Ваксини.Полза или Вреда? Ваксинационни Програми. - втора тема

  • 96 551
  • 1 419
  •   1
Отговори
# 855
  • Виена
  • Мнения: 1 247
elpidaelpida, на твое място това, че не съм боледувала от нито една шарка, сериозно би ме притеснило...   Sad Но може би се дължи на факта, че съм прочела доста повече неща (не само в тази тема) за ваксините, отколкото съм написала.
Алабала, другите момичета са ти дали вече предложения. Аз например използвам и изречението: "Ще споделя със съпруга си и двамата ще вземем решение". И така всеки път. Не забравям да благодаря за ценната информация, която ми дава педиатъра, естествено и винаги питам откъде в нета мога да прочета повече по въпроса. На това последното досега нито един от тримата, които са ме навивали за ваксини, не са ми давали линк.
П.С. докато писах, се появи този пост
" Момичето "е лекар , благодаря  Laughing
Ваше право е да си се разпореждате с живота на децата си . В България всички са много компетентни , започват да се лекуват и после пак тичат при лекаря . МИ защо ни търсите ?! Лекувайте се в къщи  Laughing Каквото прочетете го прилагате на практика и готово
Хайде да не започваме да се замерваме с примери, може ли? Не че ще е за първи път в темата...  Tired

# 856
  • Мнения: 4 150
elpidaelpida
Цитат
Каквото прочетете го прилагате на практика и готово

Колежке,ами точно това правим и ние лекарите.Четем и после пробваме на хората.
Само,4е ако всеки прави така,аz лично няма да имам какво да ям.Ще трябва да си тьрся друго "zанимание".Предполагам и ти.

# 857
  • Мнения: 661
Christian ,

А мислиш ли ,че е толкова лесно да се направи по този начин - с четене  Laughing
Какво ти е мнението за ваксините ?
Сега всеки се перчи - " аз четох еди какво си еди къде си и не съм съгласен " .НИе учим години , за да започнем да правим правилен подбор на лекарствата да речем . Лошо е ,че няма доверие в лекарите . И в повечето случаи има причини . Само че от цялата работа ще си изпатят невинни души .

# 858
  • Мнения: 661
Прочетох някои от мненията ти ваксините .

# 859
  • Мнения: 4 753
Лошо е ,че няма доверие в лекарите . И в повечето случаи има причини . Само че от цялата работа ще си изпатят невинни души .

Много интересно как си задаваш въпроси и си отговаряш сама... Ние просто няма какво да добавим...  Grinning

# 860
  • Мнения: 661
Съвсем друго имам предвид  Laughing

# 861
  • Мнения: 8 769
че за 25 години практика  не е имала нито едно детенце с проблеми от ваксини, че живак няма и никога не е имало и т.н.

Всички педиатри излизат с този аргумент (ако са по-млади, казват, че имат не знам си каква практика и нямат нито едно дете, нито пък колегите им, пострадало от ваксини; моята педиатърка ме пита лично аз познавам ли такова дете ooooh!).
и какво би следвало аз да отговарям на нейните аргументи.Може ли също примерно да ми каже да си търся друг лекар или нещо такова?
На една от по-предните страници на сегашната тема Christian бе дал много хубави съвети за това какво да правим в разговор с педиатъра си при отказ от ваксините. Върни се 10-тина назад, а може и 20 да са станали... newsm78
Лекарката ти може и да те помоли да се откажеш от нея, но не може нищо друго да направи, защото активната страна по избор на личен лекар си ти (по закон). Нашата педиатърка е много бясна на едни свои пациенти за този отказ и все ги карала да я сменят, ама те тъпо и упорито си стоят при нея Joy
Alabala, желая ви много твърдост и успех!

# 862
  • Мнения: 4 150
elpidaelpida
Ще ти отговоря.Започнах да мисля сьс собствената си глава.Спрях да уча наиzуст.Може и ти да пробваШ,има интересни нови неЩа да се прогледнат.
Радвам се,че няма доверие в лекарите.Медицината религия ли е,zа да се вярва в нея?
Като лекар сьм оЩе по мнителен и критичен кьм колега,като си ги zнам как учат и колко раzсьждават самостоятелно.
А това,че всеки месец ми идват да ми пласират някое ново лекарство или уред,zа да го полzвам на пациенти не ме прави по компетентен и специалист в таzи област.
Други са факторите.

Ей това ми е интересно...
Цитат
НИе учим години , за да започнем да правим правилен подбор

И колко години учихме zа ваксини и инфекциоzни zаболявания? Погледни някой НОВ учебник колко странички има zа това.Около 5.
На таzи основа ли да градя "вярата" си вьв ваксините???
Кажи какво имаШ в предвид?

# 863
  • Мнения: 417
НИе учим години , за да започнем да правим правилен подбор на лекарствата да речем .

Така е учат да поставят диагнози и да изписват лекарства, така като някой е написал някъде, че е правилно. Но това е различно от математиката, всеки жив организъм е уникален затова грешките са много, независимо колко практика имаш и колко си добър. Последното нещо в което някой може да ме убеди е че медицината е "наука", която някой е "изучил", независимо от броя на титлите пред името му.

# 864
  • Мнения: 495
Ще напиша аз как си реших проблема са ваксините.Дьщеря ми ще е пьрвокластничка.Има невролог. проблеми и естественно аз сьм краино мнителна кьм всичко и сьм готова на всичко,за да я предпазя.Мин. сед. отидохме при джипито по друг повод и гледам на врата хоп време за имунизации.Поговорихме си за др. проблем и аз без заобикалки изтьрсих,че отказвам дьщеря ми да бьде ваксинирана,защото смятам ,че за нея е опастно и противопоказно даже,че за мен няма смисьл ваксинирането.Бях се подготвила с много варианти,но не очаквах,че тя ще мьлчи.Ама нищичко не ми каза.Сестрата се намеси,че трябва да мина през невролог,после комисия,за да отложим.Е да ама аз не сьм казвала отлагане.Единственно джипито каза,че щели да я глобят,но аз знам,че евентуалната глоба ще е за мен като подпиша отказ.И така дадоха ми направление за неврол.,които пьк да ни изпрати на комисия.Мин. няколко часа и ми хрумна друг вариан.Обадих се на джипито и я попитах сьгласна ли е да ми помогне и тя  веднага ме пита-"искаш да ги впиша ли?".Да,отговорих,пьк аз ще бьда "коректна" спрямо нея.На др. ден се видяхме в кабинета и пред сестрата/джипито не се притесняваше от нея/ се разбрахме септември мес. да бьдат вписани.Казах им,че предпочитам да дам пари на тях вместо за глоба.Е,джипито спомена,че полиото сега е изчистено и колко цигани имало болни,но НЕ СЬМ ОЧАКВАЛА,че ще ме разбере и че няма да се опита да ми повлияе по някакьв начин.Каза,че ми влиза в положението,нищо,че тя не на моето мнение.А иначе таях надежда,че ще ми помогне.До мин.год. исках да ми сложи тетанус,защото бях бременна когато трябваше и изпуснах 1 прием.Няколко год. си го исках този тетанус пьк тя все ми отказваше,а последният пьт ми каза,че няма нужда да ми го слага.И сега,когато знам,за "ефекта" от ваксините разбирам,защо ми е отказвала.Значи тя е искала да ме предпази,но не ми каза защо естественно.За сьжаление по друг начин стои вьпроса с децата.Извинявам се за дьлгият пост.Вярвам,че няма да отметне .Пьк и с мен на глава не може да се излезе.Имам намерение при следващото посещение при нея да и оставя 1 диск с филмите за ваксините.И тя ще го гледа сигурна сьм.

# 865
  • Мнения: 5 500
НИе учим години , за да започнем да правим правилен подбор на лекарствата да речем .

Така е учат да поставят диагнози и да изписват лекарства, така като някой е написал някъде, че е правилно.
Да, учат ги да изписват лекарства и после им плащат за това, че са ги изписали и ги водят в Париж, Атина, Милано...както и им превеждат по някоя друга четири цифрена сума в сметката.

# 866
  • Мнения: 4 150
Цитат
Париж, Атина, Милано...както и им превеждат по някоя друга четири цифрена сума в сметката
.
Далеч си от истината. Mr. Green
Бахамски острови,Карибик,Хаваи....и сумите понякога са с над 3 нули.

# 867
  • Мнения: 5 500
Цитат
Париж, Атина, Милано...както и им превеждат по някоя друга четири цифрена сума в сметката
.
Далеч си от истината. Mr. Green
Бахамски острови,Карибик,Хаваи....и сумите понякога са с над 3 нули.
Е, аз за Бг говорех Laughingпри вас са на по-високо ниво нещата Mr. Green

# 868
  • Мнения: 4 370
Афродита, сериозно ли говориш?! За всички ли се отнася или само за някои с по високи титли и в по реномирани здравни заведения?

# 869
  • Мнения: 5 500
Афродита, сериозно ли говориш?! За всички ли се отнася или само за някои с по високи титли и в по реномирани здравни заведения?
За обикновените джипита като начало! На по-високите титли няма да мога да им изброя екскурзиите и сумите!
Знаеш ли, кое е най-гротеското в тази история: не им пука пред кого и какво говорят, гледат на пациента като парче месо и пълен портфейл! И са недоволни Crossing Armsискат все повече и повече, защото са изписвали много лекарства!
Дано повече хора разберат най-после, че лекаря не им мисли доброто, а само как да напълни сметката си! За това ще ти изкара от 9 кладенеца вода, ще те наплаши, че имаш нужда точно от тези лекарства и изследвания...

Общи условия

Активация на акаунт