ОКТОМВРИЙЧЕ през корема се припича, явно слънчо то обича!

  • 9 904
  • 271
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 558
barabina, и аз  Тъ Убичам!!!  Heart Eyes  Embarassed
щото съм забелязала, че ми четеш словоизлиянията и така не се чувствам празна бърборана Joy...

Незнам кой месец трябва да стана, че да спра да забравям, че съм бременна, покрай баткото е такова търчане, че дори не ми остава време да се замисля. Добре, че я карам съвсем леко бременността. А, вчера и с една приятелка се видяхме за половин ден, и тя сподели, че все го забравяла този факт покрай мене... Не ща да ви описвам какво е чудо вечер- дребната ме рита отвътре, дребния отвън по корема и мен ме хваща нервата.  Mr. Green

Вчера, четейки "Бременността- седмица по седмица" в "онова място" (където единствено имам време да се отдам на това удоволствие- четенето) за моите седмици пишеше, че нещо си матката притискала пикочния мехур и било съвсем нормално човек да се изпуска по малка нужда без да се усеща изобщо. Не че се оплаквам от тази екстра, но подмокрянето, което споменавахте скоро може и да е от това...

# 121
  • Мнения: 899
Момичета,да питам възможно ли е на бебо главата да я измерят с размер за 28 седмица?? newsm78
Възможно е, gale, зависи лекаря как ще маркира разстоянието. Затова а и по други причини се говори за неточност (или точност)  на УЗ до 2 седмици. Скоро четох темичка, в която бивши бременни със родени здрави дечица цитираха случаи за отклонения до 4, че и дори 5 седмици  Hug
sfkbfk аз понякога се изпускам леко като кихна, много кофти  Embarassed. Четох, че било признак за слаба мускулатура и трябвало упражнения  Sad. Преди не ми се е случвало

# 122
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Ай стига бе,напикаваме ли се Laughing
По-добре да си мисля,че е от течението

# 123
  • Мнения: 80
  Аз ви казах за тези упражнения,правим ги на йогата.Можете и вкъщи да си упражнявате тези мускули.Като ходите до тоалетна правете така: пишкате малко,спирате за няколко секунди,пак пишкате и пак спирате.Това стяга много тези мускули и намалява така нареченото напикаване или изпускане при кихане Hug.

# 124
  • Мнения: 95
sunny_77, помня аз като обясняваше и си ги правя тези упражнения.

# 125
  • Мнения: 42
Боже, до къде я докарахме hahaha!

Варненски мамчета, мислите ли да посетите тези сбирки за кърменето за които спомена лято? Аз късно видях поста иначе щях да се замъкна сигурно. Струва ми се полезно, как мислите?

# 126
  • Мнения: 95
Амиии... засега нямам възможност нито на училище за бременни, нито на лекции на 9 месеца да ходя, явно и тази сбирка ще пропусна, защото съм на работа до 18 и после се придвижвам с доста... умерена крачка да кажем. Иначе всичко, свързано с кърменето ми се струва полезно и като изляза в отпуска ще следя за бъдещи срещи. Добавих си темичката в списъка да ме известява за нови отговори.

П.П. Надявам се все пак да се състоят такива срещи, защото като гледам в нашата тема колко трудно се организират нещата...

# 127
  • София
  • Мнения: 183
Ох, ще ме убиете от смях  Laughing И аз си мислех да не е напикаване, ама нито мирише, нито жълтее като урина. Пък знам ли, ще си подпикваме ако трябва  hahaha

Софко, как ще са ни досадни твоите словоизлияния. Винаги постовете ти са пълни с толкова информация, че може и по един хонорар за лекцийките да ти заделим.
Хех, и на мен литературата в 00 ми действа много вдъхновяващо  Joy Ама напоследък не пропускам да се почерпя с Дуфалак, че вече имам чувството че няколко пъти родих. Аз ви казах, че ще ги помоля да ме закърпят и на другото място  hahaha

Мими, доплерът е същия. Легни удобно, намажи си гела и спокойно потърси сърчицето на бебо. Има и кабел за компютъра за запис, аз още не съм пробвала, незнам дали не ми трябва да си дръпна някоя програмка.

Благодаря ви за мнението за дрешките!  Simple Smile явно съм имала много сбъркана представа, че толкова малки бебоци не се цапат. Но хич не разчитам на подаръци, особено ако не са ме питали от какво имам нужда, както ще направят най-близките ни роднини. Знам ли хора без деца какво ще им хрумне да подаряват.
От сега съм си намислила да купя пелена с цип, която се ползва и като чувалче. Ще е много топло и уютно през зимата в количката. Сега е време да ме спрете ако ми е тъпа идеята  Mr. Green

# 128
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Шики, къде ще се замъкнеш, в София ли? Туй ти липсва само.От седмица не си правила изпълнения. Joy
За варненки искам да кажа, че днес видях табела в Майчин дом на регистратурата им за йога, така че който иска да се кекне, да има предвид. Аз не мога да се наведа чехлите да си обуя, пък камо ли йога да правя. Tired След месец щяло да има и училище за родители, така че на него ще отивам сигурно. Не че ще науча нещо ново.То май тука всичко  си казваме, дето и там го приказват.

Аз днес отидох на преглед, на консултация и на кардиограма. Бебо е добре, все така е с две седмици по-голям, та лекарката ми каза че вместо на 28 май ще раждаме към 16ти и то най-късно. Ама има време до тогава, ще видим. На ЖК пък се разбра че след месец никакво мърдане, таз мойта матка изведнъж е пораснала и сега за седмица е дръпнала цели 3 сантиметра, та си е влязла в норма заради закъснението. Кардиограмата ми беше добре, но утре с нея трябва да отида на кардиолог,  та ще видим. Иначе пулса си бързо го свалям с мента,глог валериан, обаче се налага да ги пия по 3-4 пъти дневно и това не ми харесва.

Мими, с апарата се работи в легнало положение, особено при нас двете заради сланинките. По-лесно ще е мъжа ти да върши тази работа. Първия път е трудно, но като се научите, вече става за минута. Търси пулса около пъпа. Или сантиметри под него или над него. Моя апарат е по-различен.Аз взех доста скъп,към 90 лири беше и то без доставката, но от Милили разбрах че качеството на вашите е не по-малко. Също така, не щади гела. Ако е малко може да не чуете нищо. Дори да ти свърши скоро гела, продава се по аптеките ни такъв контактен гел и струва стотинки.

# 129
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Бързо въпросче - имате ли идея защо ми спряха известията за отговор в темата по имейла? И още едно - знаете ли колко излиза доставката на количка от Кикиморско царство до Търново? Бързам, че ми свърши работното време  Simple Smile

До утре   love001

# 130
  • Мнения: 42
Привет момичета искам да ви пожелая лека бременност и да поканя варненските коремчета и мамчета с бебчета(по-големи човечета) на кърмачески срещи с други бремелинки и кърмачки. Хем ще се запознаем и като имате нужда ще помагаме, хем ще споделим от опита си. Сега подготвяме Световната седмица на Кърменето - ССК и днес 10.07 (четвъртък) ще има среща за уточняване на подробностите по организацията на мероприятията от 17 часа. За следващите  срещи можете да проверявате в тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=305593.20
Планираме да има два пъти седмично срещи, така че ако искате да помогнете или просто да наминете да се видим ще се радваме  Hug

Абе Пуки, почувствах се куку за момент Joy! Те тия срещи са във Варна, даже обръщението беше към варненските мами! Wink

# 131
  • Мнения: 253
Днес си спретнах адско събуждане аз.Реших да се изтегна и така ми се схвана единия крак на прасеца отстрани,че щях да пукна.Стана твърд като камък.Обаче му открих цаката,ако пръстите ви се изпънат напред си ги опънете назад,веднага се отпуска мускула.
А вчера ми се случи нещо невероятно,както мърдаше бебчо си сложих ръката на корема и напипах нещо като петичка.И то веднага се отдръпна. GrinningМного мило ми стана.Вие напипвате ли нещо,какви са ви усещанията като мърдат бебоците?
И на мен често ми се схващат прасците и го знам този номер с контрашпица, ама тези дни нещо не ще да действа. Една вечер пет минути се гърчех от болка чак си покрещях понеже бях самичка  smile3518, а и магнезий пия, поне по 2 хапчета дневно, но явно не е достатъчно.

Аз не мога да се наведа чехлите да си обуя, пък камо ли йога да правя. Tired

Аз пък изобщо не се спирам, понякога плаша отколните като изведнъж се превивам надве да взема нещо от пода, дано не ни се случи нищо, ама понякога забравям, че сме две. newsm78 На йога обаче хич не ми се ходи, въпреки че преди години си правех редовно упражнения. Голям съм мързел newsm03

Мими, с апарата се работи в легнало положение, особено при нас двете заради сланинките. По-лесно ще е мъжа ти да върши тази работа. Първия път е трудно, но като се научите, вече става за минута. Търси пулса около пъпа. Или сантиметри под него или над него. Моя апарат е по-различен.Аз взех доста скъп,към 90 лири беше и то без доставката, но от Милили разбрах че качеството на вашите е не по-малко. Също така, не щади гела. Ако е малко може да не чуете нищо. Дори да ти свърши скоро гела, продава се по аптеките ни такъв контактен гел и струва стотинки.
Ех момичета, как ви завиждам за тез апаратчета, ама няма парички за такива глезотийки, трябва да ги отделям за други работи.

# 132
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
alliss3,благодаря ти мила за разяснението.Аз не съм се ошашкала много,но все това ми се връткаше из главата,а като знам ,че и повече сканове няма да имам ,малко се притесних.Благодаря ти,отново. Peace

mylili,идеята ти за чувалчето-пелена ,за мен лично е добра.Смятам че зимата ще е много по-лесно да "пъхнеш" беби и така да го поставиш в количката,вместо да се опитваш да го увиеш с одеало,което след няколко брътвания,ще се разхлаби. HugМое мнение:взимаЙ!

Днес купих едно помплектче за беби,-розово...4 пъти ми казаха ,ча ще е девойка,ако ли не .... Twisted Evil
Рано,не рано ,харесах го и го купих....оправдах се пред вас,спокойна съм  Whistling

# 133
  • София
  • Мнения: 368
Да се отчета след прегледа, беба е добре,  newsm44 вече е 1300гр.,отговаря на 28г.с., много е пораснала на мама кукличката и пак риташе по време на прегледа! Вървим си за термина, плацентата е добре, шийката е затворена, обаче все още е седалищно! Продължавам с магнезия! Разреши ми да пътувам за Цигов чарк  smile3521 newsm10, но там да си почивам и да правя само кратки разходки и в събота сутринта потегляме, нямам търпение вече!

# 134
  • Мнения: 91
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИТА!
И АЗ ДА СЕ ЗАПИША. ЧАКАМ СИ БЕБКА/АКО СА ПОЗНАЛИ/ КЪМ 7-8 ОКТОМВРИ. ВЕЧЕ ТРЪПНА ИМА ОЩЕ 3М. А НА МЕНЕ МИ СЕ СТРУВА, ЧЕ СА 3 ДЕНА. ДНЕС ДОРИ ХОДИХ ДО ОКРЪЖНА ДА ВЗЕМА КООРДИНАТИТЕ НА Д-Р ПАПАЗОВ, САМО ЧЕ НЕ БЕШЕ НА СМЯНА.
ЧЕТА, ЧЕ ПРАВИТЕ УПРАЖНЕНИЯ, КАК ХОДИТЕ НА ЙОГА, АЗ ПРЪСТИТЕ НА КРАКАТА СИ ЕДВАМ СТИГАМ, ЗА ТОВА СЕ ОГРАНИЧАВАМ С ВЕЛО-МЕТЪРА И МНОГО ХОДЕНЕ/НЕ ЗНАМ ДО КОГА ОБАЧЕ/.
А ЗА ПОДПИКАВАНЕТО, МЪНИЧЕТАТА И ТЕ НЕ НИ  ЩАДЯТ МНОГО, ДНЕС БЕБКА Е РЕШИЛА, ЧЕ ПИКОЧНИЯ МИ МЕХУР Е ФУТБОЛНА ТОПКА ОТ 4 Ч.СУТРИНТА #Milti. СЕГА СЕ ПОУСПОКОИ, НО ВЪПРЕКИ ВСИЧКО МИ Е ПРИЯТНО, ДОРИ НА МОМЕНТИ МЕ ДОСМЕШАВА, КАТО В "ЦЕНТРОФУГА".
РЕШАВА,ЧЕ ВЕЧЕР И Е НАЙ-ЗАБАВНО ДА СЕ ПОВЪРТИ ПО ПОДСКАЧА.
ИМАМ ЧУВСТВОТО, ЧЕ КАТО РОДЯ ЩЕ МИ Е ДОСТА ПРАЗНО, ВЪПРЕКИ ВСИЧКИТЕ НЕУДОБСТВА.
ОКТОМВРИ ЩЕ Е МАЙ ПЛОДОВИТ А? newsm30
 

Общи условия

Активация на акаунт