Месец ЮНИ веч отмина, мама гушка свойта рожба свидна!

  • 11 561
  • 300
  •   1
Отговори
# 60
  • по света
  • Мнения: 1 587
Запис и от мен в родени  Wink

# 61
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
И аз да се запиша  Grinning!
Благодаря, Самимами   bouquet!

# 62
  • Мнения: 176
Записваме се и ние с Миленка в новата тема. Следя всичко, което пишете, но рядко се ключвам, просто нямаше  какво толкова да кажа преди. Сега - много реве, ама много реве от колики. Нищо не я успокоява, затова я хващам с ръка по коремче и чета каквото пишете, пък тя си реве... Спи по цяла нощ, ето снощи от 22 ч., сутринта до 6ч. Страхувам се да не би  да не понася млякото, защото сме на АМ, но утре ще ходим на консултация. Има ли други бебчета ,които повръщат след час и повече след хранене?

# 63
  • Miami
  • Мнения: 412
Привет момичета  Hug
Жорко заспа(но докога ли Wink ) и аз имам малко време да пийна едно кафенце с кроасани и да си прочета форумчето  Mr. Green Аз да ви кажа си хапвам сладичко и не съм забелязала за сега да има пъпки от него. Дано да е така, че мнооого обичам сладки неща  Grinning
Аз кърмя и през нощта, защото Жорето се събужда, но и да не се събуди трябва да стана да се изцедя. Направо ще се пръснат нощем гърдите ми, започва да тече, абе ужас.
Вие като не кърмите през нощта не ви ли текат, как се справяте  newsm78

Искам да питам някоя от вас има ли нисък хемоглобин? От болницата още ми дават желязо и сега си правих кръвни изследвания и все още ми е много нисък хемоглобина. Вие имате ли подобен проблем

... по цял ден се кърмим през половин час по един час и пак ще си изяде ръцете и се къса от рев. От два дена давам по малко АМ след кърмене и се поуспокои - а кърма имам много  newsm78 а защо е гладен все това не си обяснявам newsm78. Мъчат ни и колики вече и то сутрин най много - а тази сутрин от силно напъване така повърна като фонтан  Confused че ми дожаля за детенцето.
Ей това не го разбирам  newsm78  Еми като се кърми през половин час, то бебенцето си изсуква по мъничко и след това пак е гладно(то си знае, че след малко пак ще му дадеш , за кво да се зори да суче по много) Освен това мамите тук казаха, че като има колики пак си лапа ръцете, т.е. не означава че е гладно.  И защо даваш АМ като имаш толкова много кърма, не можеш ли да изцедиш и да му я дадеш (като си решила да му даваш от шише)?

Честита месечинка на Божидарчо   bouquet

Честити месечинки и на Иван на katentze и на Петър на Pretty Galina bouquet

# 64
  • Мнения: 657
Добро утро и от мойта недоспала физиономия!  Mr. Green

Честита месечинка и от мен на Иван на Катенце и Пепо на Прити Галина! Да са живи и здрави! 
bouquet

Аз кърмя и през нощта, защото Жорето се събужда, но и да не се събуди трябва да стана да се изцедя. Направо ще се пръснат нощем гърдите ми, започва да тече, абе ужас.
Вие като не кърмите през нощта не ви ли текат, как се справяте  newsm78

Кори, ей това се чудя и аз, в същия проблем съм newsm78 Йоана се буди през нощта и си я кърмя, но покрай тези колики през деня режима тотално се обърква, понякога изобщо не заспива след кърмене и след час и нещо пак иска да яде, а понякога като откърти спи по 4-5 часа ooooh! През това време гърдите ми откачат, толкова се наливат, че чак започва да боли, и то се наливат и двете наведнъж, а ние ядем от едната на ядене и другата незнам какво да я правя #Crazy Цедвам малко колкото да омекне, но облекчението е за малко.. Много ме е страх от запушване и други тем подобни гръдни проблеми, постоянно си ги опипвам за бучици, направо съм се вманиачила..  Tired Абе луда работа, кога ще влезе всичко в ритъм незнам, изобщо съществува ли ритъм в тия работи се питам аз newsm78 Mr. Green

# 65
  • Мнения: 13
Еееее, Кори благодаря! Ти направо ме изпревари, не можах да обявя тържествено месечинката ни hahaha

Хайде една малка тортичка за здравето на един малък голям лакомник  newsm38

Момичета как минава времетоооо... Докато кърмим, сменяме памперси, гушкаме и спинкаме когато може бебчетата растат та пушек се вдига

Честита месечинка и на Катенце! Много да те слушка малкия Иван!

# 66
  • Мнения: 233
Искам да питам някоя от вас има ли нисък хемоглобин? От болницата още ми дават желязо и сега си правих кръвни изследвания и все още ми е много нисък хемоглобина. Вие имате ли подобен проблем
Кори, и моят хемоглобин е доста нисък след раждането. Казаха ми да пия желязо поне 1-2 месеца, за да може да се нормализира. Много бавно става този процес, за жалост. Но ако не пия желязо, съм много отпаднала, нямам сили през деня, затова ща-не-ща, го пия...

Аз нося сутиен най-вече за да мога да слагам превръзките за гърди, че много ми тече кърмата..
Аз за себе си не можах да намеря сутиен за кърмачки детски размер  Joy Иначе, кърма си имам де и то бол. Та, купих си спортно късо еластично потниче, само за гърдите. Много ми е удобно, държи гърдите и превръзките за гърди (така ли наистина се казват?), нищо не ми стяга. Доволна съм.

споделете кои храни спомагаха за увели4аване на кърмата.
Бъни, на нас в болницата ни даваха да пием чай от липа, по 3-4 литра на ден. Дори ни следяха дали го пием, много държаха да имаме достатъчно кърма, за да кърмим. Препоръчват също безалкохолна бира. Много е важно да се храниш разнообразно и да пише МНОГО течности.  Peace

# 67
  • Мнения: 15
Добро утро момичета!
 HugТази нощ Борислава не се събуди за нощното хранене и съм мнооооого щастлива.Дано не е било случайно и вече да си  спинка Praynig.Ще видя днес как ще е и ще докладвам Flutter
Иначе ние се храним на 3 часа.Горе долу тя на толкова иска,а и аз гледам да не и давам по рано!

Чстити месечинки на Иван и Петър!

Кори и аз съм с нисък хемоглобин и доктора ми каза да продължавам да си пия хапчетата от бременността.Ама до кога незнам... newsm78 И аз трябва да отида да си направя едни изследвания да видя колко е.Приеха ме с 98 за операцията,а ме изписаха 90 Peace

# 68
  • Мнения: 28
ЧЕСТИТА НОВА ТЕМА  Heart Eyes
Благодаря, Самимами  Hug

Честити месечинки на всики бебчета които сме пропуснали.Да са здрави и послушни!

Ние с бебока сме ок,всички описани бебшки несгоди не са ни чужди но се справяме някакси  Mr. Green

Знаете ли кога се ходи на ортопед и препоръчайте някой (за София)?

Слънчево настроение  Wink

# 69
  • Мнения: 132
Кори, Бюти, аз също съм с нисък хемоглобин...
През цялата бременност не съм пила нищо, по принцип ми е висок - 140, в 9-тия месец беше "паднал" до 129  Wink Но след раждането... Сега ми е нисък, дадоха ми малтофер още в болницата, но аз след няколко дни спрях да го пия, защото ми е просто ужасно ходенето до ВЦ от него  Confused Такива проблеми не съм имала никога и се бях видяла в чудо...
И сега си се мъкна така като парцал - с главоболие, завива ми се свят, спи ми се, отпаднало ми е...  Но ми се иска някак си без тоя малтофер да се оправя, ще видя какво трябваше да се яде в такъв случай.

# 70
  • Мнения: 15
Привет и от мен т.е от нас  Mr. Green
4естита месе4инка на вси4ки да растат живи и здрави и много весели деца   bouquet Hug
Мим4енце и ние сме така като вас със кърментето,и аз незнам кога 6те жлязат не6тата в ритъм понякога след хранене не заспиваме пла4ем до другото хранене,и аз курмя от едната гърда и следва6тото хранене от другата,за6тото зърната много ме болят та по този на4ин ми по4иват гърдите,вупреки 4е педиатъра ми каза 10 мин от едната гърда 10 мин от другата гурда на кърмене ама аз си арам както знам.
Давам по малко вода ако пла4е но бебка не и се нрави много
Сега 6те се храним хайде до после
Лек ден на вси4ки

# 71
  • Мнения: 3 743
За желязото - мен ми изписаха ампули Тотхема. Не съм ходила на изследвания след това. Като ходя на преглед при гинеколожката, ще я питам дали да си пускам нови изследвания.

Честити месечинки на Ваньо и Пепо  bouquet

Вие какви биби ползвате? Нашата госпожица всичките ги плюе /и силиконовата на Авент и каучуковата на Чико// Като излезем някъде и се разреве, имам чувството, че всички нас гледат Embarassed. Сякаш бебетата не плачат Rolling Eyes

А за водата - по колко вода давате, като плаче бебето? Аз й дърпам биберона преди тя да сее отказала да пие и тя пак се разревава. Решила съм веднъж да я оставя да изпие цялото шише, ако иска, да видя дали ще се успокои newsm78

# 72
  • Мнения: 15
Ние спим сега и аз успях да поизчистя.
Gali80 нашата биба е на Чико и е силиконова и малката си я дъвче baby_neutral
Аз все се заглеждам в чуждите колички като излезем на разходка и все ми се струва,че такива малки бебета няма.Моето най-малко ми се струва.Чак вчера приятеля ми каза,че такива мишки няма по градинките,като нашата
Имам един въпрос newsm78Като вземете  акта за раждане от общината,каде се отива за тази еднократна помощ newsm78 newsm78 newsm78???И само акта ли трябва да се носи?Не ми е ясно и ще съм благодарна ако някой ми разясни
Блаагодаря предварително Hug

# 73
  • Мнения: 11
Искам да питам някоя от вас има ли нисък хемоглобин? От болницата още ми дават желязо и сега си правих кръвни изследвания и все още ми е много нисък хемоглобина. Вие имате ли подобен проблем
Аз имах такъв проблем изписаха ми хапчета с желязо не са гадни и се оправяш

# 74
  • Мнения: 533
Да се включа набързо и аз докато спи малката  Laughing

Честита месечинка на Ваньо и на Пепо!

За еднократната помощ да отговоря - носи се акта за раждане, личната карта на майката, номера на банковата сметка на майката и се отива в социални грижи по местоживеене на майката. Не съм много сигурна дали само майката лично трябва да отиде или би могъл и бащата  newsm78

За бибите, ние имаме на Nuk каучукова, но за сега не я иска, чак се ядосва като се опитвам да и я пробутам  Twisted Evil

За кърменето и ние все още нямаме режим, сутрин и следобед будува по около час - два, а аз все си мислех, че такива малки бебета не будуват толкова много. И другото което е, госпожицата я мързи да суче, суква по-малко докато тече по-силно, после заспива и като я оставя писва, все едно никога не е яла Rolling Eyes и така кърменето продължава около един час.

Общи условия

Активация на акаунт