Майчета за февруари в нова темичка събрани

  • 20 411
  • 295
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 641
Здравейте февруарки,
Аз съм от януарките, ама от време на време ви попрочитам Embarassed
Понеже прочетох, че една от мамите ioli мисля е яла скариди и е повръщала после, исках да кажа, че през първите три месеца трябва да избягвате скариди и големи риби като риба тон, акули както и стриди и миди поради виското им съдържание на живак. Та явно за това си и повръщала, защото организмът веднага е взел мерки да се изчисти от тях

Хубав ден от мен   bouquet

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Espa,благодаря ти за съвета. Hug

# 47
  • Мнения: 46
Здравейте,момичета Hug.В_Н_Л страхотно си се справила пак,май трябва да те назначим все ти да пишеш темичките на февруарките и да си плащаме с много благодарности ,  smile3501 и  smile3525.Запиши ме за 20.02,пък да видим дали съм си го изчислила правилно Wink.Добре дошли на новите мами и да знаете,че тук сме като едно голямо (с малки коремчета за сега) семейство.Лек ден на всички и почивайте активно  thumbsup

# 48
Здравейте скъпи мами очакващи бебетата си през февруари!!!!  Party

# 49
  • Мнения: 409
Аз незнам как да си сложа такова календарче отдоло  Embarassed
Днес съм на 8с и 5д .

# 50
  • Мнения: 3
здр. красина 77
значи кликни на горната линийка и ще ти се отвори сайта от който е направена линийката.Там си избираш и после добавяш адреса на подпис така се появява автоматично при всяко едно писане във форума.Дано съм била полезна.

# 51
  • Мнения: 139
Привет майчета Hug,

Espa - Благодаря за съвета, знаех че не тр да ям акула и риба тон, ама за скариди не знаех. Домакина беше много настоятелен и ми беше трудно да откажа, а хапнах толкова малко...
Сега вече всичко е наред. От време на време ми се гади, но като цяло съм екстра.

РЕД - не трябва да се плашиш от вагиналния ехограф, нищо не може да ти се случи. При ранна бременност, единствения начин да се види дали всичко е ОК е само с вагинален ехограф.

Ако бременността е рискова, направо си е задължително да се следи от рано, какъвто е и моя случай.
Аз съм доволна, на коремен ми казаха нищо не се вижда, сигурно е кухо, ама аз като се разлютих, и му викам на доктора, веднага вагинален, да не ми говори глупости, и там всичко си цъфна. Тук в Иран, жените ги е страх и почти не го ползват, и доктора свикнал с иранки, не ще да ме гледа. Та първо ме накара да изпия 2 литра вода, за да ме гледа на корема, после както стана ясно че нищо не се вижда (аз съм си и пълничка, още повече пречи) и ме накара да се изпикая, за да ме гледа с вагиналния, абе голямо приключение ви казвам.
А като ми каза че е кухо и излязох на бегом да пишкам и си забравих кърпата за глава. Тук всички носят, няма месни, чужденки, задължително. Видях я чак като се върнах, ама сигурно съм гледала като изтребител, щото никой не ми направи забележка (обикновено почват да викат, да свиркат,  все едно гола съм тръгнала, да му се не види)

# 52
  • Мнения: 234
Здравейте, мамета!
НЕ съм писала много отдавна. ХОдих на доктор, но не ми казаха нищо. НИто сърцето чухме, нито бебо видях. Аз живея в САЩ и съм отвратена от здравеопазването им. Полага ми се само един видеозон в 5 месец и това е. Застраховката ми е най-добрата възможна в щата и въпреки това, нямам кой знае какви привилегии. ТУк жените са свикнали и не им прави впечатление но мен ме влудява. ХОдих в 8г.с на преглед и единственото което ми казаха бе - "Честито, бременна сте". Да не ви казвам колко ми струва прегледа затова честито. Та така, седя си тук и си гриза ноктите и се надявам всичко да е наред. Чета ви и се радвам, и тъгувам с вас.
Леко бременеене и дано занапред само се увеличава бройката.

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
26,добре дошла мила!
Как може да ти се полага 1 видеозон в 5 месец.Акъла ми не го побира  #Crazy Ами кога правите изследвания тогава,в 9 месец newsm78

# 54
  • Мнения: 409
26 ВЪОБЩЕ НЕ СЕ УЧУДВАМ. ТУК АБСУРДИ ИМА ПОВЕЧЕ ОТКОЛКОТО В БГ. АЗ СЕГА ЩЕ ХОДЯ 3ТИ ПЪТ НА ВАГИНАЛЕН И ВСЕКИ ПЪТ ПЛАЩАМ ПО 155 ДОЛАРА САМО ЗА ДА ХВЪРЛЯ ЕДНО ОКО НА БЕБО. И ЗНАМ, ЧЕ ТОВА Е ДАЖЕ МНОГО ЕФТИНО КАТО ЗА ТУК.

gerganaj1 - БЛАГОДАРЯ ТИ. ВЕ4Е СИ ИМАМ ЛЕНТИЧКА  Grinning

# 55
  • Мнения: 234
zabche, с риск да раргневя някои мами, искам да ти кажа, че това което имате в БГ е страхотно.
Дъщеря ми се роди тук и бях бременна с нея тук в САЩ, но тогава нямах толкова добра застраховка и си мислех, че затова не ми предлагат кой знае какво. но.....се оказа че това не е така.
Излесдванията след 3 седмици като отида пак Rolling Eyes
Тук са на принципа ако оживее само до 12 седмица е ОК, ако имаш проблеми, си е твоя работа, няма да ти дадт хапче ил инещо да опитат да направят. С първото дете имах леко кървене и звънях къде ли не и ми казаха, ако още неми е дошло до 12 седмица, да отида да се запиша, ако паднело, занчи това ми в писано. ЛЕжах си в нас и исках да линчувам глупавата им система. НО стига за това. РАдвайте се на това което имате в БГ и си правете албумчета и филмчета на децата. Аз за такива екстри мога само да мечтая.
krassina77 това си е направо супер цена Peace
ioli , много интересно ми стана да чета как е при вас, макар че тяхното здравеопазване е по близко до БГ и сигурно нямаш големи изненади , като мен тук.

# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
26,пожелавам ти лека бременност  Praynig Hug

# 57
  • Мнения: 1
Здравейте, БРЕМЕЛИНКИ! Аз от три дни се чувствам нормално! Искам да кажа, че не ми се гади, не ми е лошо, не са ми чак толкова болезнени гърдите и да не прозвучи много жестоко, обаче като имам много работа и забравям, че съм бременна! Това нормално ли е- толкова добре да се чувствам, че да забравя? А бях на лекар преди четири дни и чух сърцето и видях бебочко! Много ми е странно!  Thinking    Да не съм направила някоя беля онзи ден в работата, когато правихме ремонт и аз заедно с мъжете носих тежко! А уж се пазя! Ще взема да отида на доктор в четвъртък и дано всичко си е наред! Praynig
Искам да ви питам нещо- татковците идват ли с вас на прегледи и влизат ли в кабинета с вас? newsm78
Моят Мишоран го е срам да чака с мен пред кабинета с един куп бременни! Нормолно ли е?
Лека вечер на всички! smile3524

# 58
  • Мнения: 56
Здравейте, момичета!
Чети ви и установявам, че това с гаденете и напращелите цици е повсеместно Confused И неизбежно, май Rolling Eyes Аз първата бременност почти не усетих,че съм бременна, докато не ми порасна корема, такъв късмет извадих,че се бях зарекла, че и втората ако е такава ще го караме до футболен отбор Mr. Green Да, ама не би, направо ми се разказва играта, постоянно ми се драйфа, но не повръщам, досега само веднъж имах това "щастие", качвам си килца като пич и въобще съм си бременелка образец Laughing За бебо мога да кажа,че го чух и видях още шестата седмица с вагинален ехограф, сега в края на месеца отново съм на прегледл За мамчетата, които се притесняват от този вид преглед мога да кажа само да бъдат абсолютно спокойни, досега не съм чула да  е имало проблем при такъв преглед, пък и докторите си знаят работата все пак. Фолиева киселина не пия отделно, тя се съдържа във витамините, които пия- ПреНатал, моят док ми ги препоръча, каза, че в момента са едни от най-добрите на пазара. Предната бременност се опитах да пия Матерна, но не ми действаха добре и въбще нищо друго освен фолиева киселина тогава не съм пила, но не си спомням колко време я пих, може би някъде около три месеца, но не съм сигурна.
За абсурдите в здравната система аз си мислех, че само тук ги има, пък то кво било, уж най-великите са гола вода в това отношение Confused
dideroncho мойто мъж винаги ме е придружавал предната бременност при прегледите, защото просто той ме караше до док, иначе само веднъж се осмели да влезе и то по настояване на доктора, дори не си спомням какво си говориха newsm78
Зима, кураж момиче, всичко ще се оправи, почивай и се готви за нещо по-хубаво  bouquet
Оле, ми то стана време за сън ooooh! Лека вечер на всички, до утре Grinning

# 59
  • Мнения: 30
Здравейте,мили мами!Добре дошли на новите!
Аз съм добре със гаденето,почти го няма,гърдите все същите набъбнали GrinningНо от два дена през деня имам такава силна слабост и лека болка в главата.Чувството е сякаш ей сега ще припадна.Нормално ли е?Чудя се или е ниско кръвно или...анемия?Доктора ми назначи следващия преглед и изследванията чак за след 3 седмици..Но ако продължава така да ми е зле мисля да отида по рано да ми направят изследванията...Някой чувства ли се така,сякаш сте болни и сякаш нямате сили да стоите?Кога горе долу са ви назначили изследванията?В коя седмица?

Иначе таткото ходи с мен на прегледи,влиза вътре въобще участва активно и държи да присъства на раждането
Но е нормално някои мъже,особено по срамежливички да се притесняват да влизат заедно с вас,особено на вагиналните пргледи Embarassed
А за кремовете трябва да сте ги почнали вече,хубаво е кожата да се подготвя от рано.
Пожелавам на всички приятно и леко бременеене ,само с хубави емоции.
А на теб ZIMA,не унивай.Аз минах през същото точно преди 3 месеца,само че при мен се изчисти само.Така че почивай си и скоро пак smile3521

Общи условия

Активация на акаунт