Лятото в Швейцария дойде, хайде с децата на море!

  • 14 570
  • 301
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 144
Добре дошли на новодошлите Simple Smile

Bec - за часовата разлика няма рецепта. Първите дни винаги ми е разбъркано. Иначе гледам веднага да почна по местно време. Може да лягам малко по- рано и да ставам малко по- рано, но това след 5 дена се оправя Simple Smile
До сега съм летяла само с Луфтханса и те винаги са имали по 5-6 филма да въртят. А стюардесите все гледат да те занимават с нещо- сервират, отсервирват, предлагат пиене, десертчета. Можеш да станеш да се разходиш. Абе не е толкова зле макар, че аз никак не обичам самолети Simple Smile

# 271
  • Мнения: 1 425
Добро утро!

Добре дошла на veselka!
Този град Grenchen не се ли намира до Biel?


# 272
  • Мнения: 780
Вес, със сигурност ще има  поне няколко филма да изгледаш. Аз досега никога не съм успявала да изгледам филм от началото до край; или храна ще ти сервират, или напитки, или duty-free стоки ще минат да предлагат, или някой ще реши да те вдигне, за да се поразтъпче.. а с нашите бебетия - съвсем забрави за филм! Ако можеш си запази място в самолета далеч от първите редици, където са майките с бебетата.

И с часовата разлика се свиква за няколко дена. децата се адаптират много по-бързо. При нас по-интересното е, че навръщане пътуваме на изток срещу слънцето и за отрицателно време преминаваме през 2 нощи и 2 дена Simple Smile.

# 273
да намира се между Biel и Solothurn малко градче,но наскоро се празнува хелоин беше забавно Simple Smile

# 274
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
добьр вечер на всички малки и големи  Hug Heart Eyes
veselka и Чародейка, добре сте дошли и двете  Hug Heart Eyes

монеч, хич не мога да ти помогна в момента Whistling...трябва да се вьрне Кьсия рькав да каже кьде са ми докиментите Crazy ще ти пиша после  Hug Heart Eyes

и мен ме хваща щрьклицата 3а 2 часа до София, а mili46 хич не я мисля  ooooh!...до после

# 275
Здравейте всички,

след много четене на постовете, реших и аз да се влюча  Grinning. Имам малка нужда от няколко съвета от опитни мами. Сестра ми ще ми идва на гости в неделя, на 9ти ноември, пътува с България Еър от София с едногодишната си дъщеричка. Притеснена е доста, защото за пръв пътува с нея и то сама. Има ли някои полезни неща, които трябва да знае за полета (по-голяма съм от нея, но нямам още опит с бебенца  Sad)?

Благодаря предварително на всички Simple Smile.

Поздрави от Цюрих!

# 276
  • Мнения: 264
Алпина Добре дошла  Hug Hug. Не мисля че трябва да се притеснява сестра ти. Полета не е дълъг, а и в самолета за всичко което я притеснява може да се обърне към екипажа. Българските екипажи са много любезни и отзивчиви. Ако се включи Слипито тя ще ти каже как пътува лютото с бебчо. В началото беше доста притеснена, но доколкото разбрах всичко беше мимало нормално.  Peace Peace

# 277
  • Мнения: 1 425
Алпина, добре дошла   bouquet!

Сестра ти да не се притеснява от полета. Ще дадат на сестра ти колан за малката, който се закрепя към нейния. На децата по принцип не се полага ядене в самолета, но може да й предложат. За всеки случай да й вземе сандвич или бурканче с пюре (зависи какво яде). Бурканчето с пюрето и всякаква течност, която носи за детето (вода, мляко, сок и т.н.) трябва да я покаже на багажния контрол. Количката може да си я вземе до самолета, там ще й я вземат и на слизане ще й я изкарат пред самолета. Друго за сега не се сещам  newsm78.

veselka, аз често ходя в Biel, защото свекър ми живее там. Ако искаш може някой път може да се видим за по кафе  Simple Smile .



# 278
Благодаря ви за бързите отговори и ценните съвети!  Grinning


Тя ще остане с малката около 2 седмици и за разлика от Пловдив, където живеят, тук е "леко" хладно, както се сещате Simple Smile.  Та сега са големи приготовления и всички се вълнуват Simple Smile.

Желая на всички лек и приятен ден и ако има някой от Цюрих или околността и има желание за едно кафе или просто разходка, с удоволствие ще се присъединим Simple Smile.

# 279
  • Мнения: 456
Колко много сте изписали!!!

Добре дошли на новодошлите в CH-темичката ни.

veselka, ние не ходим често към Biel, но като имаме път ще пиша. И ти ако идваш към Цюрих, свиркай.  Peace
Аплина, ами ние сме много около Цюрих. Аз съм в Цуг.
Май е време за нова среща (аз всеки път си повтарям, ама все не се организираме...  Thinking)

# 280
  • Мнения: 264
Хайде организирайте се между 23-28 моля Ви. Аз тогава ще съм там.  Praynig Praynig

# 281
  • Мнения: 456
Ние през седмицата не можем, но на 23 (неделя) ще ходим до летището да изпращаме гости (както миналия път когато се видяхме  Laughing) така че какво ще кажете за 23.11 неделя следобяд?  Peace

# 282
  • Мнения: 264
Аз тогава пристигам и предполагам че няма да има проблем да дойдем.  Peace

# 283
ах, ах... ние пък на 21 пътуваме за България, ще се върна на 28 и след това нямам конкретни ангажименти. Какво ще кажете за още една среща декември?

.....леле...каква съм станала....планирам за седмици напред (това едно време в България не го правех.... Wink)

# 284
  • Мнения: 14
Здравейте мили момичета! От вчера чета темичката ви. Мъжа ми го местят в офиса в Берн. Все още не сме взели окончателно решение дали да отидем или не. Искам да ви помоля за съвет. От постовете ви малко се изплаших. Изглежда,че е много труден живота там. Ние сме с малко дете на 2г.Разбрах,че е много трудно с детските градини,че е много скъпо всичко там,че непризнават бг дипломи,че трудно се намира работа,че хората са праволинейни,трудно се осъществяват социални контакти,че е много скучен живота там и т.н. Единственото положително нещо което прочетох при вас и в други форуми е,че е много чисто и има страхотна природа. Сигурна съм,че това не е не е единственото положително нещо Rolling Eyes Моля ви да ми разкажете за хубавите страни на това да се живее там. Да ми кажете как вие виждате нещата и защо човек си заслужава да отиде там и да изгради живота си. Надявам се да не ви досаждам. Embarassed Много съм объркана. Ще съм ви безкрайно благодарна да споделите мнението си. Благодаря ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт