ОКТОМВРИЙЧЕ през корема се припича, явно слънчо то обича!

  • 9 909
  • 271
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 453
Всичко мина добре при доки.Той слуша тоновете на бебо с една дървена слушалка-каза чесе чува много хубаво Laughing Обиколката ми на корема е вече 90см newsm68 Расте малкия бандит.Другия месец ще го гледаме и на видеозона пак Laughing Нямам белтък, но хемоглобина ми е 107  newsm78 Как бях нормалните граници?Каза че моя е малко нисък и ми изписа Металофор и каза да хапвам дробчета, воденички идруги подобни- аз и без това сега това ми се яде.Другото месо не ме влече.Доки каза да пийвам и по една чашка бира hahaha Joy Аз преди мразех, но от както съм бременна ми харесва Laughing Цяла чаша надали ще мога, но поливн с удоволствие си глътнах  Joy

 
Струвами се,че моята дайпер-камера ще е кофата на едната ни тераса Laughing
Наистина ли толкова много миришат памперсите?
  Миришее мила..особенно като мине и на твърда храна Joy[/color]

 

# 196
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Леле, какво преживях момичета. все бях чувала за кофти лекари, ама не ми се беше случвало. Та нали днес ви казах че ще ходя на кардиолог, уж за подробен преглед. Та чаках я мацката 50 минути да се наприказва с колеги в стаята си, да се напуши хубаво с цигари и кафета, та да ме приеме. Прие ме тя, обясних й проблема си за високия пулс, при което тя ми каза че то бебето натискало вече нависоко и затова така ставало и ми взе 30 лв. за това. Мама му стара, на всички бременни бебетата им натискат това онова, ама не правят такъв пулс всеки ден. Нито преглед ми направи, нито нищо. Никакви кардиограми, ехографии и прочее.Нищоооооооо. Каза си изречението и дай 30 лв. Така се шашнах, че нито за скандал бях готова, нито да кажа нещо напреки. Платих си и излязох. Е как не ги е срам такива лекари ми кажете. Можеше поне да ме прегледа за тия пари. Става въпрос за доктор Шивачева от Терапията. Close

# 197
  • Бургас
  • Мнения: 723
браво за прегледа Крисси  bouquet
А биричка и воденички е чудесна комбинация и ще ти я открадна за вечеря smile3503
Пуки ,мила успокой се и разпитай за свестен доктор,който наистина да ти обърне внимание! Hug

# 198
  • Мнения: 206
Пуки направо ме шашна мила, не се натоварвай само, майната им на подобни лекари - уж професията трябва да им бъде призвание - но уви! #Cussing out За жалост на всякъде ги има тази порода лекари - шарлатани!

# 199
  • Мнения: 32
Нямам белтък, но хемоглобина ми е 107  newsm78 Как бях нормалните граници?Каза че моя е малко нисък и ми изписа Металофор и каза да хапвам дробчета, воденички идруги подобни- аз и без това сега това ми се яде.Другото месо не ме влече.Доки каза да пийвам и по една чашка бира hahaha Joy Аз преди мразех, но от както съм бременна ми харесва Laughing Цяла чаша надали ще мога, но поливн с удоволствие си глътнах  Joy
На бързо да кажа за хемоглобина и аз така имам много нисък 10,6 и веднага ми предписаха желязо (хапчетата имат странно име) и аз питах много ли е нисък и тя (доки) каза че нормално е от 12-14 (или 120 до 140 взасисимост от мярката, в БГ така ги измерват ама е същото). И при хемоглобин под 11,2 се прилага терапия!
Но мисля че не толкова трагично, пия си хаповете, гледам да хапвам повече месо и спокойствие  Grinning .  Много интересно дават бялото пилешко месо да се яде за повече желязо.
Ето полезни линкчета:
http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=5566

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/623/

Сега имам малко работа и след малко ще пиша за праховете и контейнерите за памперси. А имам и нови покупки  Wink.

# 200
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Крисси, моя хемоглобин беше 105 на последното изследване, доктора не ми изписа нищо-само да увелича зелените храни и субпродуктите-точно дроб,воденички, ей такива дреболийки,но на мен са ми много гнусни
Месо също не ми се яде, тръгнах с пилешкото,но пък от него нямало полза,сега виждам че Ванче-Мамче пуска линк с обратното...но като цяло се чувствам леко уморена
Така че, или яж или си купи хапчетата Wink
Пуки,тая кардиоложка вместо да помогне май ти е качила още пулса Close

# 201
  • Мнения: 3 453
Благодаря милички Hug Довечера ще напазарим с мъжо дреболии тойне ги понася, но аз ги обожавам!Вече сдъвках един хап..имам по два на ден Laughing

# 202
  • Мнения: 2
Лееее, 2 дни ме нямаше и вече сте изписали една тема newsm10

За мое голямо съжаление, пак не можах да се доредя до "Дни на отворените врати" на 15 за Тина Киркова. Днес се обадих уж да се зипиша и ми казаха че местата са запълнени  smile3512. Но пък ще се видим през тази седмица на лекциите  Hug.
Чакам вече с нетърпение да дойде четвъртък за да направя поредната среща с бебока. Вече не го усещам както преди, не е толкова активно и ще се побъркам докато не разбера защо  Weary.

При нас ремонта върви добре, вече му се вижда края. Банята и тоалетната са почти готови, а като довършим детската стая ще ви пратя снимки.

Хайде това е, сега ще ви почета малко

# 203
  • Мнения: 42
Пуки, ще я запомня тая да не стъпвам никога там! Хората са станали такива ... нямам думи! Аз днес попътувах в градски транспорт #Cussing out! Развалиха ми тотално деня, заболя ме и корема и ме блъскаха дърти крави, за да не им взема седалките... #2gunfire Сега вероятно ще се скараме и с мъжа ми и пътуването ще е отвратително!
Не ми обръщайте внимание...

# 204
  • Мнения: 32
Айде готова съм, сега дано успея да напиша всичко каквото съм наумила  Crazy .

Крисси, съчувствам ти!  Hug Моите хапове са ужасни и добре че имам по едно на ден, ами ти две ужас! Моята доза, така ми обясниха, е доста висока (100мг желязо в хапче) и затова имам само едно предполагам. Обаче го пия на гладно и чакам 1час след това и така ми се гади ужас  Sick . Точно като Госпойца Димитрова се чувствам отпаднала и вече едвам изкачвам стълбите (5ти етаж без асансьор), чувствам че нямам никакви мускули  Tired . И ръцете ми имат ужасно суха кожа.

Пуки, много ме е яд на такива лекари, направо  #2gunfire #2gunfire . Трябвало е да и вдигнеш скандал. хихихихихихихи. Поне вече я знаеш и няма да ходиш пак при нея. Аз като си меря кръвното имам  винаги 100 на 60 и пулс над 100 дори веднъж имах 120. Ама не знам не е ли нормално това с такъв пулс? Какво може да стане я обяснете малко?

За прахът за пране, мога да препоръчам Персил Сензетив. Моят мъж се оказа преди години че има алергия (Уртикария - обриви като ужилено от коприва, без да остават белези после, сами се махат) от праховете и омекотителите и единствено понася Персил-а. Но тук в Германия има два вида Персил голям и малък  пакет. На големия му викат прах, а на малкия гранулат. Понасяме само големия!
Та заради това всичко няма да сменям прахът и ще съм на Персила, мисля че няма да има проблеми.
За омекотител използвам марката Kuschelweich с едно мече отпред. (също нямам проблеми с него). Освен това слагам и буквално преведено Хигиенен омекотител (нещо като препарат, който дезинфектира). Марката му е Сагротан и пише че се слага също за бебешки дрехи.
Хмм, за гладенето мисля да гладя само за да не е намачкано и то не всичко  newsm78. Ама то времето ще покаже, нека да видим бебчо с каква кожа ще е.

За тия кошове за памперси мисля са много удобни. Тук може да се намери такъв за 9?, като отделно се купуват касетките с торбички (четох че на година за две деца-бебе и 2години, касетките излизали към 60?)
Едно линкче: http://www.amazon.de/Angelcare-Captiva-Windeleimer-Ersatzkassett … 789095&sr=8-1

По друга тема да не експериментираме с нас. Момичета пийте си хапчетата както са предписани, и да разкажа аз какво направих Embarassed . Та аз нали от 16 седмица с тия контракции и от тогава си пия магнезии 3пъти по 2 таблетки, и тази неделя си поръчах хаповете че ми свършваха от една online аптека, ама моята бременна глава не можала да изчисли че има хапчета само за 3-4 пъти (1ден) и докато дойдат, пих вместо 2 по 1 хапче. И след 3тият път започнах да получавам контракции, та още не могат да ми спрат, вече 3дни нормални дози  Sad. Дано да се нормализират вече нещата, тъкмо ми беше добре и направих тая глупост! Явно както Марианка каза тоя магнезии се натрупва в организма!
 
Малииии оглавих класацията на най-дълъг пост! Дано да не ме преименувате на Мара Подробната!  Laughing  Laughing

# 205
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Цитат
Пуки, много ме е яд на такива лекари, направо    . Трябвало е да и вдигнеш скандал. хихихихихихихи. Поне вече я знаеш и няма да ходиш пак при нея. Аз като си меря кръвното имам  винаги 100 на 60 и пулс над 100 дори веднъж имах 120. Ама не знам не е ли нормално това с такъв пулс? Какво може да стане я обяснете малко?


Нищо няма да ти стане, ама знаеш не е приятно, а и се мори сърцето така. А и твоя пулс се вдига явно заради по-ниското кръвно, а аз ги правя тия изцепки и при нормално кръвно.Затова търсих причината, ама няма да се занимавам повече. Така се отвратих днес, че предпочитам да си го карам така. Като родим, ще мине.

Инче, ще пробвам да намаля дозата си на Л тироксина наполовина, на своя глава, да видя дали няма да повлияе на пулса ми. Дано се получи, че неща да виждам лекари скоро. ooooh!

Още ми е бясно и даже не мога да се концентрирам върху това което пишете, та да се включа. За праха само искам да ви кажа, че пробвах някакъв бебешки от 10 лв. /забравих му името/ ама не си струва толкова пари. Сега ще пробвам с обикновените Тео и Роса бебе май беше със домашен сапун. Те струват към 2 лв. Персила ми се струва много ароматизиран за бебе.Може би като поотраснат, ще мина на него.

# 206
  • Мнения: 91
Здравейте мамита! Относно проблема за хемоглобина, тези лекари знаят само месо да ни карат да ядем, а на мене от както забременях съвсем не ми се яде месо.
Ще ви изредя продукти, които съдържат също желязо и фолиева киселина, различни от месо:
         -домати-съдържат 3 пъти повече желязо от месото
         -праскови-желязо и фолиева киселина
         -пъпеш-желязо и фолиева кирелина
         -спанак-всички го знаете
         -картофи-фолева киселина
         -овесени ядки, боб, пшеница
Сигурно го знаете, но ми се щеше да ги изредя.

# 207
  • Мнения: 151
За статистиката от първата страница ние чакаме момиче, отдавна знаем ама все не ми остава време да пиша, само чета. За проблема с ускорения пулс аз от години съм така. Рядко пада под 100, много рядко. Нормално ми е между 110 и 120. Преди години търсихме причина обаче уви. Основна причина за ускорен пулс е проблем с щитовидната жлеза. Обаче при мен всичко е наред. Водили са ме в бърза помощ с пулс 130 - 140. Това съчетано с ниското ми кръвно 90/60  е ад в жегите. Води до непрекъснати припадъци. Накрая заключението беше "периферна нервна система" - т.е. проблем с нервите и ядосването. Това за мен не е причина но се отказах от по нататъшни изследвания. Нервите с лекарите станаха повече от тяхната причина Joy Joy Joy

# 208
  • Варна
  • Мнения: 1 576
За статистиката от първата страница ние чакаме момиче, отдавна знаем ама все не ми остава време да пиша, само чета. За проблема с ускорения пулс аз от години съм така. Рядко пада под 100, много рядко. Нормално ми е между 110 и 120. Преди години търсихме причина обаче уви. Основна причина за ускорен пулс е проблем с щитовидната жлеза. Обаче при мен всичко е наред. Водили са ме в бърза помощ с пулс 130 - 140. Това съчетано с ниското ми кръвно 90/60  е ад в жегите. Води до непрекъснати припадъци. Накрая заключението беше "периферна нервна система" - т.е. проблем с нервите и ядосването. Това за мен не е причина но се отказах от по нататъшни изследвания. Нервите с лекарите станаха повече от тяхната причина Joy Joy Joy

Благодаря ти Каран. И аз така си мислех. Отивам да релаксирам,медитирам и т.н ............рам ,че май сама трябва да се спасявам. newsm78

# 209
  • Мнения: 91
galinaig и аз имам такива притеснения. Вчера например бебка беше много активна, почти цял ден не спря, днес обаче почти не я усещам и ето ти притеснението.  Cry
Аз обаче ще си видя слънчицето следващия месец чак, защото миналия бях, а пък лекарката ми много не е по честото гледане на видеозон. Naughty
Щастлива среща ти пожелавам! newsm03

Общи условия

Активация на акаунт