Цедите ли?

  • 5 306
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 442
Не,не съм се цедила  Peace

# 16
  • Мнения: 1 440
За Натали цедях сутрин за следобедната каша.
За Ивето изобщо не се е налагало,защото не е яла каши,не и паснаха на вкуса./Педагогически захранена./

# 17
  • Мнения: 11 004
Доизцеждах се първите 2 седмици след раждането. Оттогава не съм го правила.

# 18
  • Мнения: 6 713
Само в началото се доизцеждах, след това не съм. То няма и какво, мисля че бебка си изцоква всичко Thinking

# 19
  • Мнения: 502
   Кърмя на поискване вече цяла година.Цедила съм се най-много десетина пъти в началните месеци,когато имах много кърма и бебето не изпиваше всичко.

# 20
  • Мнения: 83
Aз съ6то не съм се цедила,нито с първото нито сега с второто и двете ги родих в Испания а тук не са поддръжници на цеденето,нито на храненето под 4ас,според тях нито децата нито ние трябва да се насилваме,вси4ко трябва да става по естествен път Peace

# 21
  • Мнения: 14 490
не цедя, даже нямам помпа.
кърмя повече от два месеца, забелязвам намаляване на кърмата (временно) само като съм много преуморена

# 22
  • Мнения: 2 837
Много рядко - най-напред в РД, когато не ми даваха детето. След това по мъничко, когато чувствах гърдите си напрегнати. Слагах и в пюрето на малкия в началото на захранването. Но не ме бива особено - повече от 30 мл. много трудно изкарвах:)))

# 23
  • Мнения: 2 100
Само в началото цедих, но колкото да спре усещането за напрежение.

# 24
  • Мнения: 690
Цедих в началото, може би първите 2 месеца, до един момент, когато просто ми писна! Е, изобщо не ми е спряла кърмата, още си кърмя...


и аз така  Peace не видях смисъл да продължа с тази трудоемка манипулация  Rolling Eyes още кърмя

# 25
  • Мнения: 405
В началото цедях след всяко хранене, защото малкият беше в интензивно отделение и понеже се роди по-рано не знаеше още как да суче. Това трая около 10 дни - е няма такава хамалогия, като цеденето!

Сега цедя от време на време, ако трябва да излизам и искам да има млекце, но ми трябват 2-3 дни, за да събера за едно ядене.

# 26
  • Мнения: 2 807
Не цедя.
Кърмата ми не е намаляла (при нито едно от децата ми)  Wink

# 27
  • Мнения: 121
Не цедя. Close По-скоро се опитвах да цедя (не твърде успешно) първите 10-тина дни като се прибрахе от родилния дом, защото гърдите ми бяха на камък... Sad
Бебо е 3 месеца и кърмя на поискване. Peace

# 28
  • Мнения: 2 829
Не, никога не съм цедила, първия месец опитах, но нищо не успях да изцедя. Не притежавам помпа.
Проблеми с кърменето никога не съм имала-кърмата ми винаги е била точно толкова, колкото е било нужно за дребното.

# 29
  • Мнения: 259
Ние бяхме на смесено хранене още от самото начало. Нямах достатъчно кърма-20-100 мл на ядене, и тя тотално спря на 2 м и 21 дена. Кърмех по малко и цедях и давах с биберон само и само, за да яде кърма. С помпа нищо не успявах да направя и действах ръчно. Беше много изнервящо и болезнено. Има различни мнения по този въпрос - да се цеди или не. Дори ми бяха казали, че ако не съм се цедила, кърмата ми нямало да спре.

Общи условия

Активация на акаунт