ОКТОМВРИЙКА чака времето да мине, да вземе отпуск и да си почине!

  • 18 347
  • 287
  •   1
Отговори
# 195
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Ей че бързо стана!!! Шефа дойде и взе нещо да се хвали и да ни разправя, че бил железен и бил "патрон"  Joy Пък аз му казах: "Като си железен, да ти напомня, че вчера беше ден за заплати!"  Laughing Седна човека, извади портфейла и се разплати.

# 196
  • Мнения: 10
Иаз имам проблем  с краката. Почти точно го описвате, само дето при мен е и на 2-та последователно. Чак ми се схващат и не мога да ги мръдна. Случва ми се само вечер докато лежа. Събуждам се от ужасна болка, чак ми се плаче.

# 197
  • Мнения: 3 453
Добър ден и от мен  bouquet

Tsv
, добре си направила за ренгена Peace

Никози, радвам се че си прекарала добре Hug

Тони, много ти благодаря за инфото за количката.На мен другата ми допада повече -макар да са доста подобни Heart Eyes Hug

   За раждането да си кажа честно хич не ме е страх -само бебо да ми е добре и да ми е здравичък.От другото не ме е страх изобщо, нямам търпение да си го гушна...ох размечтах се пак Laughing Преди бях много страхлива от болници , лекари и т.н, но от както лежах във ВМИ съм спокойна -хората там са наистина прекрасни и специалисти. От момента в който попаднах там се чувствах спокойна.На изписването ми пожелаха октомври да се видим направо в родилна зала..и нямам търпение за този момент.

     Относно памперсите аз съм облагодетелствана -нашите имат склад за памперси, превръзки и др. такива неща.На всяко бебе понася добре различен памперс , ние специално много препоръчвахме в квартала CAN BEBE -това е оригинален турски памперс/ с качеството на Pampers/ и доста хора от квартала си изгледаха бебетата с него.Съседката под нас вече гледа трето Joy правиха опити докато не излезе мъжко Laughing
   Има доста време и всяка ще пробва, докато сама си избере това което е най-добро за нейното бебче Hug

  Сега отивам да ви чета.....

     

 

# 198
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Здравейте! От вчера си мисля за Сисилия, че не се е вясвала тези дни. Някой знае ли нещо. Енигма, ти тука ли си? Гери знам че е на море.Друг кой се губи? newsm78  Криси, гледам ти лентичката, ама що не ми е ясна нещо? Какви са тия 15 седмици и 3 дни?

# 199
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Крисси, а каква е разликата в цената на двете марки памперси?

# 200
  • София
  • Мнения: 183
Уф, момичета, ако имате контракции никакви пътувания. Отидете на лекар, за да ви изпише нещо за овладяването им. Никой не може да ви гарантира, че от случайни и единични, контракциите няма да станат постоянни. Остана още малко, стискайте кълки и се пазете. Няма причина на този свят, която да си струва да рискуваме здравето на дечицата си - нито почивки, нито сватби, нито работа. Съжалявам, че звуча толкова крайно, от това което преживях през бременността си до тук много се наплаших. И въпреки че контракциите спряха и през ум не ми е минало да хукна нанякъде пък да видим дали пак няма да се появят. Веднъж я направих тази глупост и сега затова лежа. Щом веднъж сте имали контракции това че са отшумели не е гаранция че няма да се появят пак. Нека поне каквото зависи от нас да направим. А иначе, Господ да ни пази!  Praynig

Сев, не се панирай от мисълта за раждането! И аз на моменти разсъждавам по този въпрос, но накрая само се моля да стигнем до този момент. Аз още незнам как ще ми разрешат да раждам, но си ме е шубе. Не искам да ме режат.После си мисля, че едно секцио е много по-предвидим процес и сякаш крие по-малко рискове. Вече и аз незнам. Може би ще се доверя на докторката. Каквото каже, това ще е. В тази връзка, при всички положения искам да платя за избор на екип, за да си ме изражда моята докторка, която ме е следила през цялата бременност и знае всичко свързано с нея. Не искам да преживявам изненади, в последния момент да свиквам с нов лекар. Мисля че ситуацията ще е стресираща сама по себе си. Както и не бих била спокойна да ме изражда акушерка, а не лекар. Имате ли идея колко време минава докато дойде лекар ако трябва да го викат впоследствие? Аз в 3-4 месец отивам в Шейново по спешност за приемане. Дежурния знаеше само че е пристигнала бременна по спешност и никакъв го нямаше, та мъжа ми ходи да го търси. Появи се след повече от 30-40мин. Е, добре, че не е било наистина спешно.  #Cussing out Както казах, Господ да ни пази!

Затова се опитвам да се абстрахирам от мислите, които ме плашат. Понякога не успявам де  Rolling Eyes

# 201
  • Мнения: 11 268
Ina.gg, Кръстев се казва докторът ми. И аз съм чувала за лошите условия в Окръжна, но от друга страна - като си знам капризите - на мен ВСЯКА болница ще ми е мизерия и изпитание. Не съм дори стъпвала там.

Това, което ми хареса, освен положителните "рецензии" от приятелки, е че бебетата не се раждат на конвейер като в Шейново или Майчин дом - има най-много 6-7 родилки едновременно в отделението, та може пък да им обръщат повече внимание. Засега единственото по темата, което съм обсъждала с доктора, е общото ни желание да раждам естествено (въпреки че съм с диоптър и може да ме изненадат неприятно при прегледа на очните дъна), други подробности не знам.

Ако не ни харесат нещата там, сигурно ще трябва да избера някоя частна, но хал хабер си нямам коя.
-----
За всички, които се тревожат за плащането - ИМА такова нещо като безплатно раждане, във ВСЯКА държавна болница (стига предварително да не си си платил пакет ЖК+раждане). Де факто никъде нямат право да те върнат с изтекли води и са длъжни да изродят бебето напълно безплатно. Включително в секцио! Е, да, не можело да си избереш екип. То все едно пък знаеш кой екип как работи и как ще се отнесе с теб - понеже си раждала 150 пъти, нали...

Това е и причината в провинцията момичетата по-често да раждат безплатно - там обикновено има само една болница.

# 202
  • София
  • Мнения: 183
Сисилия, нали щеше да посреща баща си и да пътуват из страната.  newsm78

Наде, шефа ти може и да е патрон, ама ти си го гръмнала като ръчна граната  Laughing

Сев, магнезия не действа на принципа на нош пато, т.е. действа чрез натрупване в организма. Трябва да се пие системно в правилната доза за да успее да отпусне мускулатурата. Не действа веднага при контракция. Когато почувстваш такава просто легни и се отпусни. Знам, че не трябва да се стои дълго време права и да се подрусваш в автобус или кола. В тия жеги по-добре си стойте в къщи.

# 203
  • София
  • Мнения: 1 542
Госпойца Димитрова, и аз съм със същата болежка, но в левия крак. Не ми изтръпва целия, но горе към таза имам ужасна неприятна остра болка. Почти сигурна съм, както е казала и Tsv,че е прищипване на нерв. Ще трябва да си го търпим до раждането и дано после мине.

Сисилия наистина е на почивка -при баба си и после на морето-така запомних. bowuu

Аз мисля, че няколко неболезнени подготвителни контранции са нормални за нашия етап на бременността. То организма трябва да се подготви. Но наистина трябва да се внимава с честотата им, за да не стане някоя беля.

Мен ме изражда само една акушерка и една сестра. Лекарите в момента бяха на обяд. Аз родих с 3 напъна и като излезна бебето акушерката се ядоса и се развика: "абе тука лекар няма ли да дойде" и отиде до стаичката им да викне някой. Дойде една лекарка, излезна и плацентата и ме заши. Това беше нейното участие.

# 204
  • Мнения: 678
Здравейте и от мен. Докато ви изчета свят ми се зави  Crazy
Аз вчера цял ден миткосвах из София и като се прибрах корема ми беше на топка и ме болеше ужасно глава  ooooh!, но пък следваща подобна разходка чак след месец.
При всичката работа, която трябваше да свършиме само в офиса на ДСК при УНСС служителката беше любезна и ни извика с мъжа ми, понеже съм бременна и съм с предимство  Grinning Иначе докато чаках за ЛКК-то, където се бях записала още в 11,30, а то е от 13,30 една лелка толкова се възмущаваше как са ме извикали преди нея, като тя чакала от 13,15 пък аз съм отишла да чакам след нея  #Cussing out После при срещата с доки, която ще изражда бебео, категорично ми заяви, че темата море е табу за обсъждане между нея и мен  Laughing и продължавам да си пия мягнезия 3х2 на ден.
Бебо е добре - рита, раздава юмруци, които аз усещам като масаж върху коремната си стена и пак се инати на докторите, като крие това, което те искат да видят  Mr. Green
За раждането искам да попитам мамите от София защо не посетят деня на откритите врати във ІІ Градска. Абсолютно гарантирам, че всички доктори там са специалисти и болницата е снабдена с така необходимия кувьоз при проблемно раждане (не говорим за тези, които се използват при преждевременно раждане на бебето). Освен това болницата си има списък за раждане при избор на екип, като никой не те е задължавал да ходиш преди това там на консултации.
Относно пелените, след като сменях с либеро, слип анд плей и хъджис, накрая пак се върнах на класическия памперс, от който съм много доволна. Така или иначе, за да се избягва подсичането на дурето е необходимо редовно да се сменят пелените и да не се държи дълго наакано дупе.
За бебешката козметика аз първоначално бях взела Нивеа. След като се изрина от нея минах на класическа мас, която горе-долу две седмици действа добре и поледва гаден обрив по цялото тяло. Дерматоложката изписа Себа-мед, от която бях наистина много доволна. Цената на бебешката коземтика на Себа мед ни беше около 30-40 лв. месечно. Като поотрасна малкия минах на шампоана на Мустела и бебшкото мляко на Клоран (пак са медицинска козметика). За подсичане на дупето Пенатен крем - евтин и ефикасен- е ако го набара бебето да го яде излиза по-скъпичко  Thinking  Mr. Green Отказах се от Себа мед, защото дори в София ми беше трудно да я аткрия и трябваше да правя предварителни заявки, но определено и сега ще се спра първоначално на нея.
Относно капките за колики по съвет на педиатърката ни процедирах по следния начин - първоначално еспумизан, като започнахме с минимална доза. Когато достигнахме максималното количество и реших, че не действат преминах ме на Саб симплекс. Не знам дали просто се отървахме с малко колики, или начина на прилагане беше ефикасен, но други капки не сме давали. В нашата отчетна имаше мами, които хвалеха страшно много някакви немски капки - ще трябва да питам за името им, че не помня  Blush
За сега това, че то и без друго цял ферман стана  Mr. Green

# 205
  • Мнения: 817
mylili, по принцип знам, че магнезия не действа на момента, но при мен има доста бърз ефект. Като го изпих вчера късно вечерта и днес нямам ядове. Иначе аз сега съм си вкъщи и никъде не ходя, но дори когато седя понякога получавам контракции. Тия дни съм на ЖК и ще им кажа.
Искам да питам за още нещо - преди време бях писала, че областта под гърдите ме боли и ми изтръпва от сутиените, но от няколко дни сутиен не съм слагала, а тази област (но само от ляво) си е все така изтръпнала. Усещането е като при лееко отпускане от местна упойка - ако пипам леко нищо не усеща, но ако натисна по-силно имам чувствителност. Някоя от вас има ли подобен проблем? На мен ми е много странно, пък и е само от едната страна  newsm78

# 206
  • Мнения: 275
Здравейте .
При мен черната серия продължава Sad Преди три седмици почина баба. Много ми е мъчно, че не отидох на погребението,
но не било хубаво и за мен, и за бебчо. Мъжът ми отиде, но на връщане катастрофира и сега ще е в болнични повече от 2 месеца Sad
За капак днес на работа почти ме принудиха да си взема и платената и неплатената отпуска преди работа, което означава по-малко парички. А ни предстои местене и при положение, че любимия не е в състояние да работи, не знам как ще я караме.

Постоянно рева и изпадам в паника. И болки ниско в корема ми се появиха. Чувствам се виновна, че не се грижа добре за бебчо Sad

За това и не пиша напоследък. Не мога на нищо да се зарадвам

Съжалявам за откровенията, но много ми се събра

# 207
  • Мнения: 10
Тук в  Сливен имаме 1 специализирана болница по акушерство, още 2 частни и 1 държавна. Всичките имат сключен договор със здравната каса и плащаш само за престоя в болницата. Повечето от гинеколозите ( без тези,който работят в държавната) имат също договор с касата. Така аз досега съм платила само 2.20 лв. за направление от личния към гинеколожката която ми следи бременността. Тя от своя страна ме регистрира при нея на ЖК и там също не съм дала стотинка. Каза, че мога да избера сама къде да раздам и ако искам да  при нея трябва да реша в 9 месец-просто за да е уведомена и да ме има впредвид. Обясними, че за раждането ще и платят от касата, а аз трябва да си платя престоя в частната болница-където тя изражда (около3-4 лв/ден за стая с 2 легла). За упойка, ако искам плащам допълнително. Тук е така.....



# 208
  • Мнения: 899
Мили сладки, не се ошашквайте отсега заради раждането. Не че е като песен да изпееш. Но наистина е много важно да го чакаме с оптимизъм и положителна нагласа  Hug
Досега не съм имала пукната контракция. Чета и си представям колко щях да се притеснявам на мястото на Трикси или Госпойца-та с нейните болки. Първия път също нямах никакви контракции, нито подготвителни, нито като дойде време да раждам, толкова трудно ги предизвикаха, че....... Та затова не се радвам чак толкова, че ме пропускат. Не знам какво ме чака, ама ако се повтори историята ще заключа, че бебетата не щат да се раделят с мен и искат все вътре да стоят  Joy
syconium, така е в живота, идва хубавото, след него и лошото. Събери сили, миличка, имаш нашата поне морална подкрепа  Hug
Ариана, не знам какви са писаните правила. Моя син е роден в средата на януари, зимата беше студена. Извеждала съм го ежедневно от 10-я ден след раждането, дори и когато вали сняг или дъжд, пропускахме само силно ветровитите дни. Отначало започнах с 10 мин на терасата, всеки ден увеличавах по 2-3 мин. и стигнахме до около 2 часа разходка. После се стопли  Laughing. Беше здрав, така че не съм се притеснявала. И досега боледува изключително рядко, правила съм и закаляване, но за това ще разказвам по-нататък, и бездруго такива постове пиша  Embarassed
Надежда, страшно ви харесвам града, ама като си спомня какви сокачета калдаръмени има в най-живописната и интересна част на града.....не знам каква трябва да е тая количка, че да издържи  Joy

# 209
  • Мнения: 678
Сикониум моите съболезнования за баба ти. Наистина е тежко да загубиш близък човек, но съм открила, че той е винаги близо до теб. Аз загубих дядо си преди 8 години, но непрекъснато всеки дан се сещам за него, за нещо, което ме е посъветвал и си мисля, че никога няма да се изгуби, докато ние се сещаме за него.
На съпруга ти пожелавам скорошно възстановяване. А на теб мога да ти кажа само една поговорка, че нощта е най - тъмна преди зазоряване, така че горе главата и мисли за теб и бебето  Peace
Относно работодателя ти, аз бих те посъветвала да си вземеш първо платената отпуска, а след нея да излезеш болничен. Така обезщетението ти ще бъде по голямо, тъй като ако излезеш сега болничен, то 9 месеца след това ще се изчисляват на базата на досега получаваното възнаграждение. Тогава никой от работата ти не може да ти каже защо не си излядла в неплатен отпуск. Ако те интересува повече ми пиши на лични  Hug

Общи условия

Активация на акаунт