ОКТОМВРИЙЧЕ през корема се припича, явно слънчо то обича!

  • 9 883
  • 271
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 678
Здравейте и от мен. Бая време ми отне докато ви изчета. Аз днес се поразмотах едно хубаво - поразгледах дрешки във Фокс кидс и всякакви джунджурии в Хиполенд, но честно казано повече се заглеждах по неща за баткото  Blush Сега съм общо взето на вълна, че трябва да си сътворим истинска детска площадка вкъщи, която да побира достатъчен брой разбойници  Grinning За Софиянки - в мола на Стамболийски във Фокс кидс/бебе има големи намаления на дрешки - само Нои да преведат тъпия болничен  Crazy
Относно праха за пране - първоначално взех Персил сензитив течен. Дрешките имат приятен аромат, но започне ли се с петната не върши работа  Naughty След дълъг прочит на теми във форума взех Сано Максима и съм изключително доволна. Пера дрешките на малкия в пералнята на 40 градуса, без предпране и си излизат чистички след цял ден въргаляне в пърхоляка. Е вярно, че петна от череши и черница няма как да ги изпереш само с прах за пране, но все пак. Омекотитела е на същата марка. Малко скъпичък идва иначе (10 лв./кг.), но пък си заслужава парите. На мен ми ходи един пакет за около два месеца.
За упойкитепри раждане и аз не знам. Пазарих се сума ти време за епидурална, ама ми казаха късно е чадо, при 5 см. разкритие няма смисъл от нея. Ша си родила докато подейства  Mr. Green Но все пак ми биха някакви други после, тъй като ако се налага да те шият би било гадничко да е без упойка. Така или иначе видях малкия като се роди, казах на някакво младо докторче да внимава с иглата и конеца, че после мъж ми ша прави рекламациите и след това се събудих от хиляди светещи лампи над мене  Grinning
Наде аз като излязох от упойката точно това направих - разпратих на всички смс, че се е родил малкия и цяла вечер дърдолих по телефона  Crazy
Пуки представям си за какво иде реч, след като ти не си могла да реагираш  ooooh! Само си казвай, че някаква овца не заслужава вниманието ти и тормоза, който изживява бебчо, заради хабенето на нерви  Heart Eyes
Дали минах Ванче-мамче по дължина на поста  newsm78

# 211
  • София
  • Мнения: 183
Ох, момичета, толкова съм разстроена.... имам просто нужда да споделя с някой  Cry
Преди малко дойде бащата на хазяина и ни заяви, че до края на годината ще продават апартамента. Незнаели точно кога, но е ясно, че с новородено не може да се създава галимация по преместване с цялата му там мръсотия. А както знаете съм на легло. Мъжът ми е по цял ден на работа, а после се грижи зза чистене и готвене. Ляга си като пребит. Кажете ми как и къде ще намерим квартира? Толкова безпомощна не съм се чувствала никога. Cry Cry А току що бяхме питали сина на хазяина дали ни продължава договора поне с още година, защото решихме да измажем стаите. Уверяваше ни, че най малко година още ще сме му наематели. Направо ни използва да измажем и сега ни заявяват това.  #Cussing out Чист късмет, че баща му мина, за да разберем какво ни гласят. Човекът каза ако искаме от сега да си търсим, че поне да не ни притиска едномесечен срок. Ох, знам, че нищо не можете да направите, ще трябва да съумеем и с това да се справим.  Confused Ако все пак чуете да се дава обзаведен апартамент под наем моля да ме имате предвид  Praynig

Пуки, съжалявам, че си попаднала на такъв лекар. Може би без такива екземпляри стресът би бил по-малко и нямаше да имате такива проблеми. Гледай да почиваш повече!

Ванче, много ме изненада с това кошче. Тук цената му (в БГ онлайн магазин) беше към 68лв. Имат ли доставка до БГ и колко излиза (не разбирам немски да прочета сама на сайта)? Отдавна го бях харесала.

Айде, ще ви оставя за малко, че дребната почна да се бунтува, сигурно съм й предала емоциите си.

# 212
  • Мнения: 32
Да питам сега, който разбора от слингове.
Искам да си направя сама слинг! Четох, рових се в нета, но никъде не намерих за слинг-шала(как се прави), в който може да се носи новородено. Та въпросчето ми е: дали ще стане просто да си взема подходящ плат 5,20м на 90см? И просто да го поръбя по ръбовете?

Иначе аз ще си правя и слинг с халки. Като за него съм решила да си купя един шал (2,00м на 80см) от тънка вискоза и две халки и да си го зашия. Ще стане нали?

# 213
  • Мнения: 156
Здравейте, мамчета Hug
Шики, аман от прости началници ooooh!, просто не ми се коментира Naughty
Пуки, ми тая докторица си е направо за бой бе smile3515
Трикси, радвам се за добрите новини от прегледа и ти пожелавам най-приятната почивка да изкараш newsm10
Доре дошли на YANA S и каран Hug
Добре дошли на завърналите се от почивки Hug и весело изкарване на заминаващите Peace
Тоновете ми ги слуша доки на последната консултация, демек в 6 месец, ама чак 30 мин. не беше, дали имаше и 5 незнам newsm78
Баткото го перях на ръка до 1г. с  Тайд / това е преди близо 11 г./ , докато не получих алергия към вода и препарати ooooh! тогава почнах да му ги пера в пералната. Глупава кратуна съм била ейййййй, да слушам свеки, та после и една чиния не можех да измия Tired Та сега не мисля да повтарям тази грешка Naughty Сега поне има всичко, и стоки бол, и информация също Naughty
ОФФФ, момичета остава ми още само една седмица работа и после почивкаааааа newsm44
Абе, момичета, имам чувството, че корема ми расте с часове не с дни Shocked Това възможно ли е  newsm78 някой има ли подобни наблюдения Thinking
А по въпроса за изпускането, случва ми се понякога като кихам, ама при мен си е течение бе newsm78  мисля, че усещам все още разликата Joy Ужас, егати майтапа hahaha
Мими, честита ти машинка и приятно подреждане на новата къщичка Hug
Еми май това беше засега Thinking
Майлили, не се притеснявай, моля те Rolling Eyes сигурна съм, че ще се наредят работите Hug Наистина е много неприятно, ако чуя нещо непременно ще ти кажа Hug

# 214
  • Мнения: 32
Марианка, много гадно това с квартирата! Но всяко зло за добре, сигурна съм че ще намерите най-готина квартира и ще ви е по-добре в нея с бебка. Ще се справите!  Hug

Пуки, четох че си писала в една тема (чудя се дали да споменавам точно коя) и ти предлагам да видиш това апаратче за да ти е по-спокойно. http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=4307 Ако си го поръчаш от някоя друга страна излиза по-евтино. Примерно в Германия вмомента е 159?, като февруари беше 199? и се надявам до октомври да падне цената още. Аз след прочита на въпросната тема съм решена да си го купя.

# 215
  • Мнения: 269
Здравейте момичета!
Как сте в тази петъчна вечер?Аз съм много щастлива,щото утре почивкааааа newsm53 newsm44
Много гадно това за тъпите доктори!Те не са хора бе,то нямам думи.
Mylil,лоша работа това с тоя хазяин.Ама ще преминете и през това изпитание,мъжо да ти е жив и здрав и така.И на мен понякога ми става гадно ,че мойто мило се пребива с тоя нашия ремонт ама няма как.После трябва да има усмивки.
Момичета,замисляли ли сте се какви сме късметлийки ,че сме бременни през лятото?Е вярно,жега е ама...Толкова много плодове има,ей сега се наплюсках като свинче няма да ви кажа с какво,че да не ви се прияде.Не знам през зимата с какво щяхме да се подкрепяме.А и какви обувки щяхме да носим,аз сега едва си нахлузвам джапанките.
Айде лека ви нощ ,че нещо не ми тече мисълта като хората,а ми се долягва вече.
Целувки и хубав уйкенд!

# 216
  • Мнения: 678
Тедико аз  Mr. Green А отгоре на всичко ме боли ужасно и чатала - ходя като някоя патица и едва, едва  Crazy
Момичета това, което се получава си е класическо течение - още повече при нераждалите досега - просто няма от какво да ви се е отпуснала мускулатурата толкова, че да се изпускате.
Мен ме цепи ужасно главата, явно дългите мотаенета не ми се отразяват добре  Rolling Eyes В понеделник вечер се чувствах като парцал, сега пак  Sad

# 217
  • Мнения: 10
Хайде и аз да се включа почти накрая на темата ама и нас са ни залегнали едни проблеми не е за приказване.Гледам МИМИ вече си реши проблема с квартирата честито мила!Сега и други са наред,при нас се получи същото само,че имаме месец и половина най-много да се изнесем.Хазаите искат да продават,а лошото е че искат страшно много пари за тоя апартамент.На който кажа каква цена е обявил ми казват,че двустаен можеш да си купиш за тия пари,но не е луд тоя който яде баницата.........Мислихме с мъжа ми и за покупка щото вкрайна сметка цял живот по квартири нестава и то с две малки дечица.Само се моля всичко да е наред с бебчето след толкова тормоз и мислене.Но май покупка няма да можем да направим с тия цени лихви,които ти ги вдигат когато на тях им е кеф и такаЗа това само ви четях напоследък и не се вклювах за да не ви занимавам с моите проблеми,но сега виждам,че не съм сама в страданията си.Обаче се оказва проблем дори квартира да си намерим е естествено за безбжни цени има ,но все пак сме притиснати и от финансова гледна точка и си търсим нещо сносно.Мислехме ,че сега когато много студенти освобождават ще ни е по-лесно отколкото наесен,когато пак се връщат ,но не би.....И със свекървещиците само се нервирам-КАЖЕТЕ ВИЕ ако имате възможност да помогнете на сина си(понеже дъщеря им е подсигурена),като знаете в какво положение се намира няма ли да го направите?Питам  аз ,нали всичко за децата си правим?Еда ама не,някои хора неискат да си развалят спокойствието от което ме хваща още повече яд.Могат да подсигурят ПОНЕ половината парички,но не.........
И така ,СЪЖАЛЯВАМ, че стана толкова дълго ама наистина имах нужда да се  оплача защото вече наистина ми дойде много.Пак се извинявам за дългия пост ,но не се знае скоро дали пак ще пиша......... Hug

# 218
  • София
  • Мнения: 183
Шарийз, мила, ние сме тук, за да се подкрепяме във всичко, което ни вълнува, не само когато се смеем и е весело. Така че вместо да се тормозиш по-добре споделяй какво ти е на душицата. И на вас не ви е леко с малко дете. Ще трябва да се справим, може да е трудно, но всичко ще остане зад гърба ни скоро. Дано имаме късмета на Мими и бързо приключим с този въпрос.  Praynig

# 219
  • Мнения: 253
Шики,омотах се в твоята ситуация, но аман от такива работодатели.....
За гладенето-и аз като Майлили, гладя основно на мъжа ми фланелките, а моите ги избирам да са от простира-на гърба Laughing Но за бебешоните явно е неизбежно, а сега и маса за гладене ще трябва да си купя,че то ежедневно ще се глади....

Ей хора взех да чета по няколко пъти на ден и пак не мога да смогна. Аз също гладя само дрехите на мъжа ми, от моите много рядко има нещо за гладене - обикновено някоя ризка. Ама да ви питам как бихте се оправили със свекърва, която като дойде глади дори чорапите на мъжа ви.  #2gunfire #Cussing out Ми то това е отвратително, аз не мога да си позволя такива глезотии, пък и ми прилошава от топлината на ютията дори през зимата. За бебка смятам да гладя основно бельото пък ще видим, не трябва и да ги изнежваме прекалено (това си е само мое мнение).

Имаше и още теми, по които бих се включила, ама докато прочета всичко и забравям какво съм искала да кажа. Flushed

# 220
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Оф, mylili, много ми стана гадно като каза какво ви предстои, защото знам че си на легло и колко трудно ще ти е местене, събиране на багаж и т.н. До преди 2 години и ние с мъжа ми бяхме все  по квартирите и знам какво е. Добре поне че хазяина ви не е някой изрод.Аз и такива съм имала.
Но всичко ще мине и замине. Ти не се товари и тревожи сега.

Ванче мамче, благодаря ти за линка, но си мисля ако бебето не издава звук, както е и в историята,която прочетохме, този уред какъв ще му е смисъла? Thinking

# 221
  • Мнения: 558
Пуки,
това е монитор И за движение- както си пише.
Засича, мисля през 30 секунди дали бебето мърда- затова му е специалното килимче. В Америка доста ги използват, защото голяма част от родителите още от първия ден в къщи, изнасят децата в собствена стая... така спят с чиста съвест отделно от тях...  Confused Въпреки, че точно Американската Педиатрична Асоциация препоръчва детето да спи в стаята на родителите си до първата си годинка (така значително намалявал процента на онзи синдром, за който никой не иска да спомене)... интересно защо ли в Америка е най- висок този процент... За повечето американци е странно да спиш с детето си в една стая, камо ли в едно легло, което, намират за някаква скандинавска форма на отглеждане на деца...

mylili,
не падай духом, това са бели кахъри... Гледай да не ядосваш бебока, останалото ще се нареди...
Организирай верни другари, или роднини, които да помагат за пренасянето, като се стигне дотам... ако с нещо можеш да помогнеш на съпруга си покрай търсенето на квартира (примерно да звъниш по телефони- действай)...
Гледайте да си олекотите живота откъм готвене и чистене, не е нужно никой да е перфекционист Wink...
Мога да ти дам идеи за храна отвън- китайско, пица, печено пиленце на грил, сандвичи Кенар...   chef- не че е най- полезната храна, но ще облекчиш съпруга си, който всъщност много добре свиква в момента да се справя със стресови ситуации в семейството... а, появата на първото дете, макар и голяма радост си е и голям стрес, то променя живота, както нищо не може да го промени...

Та така, мила, не се оставяй на черни мисли, ами гледай да държиш нещата под контрол и да вдъхваш увереност на човека до теб... Сигурна съм че ще се справите със ситуацията и като се опече работата да пишеш!!!

Ванче Мамче, незнам към кой модел "кофа за дайпери" сте се насочили, моята първата беше със специални найлонови "ръкави" по $6-7, които ми стигаха за максимум месец и половина, и то ако ползвах кофата само за нааканите... системата беше някаква смотана- отваряш капака пускаш "запечатания" дайпер наполовина в едни зъбци, после затваряш и въртиш една джаджа на капака, така, 4е се усуква найлоновия ръкав и уж не мирише...
Новата ми "кофа" работи със стандартни найлонови торбета за кухненска кофа за боклук "kitchen tall" им викат. Само отварям капака, пускам и затварям- нищо не пипам или въртя. Явно от въгленовия филтър и вентилатора вътре има полза, и луди пари за торбички не давам... Само трябва на 3 месеца да се сменя филтъра, който струва $10... Подробна съм до вманячаване ,ми се струва...

МОМИЧЕТА, искам да споделя, че народа от другата ми отчетна масово пазарува от ибей... преди да дадете луди пари за някоя джаджа или играчка в български магазин, бих ви посъветвала да проверите и там как е положението...

Добро утро на всички... извинете Мунча за дългия пост, ама като се почна трудно се спирам, на живо съм още по- зле...  Joy

# 222
  • Мнения: 3 453
    Добро утро сладурки Hug Много съм щастлива тази сутрин Laughing Току що ми звънна момичето с което лежахме в болницата като бях в трети месец - тя тогава беше в 7 с контракции, но не се спирахме по цял ден обикаляхме там и беше много хубаво че се запознахме.Бебечето и не икаше да излиза, термина и беше на 9 юли, но на малкия му беше мног охубаво вътре.Родила е снощи или днес newsm44 после отивам да ги видя и да гледам колички Laughing О Laughing Ох така се радвам, тя се беше побъркала вече..нервата я беше хванала.Каза, че има доста шевове, но звучеше много свежа.Нямало да ми разказва за раждането да не се откажа Joy Няма такъв филм при мене..боли не боли отивам и го раждам малкия ми сладур като му дойде времето.Някъде по форума четох/ в смешно ли е рагждането/, че е много важно с каква нагласа ще отидеш.Аз знам, че ще боли, но пък после ще си гушна малкия принц Crossing Arms  Party Laughing

     
mylili, миличка всичко ще се нареди, ти не се предавай..дръж се за да не вредиш на бебо.Продължавай да почиваш и мисли за него..колко щастие те чака след няколко месеца !Заедно с любимия ще се оправите.Прегръщам те силно Hug

shareez
, много са скъпи наистина жилищата.Ние купихме преди година и половина на зелено още..Сега е почти готов и до края на август започваме с банята и кухнята.Сега го шпакловаха и продължават с външната изолация.На кредит го взехме за 30години ooooh! Нямаше как-знаех си че няма да паднат цените и решихме вместо да даваме парте за наем да изплащаме наше си жилище.Сега обаче са ужасно високи вноските заради новите цени и е направо ад.Ние купувахме на 350 евро кв.м сега е 700 #Crazy

Почвам да се оправям да излизаме към 9-10 докато е още хладно.До после Hug

# 223
  • Мнения: 44
Здравейте!
Марианка не се притеснявай, нещата ще се наредят ,Знам какво е да търсиш квартира ,е не в София ,но усещането за безпомошност е отвратително...Не се ядосвай за да не направиш някоя беля!
Пуки има доктори ,които не заслужават и капчица уважение ,превърнали са се в долни търгаши ! Twisted Evil Това го има навсякъде в България .От време на време чета какво пишат момичетата в  "Лекари причинили  смърт" и направо ми се изправя косата, колкото и да не искам да се притеснявам  на моменти  се чувствам толкова объркана -още не съм си избрала лекар ,с който да се уговоря за раждането !

Крисси,добре е ,че прегледът е минал успешно,повечето бременни имат лека анемия .Моят хемоглобин е 122 ,но толкова уморена се чувствам ,нямам сили за много неща ,които преди съм вършила с лекота . Shocked
Хайде ,харесвай си количка и после ще даваш координати и ние да гледаме !

# 224
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Майлили, съчувствам ти много и те разбирам Hug,въпреки че не ми е на главата подобен проблем,но то какъвто и да е проблема, щом си притиснат с времето и обстоятелствата за решаването му е още по-затормозяващо. Може Мими да ти помогне, нали до вчера и те търсеха жилище-ако им е направило нещо впечатление....


Момичета,замисляли ли сте се какви сме късметлийки ,че сме бременни през лятото?Е вярно,жега е ама...Толкова много плодове има,.....................................А и какви обувки щяхме да носим,аз сега едва си нахлузвам джапанките.
Толкова си права...Родителите на моя мъж,когато си купуваха къща-вила я избираха да е такава,че в двора да има овощни дървета-тогава ги мислехме за капризни, но сега усещам предимствата-всяка неделя ми носят с торбите....... А и с дрехите добре се оправям, наистина -ако бременеех зимата,щеше да е ад, и както не мога да си вземам отпуска щях да си мръзна на спирките със студените крака...на тоз "приятен,варненски" вятър ooooh!

Крисси, представям си колко се вълнуваш за бебето .... Heart Eyes

Днес съм решила да изляза и да потърся колички Graco във Вн, и освен това ми трябва и доста търпение за днешното обикаляне,защото съм решила да мина и през магазин Слънчо в Образцов Дом, да разгледам креватчетата, а там персонала може да накара една бременна да роди преждевременно Close

Общи условия

Активация на акаунт