82ра гюрултия по италиански.

  • 19 167
  • 297
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 804
Ето и някои от последните  ни снимки .

   

# 211
  • Мнения: 1 049
Добре дошъл на УИЛЯМ! Да ви носи много радост! Поздравления и на баткото!  bouquet

# 212
  • Italia
  • Мнения: 4 492
4естито и тук,Деске    Hug

Да ти е жив и здрав младежа и много кротък и послуШен   bouquet

# 213
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Даниела,Ясмин със сини о4и ли е.Много сладки пухкави бузи има. Hug

# 214
  • Мнения: 2 804
Дирокче , със сини е като на баба ми , но дали ще ги запази не зная .
А е дебеличка като мен .
Ох , след малко ще ходя да си прибера Самира от градина днес и е последния учебен ден .
И по късно ще ходим на плаж .
Стискайте ми палци да се справя , че не знам какво ще е .

# 215
  • Мнения: 247
Ето ме и мен- в тая тема не съм влизала въобще.
Гледам детенце се родило.
 Да е живо и здраво и да радва много мама Деси!


Дайте съвети как да си отгледам Бугенвилия.
 Балконът ни е много слънчев и не виждам какво друго би му подхождало. Имам няколко цветенца Мушкато и нищо повече. Но Бугитата са ми страст. Особено ми харесва тази наситено розовата. Имам страст към всички цветя, но но напоследък съм занемарила това. Браво за   краставиците и доматите на балкона !А подправките какво ще кажете за тях. Добре, че ме подсетихте за тези неща. Аз ползвам много розмарин в прясно състояние. Слагам го на един гъбен сос и общо взето му се променя вкуса. Босилекът- той си е на дневен ред. Подсетете ме какво друго мога да си отгледам. Джоджен тук в Италия не съм виждала. Как му името на италиански - мента ли?Голяма домошарка съм си по рождение.

 Не, че е за хвалба. При мен нищо ново. Детенце се прибира в Бг за превод на дипломата и после септември ще видим.

# 216
  • Мнения: 5 710
Мента, да
Всъщност, джоджен е вид мента, но аз използвам тази, която продават в супера,като мента.
И за мохитото и за боба - все нея  Mr. Green

Бугенвилия сега отворих Гугъл да видя какво е  -  мисля, че съм виждала  лилава тук, в разсадници. В големи саксии, височки са към метър. Дори знам колко струват, около 40 евро.  Моят съвет е да купиш готово растение и да го отглеждаш при подходящи условия. До колкото виждам има различни видове, т.е трябва да четеш какво обичат. Като го гледам обича слънце, много е красиво.
Аз искам да отгледам гличине, но търся готови растения, поне метър високи.  Ще правя и лоза. Ама ще чета зимата.

Босилек аз не мога да отгледам, уморила съм сигурно 3 саксии ( от тези, които продават по суперите). 1 ден след като го изведа от средата му в супера е умрял. Розмарин имам храст в градината.  bowuu Изпозлвам го за месо, картофи.

Толкоз, много обичам цветарски и градинарски темички.

# 217
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Босилека може би е едно от малкото растения,които оживяват в мои ръце.  Simple Smile За това пък де Що е салвия и розмарин мрат та се късат,за това и спрях да ги купувам. Crossing Arms
Буганвил имахме в продължение на две_три години.Купихме малко растение,беШе по_ниско от метър,може би към 50 см и първата година нарастна само на листа и пълзеШе и се увиваШе на поразия.Втората година запо4на и да цъфти,цветовете му са разкоШни,наситено розово_цикламени Blush Много му се радвахме а и на терасата му бяхме намерили едно 4удно слън4ево местенце,където явно му понасяШе.Прецакахме растението тая зима,макар,4е го бяхме увили във вата ,но явно мъжа ми го е поливал малко,Щото загина. Confused
Гли4ине мъжа ми обожава,но за терасата ни май е твърде неподходяЩо. newsm78

# 218
  • Мнения: 1 545
Благодаря на всички за поздравите и пожеланията!   bouquet
Ние днес излизахме на първата разходка, Уилям спа през цялото време, изобщо държи се много добре. Само мрънка като коте, спи и яде. Още не сме му чули гласа. Бобо само го гали и милва и му се радва.
Италина, мерси че сподели за количката. На мен в магазина ми се видя страшно удобна, лека и маневрена, а щом казваш, че е и издържлива, значи супер.
Буганвила не е никак капризен. Изка само слънце и поливане. Моят е на 5-6 години и нищо му няма. То тук и няма какво да му се грижим много, климата е идеален за него. Гличините ми са от семе и доста добре са развити за 6 годишни, но само миналата година цъфтяха. И тази имаха пъпки, ама нали никой не ги поливаше когато си бяхме в Бг десетина дни, та не цъфнаха този път.

# 219
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
 Царица Десиславке, честит ти втори принц в твоето мъжко царство!
Да ти е жив и здрав, щастлив и късметлия в живота!

# 220
# 221
  • Мнения: 1 545
Светланке, откъде ги изрови тези снимки?!? Много интересна переспектива. Ако не бяха надписани, нямаше да позная пиацца Триесте е Тренто.... Laughing

# 222
  • Мнения: 247
 Деси,те са панорамни снимки, вървят на 360 градуса, много са красиви, но само на сайта. Ето линка
http://www.danpiz.net/napoli/panoramiche/Panoramiche.htm.
На мен си ми харесва Наполи, някои какво не му харесват не мога да разбера. Ама и явно все по гадни места ходят и няма как да видят хубавото.  newsm78

# 223
  • Мнения: 764
Здрасти,гледам за китки се разговаряте...Аз имам буганвилия от тази година на терасата,купих я голяма направо,сигурно кам 1.70 от един близък разсадник за 20 евро.Ето го:

http://www.flickr.com/photos/7719309@N08/2701384437/

За момента е добре,надявам се и да презимува,не става особено студено тука newsm78 От семенце захванах и едно гли4ине,но много слаби4ко ми се струва,не знам още колко ще живее... Rolling EyesАко не стане от същия разсадник догодина ще си купя и голямо гли4ине,пак отгледано,цената беше като на буганвилията...Имам разни подправки,но копъра не успях да го отгледам,порастваха и изсъхваха,не разбрах защо TiredИ магданоз много готин имах,но се посели един гол охлЮв  #2gunfire и загина.Догодина пак   Peace

# 224
  • Мнения: 2 786
Момичета, какво мислите за новите законодателни мерки, които предвижда италианското правителство със снемането на пръстови отпечатъци на циганите в катуните?
За вас това расизъм ли е или защита на националните интереси.

Общи условия

Активация на акаунт