Месец ЮНИ веч отмина, мама гушка свойта рожба свидна!

  • 11 580
  • 300
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 713
Айде и аз да се включа. Simple Smile
На Ясен вода и чайове не давам. Той и без това пълни памперса яката, не му липсва водата. На бибата се радвах първия ден, че я иска и задържа, но беше само тогава. Сега не иска и да чуе за нея.

Много се чудя аз какво да правя на 40-я ден, че тук българската църкава е една..., а и е далече. С Маги на църква не сме ходили и питка не съм правила.
Кръщене ми се ще на Цветница да правя, живи и здрави. И Маги кръстихме на имения й ден- 22.07.

Мерилу, отношение за соковете няма да взимам..., но да кажа, че прасковата е алерген и се дава след годинка.
На Маги съм сложила всички задължителни ваксини до 2год и не е правила реакция. Но не се знае след време какво може да се отключи, често някое автоимунно заболяване / да чукам на дърво да не се случва /. И тогава ще се чудя ама как и защо. Затова предпочитам да не рискувам повече.

Да ви кажа, че тоя шамански чай на Милони засега е вълшебен, действа.  Laughing Също така слагам на коремчето на Ясен едно мече, което се загравя в микровълновата. Така снощи поспа час преди храненето в 12 вечерта. През деня беше всичко кротко и спокойно, но вечерта стана много неспокоен. После през нощта беше всичко ок, спи си момчето, но около 4.30 го кърмя.

# 241
  • Мнения: 24
Здравейте  Laughing 

Ние сега се прибираме от първата консултация и от изписването  ,до сега (14 дни ) Алекс е наддал 650 гр и е пораснал с 2,5 см.Мн съм щастлива,защото сме само на кърма .Аз се притеснявах 4е не яде ,защото все заспиваше и после си спи по 3-4 4аса,а и нощем си прави паузи по 5-6 часа.Но както и да е ,ве4е съм мноооооооого спокойна .Моля само да имам кърма. И аз като Кори се изцеждам само по някога  Peace

Тони ,с вас съм,вси4ко ще е наред  Praynig  Hug


Алекс си пие чайче от копър ,давам му колкото иска ,но не изпива пове4е от 100 мл на ден .

Това е за сега от нас с Алекс ,целувки на всик4и бебешо4ета  Heart Eyes

# 242
  • Мнения: 13
Момичета притеснена съм. Пепо не е акал вече втори ден Cry. Знам че е нормално понякога но аз все пак се притеснявам. Онзи ден се наложи едното хранене да е АМ и от тогава - нищо. Само се напъва детето и пръцка ама грам ако няма. Не знам какво да мисля. Иначе си пишка нормално.

И другото което ме притеснява е че на ръчичката му има една червена бабунка, като от ваксинация. Ама на нас от болницата насам не са ни слагали друга още. Някой има ли представа какво е и дали и това да го мисля?

П.П. За водичката забравих да кажа - ние мнооого рядко пием. Само кърма

# 243
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Здравейте с днешна дата! Току що се вьрнахме от консултация вече сме 4.2кг./54см., т.е. за последните 20, поправям се 12 дена е качил 400гр. Сложиха ни ваксината/хепатит Б/, предписаха ни Витамин Д/който за сега ще се вьздьржа да давам/ и НЕ ни казаха да започваме захранването сьс сокче/което ме учуди, явно за 3год. док си е променила практиката/. Сьщо така ни казаха да започнем да пропускаме нощното хранене, но май и това няма да спазвам. Thinking

И аз като Вери вода/чай не давам изобщо.  Peace

... бях я сложила да спи по коремче, което рядко го правя!

ние вече от седмица почти само така спим, и спи по-добре, дори сам си сменя посоката на главата.  Wink

...Исках и аз да питам за този 40-и ден. Нали на църква трябва да се отиде на 40-ия ден, а не на 40 навършени дни (защото тогава е 41-ия), т.е. денят за раждането да се брои за първи. По тази логика на нас ни се пада 40-ия ден на 22-и юли. В тази връзка искам да питам мамите с деца, родени на 13 юни и така ли са го изчислили  и това ли е логиката или трябва да са навършени 40-те дни?...
Не бях се замисляла за това навьршени или не...  newsm78 За мен 40-дена са на 22.07, тогава и мисля да го заведа.  Peace

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 17:39 от samimami

# 244
# 245
  • София
  • Мнения: 226
Значи нощем правим и до 10 часа без ядене, сутрин спи - може и по 4 часа сън да откара и не е толкова гладна, обаче следобед и вечер докъм 20.00 часа оглднява на 2 часа едва ли не - и със зор изчакваме до 2 и половина и глааааад, рееев. Нормално ли е според вас. Яде 6 пъти общо по 120 Фризолак. Някой друг така има ли?

# 246
  • Мнения: 24


Исках и аз да питам за този 40-и ден. Нали на църква трябва да се отиде на 40-ия ден, а не на 40 навършени дни (защото тогава е 41-ия), т.е. денят за раждането да се брои за първи. По тази логика на нас ни се пада 40-ия ден на 22-и юли. В тази връзка искам да питам мамите с деца, родени на 13 юни и така ли са го изчислили  и това ли е логиката или трябва да са навършени 40-те дни


Е и аз това се 4удех ...........



Значи според тези линкове които е дала  Вес 77 ,за първи ден се брои деня на раждането.Пфф мн объркано зна4ии...

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 16:26 от panterkata66

# 247
  • Мнения: 657
Значи нощем правим и до 10 часа без ядене, сутрин спи - може и по 4 часа сън да откара и не е толкова гладна, обаче следобед и вечер докъм 20.00 часа оглднява на 2 часа едва ли не - и със зор изчакваме до 2 и половина и глааааад, рееев. Нормално ли е според вас. Яде 6 пъти общо по 120 Фризолак. Някой друг така има ли?
И на Йоана режимът е долу горе същият, само дето е на кърма и нощното ядене не го пропуска (а и е по-малка от Марина), но общо взето през деня си иска на 2 часа, 2 часа и нещо Simple Smile Днес дори се наложи да й измия нааканото дупе сама, понеже нашите излязоха, а досега майка ми винаги помагаше, та успях да се справя де  newsm44 Само дето стаята после беше такава кочина щото все пак сама с бебе в едната ръка нямаше как да прибера след банята, а и някой вече доста настоятелно си искаше обяда  Mr. Green

# 248
  • Мнения: 80
Най накрая и аз да се включа в родени Peace!Само гледам какво пишете и време да попиша и аз не остава.Много ни мъчат коликити Naughty.Просто е ужас!Идва ми да се  #2gunfire!То няма денем няма нощем само плаче това дете.Вече се гледаме сами защото аз най- накрая след операцията вече се чуствам добре и мога да се справям и с детето и с домакинските задължения та мъжа тръгна на работа.Иначе сме само на кърма и на първата консултация на 9 ден от изписването вече бяхме наддали 600гр., а пък аз през цялото време се притеснявах,че детето не се храни достатъчно!Гледам пишете за водичката.Аз се опитвам да давам само чайчето на HIP, от това с копърчето.Казвам "опитвам се" защото просто Вики не иска да пие вода и това е!Няма значение под каква форма като чайче или подсладена, просто я плюе и така още от началото откакто я кърмя.Явно няма нужда от вода, защото си пишкаме и си акаме на всяко хранене
... бях я сложила да спи по коремче, което рядко го правя!

Мойто дете в какъвто и вариант да го сложа да спи го намирам с дупето на възглавницата и в съвсем друга поза.В началото малко се шашках ,но вече й свикнах  Peace .
А за 40 ден естествено,че се брои вкл. от този в който е родено детето!

# 249
  • Мнения: 389
Здравейте и от нас  Grinning

Може ли някой да копне този чай на Милони. Разбрах, че е бил написан в 50-тата тема, ако не греша с четенето което праснах по диагонал.
Вода и давах първите 2-3 седмици и чай от копър и анасон, но вече не и давам.

Не знам как е при вас, но има дни в които просто не спи и не можеш да я оставиш в креватчето или в люлката за повече от 10 минути. Може да е от коликите, горещината, или е от не спящите бебета.
Днес се опитахме да отидем на ресторант. В колата по чудо спеше, но после в ресторанта рев, носене на ръце, висене на тати на рамото (много обича така) и накрая кърмене в колата  Crazy.
Иначе не е от ревливите, но ако не и обръщаш внимание надува гайдата  Grinning. Как не му се спи на това бебче се чудя  Thinking.  Гледа ме с едни големи сини очи и не спи  Heart Eyes.

Миша, твойта госпожица какво прави като не спи по цял ден? Беше писала, че не плаче.

# 250
  • Мнения: 65
Здравейте мами, чета всичко което пишете, но не съм много редовна в писането.
Някоя от вас дали се е чула с tanita_83, че откакто е родила не е писала, пък минаха вече две седмици  Rolling Eyes

# 251
  • София
  • Мнения: 1 535
Vivian* ето това беше рецептата, но после miloni се поправи, че лъжиците са чаени

"За кърмачките давам рецепта за чайче,което чрез кърмата успокоява коликите.
внимание!тази отвара се пие от майката,а не от бебето!
По една суп.лъжица Копър (семе),Анасон,Мащерка,Кориандър,Резене се поставят в 1 литър вряща вода и се оставят да поврат 3-4 мин.Прецежда се и се пие в рамките на 24 часа.Да не се пие отвара престояла повече от 24 часа!"


# 252
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Упс, Ина ме изпревари.  Embarassed
И за да не ми е напразно поста, да ви кажа, че ще сложа рецептата на 1-ва стр.  Peace

# 253
  • Мнения: 616
Привет!
Meg_H много хубаво че се оправя малката Катерина!

Ние пак се сприятелихме с "чичко Билирубин", както казва нашият тати  Confused Днес беше се качил до 205, от 144 преди 12 дни... Пфффф ... Било от дехидратация + газовете (разбирай колики) Мно'о тъпо. Аз не му отказвам на детето да суче, дори и вода му давах последните три дни заради жегите... как успя да се дехидратира  newsm78
Та сега пие глюкоза, минахме на colief срещу коликите (били по-ефикасни уж) и само като гъкне му давам да суче.
Освен това явно е поистинал нейде, та има и "пилета" в носа, и пресипнал глас, поради което ни изписаха stodal и промивки на носа със sterimar  Tired Нередила съм шишенца и кутийки на шкафчето, и като се събуди започвам едно по едно да "тъпча" в горкото дете всичките тез работи.
Сега ме гони параноята да не "завехне" както предния път.
Поне знам, че големият рев е бил от газовете. Сега от капките пръцка много смешно  Crazy

Хайде до скоро, че дойдоха разни хора у дома  Crazy

# 254
  • Miami
  • Мнения: 413
Нищо не разбрах сега за този 40 ден  Sad Кога да го празнуваме? На навършен или на не  навършен? Жорко като е роден на 18, кога му е 40-я ден? Аз до сега го смятах на 28, а то излиза че е на 27. На 27 ли е?

Общи условия

Активация на акаунт