Месец ЮНИ веч отмина, мама гушка свойта рожба свидна!

  • 11 616
  • 300
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 5 713
Ще правите ли ваксината с/у ротавируса?
Вери в Канада задължителна ли е или не?четох,че е
Тук ваксините като цяло не са задължителни. Аз затова съм решила да не ваксинирам. Сега погледнах имунизационния календар и няма ваксина срещу ротавируса. Може би си зависи и от провинцията. Понякога има разлики.

Ето срещу какво ваксинират в началото:

 на 2 месеца: 5-валентна: ДТК+полио+хемуфилус инфлуенца тип б +ваксина срещу пневмокок
 на 4 месеца: това се повтаря
 на 6: само 5 валентната
на 12 месеца: пневмокока + 3 валентна: 2 шарки и заушка+ за варицела + менингокока
на 18 месеца: 3 валентната + 5 валентната

И после почивка до 4 годинки. За мен това е безумие, безмислено бомбандиране на имунната система на едно бебе.

# 211
  • Мнения: 5 713
koon, аз изведох Ясен на седмица.
Вале, и моя е още с жълтеницата, има малко жълто по очите, но не знам дали това пречи на ваксинирането.
Тони, стискам палци да не е нещо сериозно.  Hug Има и друг вариант- да се обърнеш към хомеопат.

# 212
Здравейте!
РОНИ_23 ползвам зърна на Авент(9 лв. струват),засуква добре с тях обаче трябва да ги придържам. Даже взеха да ми щръкват малко зърната и вчера като я пробвах засука  без силиконовото зърно, но номера става когато е настървена да суче.
Аз вчера и днес не се цедя, вече незнам имам ли кърма нямам ли newsm78, значи като и дам да суче и се пълни зърното но вече 2 пъти почва да и прелива от устенцата(не съм сигурна дали гълта изобщо), даже 2 вече се задавя, незнам дали вече почва да я мързи да суче,защото като дръпне 2 пъти и диша диша и пак дърпа, все едно се изморява, а като и дам после шишето и дърпа като невиждала, и вече уж нахранена и почва да си цока пръстите Rolling Eyes, по някой път връща по малко мляко и това ме кара да си мисля че и е достатъчно.
Питах ви за цеденето, защото ме посъветваха да цедя в началото преди да и дам да суче, за да остане за нея задното мляко, но откъде да знам колко да цедя, че да остане и за нея, тото като цедя не че пуска нещо де.
Като цедя на струйки ли трябва да излиза и на една или повече?
Айде изчезвам че нещо се размрънка

# 213
Ние май ще се храним вече, постоянно търси, а като и дам залъгалка и млъква. в този случай ако и дам първо да суче от гърда и заспива пак, ползва ме за залъгалка. Незнам колко време ще издържа така, много взех да се изнервям. Един път суче както трябва (поне аз така си мисля), а друг път или се гъне и бута всичко или заспива, всеки ме съветва давай докато имаш, но аз се съмнява, че имам мляко. Аз не я оставям да реве повече от 1 мин., не мога да издържа.
Нашето ако е жълто newsm78, сигурно от АМ , такова ли трябва да бъде?
Ние още не сме излизали на разходка, в петък ще ми докарат количката и изчезваме, но сме всеки ден на терасата, даже спи там.

# 214
  • Мнения: 176
ели24, така както го описваш си мисля че мляко имаш и то предостатъчно  Peace

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 16:48 от Трънче

# 215
  • Мнения: 3 743
Toni, дано всичко да бъде наред с Теди Praynig.
Самимами, не ни се наложи да търсим маргаритките, защото каучуковата, капковидна на Чико взе да й харесва Peace.
Прити, радвам се, че си се оправила. Твоята докторка да не взема процент от предписването на АБ за вирусно заболяване newsm78

Пък за водата, вижте какво прочетох /и без това сме на нож с махка ми дали трябва изобщо да се дава вода/. Аз не, че й давам много, ама...:
Да давам ли на бебето си вода?
Кърмата и АМ съдържат достатъчно вода за тази възраст.
прекалено много вода може да разреди кръвта, което пък от своя страна може да причини спадане на нивата на натрий и електролити, а това понякога може да бъде опасно. При сериозни случаи прекаленото насищане с вода може да доведе до припадъци и кома при малките деца #Crazy.

# 216
Трънче, да додавам и АМ, след като 10 дни не беше качила нито грам  и по- скоро ме ползва за залъгалка(по някой път посуква, но като че ли се изморява, даже челото и се изпотява или пък заспива) и не гълта та за това изтича отколкото да имам много кърма. При това положение, ако се е заситила не би изпивала цялото шише АМ за 5 мин. Сега и дадох да суче, уж сука, но с преливане взе да се унася и това за 10-15 мин. и после изпи 60 мл. АМ  набързо , уригна се и пак започна да си лапа и да суче юмручето, дадох и мъничко вода да изплакне устичката и пак продължи и сега и сложих залъгалката. Като заспи я махам  и ако спи 3 часа не би трябвало да е гладна нали, иначе би се събудила по- рано.

# 217
  • Мнения: 15
Уф...с това кърмене и аз съм се видяла в чудо ooooh!Все си мисля,че не и стига и ми е много притеснено.Първите дни беше качила 450 грама (за 10 дни) и бях спокойна,че си хапва.Ама сега вече незнам,колики ли са,глад ли е newsm78
На 18 ще разбера!
Ние днес бяхме на Драгалевци,а малката не спря да плаче...Направо се видях в чудо
Цялото ни личице е в пъпчици.Мнооооого ме дразнят.Мажа ги с Бочко ама няма ефект.Дано изчезнат скоро...

# 218
  • варна
  • Мнения: 256
Здравейте мамчета  bouquet
Аз не съм писала скоро, но си чета най-редовно тука пресата Laughing
elly24, аз също имах проблем с кърмнето...и аз имах съмнение че не му стига и така се снабдих с електронна везна...и се оказа че малкия беше отслабнал 150грама за 7 дена от изписването Shocked...бях шокирана....А уж имах кърма /верно че бях спряла да се доизцеждам, както гледам повечето казвате че е по-добре, но явно при мен е трябвало да продължи /. И така и аз като теб почнах да дохранвам с АМ...Един час кърмех - теглих го.....изял 30мл..и после дохранвах с 60-70мл...30 мин се уригаме..о то дошло време пай да се храним #Crazy......И общо взето това правех 25 дена ooooh!...
 Сега кърмя само сутрин в 6ч...за другите хранения нямам просто достатъчно Confused.
От днеска почнах да се цедя по начесто, поне да я стимулирам, но се съмнявам Thinking....А всичко друго като ядене на жито, оовесени ядки, течности и ала бала не мопогна Tired
Затова те съветвам ако смяташ да кърмиш ипосле да дохранваш...вземи си или намери една везна за да прецениш колко изцоква и да знаеш колко да дохранваш...все пак не е и хубаво да преяждат децата Naughty...ама това си е само мое мнение разбира се...сега да не ме замеряте с камъни Crazy

Варненски мамчета - къде се разхождате и къде може да ви открият Wink

# 219
maichenceto, аз първо и давам да суче и ако не и е стигнало тя ще си изпие всичкото АМ(60 мл вода и 3 лъж.аптамил), ако се събуди по рано давам пак, но почти всеки път е около 3 часа. Ако е гладна ще се събуди, всеки ден има по 3 наакани памперса и видимо бузките и са пораснали(всеки ден я снимам Laughing), даже на височина е пораснала. На кутията на АМ пише за тази възраст -3лъж. и това е количеството, което трябва да се дава, ако е само на АМ , затова съм спокойна.Та си мисля така да караме докато има кърма и да се дохранваме, ако забележа, че не и стига  се допитвам до док. и тя ще каже дали да я увеличаваме. За мое успокоение тези дни мислим да посетим док., за да  се претеглим.
Вие пеете ли детски песни на бебоците newsm78
Дайте някоя идея, че нещо ми е много беден репертоара, пея и само" Мама ми купи днес...." и " Само Левски.. шампион" Laughing
Лека нощ!

# 220
  • Мнения: 176
 Flutter

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 16:49 от Трънче

# 221
  • София
  • Мнения: 873
,обро утро и от мене. моята хубавица о6те спинка.преди малко помрънкваше ,о явно имаше колики или йа свиваше корем4ето. в4ера цял дне по4ти не е спала.само сутринта на разходката в борисовата градина.после се беше оцъклила и туй то. добре 4е имах баби покрай мене 4е успях да излезна и да свърша това онова. ходин на педикур и съм хипер доволна 4е краката ми бяха заприли4али на...

ние имаме електронно кантар4е и аз всеки пат меря малката пре,ди и след хранене за да видя горе долу по колко излапва. но е разли4но, 60,80,90,100,110,и рекорда ни е 120. оба4е гледам да не изяжда пове4е от 100тина грама за6тото после ми повръща и това ми е супер неприятно. само внимаваите да не се вманиа4ите с меренето и да психясате 4е иам и такива слу4аи. аз съм свикнала.още докато бях бременна всеки ден се теглих на кантара;) ама еи така от лубопитство;)

хаиде хубав ден от мен=

п.с НИКОИ НЕ МИ Е ОТГОВОРИЛ ЗА МОЛИТВАТА НА 40ТИЯ ДЕН.то4но на 40тия ден ли се прави?които ве4е я е правил да сподели подробности
и забравих да кажа-ние днес ставаме на цели 4 седмици.сле о6те 2 дена ще имаме ден ден-ама как лети времето....

# 222
  • Мнения: 148
НИКОИ НЕ МИ Е ОТГОВОРИЛ ЗА МОЛИТВАТА НА 40ТИЯ ДЕН.то4но на 40тия ден ли се прави?които ве4е я е правил да сподели подробности


Ами да се включа и аз. newsm51 Молитвата се прави точно на 40ден. Сутринта се ходи в църквата и попа ти чете около 5 минути молитва. Ние с баткото като ходихме и него го вкараха в олтара, защото бил момченце (само мъжете влизат в олтара). Това което си спомням, но не помня символиката, беше, че след църквата ходихме до една съседка и тя счупи над мен и бебо сварено яйце и брашно ми ръси на главата. Майка ми твърди, че е за здраве и да се махне всичко лошо от нас с бебо, ходело се или в една или в три къщи (ама това ми се струва прекаленно вече...)

И другото суеверие, което видях, че сте отговорили на маристута - за гасената водата с клечките - когато му се мият очичките на бебо с тази вода се нарича (казва) от майката "Очите мий, очи да не хващаш" три пъти. Майка ми ми е разказвала, как сестра ми е "хващала очи" от леля ми - жената разбира се нищо лошо не и е мислила, просто се е радвала на бебето и после цяла нощ  рев и повръщане... Но това са си суеверия според мен, нищо че аз ги спазвам - точно за мое мисловно успокоение, че съм направила всичко възможно за децата ми. newsm03

# 223
  • София
  • Мнения: 391
Здравейте и от нас в "родени" Simple Smile

Ели24, и ние с Яна имаме подобни проблеми с кърменето и от време на време се дохранваме - но го правя само, когато забележа, че заспива прекалено бързо и преценя, че не е сукала достатъчно дълго и интензивно. Напоследък обаче забелязвам, че суче повече и по-добре. Явно си е до възраст и до момент. Една позната ми разказваше как нейното дете през първия месец нищо не наддало, но тя упорито продължила на кърма и на него през втория месец такъв апетит му се отворил, че качил 1 кг за един месец. А и децата като започнат да порастват започват да сучат по-интензивно. Така че и аз се надявам скоро и при нас да дойде този ефект. Аз за всеки случай също се сдобих с кантарче и си я тегля да и следя теглото.

Исках и аз да питам за този 40-и ден. Нали на църква трябва да се отиде на 40-ия ден, а не на 40 навършени дни (защото тогава е 41-ия), т.е. денят за раждането да се брои за първи. По тази логика на нас ни се пада 40-ия ден на 22-и юли. В тази връзка искам да питам мамите с деца, родени на 13 юни и така ли са го изчислили  и това ли е логиката или трябва да са навършени 40-те дни?

Тони, надявам се всичко да е наред с малкия Теди  Praynig
А ти как разбра, че има проблем при него и започна да му правиш изследванията. Питам, защото ние изследвания за кръв и урина не сме правили... (изключвам каквото са изследвали в болницата)

# 224
  • Мнения: 3 743
Ели, аз тъкмо съм на темата детски песнички и приказки:
тук има 162 детски песнички http://www.bg-mamma.com/site/content/view/409/57/
http://www.vbox7.com/collection:56383 няколко клипчета
http://sladkodumche.hit.bg/

и приказки:
http://deteto.evo.bg

Майченце, ние се разхождаме в Морската градина, почти всеки ден с майките от Майския форум. Ако искаш дай си скайпа на ЛС и ще те включа към нашия чат, където се уговаряме и за разходките Wink

Кажете за водата все пак. Колко вода изпиват на ден вашите бебочета?

Кога мислите да правите църковно кръщене? Вчера отчето ни каза, че няма нужда да чакаме до навършването на 1 годинка. Според православната вяра дори трябвало да се направи веднага след чистата молитва newsm78

Общи условия

Активация на акаунт