Звъните ли по вратите на съседите си?

  • 4 954
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
Преди години имах една съученичка и тя казваше, че всяка сутрин съседите им идвали да звънят по няколко пъти, за да питат колко е станал часа. Laughing Laughing

# 31
  • София
  • Мнения: 7 097
Не, освен ако не се налага.
Аз даже не ги познавам повечето  Thinking

# 32
  • Мнения: 53
Звъня на мобилен телефон, но не и на вратата  Mr. Green

# 33
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ние не звъним, освен ако не с особена важност за всички съседи.
За сметка на това на нас ни звънят постоянно -
Оглеждам се за някаква прагматична идея, за да се оттърва от досадниците, но ефикасно и елегантно. Искам да ги принудя да не ни звънят.



И при нас така.
Звъни се постоянно, дори когато знаеха че има бебе. В 21часа, в 22 часа. Следобяд, точно докато заспиват децата.
Нощем, защото някой си е забравил ключа за входната врата и т.н.

Най-накрая изключих звънеца. Ако някой познат иска да влезе, ми звънка по телефона и аз отварям. Иначе със съседите няма какво толкова да си кажем.

# 34
  • Мнения: 122
Значи до преди година и половина когато живеехме в апартамент, доста често ни се случваше да ни се звани на вратата по най-различни поводи ( силна музика, тропане, майка ми беше касиерка на входа ). Но аз никога не съм звъняла на съседи поради някакви такива причини. Сега от както живеем в къща е много по спокойно, не се съобразяваш дали няма някой комшия да ти чукне на вратата да намалиш музиката и тем подобни. Разбира се че малко или много се съобразявам с часовете но е по-различно Simple Smile

# 35
  • Мнения: 3 770
Два пъти съм звъняла на двама от съседите и двата пъти беше свързано с невъобразимия шум от ремонти и то в часовете регламентирани като почивка в Наредба №1 на общината.След като се оказа , че няма смисъл от направената забележка и те продължиха да си правят каквото знаят се отказах .Но пък намерих друг начин аз да им ходя по нервите без да нарушавам правилата , но това е друга тема.На мен са ми звъняли да ми искат пари на заем или да търсят разни ключове за входна врата или изба.

# 36
  • Мнения: 2 180
За почти 5 години в квартирата, съм звъняла 3-4 пъти на съседите за ключ от мазето, защото там са електромерите и съм искала да си засека сметката.  Rolling Eyes Но на мен колко са ми звъняли, че чучура ми капе... ooooh! Жената под нас е психично болна и имаше период, в който поставяше заплашителни бележки, пишеше с маркер по вратата, като не и отворих след поредната и криза, подпря счупено стъкло от прозорец с назъбеното нагоре, че като отворя да ме обезглави....  Rolling Eyes
Друго което ме дразни е звъненето по телефона след 21.00-21.30 часа, а някои дребни душици /като хазайката/ звънят на по-ниската тарифа след 21.00. Close

# 37
  • софия
  • Мнения: 636
нашите съседи са много готини-на една площадка сме три семейства и живеем като едно семейство. До нас съседите имат бебе 8 месеца по-малко от дъщеря ми и постоянно сме заедно-ту у тях, ту у нас а през останалото време навън. Звъним си,когято някой има нужда от помощ по всяко време, а иначе знам кога другото бебе спи и не звъня, а кликам по телефона. У нас също съседите се съобразяват с бебето, много са съобразителни и толерантни хора. Вечер звъня до 22ч. а при спешни случаи по всяко време. Онази вечер на съседката детето падна в 2ч. през нощта от леглото и мъжа й беше в командировка. Ходих с нея до Пирогов, просто да не е сама в колата. Аз пък като бях бременна другият ни съсед ме караше в болницата като имах болки, защото ние нямаме кола и така. Услужваме си, добре че са свесни повечето ни съседи във входа. Нямам оплаквания, културни и отзивчиви хора са всичките.

# 38
  • Мнения: 388
Почти не звъня. Само ако се наложи или има нещо спешно но гледам да е по нормално време...

Един път милото се прибирало в 3 през ноща и гледа в коридора тече... събудило съседката, а тя милата целия й апартамент във вода, спукана тръба имало някъде отгоре... но за това може... иначе не  Naughty

Но пък нашите имат една съседка дето само слухти да чуе кой накъде минава по стълбището... ха някой да звънне на нечия врата и веднага се показва да види... ако случайно изтърве да види, или пък чуе че нещо става в къщи, веднага звъни да поиска нещо - я сол, я захар, я яйце... намира си поводи...  #Crazy

# 39
  • Мнения: 953
Съседката ми е баба на 88 години. Звъни ми по всяко време - да й отворя кутията с натуралният сок, да й отворя прозореца, побърква ме  и буди детето. Но тя е сама и на мен ми е жал да й крещя и да й се карам , като звъни гледам да й помогна, а докато детето спи отвъртам звънеца да не го буди.
Звъняли са ми съседите по най- различни поводи, някой се заключил, друг го наводнили, трети общо събрание правели, пари и цигари ми искат  #Cussing out.
Откакто имаме дете се съобразяват и не звънят толкова колкото преди.
Аз много рядко звъня на някой.

# 40
  • Мнения: 413
По принцип не звъня.Не ми е удобно да притеснявам хората.Със съседите, с които сме по-близки се чуваме по телефона.
Но два или три пъти съм звъняла без оглед на времето, защото паркират пред нашия гараж и не можем нито да се приберем, нито да излезем.Гаража ни е точно до входа на кооперацията и им е много любимо на всички да си качат колата на тротоара пред нашия гараж. Close След тези няколко пъти и след многократно напомняне общо взето спряха да го правят.Скоро не ми се е налагало.
А иначе на нас чистача на блока редовно ни звъни събота или неделя по обяд да иска вода, пари...Други пък съседи кликват на мъжа ми да излезе на терасата да му кажат каквото имат за казване.И ако не се покаже до 2-3 минути, почват пак да звънят.От банята са го изкарвали.
Много несъобразителни хора има.
А това за дай чаша захар, брашно, яйце го помня от детските ми години.Сега мисля почти не се практикува, все пак магазини има на две крачки.

# 41
Преди един ден ми се наложи да позвъня,защото отгоре имаше теч.Видях се в чудо,защото вместо помощ върху мен се изля тирада от бурни чувства,обвинения и нападки.Хора,къде живеем?Защо на мен да ми тече вода отгоре и аз да съм виновна за това?
Знам,че многократно са публикувани такива проблеми,на моля припомнете ми как стои въпроса с общата етажна собственост и застрахователите какво правят по проблема?
Помогнете ми,защото не издържам на тези хора.Това не е за първи път/досега сме се занимавали с теч в тоалетната,банята,кухнята/.Да поясня-след основен ремонт сме.
С тях не може да се разговаря нормално.Аз не искам компенсации за щетата -искам да не ми тече вода върху всичко онова,което съм направила.

# 42
  • Мнения: 2 197
Не, не звъня по никакъв повод. Даже не знам кой на кой етаж живее. Един единствен път звънях, за да разбера кой ни е запушил колата в паркинга, но беше в другия вход и звънях само по фирмите. Слава богу тъпата крава беше във втората фирма, където звъннах.

# 43
Много Ви моля, помогнете по проблема.Включете се.

# 44
  • Мнения: 2 180
Много Ви моля, помогнете по проблема.Включете се.
Ако жилището ви е застраховано, няма проблем. В офиса ни /нова административна сграда/ за трети път има теч и се прави опис на щетата.  Peace
А иначе не знам кой нормален човек умишлено ще ви наводнява.  Rolling Eyes Било е инцидент, надявам се, и няма да се повтаря.  Praynig Неприятно е, но няма начин да се въздейства срещу това.

Общи условия

Активация на акаунт