Месец ЮНИ веч отмина, мама гушка свойта рожба свидна!

  • 11 529
  • 300
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 210
Вери, аз нищо лошо не искам да кажа,просто моята гледна точка  Hug Мисля,че е въпрос на док. -  има големи катили и такива ,които се интересуват от невръстните си пациенти и се стараят да направят най-доброто за тях  Hug

# 46
  • Мнения: 60
днес ме домързя да ида на разходка и малко ще попиша тук.
Сутринта успях да гледам "Часът на мама".
Един от гостите беше доц. Байкова - диетоложката.
Та спомена набързо една диета дето ми се струва разумна.
Ето ви линка към записа на предаването.
Който иска да се пробва.
http://www.btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?section_id=209&video_id=3569

# 47
  • Мнения: 5 713
Вери, сподели теорията за АМ, ваксините и лекараствата, че ме заинтригува.
Плаща им се за реклама и пласиране на дадения продукт. Много показателни са и кочаните с рецепти за това кой дистрибутор и на какво за последно е минал и е агитирал.

Ето тук /стр 44 /: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278560.860

сме засегнали малко тази част на въпроса.

# 48
  • Мнения: 5 713
Марвеле, това за очите ме разби.  Shocked С извинение, но за мен това е чиста проба доене на пари от здравна каса от страна на лекарите! Големи му били очите на детето - ми големи са, хубаво е! Само се възползват, значи, от страха на родителите! Много се ядосвам така. Че и упойка ще му слагат, милото - дано всичко да мине добре!

А не съм Вери, но по въпроса за АМ, лекарства и ваксини да се изкажа - лекарите препоръчват това от което правят най-много пари. Е тва е конспирацията! Всеки път като чакам в кабинета минава някой представител на фарма компания да оставя купища тестери - да не мислите че като ги изписват докторите не правят пари от таз работа?
Ох, Трънче, докато си напиша поста...Добре че има още един дето да мисли като мен. Напълно съм съгласна с теб и по двата въпроса.  Peace

# 49
  • Мнения: 5 713
Пак почнах сама да си пиша.  Joy
Личи си, че Ясен спи.

Искам да питам по опитните майки на колко часа храните бебешоците си .Ние се храним на 3 часа ,но след 12 часа не му давам да яде а само на вода и може би заради това в три часа се будим и ревем.Трябва ли да го храня и в три ?
Храня го на поискване. Понякога през час, понякога през 4 / много рядко /. Най- често през 2.5-3 часа. Малък е да го мъчиш нощно време с вода. Нощното кърмене е най- полезно, макар че за нас хич не е удобно. Simple Smile Така че, моят съвет е да си го храниш в 3 или там колкото се буди.

Марвеле, аз знам, че очни прегледи се правят на годинка. Дотогава бебчо си расте и се оформя. Освен, ако няма сериозен проблем. Във форума съм чела като такъв запушени канали. Сега да не се шашнете тези от вас, чиито дечица имат този лек проблем.  Става дума за няколко и сериозно запушени канали.

Маргарете, не съм се засегнала.  Laughing Просто не ми се влиза в безмислени спорове. А темите са сериозни и сложни и човек не може да вземе решение за ден.

# 50
  • Мнения: 33
честита погача на Инчока и малкия Божидар Simple Smile ех, да можех да се прехвърля във варна да ви правя компания в Морската...

Марвеле, и аз мисля, че всичко е ок, някои лекари обичат да се шашкат! Нашата рехабилитаторка също вчера й  се привидяха големи зейниците на Катеринка, но си беше от спуснатите щори. Въобще всеки път нещо ни шашка и все ни вика, че сме късметлии, че такива тежки случаи имала... 

Иначе бебоната с всеки изминат ден като че ли е все по-добре, но то човек смее ли да  се зарадва!

И ние имаме колики предимно нощно време и сутрин; понякога спим почти цяла нощ, но друг път - като снощи - бяхме такъв кукуряк, че се хранихме през час! Добре, че имаме с какво да занимаваме  нашата госпожица - гиманстика и масажи по всяко време на денонощието - макар не винаги висенето надолу с главата да я измаря, че чак да заспи  Crazy Затова пък както и без това е голяма, така е заякнала, че да не ви казвам какво драпане става за цицата... Миналата нощ, като едно малко червейче, така беше припълзяла от леглото си, което е плътно до моето, че за мой ужас главата й висеше от него!!!

Ние толкова често ходим по болници, че не остава време за разходки - караме я предимно на терасата, но има време да наваксаме!



# 51
  • Мнения: 7
Да се запишем и ние в новата тема - наддали сме 1200 гр и тежим 4700 гр и с цели 6 см сме пораснали, педито каза че сме с размерите на малко слонче. Препоръчани чая на хип от копър и Петьо много му хареса и доста си пиива може би по 150 гр за цял ден . Давам го между храненията или преди храна, но определено е по спокоен от преди и по лесно понася гадните колики, изписаха ни и Вигантол и от вчера му давам по една капка, а за подсеченото дупе един мехлем универтан. това е за сега от нас.

# 52
  • Мнения: 65
Здравейте всички  Grinning
Ето ни и нас с Митко тук в родени.

# 53
  • Мнения: 233
Аз докато се напипкам да прочета всичко и да пиша, вече сте се преместили в нов отдел  Joy
самимами, благодарско за темата!   bouquet

Аз обещах, че ще разкажа за раждането ми... Ще бъда обаче възможно кратка, че вече тук темите са далеч по-други Wink Сутринта ми се спука мехура, започнаха контракции директно на 2 мин.  #Crazy След час ми сложиха епидурал и след още час вече бях родила. Пълно разкритие получих за има-няма 15 мин. Акушерката се шашна, звъни спешно на докторката да идва... изобщо беше екшън. Тя си мислела, че най-рано в късния следобед ще родя. Да, ама не  Whistling По едно  време видях, че докторката държи някаква ножица отвъд корема ми. Помислих, че ще ми правят епизотомия. Ужасих се направо. Попитах за какво е ножицата и се оказа, че с нея ще режат пъпната връв  Joy Та, размина ми се Wink Между другото, акушерката забеляза, че съм се старала с масажа на перинеума и съм много доволна! Оттървах се с минимални поражения. Но, и бебето беше доста голямо, малеее, чак още се чудя къде се побра това 3,5 кг бебе!!!  ooooh!

Нашият татко присъства на раждането, беше много добър асистент. Накрая като излезе бебето, ми го сложиха на корема, още преди да прережат пъпната връв. То започна веднага да търси да суче и самО си намери и двете цицки и засука!!! Това беше за мен най-вълнуващият момент. Бях гледала филмчета с такива моменти, но не вярвах, че е възможно да стане и при мен. От тогава до сега, се кърмим успешно, слава Богу! В болницата ми показваха постоянно как да я слагам, как да си отваря устата, че да суче правилно, за да не се разраняват зърната. Досега не съм се мазала с нищо, дано не ми се налага!  Praynig

Гледам, че доста ги обсъждате тези пъпчици. И ние имаме. Обаче казаха, че били на хормонална основа и ще си минат от самосебе си. Аз не искам нищо да слагам на тази нежна кожа по лицето. Вече видях, че някои пъпчици са изчезнали.  Peace

пършинг, много се кефих на коментарите под снимките на твойта мадама!  Joy
Мег_Н, много се радвам, че при вас всичко отива от добре към по-добре!  Hug Продължавай да бъдеш оптимист!
Айде, дано се включва вече и аз в актуалните теми...

# 54
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте мамчета,

и аз да се включа в обсъждането за ваксините - според мен е хубаво да се ваксинираме. Разбира се, че винаги има риск, но той е минимален и ползата е многократно по-голяма. Има си контролни органи, който мнгого щателно следят за ползата и вредата от лекарствата и ваксините и при най-малкия проблем се спират от продажба. Аз нали това работя Grinning.,

А това, че лекарите получават парички и други неща, за да предписват лекарства  е така, но наистина си зависи от лекаря. ( Като работех в аптека какви ли не абсурди съм виждала - на една рецепта 7-8 лекарства за едно заболяване, а стандарта е до 3). Но margarete e права, наистина трябва да имаме доверие на лекарите. Аз лично също имам проблем с доверието, но наистина трябва да се намери лекар, на който да се вярва.

Иначе Мартин вече от няколко седмици почти не спи през деня, само на шезлонга и в количката заспива, но спи 10-15 мин и се пробужда с рев. Тези колики не знам кога ще спрат, какво ли не давам, но ефект никакъв. Добре че засега спи през ноща, дано не свърши това. Аз маже дупето с крем на Бюбхен и съм много доволна, засега нямаме обрив. Май вече си имаме гъбки в устата, утре ще ходя при педито, макар че съм 100% сигурна, но нали само разправям на хората да не се самолекуват и аз да не си назначавам лечение без консултация.

Всеки път си мисля да разкажа, но все забравям - Марти беше на няма и месец и падна от спалнята. Как се претъркули само, завартя се два пъти и падна пред очите ми, направо онемях. Такъв ужас не бях изпитвала. Така че внимавайе много и това, че бебетата като са малки не могат да се обръщат е мит.

Хайде чао, чее много изписах.

П.С. И ние купихме Пентаксим, още на 4 ден след раждането, че наистина е много проблемен за намиране понякога

# 55
  • Мнения: 3 743
Точно, защото е проблемно намирането на Пентаксима, съм решила да сложим имунизациите по ЗК Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 864
опс.запис и от нас.
миша аз суриен не нося за сега ама се замислям. по време на бременността не ми излезе нито 1 стрия. само последната седмица имах 1-2 на гърдите. сега оба4е гърдите ми са като слънце. толкоз много имам. и са едни гадни лилави. а се мажа с крем4ета....

относно кърменето- аз но6тем кърмя само ако Росито се събуди и е гладна. но напоследък ни се слу4ва да си проспиваме кърменето и 4ак към 8-9 да искаме да папаме. оба4е взех да се притеснявам за кърмата си. моята калпазанка не6то се нау4и маи да си играе с гърдата ми- дърпа я, разпъва я като ластик. нъкои бе6е споменал 4е това зна4ело 4е нямам кърма. е да де ама като се стисна си поти4а и то добре. ве4е се 4удя и аз. споделете кои храни спомагаха за увели4аване на кърмата. 6те се пробвам с тях. тея баби само ме захранват с тестени закуски...ве4е ми иде да ги убия.

спирам 4е малката не6то пак се ядоса.

# 57
  • Мнения: 657
Влизам набързо (че пак имаме колики ooooh!) да благодаря на Тони за линка - сайта е просто чудесен!!! Hug Намерих много отговори на въпроси, които ме тормозеха!  Peace

Аз нося сутиен най-вече за да мога да слагам превръзките за гърди, че много ми тече кърмата.. Иначе като ми се налеят преди кърмене малко ми е неприятно, но няма как.. Tired

Инче, честита месечинка на Божидар!  Hug Надявам се скоро и ние да се присъеденим към кърмещите навън, още не сме излизали на разходка  Grinning

# 58
  • Мнения: 23
Здравейте и от нас с Вики   bouquet
да се запишем най после и ние, че от стоене само на ц**а време не остава за писане  Embarassed, но поне успявам да попрочитам по нещичко от време на време   Grinning тая лакомия малка ще ми изяде и ушите накрая  #Crazy - по цял ден се кърмим през половин час по един час и пак ще си изяде ръцете и се къса от рев. От два дена давам по малко АМ след кърмене и се поуспокои - а кърма имам много  newsm78 а защо е гладен все това не си обяснявам newsm78. Мъчат ни и колики вече и то сутрин най много - а тази сутрин от силно напъване така повърна като фонтан  Confused че ми дожаля за детенцето.
Това е засега от нас - лека и спокойна вечер на всички бебешоци и мамчетата им  Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 39 718
Хайде да разпиша моето майско юнче Simple Smile Дано тази нощ ме остави да спя.

Общи условия

Активация на акаунт