Примерна схема за захранване 8

  • 55 712
  • 619
  •   1
Отговори
# 420
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 636
Ечемичени ядки има в Пикадили, предполагам и в други големи супермаркети. Пакетирани са, както овесените.

# 421
  • Мнения: 1 449
Косе Босе въведох овес, а преди няколко дни и пшеница ...
задължително ли е всеки ден да е пшенична ...
като мине един месец по колко глутенови храни на ден ...

Няма значение как се редуват вече въведени глутенови храни.

Правилото за предлагане всеки ден е важно и показателно, но не винаги е необходимо да се спазва съвсем стриктно. Идеята е глутен да се дава редовно т.е. всеки ден или възможно най-често. Отчитат се факторите за всеки конкретен случай: възраст, на която е въведен глутена; има ли фамилна обремененост; приемало ли е детето неволно глутен преди 4 м. като овесена вода например; било е изключително кърмено първите 3-4 месеца; приема ли повече или по-малко кърма по време на въвеждането на глутена и др. Ако са изпълнени горните условия, повечето деца са в групата с минимален риск - така че правилото за глутен всеки ден през първите 3-4 седмици от захранването с него е добре да се спазва, но спокойно може да се включат и дни с безглутенови храни.
   
Месец след включването на глутена може да се предлагат различни глутенови храни 2 пъти на ден например или по преценка. Няма правила в общия случай, само при деца с рисков фактор се следи по-стриктно начина на въвеждане.



4-я ден дали мога вече да дам цяло бурканче???
втори ден от въвеждане на месо и първи на грах се получи. От грахът какво мога да очаквам?

Да, може.

Грахът е богат на белтъчини, месото също - макар и с различен произход.
Грахът не е безпроблемен откъм алергии именно от тази гледна точка.
Комбинацията от грах и месо на един прием би могла да пренасити организма с белтъчини.
Няма място за притеснение, следи за реакция и толкова - реакцията от грах може да са обриви например.

# 422
  • Мнения: 115
Момичета, моля ви да ми помогнете, ако можете.
Подариха ми стерилизатор за шишета, но не ми казаха как се ползва. И понеже е употребяван му няма книжката, а на кутията нищо не пише. Не знам колко вода се слага и колко мин. се държат шишетата?
Моят е на Lindam - 200 мл вода и 8 минути в микровълновата, но незнам за другите марки.

# 423
  • Мнения: 199
Косе Босе, много ти благодаря  bouquet

# 424
  • Мнения: 883
Марката е NUK. За 6 или 8 шишета.
http://media.snimka.bg/0330/006915612.jpg

# 425
  • Мнения: 6
dididi,ползвах такъв стерилизатор и ако не ме лъже паметта слагах по 90-100мл.вода.

# 426
  • Мнения: 883
Ясно. Ще пробвам с 90 и със 100. Благодаря много!  Hug  bouquet

# 427
  • София
  • Мнения: 1 546
Косе Босе, благодаря. Hug
За сега не забелязвам някаква реакция от грахът. Peace

# 428
  • Мнения: 276
Здравейте искам да ви попитам.Моя син е на 11 дена и е на адаптирано мляко.Вие по колко давахте на вашето бебе на тази възраст.Аз му давам 40мл.,а бяхме на 30мл,но ми се струваше че не му стига и му ги вдигнах.На кутията отзад пише че трябва да се дава от 60мл-90мл.а пък съм сигурна че няма да ги изяде.Затова моля ви кажете и как му вдигнахте милиграмите,и на колко време ги вдигате?

# 429
  • Мнения: 2 111
Здравейте искам да ви попитам.Моя син е на 11 дена и е на адаптирано мляко.Вие по колко давахте на вашето бебе на тази възраст.Аз му давам 40мл.,а бяхме на 30мл,но ми се струваше че не му стига и му ги вдигнах.На кутията отзад пише че трябва да се дава от 60мл-90мл.а пък съм сигурна че няма да ги изяде.Затова моля ви кажете и как му вдигнахте милиграмите,и на колко време ги вдигате?
Помня че в родилното първо й даваха 20 мл адаптирано мляко,на 4-5 ден й давах по 30мл изцедена кърма в шише.Указанията на кутиите са ориентировъчни,води се по детето,давай колкото иска.Всяко дете е различно.Увеличаваш милилитрите когато вече не му стига това,което предлагаш.Ако му е много то просто няма да го изпива и така.Може да погледнеш и във форума за хранене с адаптирано мляко.

# 430
  • Мнения: 317
Здравейте момичета!  bouquet  bouquet

Пак имам  въпрос Crazy

1. От началото досега аз готвя на Ема и никога не съм й слагала сол в храната. Забелязвам, че като й давам солетки само ближе солта Crazy и това ме кара да мисля, че може би има нужда от сол. Намерих някъде из записките на Косе- Босе, че на нашата възраст солта е около 1 грам. И въпроса е: да й слагам ли сол или да изчакаме докато тръгнем на кухня/след годинката/ и как да определя колко е един грам newsm78 ??

# 431
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Здравейте момичета!  bouquet  bouquet
Пак имам  въпрос Crazy
1. От началото досега аз готвя на Ема и никога не съм й слагала сол в храната. Забелязвам, че като й давам солетки само ближе солта Crazy и това ме кара да мисля, че може би има нужда от сол. Намерих някъде из записките на Косе- Босе, че на нашата възраст солта е около 1 грам. И въпроса е: да й слагам ли сол или да изчакаме докато тръгнем на кухня/след годинката/ и как да определя колко е един грам newsm78 ??
Не пречи да слагаш по малко солчица...
Но се почудих как може да й даваш тези солети  Thinking

# 432
  • Бургас
  • Мнения: 337
Момичета, моля ви да ми помогнете, ако можете.
Подариха ми стерилизатор за шишета, но не ми казаха как се ползва. И понеже е употребяван му няма книжката, а на кутията нищо не пише. Не знам колко вода се слага и колко мин. се държат шишетата?
Моят е на Lindam - 200 мл вода и 8 минути в микровълновата, но незнам за другите марки.
моят е на 4ико,но е на същия принцип Peace

# 433
  • Мнения: 38
Момичета, моля за помощ! Бебето ми е на 6 месеца и половина. Започнах да я захранвам след навършени 5 месеца със зеленчукови пюрета - морков, картоф, тиква (тя май се води плод), тиквичка, карфиол и комбинации от вече въведените зеленчуци. Засега купувам готови пюрета на Хип. Заместих обедното хранене преди 2 дни. Започнах да въвеждам и плод - ябълка, круша, кайсия, банан, сини сливи... Проблема е, че започна да ака твърди и малки топчета, но по-начесто (3-4 пъти дневно). Дори и докато беше изцяло на кърма, се изхождаше веднъж на 2-3 дни, но обилно и кашаво. Да продължавам ли да захранвам, да направя ли "почивка" от твърди храни за няколко дена, изобщо как да постъпя?
Пп: няма обриви, хрема, или други признаци за алергични реакции. При изхождане не плаче и не се чувства дискомфортно.

# 434
  • Мнения: 1 449

1 г сол за възрастта 7-12 м. е максимално допустимото количество сол, не е препоръчителното.

До 1 год. не е нужно да се добавя сол. Не че е забранена напълно, но не е желателна.
Тъй като детенцето е почти на 1 год., може вече да се добавя сол, но предвид аргументите по-долу, може да се изчака още малко.

Зависи какво хапва детето. Ако в домашно приготвената храна не се слага сол, но в менюто присъстват храни като сухари, хляб или някакви готови тестени изделия – тогава се приема минимално количество сол. В такъв случай може да не се добавя сол в пюретата.

Дечицата под 1 год. нямат добре оформен вкус, в случая не е задължително да се разчита на тях, за да покажат какво харесват. Ако детенцето приема с желание пюрета без сол – няма причина да се бърза с нея.

Има педиатри, които съветват да се слага мъничко сол в пюрето от 7-8 м., за да се набавя йод. Съвсем малко сол не би навредила, но пък внимание заслужават и други мнения, според които преди 1 год. е важно да научим детето, че храната може да бъде вкусна без сол и захар.

/1 грам сол = ½ лъжичка за захранване на Авент (равна, без връх)/




Щом детенцето се чувства добре и няма други реакции – това е най-важният показател.

Причината за такова състояние би могла да бъде недостатъчно течности:
- Единият вариант е да се предлага кърма или вода преди/след хранене или повече течности в рамките на деня.
- Другият вариант е малко по-течни пюрета, но за детенце на почти два месеца захранване това би било стъпка назад – ще бъде трудно да му се предлага и е възможно да не одобри консистенцията.

1.5 месец захранване с твърди храни не е кратък период, явно организмът се приспособява и намира някакъв ритъм. Нормално е режимът на отделителната система след захранването да се промени и да е напълно различен от този на дете изцяло на кърма – особено ако има заместено хранене.

Общи условия

Активация на акаунт