Месец ЮНИ веч отмина, мама гушка свойта рожба свидна!

  • 11 551
  • 300
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 256
Здравейте мили  мами!

Ние днес отбелязваме 40 дни на Божидарчо. Бяхме на църква, там явно много му хареса, защото щом влязохме и заспа. Чудно, не продъни ушите на попа!

По този повод, съм ви спретнала питка да се почерпите!



Малкия се чувства прекрасно във Варна, направо почнах да обмислям да говоря с шефката да ме прехвърлят в някой офис тук, само мъжа ми не знам как ще се навие. Обаче има и страничен ефект, почнал е да грачи като гларусче (малкия Simple Smile ). Сутрин се будя и не знам от чайките ли е шума или от детето, докато не зареве, разбира се. А и яде повече и от преди  Shocked. Вече ми е трудно да го нося и се кърмим легнали (освен в морската градина). А, като стана въпрос, аз ли съм единствената кърмеща майка по градинките във Варна?! Много странно ме гледат всички тук, като атракция съм. Ще ми се да сме повече! На мен пък ми е тъпо да гледам новородено лапнало биберон, ама, явно проблема е в мен...

Самимами/Калоянмами, много  Hug за темичката!

# 31
  • Мнения: 3 743
Иночка, не си само ти миличка, от отбор МАЙ има доста майки, които кърмят в Морската, но си имат тайни местенца Wink. Аз още не съм ходила с тях, щях да ходя днес, ама ми се размина. Та като отида, ще си чукнем после една срещичка да увеличим състава на "бебешката градина" ако искаш Hug

# 32
  • Мнения: 13
С лека носталгия към старата темичка smile3518,запис и от нас двете с Норчето.


Понеже вече не се очакваме,а сме родени и се гушкаме,та за това пиша от името и на двечки ни.
самимами,хиляди благодарности и от нас,че се грижиш за юнския отбор!

# 33
Здравейте мами, ето ни и нас с Пламена да се вмъкнем в вече родени. И на мен ми е мъчно за старата тема, но сега ще гледаме напред с малките съкровища.
Самимами благодаря за новата тема.
 Simple Smile

# 34
  • Мнения: 389
In4oka, честита погача   bouquet
Миша, аз нося сутиени за кърмене заедно с подплънки за кърмата. Бюста ми беше голям, а сега е още по-голям, така че не си позволявам да не нося  Laughing.
С кремове се мажа по гърдите редовно, както и по корема и бедрата.

# 35
  • Мнения: 5 713
мисля обаче, че не взимат дете в детско заведение без сложени ваксини.
Защото разпоредбата се чете на който както му изнася т.е. от директорите на въпросните заведения. В документите за приемане се иска имунизационен статус. По принцип има врътки, но за това си има отделна тема.

Тони, кризите на растежа са през 2-3 седмица, 6-та и 12-та. Но нали знаеш: всяко правило си има изключения.

Маргарете, не съм го измислила аз това за вит Д и ваксините. Специално за вит Д писах след като някой е попитал. Нямам намерение да всявам смут в редиците. Всеки има право на избор. Аз направих моя след като бая инфо изчетох. А за дипломираните лекари...все пак не са богове. Защо препоръчват дадено лекарство, АМ или ваксини също ми е ясно, но вече ще ме обявите за параноичка. Simple Smile

През бременността нищо не пих / витамини и фолиева киселина / пък ето че се роди голям и здрав мъж. Желязо се мъчих да пия към края, но ми ставаше лошо от него и го спрях. Всеки ме пита пиеш ли го. Казвах пия пия. Плашиха ме, че ако се стигне до секцио, щяло да бъде опасно за мен така както съм анемична. И до секцио стигнах и операцията мина перфектно. Защото да ти лепнат анемичен, не се гледа само хемоглобина. Той не е показателен.

Та мисълта ми беше, че се разчита много на страха на хората.

# 36
  • Мнения: 5 713
Сега ще пиша по 2 пъти щото забравям...
Миша, аз нося сутиен за кърмене и подплънки само навън. Мажа се против стрии когато се сетя / мой минус /.
Инчока, честита ви погача. Simple Smile За кърменето по градинките: едно момиче от тогавашната ни варненска компания кърмеше на пейките след Хоризонта дето гледат към морето. И тогава тя верно си беше атракция. Сега не би трябвало да е така.

# 37
  • Мнения: 67
Запис и от мен. По-късно ще дочета и ще пиша.

# 38
  • София
  • Мнения: 226
Да се изкажа по фонтанеления въпрос. Доколкото знам е по-лошо да се затвори по-бързо, отколкото обратно. Не знам параметри обаче кое е рано и кое е късно, но наскоро на една позната детето го оперираха, именно поради бързо затворила се фонтанела. Та поне питам лекарката ни как се развива и ако каже, че е в норма да съм спокойна. Надявам се все пак, че тя може да прецени бързо или бавно се затваря.

Ние пък днес ходихме на офталмолог. Една педиатърка ме засили, че и били големи очите на Марина - тя се изрази "изпъкнали", а сега офталмоложката каза "големи". Аз лично не намирам нищо обезпокоително, но все пак решихме да направим преглед, за да отхвърлим притеснения. И по този случай другия петък трябва да и премерят очното налягане и за целта трябвало да и сложат обща анестезия, тъй като иначе шават и реват бебоците. Та сега сме във филма очен преглед. Трябва кръв да и вземат и незнам още какво си заради анестезията, но най-големия проблем е, че не трябва да яде около 6 часа преди и около 2 след манипулацията. Просто не мога да си представя какъв вой ще бъде. Иде ми да зарежа всичко, но май е по-добре да си осигурим спокойствието като ни кажат, че нищо и няма. По принцип баща и аз сме с големи очи - та няма детето да е с малки, а и никой не казва какво точно има пред вид понятието "големи очи" в конкретния случай. Както и да е - ще си минем по тази пътечка, само дето до другия Петък ще има да го мисля. Ходихме в Токуда при д-р Димитрова - детски офталмолог - много добро впечатление ми направи.

# 39
  • Мнения: 3 595
Привет момичета искам да ви честитя сладките бебчета и да поканя варненските мамчета с бебчета (и по-големи човечета) на кърмачески срещи с други бремелинки и кърмачки. Хем ще се запознаем и като имате нужда ще помагаме, хем ще споделим от опита си. Сега подготвяме Световната седмица на Кърменето - ССК и днес 10.07 (четвъртък) ще има среща за уточняване на подробностите по организацията на мероприятията от 17 часа. За следващите  срещи можете да проверявате в тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=305593.20
Планираме да има два пъти седмично срещи, така че ако искате да помогнете или просто да наминете да се видим ще се радваме  Hug

# 40
  • Мнения: 60
Тони, и по ЗК вече се слага мъртва ваксина, но се боде два пъти - за полиомиелит и за ДТК. Предполагам, че има повече странични ефекти ивсе пак мисля от нея да сложим.
ivelina80, моля те кажи, ако успееш да изпереш риванола. С прах запране само стават от жълти кафеви петната Sad

да, вече полиомиелита не е жива ваксина а на инжекция.

а заради риванола Явор спи всяка вечер с едно и също боди - да не цапаме всички. Пробвах с препарат за петна - не става ...

Вери, сподели теорията за АМ, ваксините и лекараствата, че ме заинтригува.
Аз си правя вече 3 дни оглушки с тоя вигантол ама ще взема сигурно на финала, че мойта ламя е наддал 900 гр за 2 седмици ......

# 41
  • Мнения: 80
Марвеле не искам да те плаша, но имат предвит глаукома.Февруари лежахме с Дани в детската офталмология на Александровска болница и там имаше едно детенце с такава диагноза.И майката тогава ми обясни че ги упояват понеже окото трябва да е напълно неподвижно и с нещо като малко чукче измерват големината на ириса.
Доктор Димитрова наистина е много добър специалист.
Самимами   bouquet за темата.

# 42
  • Мнения: 176
Здрасти и от нас.

Марвеле, това за очите ме разби.  Shocked

Последна редакция: вт, 15 юли 2008, 08:05 от Трънче

# 43
  • София
  • Мнения: 226
Да, глаукома е евентуалното заболяване, ако има такова. И затова лекарката иска да я отхвърли/потвърди възможно най-рано, та затова ще го правим. То упойката ще е през маска - ще я омаят само, но все пак си е манипулация някаква. Днес според нея, след като и разшири зениците и и гледа очния нерв няма нищо притеснително, но като специалист каза, че не може да ми даде 100% крайно мнение, докато не направи всички нужни изследвания. И това е разумно от нейна страна мисля.

Трънче и на мен ми се струва кьорфишек цялата история, но като запалят фитила на майката - демек мен в случая, няма оправия. Така че ще го играя това хоро и дано всичко е ОК.

# 44
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен и моето слънце Симеон Simple Smile .Родихме се на 1 юли ,но мисля да останем при юнските мами както си бяхме и преди да се родим.Иначе сме добре като не броим че от 3 часа през нощта до 6 сутринта си ревем.Искам да питам по опитните майки на колко часа храните бебешоците си .Ние се храним на 3 часа ,но след 12 часа не му давам да яде а само на вода и може би заради това в три часа се будим и ревем.Трябва ли да го храня и в три ?

Общи условия

Активация на акаунт