ОКТОМВРИЙЧЕ през корема се припича, явно слънчо то обича!

  • 9 911
  • 271
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 498
*Pukanka*, Пуки, много латино стана така като си смени именцето))))

За еутирокса да ти кажа... лятото по принцип дозите се намаляват, заради жегите. И примерно аз сега пия по 50 мг., но докито каза, че когато (следиш времето и прогнозите) усетиш че денят ще е по-горещ примерно аз взимам по 1/2 табл. или когато усетиш, че пулса ти е  #Crazy засилен... Но предвид че чакаме бебчовци е хубаво и да те следят доооста по-често от обикновенно. Аз сега ходя на месец и половина.

# 181
  • Мнения: 42
Моите венозни и двете бяха в окръжна болница, адска гадост! Точно само ме парализираха, чувах, виждах, но не можех да мръдна, все едно ми беше сплескан мозъка. Другите си бяха с всички екстри като при теб Пуки, там нямаше толкова гадно усещане, а и самата болка от операцията изместваше вниманието. Принципно информацията която имам за естествено раждане с упойка е, че ако се проточи раждането упойката минава и после си раждаш с всички естествени, болезнени екстри. А виж за секциото...по-скоро там е големия въпрос.

# 182
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Здравейте мамчета Simple Smile

Първо да се отчета - сутринта бях на лекция на сп. "9 месеца", а темата беше за храненето по време на бременността и кърменето. Лекаркат, която говори беше много забавна и леко запната в устата  Laughing Иначе презентацията нещо не ми беше интересна - за нещо като бебефони и специално кошче за изхвърляне на пелени.

Да се включа в темата за раждането. Аз лично бих предпочела да не е със секцио, защото възстановяването след това е по-продължително пък и май повечко време минава докато ми дадат бебчето да си го гушкам. Аз сега си мисля, че ще искам да почна веднага да звъня по телефона и да се хваля на ляво и дясно, а то сигурно няма да знам на кой свят се намирам  Laughing

Нямам търпение да дойде другата седмица, защото сряда най0накрая съм на консултация и ще видя какво прави бебчето. Докторът обеща, че тоя път със сигурност ще видим какъв ще е пола, та тръпна в очакване... А и стискайте палци да ме пусне на море, че имам предложение за другия месец (преди прегледа пак ще ви напомня да стискате палци)  Praynig

Shikimiki, значи ще идваш към мен, а? Simple Smile За колко време ще си в Търново? Аз събота съм на работа до 17ч, пиши ако може да измислим нещо за кафенце.

# 183
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Упойка - не искам, дано и не ми се наложи. За секцио съм шубе още повече, нали си е жива операция /не че има мъртви операции, де/.

Синузита май се пооправя, кашлицата само ми остана, ама май старото изпитано средство наречено нишадър ми помогна най-добре, а каквото е останало се надявам морето да го изтегли. Броя дните до него, нищо че сега ме тресе треската на рожденния ден на малката. Искам тортаааа, ама тортите в градината забранени до септември, искам да черпя с бонбони, не искам да черпя с бонбони #Crazy ставам вече разногледа.

Праха - перях с Тео бебе, а понеже сапуна ни бе забранен с него изпирах набързо някое и друго петно без дори да слагам прах, набързо и си бях доволна. После директно слагах нейните и нашите дрешки в пералнята и някъде на 2 години се усетих, че вече мога за зарежа бебешкия прах. Омекотител не съм слагала, гладих първите 3 месеца дрешките отвън и отвътре, после до 6 месеца само отвътре, а сега гладя само тези, които се налага.  Rolling Eyes Казват че човек с второто вече не се втелява толкова /като го проверя ще обадя/.

# 184
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Цитат
Казват че човек с второто вече не се втелява толкова /като го проверя ще обадя/.

При мене е точно обратното пък.

# 185
  • Мнения: 80
  Привет момичета!Чета ви,па викам чакайте и аз да се включа Hug
 Аз мойто синче го перях първата година на ръка и с домашен сапун,той най не дразни и много хубаво изпира.Дрешките му ги гладих една година пак,а после само тези които се налага.То гладенето си е дезинфекция,така че бях много стриктна.И аз съм чувала,че вторите се гледат по-отгоре,ама незнам,друга работа нямам и мисля бебка също да си я гледам стриктно.

# 186
  • София
  • Мнения: 183
Ох, аз това гладене от сега го мисля. Незнам защо имам такава неприязън към ютията, но нервата ме хваща. Аз моите дрехи, като ги купувам гледам да са от немачкаемите, иначе понякога мъжът ми ги глади. Ама като трябва ще гладя, какво да правя.  Rolling Eyes  ама не ми е хрумвало че и от двете страни трябва да се глади. Че това си е двоен труд  Thinking

Августинките почнаха да раждат вече. На септемврийки сигурно им трепери под лъжичката. Simple Smile А после сме ние  Wink

# 187
  • Мнения: 80
  Е чак пък и от двете страни не мисля че е нужно.Аз също много мразя да гладя,ама тия мъничките и сладички бебешки дрешки е много приятно да ги гладиш,а и не отнема толкова време колкото да изгладиш на възрастен дрехите.Така се унасяш даже,че забравяш каква досадна дейност вършиш.

# 188
  • Мнения: 10
Аз също перях с домашен сапун на ръка доскоро. Сега в пералната с ТЕО БЕБЕ или РОСА - БЕБЕ и двата са хубави. Гладя я още поне бельото.Но тя е с много чувствителна кожа и трябва повече внимание. Напомням на майките с по-нови перални - моята има опция за допълнително изплакване, която използвам и сега, за напред все повече... Много ме мързи тези дни, добре че е края на седмицата и отивам при мама и баба да ме поглезят малко Laughing

Цитат
Августинките почнаха да раждат вече. На септемврийки сигурно им трепери под лъжичката.  А после сме ние

Не колко на мен  Rolling Eyes Братовчетка ми е определена за18.07 и я чакаме всеки момент. Ако ме пуснат може и да се видем с някои от София. Не искам да съм единствената леля изтървала събитието.

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 15:00 от tanyaz

# 189
  • Мнения: 42
Ей, т'ва шефовете не са като нормалните хора! Като хапчета против ниско кръвно са! Миналия половин месец се водих на работа и другата половина си взех отпуската която ми се полага-16дни! Реално съм си изработила 7дни отпуск, а останалото ми е от болничните и фалшивата ми работа. И аз понеже съм съвестна, му казвам, че искам да ми плати само тази седмица отпуск и от нея да си удържи парите за осигуровки, които му дължа, а останалото ще му го доплатя ако се налага. Той обаче ми иска 123лв за осигуровки и за отпуските включително, като изобщо не мисли да ми плаща тази седмица! Реално след сметки със счетоводителката установихме, че трябва да му дам 6.65лв., след като той си удържи 116те лева, които ми дължи за шибаната седмица!!!!!!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire Нямам нерви! ooooh!

# 190
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Шики,омотах се в твоята ситуация, но аман от такива работодатели.....
За гладенето-и аз като Майлили, гладя основно на мъжа ми фланелките, а моите ги избирам да са от простира-на гърба Laughing Но за бебешоните явно е неизбежно, а сега и маса за гладене ще трябва да си купя,че то ежедневно ще се глади....

# 191
  • Мнения: 697
Аз имам и маса и парна ютия и пак не гладя Wink Винаги купувам намачкаеми платове.

# 192
  • Мнения: 558
Епидуралната- то си пише доста за нея из нета:
вкарва ти се една много тънка мека тръбичка между незнам точно кои прешлени и оттам се подава толкова упойка колкото е нужно, за колкото време е нужно. Майките раждали с такава се кълнат в нея... Зорът е докато получиш нужното разкритие, след което се поставя епидуралната...

И аз за малко да родя така, ама ми се наложи секцио по спешност... Та моето впечатление какво беше- епидурала превръща гадните контракции в едва забележимо усещане за стягане някъде около опашката... Една моя приятелка роди 4.5кг син с епидурална и думите и бяха, че се е насладила на всеки момент от раждането и след това.

За бебешорските дрешки:
Сано Максима и Тео Бебе ползват колежките от другата ми отчетна  Peace. От прах за възрастни 100% получават проблеми с кожата малчовците.
Относно гладенето- аз съм късметлийка, защото имаме сушилня, която освен че ми спестява време откъм сушене изкарва дрехите съвсем омекотени, топлички и дезинфекцирани- срам несрам не съм изгладила една дрешка на дребния, с изключение на някои много специални случаи, когато исках да го гиздя по- така... Омекотител и сега не използвам за неговите неща.

Nadejda:))) спомена за дайпер- камерите, сменям втора такава. Значи сега откъде да започна: човек като живее в къща, в тропиците това си е абсолютно необходим продукт, поради факта, че боклуджийският камион минава 2 пъти в седмицата и аз наистина незнам какво да ги правя вонящите наакани дайпери в това време. Ако ги хвърлям в кофата, която ми е в кухнята, за половин ден се омирисва цялата къща. Ако ги пускам в общата кофа отвън- на жегата- ефекта е същия, но отвън, и се събират всякакви насекоми.
Та понеже съсипахме първата ни такава камера, защото я бяхме забравили в гаража пълна (а беше в гаража, защото въпреки рекламата и от нея смърдеше) сега взехме най- скъпата такава от магазина- с вентилатор, който се включва на всеки час и филтър с активен въглен http://www.toysrus.com/search/index.jsp?kwCatId=&kw=diaper%2 … /2254197&sr=1
Като цяло, обаче, ако човек има как да разкарва нааканите дайпери далече от местоживеенето си, такава камера е напълно излишен продукт.

# 193
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Струвами се,че моята дайпер-камера ще е кофата на едната ни тераса Laughing
Наистина ли толкова много миришат памперсите?

# 194
  • Бургас
  • Мнения: 723
И аз не гладя това, ми е най-гоямото наказание!
Ама като се появи бебо ще видим на кой ъкъл ще дойда Laughing

Общи условия

Активация на акаунт