Примерна схема на захранване (7)

  • 53 479
  • 599
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 443
Някой давал ли е лобода - вчера си взех от една баба на пазара и каза, че било по-вкусно от спанака?
Да,по-вкусно е и по-полезен.  Peace Не съм давала,но защото не ми се е отдавал случай.Иначе бих дала  Peace

# 241
  • Мнения: 527
Пак да питам за кашкавала,изварата и сметаната-мога ли да ги давам без да захранвам с тях ,при положение ,че съм давала сирене,масло,кисело мляко и бисквити(в които има прясно мляко)?Малкият навърши година вече PeaceА и мисля да го записвам на детска кухня,но преди това искам да дам гореизброените.
Косе Босе,ще се радвам да се включиш Peace

# 242
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте,имам пак няколко въпроса за царевичното нишесте днес търсих в била и не намерих да не е брашно а аз търся нишесте.Какъв грах,зелен фасул вземате замразен или от пазара и ако е замразен каква марка е най добре да купя.И за лещата днес купих една като оранжева фина е и мисля че е добра за малката. ще се радвам ако някой ми отговори че не знам какво да купя.

# 243
  • Мнения: 2 336
Choka царевичното нишесте е аз в Билла не съм го виждала но съм го купувала от магазините където продават детски храни, а при нас също го продават и в детската кухня

# 244
  • София
  • Мнения: 1 834
А месото как се въвежда? Колко дни се дава първия вид месно пюре? След колко време се въвежда следващия вид? След това как се дава  всеки ден ли? Май много въпроси станаха Embarassed

Последна редакция: чт, 29 май 2008, 22:15 от Home raider

# 245
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Choka лещата, която си взела е червена и е подходяща за малката, тя и с по високо съдържание на желязо в нея.  Peace
Царевичното нишесте си е нишесте, но в Билла мисля, че не се предлага. Мисля по диетичните щандове съм го мяркала.


Пак да питам за кашкавала,изварата и сметаната-мога ли да ги давам без да захранвам с тях ,при положение ,че съм давала сирене,масло,кисело мляко и бисквити(в които има прясно мляко)?Малкият навърши година вече PeaceА и мисля да го записвам на детска кухня,но преди това искам да дам гореизброените.
Не е нужно да захранваш с тях.

Home raider месото го въвеждаш като един продукт, т.е. не вид по вид... За отделните видове просто изчакваш необходимата възраст.... Като първи месни пюрета може да включиш заек, пуйка и пиле. Долу горе в този ред. Дава се от бялото месо. Редувала съм ги, като в началото давах един ден зеленчуково пюре, един ден месно. Сега Петър яде почти всеки ден месо. Като втори етап е добре да се включи рибата. И накрая включваш червените меса: телешко, говеждо, агнешко и свинско.

# 246
  • София
  • Мнения: 51
Мерси ,че ми отговорихте ще потърся царевично нишесте.А грах и зелен фасул да взема ли замразени има фин грах на Бондоел не знам дали така се пише ,но дали става за нея вие какъв ползвате мерси предварително.

# 247
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Здравейте и аз съм в задънена улица.От два дни сме на каша,след това какво да дам местно или зеленчуково пюре?
Доки вика местно  newsm78

# 248
  • Мнения: 112
За тези коите се чудят как изглежда опаковката на царевичното нишесте:

Аз взимам такова и го купувам от Кауфланд от щанда където са и другите нишестета.

# 249
  • Мнения: 108
Може ли да се захранваме, ако преди седмица бебо е пил бисептол 10 дни, заради протеус в урината, днес се  оказа, че антибиотика е бил слаб и се налага да пие отново друг по-силен? Предполагам, че не може, но все пак да попитам. Пък ме е страх, да не закъснеем със захранването. Вече иска да папка и нещо различно от кърма, гледа ме с такъв интерес когато ям нещо пред него и протяга ръчички да ми го вземе  Grinning

# 250
  • Мнения: 2 111
Детето трябва да е напълно здраво когато се захранва.Как така ще закъснеете със захранването-бебето ти е на 5 месеца само,няма да стане нищо ако изчакаш още 1-2 седмици.Не се притеснявай излишно,нека детенцето се излекува напълно. Hug

# 251
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
pavletutka месното пюре се въвежда около месец след захранването при необремененост с алергии /може и по-късно де/. Така че моят съвет е да започнеш със зеленчуково. Въведи 5-6 зеленчука, 1-2 плода и тогава предложи месото. Отделен въпрос е, че не виждам как ще даваш месо без да си въвела зеленчуци  newsm78 с какво ще го предлагаш това месо? Чисто ли?  Shocked

irena_80 при захранването детето трябва да е напълно здраво! Казвала съм защо - защото в противен случай би могло да прояви алергии, които иначе не би проявило.... А, и 2-3 седмици едва ли ще изпуснете нещо. Спокойно си изчакай детенцето да оздравее и тогава смело напред, ние ще помагаме  Hug

# 252
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 633
Никки благодаря за отговора.

Искам да попитам дали да въвеждам вече и заленчуковите пюрета. Както бях писала по-горе, захраних я с плодови пюрета и до сега съм въвела ябълка, круша, сушена слива, банан, праскова, кайсия, както и тиква и морков в плодови комбинации. Каша давам от 20 дни, не съм заместила хранене, тъй като бебка държи да си цока. От кашата давам около 4 с.л. суха смес (120 гр.). Правя я с кърма и вода, гледам да не добявям плодово пюре в нея, за да привиква към по-безвкусния вкус на кашата, за да мина по-леко към зеленчуковите пюрета. Педиатърката каза да въведа зеленчуковите пюрета чак, след като заместя хранене с кашата (да минат 1-2 седмици на изцяло заместено хранене с каша). На мен ми се струва, че бих могла да давам вече зеленчуци на обяд, за да се запознава с тях (ако е така с какво да започна). Така ли е или греша?

# 253
  • Мнения: 1 449
А месото как се въвежда? Колко дни се дава първия вид месно пюре? След колко време се въвежда следващия вид? След това как се дава  всеки ден ли?

Кога месо
Месото се въвежда около 1 месец след началото на захранването (според европейските схеми) или около 2 месеца след това (според американските схеми).

Какво месо
За начало може всяко месо, което отговаря на две условия:
- крехко
- без мазнини
В повечето схеми на захранване като първо месо се посочват равностойно: птиче (пиле или пуйка), телешко, агнешко. Заешкото почти не се среща. На следващ етап се включва риба, свинско, бройлер или някои от червените видове месо.

Ред  на въвеждане
Редът на въвеждане няма значение или пък зависи в голяма степен от местните традиции. Препоръката да се започне с бяло птиче месо е по-скоро в смисъл да се започне с някакво крехко месо, без мазнини.

Пауза между видовете месо
Между първите 2 вида месо е добре да се направи пауза от около 20 дни или 2 седмици. Веднъж включено в менюто, месото се счита за въведено. Обаче тъй като е възможно детенцето да направи някаква реакция към състава на самото месо например, добре е да се въведе по класическото правило 3-4 дни. Така се дава и възможност да храносмилането да се приспособи.

Дни на въвеждане
Първият вид месо се въвежда се 3-7 дни. Дозата за 6-8 м. е около 15 г. Най-напред може 2-3 лъжички от готово пюре, после 1/3 бурканаче, после 2/3 в продължение на ден-два-три, после цяло. Може и по-бързо, по преценка. Зависи как ще се разпредели готовото пюре или дали ще се приготви домашно.
Когато се въвежда, месото се дава всеки ден. След това се редува през ден със зеленчуци (и жълтък, когато се въведе).

Колко често месо
До 10-12 м. се редува през ден месно и зеленчуково пюре. След 1 год. е добре месото да се включи по-осезаемо и да се предлага 5-6 пъти седмично.

# 254
  • Мнения: 1 449
Пак да питам за кашкавала,изварата и сметаната-мога ли да ги давам без да захранвам с тях ,при положение ,че съм давала сирене,масло,кисело мляко и бисквити(в които има прясно мляко)?
Косе Босе,ще се радвам да се включиш Peace

Захранване не е необходимо – от гледна точка на очаквана алергична реакция.

Обаче:
Тъй като това е нов вкус и нова като състав храна, добре е да въведе в продължение на 2-3 дни. Така и детенцето, и стомахчето ще има възможност да се приспособи:
- кашкавалът е доста солен, няма как да бъде обезсолен, вкусът може да е твърде наситен за детенцето
- съдържа поне 27-32% животински мазнини и е сравнително тежък за храносмилането
- кашкавалът и изварата (ако не е от пюре) съдържат със сигурност съставки, които не са обявени на етикетите, би могло да има реакция към самия състав или към конретна марка например, не към белтъка
- изварата в магазините често съдържа и други млечни примеси, вкл. непресечен белтък

До 15-18 м. е хубаво някои храни да се въвеждат с по-малка от обичайната доза. По преценка.

Общи условия

Активация на акаунт