Примерна схема за захранване 8

  • 55 739
  • 619
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 307
Много полезна тема. Изчетох всичко писано до сега, ама пак ми е каша. То толкова  много информация трудно се подрежда.
Искам да питам (имаше го като питане ама пак не разбрах  newsm78) - захранвам от почти два месеца и съм решила да въвеждам месото. Купих си различни пюрета от пуйка, ама не знам как да ги давам. Всеки ден по малко докато стигна едно бурканче и после през ден,два, или....нещо друго. И още после как да въведа друг вид месо. Пак ли всеки ден по малко или направо едно бурканче.
 newsm78 newsm78 newsm78

# 406
  • София
  • Мнения: 1 546
zaika baika понеже днес дадох за първи път месо, и аз избрах пуйка вчера се зачетох в отговорите на Косе Босе за това.
Давам ти линк за да се ориентираш. Успех. Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=290478.msg7648226#msg7648226

# 407
  • Мнения: 79
Аз давам месо по три дни като го въвеждам и след това през ден. Първо въведох пуйка 3 дни и после през ден. За нов вид месо изчаках 15 дни и въведох заешко. Сега си мисля да въведа глутена след 15 дни, но се чудя как и кога. Знам че трябва да е по едно и също време постепенно. Мога ли да го давам след обед с каша или трябва да е сутрин? До сега имаме две твърди хранения.

# 408
  • Мнения: 99
И ние сме в момента на въвеждане на месо. Първо въведох пуйка- 7 дни, като всеки ден давах. След това 14 дни редувах ден с месо и ден със зеленчуци. После въведох заек, като смятам да го давам 5 дни и след това ще направя пак почивка,може би от 10 дни в които ще редувам пак зеленчук и месо, като вече ще давам и от двата въведени. После искам да въведа глутена, но не с попара, а с каша за следобяд. Въпросът ми е- като почна да въвеждам глутеновите храни (овес, просо, пшеница), кога е удачно да си въведа пилешкото месо?

# 409
  • Варна
  • Мнения: 3 262
silvip, annisoft, а защо не въведете първо и пилешкото, и тогава глутена?
Аз малко по-рано дадох овес, но с пшеницата ще изчакам, докато си въведа трите вида меса, остана ми само пилешкото. Но аз изчаквам по-малко дни, между пуйка и заешко бяха 7, сега между заешкото и пилешкото мисля да са 5, и след седмица пшеницата.

# 410
  • Мнения: 781
Момичета, ще бъда благодарна да ми кажете в какъв ред да въведа месото - пилешко, заешко, пуешко и през какъв период  да давам от новия вид Hug
П.С. Видях отговорите на въпроса ми по горе, но късно прочетени Embarassed Embarassed Embarassed
Благодаря на Косе Босе за изчерпателната информация  bouquet

Последна редакция: чт, 14 авг 2008, 08:25 от Сенди

# 411
# 412
  • Мнения: 277
анисофт, просото не е с глутен. иначе косе босе ги дава - овес, ечемик, ръж, пшеница мисля
аз съм въвела пуйка, телешко и пилешко в този ред. имам по минимум 2 седмици м/у тях, даже към 3 май. наскоро въведох овеса. след 1 седмица - заешко и след 3 седмици - пшеница направо. иска ми се скоро да дам да дъвче сухарче. давах няколко трошички хляб, много са му интересни, хваща ги с пръстчетата и хоп в устата и някак си изчезват. също и сиренце. но това са някакви микро микро количества и аз не ги смятам за въведени

# 413
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 667
Косе Босе, изчетох горното, но да питам пак за три неща:
 1. Между два вида месо паузата какво значи, че не се дава месо ли или се дава по-дълго време месо от първият вид, с който е започнато, за да привикне организма?
 2. Другият ми въпрос е: да правя ли пауза между два вида глутенови храни? От 9 дни давам глутена чрез овесени ядки - домашно сварени, сутрин на закуска на първото хранене, като сме стигнали до 5 чаени лъжички. Мисля, че може още да поеме, но май доста се засища и наобяд няма много апетит за пюрето. По кое време е най-удачно да се дават - ако давам пълна доза овесени ядки за закуска, то млякото кога да го давам? След колко време да въведа друг продукт с глутен, напр. ръжени ядки? 
 3. Сирене от кога да започна - прави ли се пауза без да се дава глутен, когато се въвежда сиринето или няма връзка едното с другото?

# 414
  • Мнения: 883
Момичета, моля ви да ми помогнете, ако можете.
Подариха ми стерилизатор за шишета, но не ми казаха как се ползва. И понеже е употребяван му няма книжката, а на кутията нищо не пише. Не знам колко вода се слага и колко мин. се държат шишетата?

# 415
  • Мнения: 199
Косе Босе въведох овес, а преди няколко дни и пшеница. Един месец знам, че трябва да предлагам по веднъж на ден задължително глутенова храна, а задължително ли е всеки ден да е пшенична или мога да редувам с каша от овесено брашно? И след като мине един месец по колко глутенови храни на ден трябва да има детето? Много ти благодаря предварително?

# 416
  • София
  • Мнения: 1 546
Втори ден давам пуешко както е писала Косе Босе. Вчера 3-4 л., днес 1/3 бурканче от 190гр. Утре остатъка. 4-я ден дали мога вече да дам цяло бурканче???
Проблемът сега ми е друг. Confused Въведох без да искам...грах днес с едно пюре на Бебевита. ooooh! Четох, четох ама не дочетох. Ами сега? Станалото - станало. Трябва ли да се притеснявам. Днес втори ден от въвеждане на месо и първи на грах се получи. До днес няма никаква реакция от пуешкото. От грахът какво мога да очаквам?
Предварително благодаря. Hug Малко съм притеснена. Whistling

# 417
  • Мнения: 199
Намесвам се, защото вече съм питала Косе Босе за тези неща Peace.
1. По време на паузата продължава да се предлага първото месо, което вече е въведено.
2. 1-2 седмица след въвеждането на първата глутенова може да се въведе следващата. Глутеновата храна е най-добре да се предлага по това време, по което детето си яде по принцип цяла порция каша или до каквото количество сте достигнали, за да си сигурна че поема определеното количество глутен всеки ден.
3. не е необходима пауза за сиренето след пшеницата.

# 418
  • Мнения: 18
Момичета, а откъде намерихте ечемик? Аз намерих ръжени ядки, но за ечемичени сякаш никой не е чувал. Само в многозърнестите каши и ядки има,но там има и пшеница, а аз мислех нея последна да я въведа.

# 419
  • Мнения: 277
ха, аз си мислех, че трябва да изчакам поне 2-3 седмици м/у двете глутенови храни. ако 1-2 седмици е ок, ще си въведа пшеницата преди да идем на море, че иначе цял месец само на овес, ще ми зацвили момчето Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт