Месец ЮНИ веч отмина, мама гушка свойта рожба свидна!

  • 11 615
  • 300
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 391
Гали, Яна не пие вода, но пие чайчето на Хип от копър - по около 100 мл. дневно. Някой път въобще не го иска, но друг път не се спира и насила и издърпвам шишенцето.
Аз с кръщенето засега няма да бързам - може би ще изчакам да започне да разбира повече - може би на 3 г. Още не сме мислили конкретно по въпроса, но със сигурност ще е след годинка.

# 226
  • Мнения: 339
Вчера бяхме на консултация. Нашето момче е наддало с 1200гр. Тежи 5200 и е пораснал с цели 7 см, т.е вече е 58 см.
Педиадърката ни каза, че вече мога да започна да му давам плодови сокчета - започвам с по 1 лъжичка на ден в началото и така докато започне да поема до 20-30 мл. Препоръча сок от круши или праскови ( обелени естествено), че ябълката и моркова запичали. На мен някак рано ми се струва, затова ще изчакам и евентуално ще започна да му давам в края на втория месец.
Изписа му и Деавит, но и с това ще изчакам, ако изобщо му давам. Пък и защо ми се струва, че витамин Д се дава само през есенно - зимния период newsm78. И това с ваксините....много съм объркана. Вчера изчетох безброй много неща за За и Против, че се омотах. И освен това съм в чуденка Пентаксим ли да сложим или ваксината, която се поема от ЗК.  С Мартин нямах такива терзания, понеже не бях така информирана.Слагаха каквото трябва, без да ми дават право на избор.Не си спомням да сме имали проблеми след ваксиниране.

И аз от суеверие съм му сложила едно червено конче на ръчичката на Виктор.
Пъпът още се мотае из чантата ми. На Мартин пъпа му го метнахме на покрива на една банка. Сега таткото иска да го хвърли в общината - ще го прави политик  Mr. Green

Тони, надявам се, че Теди ще се оправи бързо!

Gali80, Виктор изпива по 120 мл чай на ден, което според мен си е вода. Поема го с удоволствие. Но ние сме изцяло на АМ.

Хайде, че бебо се рамрънка. Време е  за обяд.

# 227
  • Мнения: 15
Добро утро!
За водата, моята много рядко иска вода или чай...Мога да кажа,че почти не пие!
MeryLu   браво на твоето момче!Много е пораснало Peace
За кръщене и ние няма да бързаме.Има време.След годинка ще е най-вероятно Peace
bleu , :аз знам,че молитвата се прави точно на 40 ден,а не на навършени 40,защото тогава се пада 41 ден.Нека и другите майчета да кажат,че може и аз да греша

# 228
  • Мнения: 23
здравейте и от нас с Вики   bouquet
отдавна не сме се разписвали в темата Embarassed  и се надявам да не сте ни писали неизвинени отсъствия   Laughing
Нас яко започнаха да ни мъчат коликите и режима който бяхме почти изградили отиде на вятъра - само иска да суче и си висим вакумирани един за друг почти по цял ден. Иначе излизаме по разходки и на малкото човече доста му харесва на вън и спи, даже обърнахме режима - през деня спи навън, а вечер сме цирк  #Crazy  Това е за сега от нас - лек и спокоен ден на всички бебоци и мамчетата им  Hug

# 229
  • Мнения: 33
Тони, дано всичко е наред!

Ние правихме питка в неделя - точно на 40тия ден - и тогава отидохме да ни прочетат молитва. Бебка проспа всичко - от пътуването до църквата, църквата, връщането и самата питка... Събуди се като си заминаха всички гости!  Blush  Още не сме качили снимки в нета, но непременно ще пусна една с трапезата да почерпим виртуално Wink

По този повод - честити месечинки и питки на всички юнчета!

Тази нощ се случи чудо - Катето спа 9 часа - от 24 до 9 сутринта - бях я сложила да спи по коремче, което рядко го правя! Дано е така всяка нощ, че предната например ме буди на два часа, като сука и бодърства по още два! Вчера целия ден беше като шило, яде много и вероятно доста се е изморила. Ние нали й правим редовна гиманстика и масажи, та това я омаломощява допълнително. Поради същата причина е станала много силна - пробвали ли сте рефлекторно пълзене - голяма е забава за нас, а за нея - голяма борба - така се мъчи горкото, но май повече й харесва, отколкото да я тормози - сякаш скимти повече от яд, че се чувства безпомощна, отколкото, че нещо не й е наред Simple Smile
При нас кърменето върви добре, аз много много не се панирам имам ли нямам ли кърма - тя и Катеринка си суче активно, освен това обича да стои дълго на гърда - нали имаме да наваксваме от раздялата и аз търпя, докато не заспи или не видя доволна усмивка на лицето й - голям кеф  Heart Eyes
Гледам да давам само по една гърда, но някой път се изкушавам и й давам и втората - никога не отказва!

И аз давам само чай от копър, който пие много рядко, обикновено като се е налагало да сме навън по жегите.

Това от нас!

Офиоли, радвам се, че Митьо е добре, изпращам целувки от нас и жалко, че не сте тук да се виждаме. Със сигурност обаче в Казанлък сте по-добре!

Искам да ви кажа, че нашето бебе въобще не плаче, само скимпти жално... Ще видим обаче дали наистина е толкова добричка, когато й спрем фенобарбитала...

# 230
  • Мнения: 657
Здравейте Simple Smile

И аз да споделя за водичката - в началото й давахме леко подсладена заради жълтеницата, но само след кърмене за да изплакне и много много не я пиеше, не сме я насилвали.. Сега правим чай против колики на Бюбхен с анасон и копър и него хич не го харесва - бръчка си челото и бута бибата с езиче  hahaha Само когато е гладна тогава го пие, обикновено й даваме докато я обличаме след баня, тогава е най-нетърпелива да захапе цицата, че всичко което има подобна форма я успокоява  Crazy

За кърменето - изобщо гледам да не се психясвам излишно, то и стресът допълнително влияе върху количеството/качеството на кърмата.. Йоана понякога суче по-дълго време, понякога по-кратко, не се притеснявам, винаги я изчаквам сама да пусне зърното и дори предлагам пак, ако не иска - значи се е наяла. Съдя и по физиономийката на "пияния моряк" изписана на лицето й  Joy Ако е яла по-малко, обикновено се буди по-рано и си иска, снощи например яде в 23:30 цели 25 мин. и после се събуди чак в 5 сутринта, дори й помогнахме да се събуди, че ми се стори голямо спането за бебе на 20 дена newsm78

Вчера големи колики я мъчиха миличката ми Tired Сума ти време не можа да заспи, дори в ръцете ни не се успокояваше, давахме капки, хапченца, чайче и масаж с крем против колики и най-накрая заспа.. Нямам търпение да минат тия гадове  Mr. Green

За 40тия ден, с риск да не ви се хареса моето мнение, обаче много ми е тъпо да "празнувам" или "чествам" 40ти ден, когато на едни други хора по друг повод се прави това. Може да има някаква си там молитва или нещо, но честно казано това според мен са нови "обичаи" измислени от някой преприемчив човек; когато ние сме били деца не са ни чели никакви молитви, нито пити и тем подобни и ето ни на - докъде сме я докарали  Wink Така че, според мен едно кръщене си е напълно достатъчно откъм т.нар. обичаи  Peace

Честита месечинка на Норчето на Милони! Жива и здрава, много красива и щастлива да расте момата!  bouquet

Тони, с вас сме!  Hug

# 231
  • Мнения: 23
Имам един въпрос - преварявате ли вода за бебечовците в термокана?

# 232
  • Мнения: 13
Привет и от нас! Hug

mimchence,благодаря ти за пожеланията,скъпа!Тъкмо щях да се хваля за първата ни месечинка и ти ни поздрави.Почерпка няма да сервирам,защото днес положението е мн нервно ,а пък и незнам от къде ги вземате тези лакомства.

Ние вчера бяхме на разходка на Албена.Баткото се плацикаше в басейна,а аз,Норка и татко и си пийвахме кой каквото иска (и му е разрешено) в едно кафе.Нора се представи блестящо.Спане,хранене и акане.Минаха и колики,и бесове.За сметка на това заспа чак в 23 (явно се е превъзбудила),но пък спа до 8 и се събуди озверяла от глад.Днес и е нервно нещо и от 3 часа ми виси в ръцете.
Относно маргаритките-ЯДЕЦ!Явно и орхидеи да и предложа все тая.Обича натуралното момата и това е .
 

# 233
  • София
  • Мнения: 39 943
Имам един въпрос - преварявате ли вода за бебечовците в термокана?
Купихме кана на Rohnson и така преварявам водата за Алекс.

# 234
  • Мнения: 33
За 40тия ден, с риск да не ви се хареса моето мнение, обаче много ми е тъпо да "празнувам" или "чествам" 40ти ден, когато на едни други хора по друг повод се прави това. Може да има някаква си там молитва или нещо, но честно казано това според мен са нови "обичаи" измислени от някой преприемчив човек; когато ние сме били деца не са ни чели никакви молитви, нито пити и тем подобни и ето ни на - докъде сме я докарали  Wink Така че, според мен едно кръщене си е напълно достатъчно откъм т.нар. обичаи  Peace

Това за 40тия ден, доколкото знам, е общо взето едно и също, и при ония другите, и при бебетата - времето, необходимо на душата да премине от единия в другия свят... Затова поверието гласи да си стоим вкъщи с бебетата, защото и то, и майката се намират между живота и смъртта.  Peace

# 235
  • Miami
  • Мнения: 416
Привет момичета  Hug

Честити месечинки на всички бебчета  Hug

Меg_H много се радвам, че Катеринчето се възстановява и вече се радвате на кърменето  Simple Smile

Аз да се похваля, днес ходихме на консултация и Жорко е наддал за 10 дни 600гр., т.е. от изписването до днес(20 дни) е наддал с 1050гр  Heart Eyes Много съм щастлива, защото ние сме изцяло на кърма. Аз вече се изцеждам много малко, само ако чувствам напрежение или някоя бучка в гърдата. Дано имам кърма още, че Жорето много обича да си похапва  Grinning

И аз преварявам водата в кана и когато се натрупа варовик по дъното го махам с малко оцет  Peace

Ами това е за сега, отивам да поразчистя, че ще идват да ни монтират климатик  Laughing

# 236
  • Мнения: 4
Здравейте! Отдавна не съм се включвала,но н Peaceщо не мога да влезна в режим с тези колики УЖАСНИ СА!Исках да пиша но после,че пак ревна милата ми кукличка CryПосле пак.

# 237
  • София
  • Мнения: 226
За термоканата - аз преварявам в тенджерка, че нали уж трябвало да ври водата 5 минути, а не само да заври, но скоро ще минем и ние на кана, че е доста по-лесно.

За кръщенето - аз знам, че колкото по-рано се кръсти детето, толкова по-добре - но това е чисто религиозен подход. Защото докато не го кръстиш то всъщност не е християнче и верски погледнато е "ничие". Но това всеки го решава според възгледите и желанието си - нищо задължително няма. Ние ще се кръщаваме края на август.

За 40-те дена - Мег го е обяснила.

А за физиономията на пияния моряк - ние много се забавляваме с нея - просто гледката е супер.

# 238
  • София
  • Мнения: 1 535
Здравейте момичета   bouquet
Да се запишем най-после и ние в родени. Аз не мога още да оправя режима и не смогвам да стигна и до вас. Поне малко време ми остава да ви следя.
Сега се връщаме и ние от консултация. Успокоих се и аз - кърмата явно му стига, защото от изписването до сега Любчо е качил 1кг и е пораснал с 3.5см. Докторката дори каза, че пъпчиците по личицето му са от преяждане  Crazy Та това е резултата от кърменето на поискване. До сега само 2 дни съм му давала добавка, но бях направила мастит и бях много зле, което се отрази и на количеството кърма. Вече се оправих и на младежа не му се полага повече АМ.
За водата гледам, че объждате - аз я преварявам в едно малко чайниче. Много се чудих и аз за термокана, но досега не ми е трябвала и май само място ще ми заема в тесничката ми кухня  newsm78. От няколко дни и Любчо не иска да пие чайчето си - и аз му давам на Хип от копър. Преди си пийваше по 80-100 гр. на денонощие, а сега направо плюе, дави се. Поне като хълца пие по 3-4 глътки и се спира иначе много му се ядосва на тоя хълцук.

Миша направо си за завиждане, че като стои будна твоята принцеса не плаче   bouquet. Любчо само малко да се разбуди, още дори и оченца може да не е отворили се започва. Хайде тогава е обикновенно от глад, но го оставям нахранен - стои малко и започва да хленчи. Търси си компания от сега  Crazy. Опитвам да го оставя да си поплаква, но той така започва да се дере, като че ли кой знае какво е станало - и като отида при него и го взема млъква  ooooh!.

Тони стискам палци бързо да се оправя Теди  Hug Много благодаря за рецептата за овесените ядки - не съм очаквала, че може да са толкова вкусни   bouquet

Вече ме викат... а и се поувякох с писането Crazy
Да не забравя да поздравя всички майчета и бебчета празнували тези дни   bouquet

# 239
  • София
  • Мнения: 39 943
Дияна я кръстих на 4 годишна възраст. Разбираше всички, беше и интересно. Сега като минем покрай "Света Неделя" и само казва "моята църква".
За Алекс още не знам. Има време. Мисля да го кръстя на именния му ден, т.е. 30ти август. Тогава ще е на 1,3г.

Общи условия

Активация на акаунт