата частна детска кухня. Записах Томи, да видим какво ще стане. Притеснява ме само, че супите ги застройват с белтък, а аз още не съм го давала. Кога го включихте вие и под каква форма?

# 263
  • Мнения: 331
аз мисля да поизчакам още няколко месеца с белтъка.smooth -предполагам,че не всички супи ще са застроени.А и може да питаш дали имат меню за деца с алергии.В София това меню  е без белтъци и мляко и повечето частни кухни имат такова.

# 264
  • Мнения: 350
аз мисля да поизчакам още няколко месеца с белтъка.smooth -предполагам,че не всички супи ще са застроени.А и може да питаш дали имат меню за деца с алергии.В София това меню  е без белтъци и мляко и повечето частни кухни имат такова.

Като начало няма да му давам супите, той основното да яде ще му е достатъчно.Може би след 1,5 г.ще го включа.

# 265
  • София
  • Мнения: 6 292
Здраейте, момичета!

Ларсен, това направо е ужасно, Господ ви е пазил  Praynig Дано и бременната жена да добре. Не знам обаче кога хора ще престант да с еправят на рали състезатели и ще почнат да мислят като шофират.

При нас пак драми - нали имаме час в четвъртък за микционната цистография, ама след тази температура от петък, вече не знам. Не е вдигал Т от неделя, не давах АБ, само температуропонижаващи, ама май пак има бактерии, въпреки Бисептола (което ми е съмнително, ама..). Днес само с това се разправях.

# 266
  • Варна
  • Мнения: 966
Ей, варненки от понеделник отваря първата частна детска кухня. Записах Томи, да видим какво ще стане. Притеснява ме само, че супите ги застройват с белтък, а аз още не съм го давала. Кога го включихте вие и под каква форма?

Дай моля те малко повече инфо. И това дали важи и за кварталите или е само за центъра. Ти ли ходиш да си я вземаш или ти я носят и къде се намира? Благодаря ти предварително.

# 267
  • Мнения: 221

Ларсен, това направо е ужасно, Господ ви е пазил  Praynig Дано и бременната жена да добре. Не знам обаче кога хора ще престант да с еправят на рали състезатели и ще почнат да мислят като шофират.


Сега поразпитах и разбрах повече подробности.Не е шофирала бързо жената.Гумата е попаднала на шахта,която се е надигнала от едната страна и  директно се е обърнала колата,без спирачен път .Докога общините ни ще затварят очи за сериозните проблеми , незнам. #2gunfireАко съм на мъжа и,ще ги съдя до дупка #2gunfire #2gunfire #2gunfire.Дано поне детенцето да е добре.Жената е пострадала леко,май само ръката и е била ударена,но имало много кръв .

Кати,дано се оправи бързо Бобчо,стига с тези бактерии,милото , измъчи се,а и вие с него. Praynig

# 268
  • Мнения: 91
Здравейте момичета,
Много ми е мъчно като чета колко болни дечица има. Хайде да оздравявате бързо, бързо! Heart Eyes

catty m - Много неприятна ситуация. Стискам силно палци на Борисето  Hug
neci - Хубаво е, че не е нещо по-сериозно  Heart Eyes
Денисимо - Бързо да отминават и вашите притеснения.

# 269
  • Мнения: 6 444
Здравейте и от нас!
Тези вируси край нямата!Дени,дано Ани днес вече да е добре!  Hug
Неци,приятно моренце и малко главоболия  Hug
Кати,Бориско е супер пожарникар!Да не би да го гласите за такъв  Wink
Ларсен,наистина Бог е бил с вас!Миличките!  Hug Hug Hug

И ние да се оплачем.Вчера цял ден бях на легло.Добре,че имаше кой да гледа Алекс,че незнам как щях да се оправя. ooooh! Повръщане,разстройсто,температура-кошмар пълен.Засега днес нищо ми няма.

Ходихме и на уролог най-накрая.Насрочиха ни операция за 30 юли Sad Тайничко се надявах да се размине,но уви.Докторът ме поуспокои за операцията,но сега се притеснявам за това,че нищо не трябва да пие и яде преди операцията,която е насрочена за 10 яаса.Просто незнам как ще стане,като със субуждането си в около 7 и нещо суче и пие АМ.Някакъв кошмар ще е  Confused

И аз ви се оплаках!

Много гушки на всички болни майки и априлчета  Hug Утре само новини за оздравели да има Party

Общи условия

Активация на акаунт