познаваме ли си мъжете?

  • 7 227
  • 127
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 454

Направо ме убивате с тези теми и теориите които развивате в тях. Какво значи " аз на себе си нямам доверие, че на него ли" или пък "аз себе си не познавам". Айде моля ви се. Отдавам всички тези приказки на факта, че повечето сте още доста млади.

Хмм...сега май заради това изказване ще има много коментари Simple Smile
Точно защото сме по-млади...от там идва и несигурността и мнението за мъжете които не изневеряват на жените си...и обратното...
Скоро си разсъждавах с един приятел...и точно се бях притеснила за една 'вероятна' изневяра...безнадеждно попитах...'Не е честно...майка ти не изневява на баща ти...нито моята на моя...нито....'

И ето какво ми отговори той...: ' Разбираш ли, истината е, че преди години...майка ми е си е живяла в Казанлък (примерно) и е знаела , че обсегът на мъже, които да си избере е именно Казанлък...най-много Стара Загора....намира Пенчо и е щастлива...защото той е най-добрият избор...като да влезеш в магазин с малко избор...имаш две възможности - избираш едната и си тръгваш щастлив, сигурен , че си направил добрият избор...Ситуацията в наши дни...обсега на подходящи мъже е разшрен...Аз се срещам с Кирил от Пловдив...всичко е страхотно..., но...отварям скайп и започвам да си пиша с Педро от Бразилия...и почвам да си мисля...дали Педро не е по-добър...дали с него няма да се чувствам по-добре, дали той няма да ме направи по-щастлива?...и започваш да се луташ...и докато се луташ...времето минава...Също като да влезеш в магазин с огоромен асортимент...влизаш...и каквото и да си избереш...на излизане се чувстваш прецакан , защото не си сигурен дали вътре няма да има по-добро...и не си опитал от всичко...и тогава ти се иска да опиташ от всичко....'

И как да си сигурен тогава...и в какво да си сигурен...
Няма да пиша повече , че стана много дълго
Извинявайте

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
 newsm78 Дали го познавам наистина?Мисля си , че да!Дано не греша , но 13 години се доказваме и се опознаваме и все си мисля , че лоши навици и черти щях ди ги науча много по рано , но все пак всичко очаквам от всеки , та дори и от себе си  Joy Joy Joy

# 107
  • Мнения: 3 818

Това е така, обаче. Ето например аз съм такъв тип човек, че винаги се стремя към едното. Не обичам да съм раздвоена във всяко едно отношение и винаги търся онова, което отделя едното от всички останали. Не мога да имам повече от една любима група например, нито мога да си представя да имам повече от един любим мъж Wink. Така е било винаги - когато намеря едното, автоматично елиминирам всичко останало. И не си мисля, че съм прецакана, нито пък дали няма да има нещо по-хубаво. В момента, в който направя своя избор, съм убедена, че това е Моят избор и оттам нататък преставам да си задава екзистенциални въпроси дали е наистина. Освен ако разбира се, не се появи проблем. Simple Smile
По тези причини аз нямам потребност от изневяра. Нямам потребност да търся друго. Нито се притеснявам, че Педро от Бразилия може да се окаже по-куул.  Laughing
Дотук добре. По теорията на вероятностите, твърде вероятно е да има още хора, които да имат подобна нагласа към живота. Просто статистически е невъзможно да съм единственият такъв екземпляр на земята Laughing Също така твърде вероятно е да има и такива мъже. Което означава, че е твърде вероятно и да има мъже, които не се опасяват, че Изаура от Бразилия е по-готина от тяхната жена Wink

И за финал - това, че родителите ни не са имали избор и затова не са изневерявали - хич не го вярвам. Изневери е имало и тогава. Но се е шушукало само за тях и всичко е било потулвано и покрито. Докато сега е вече едва ли не задължително и част от живота ни да го правиш. И всички говорят за това открито и спокойно. Simple Smile

# 108
  • Мнения: 1 454
HIhihihihih, много се смях Simple Smile
Особено за Изаура и Педро...трябва да се съберат Wink

Съгласна съм и с това мнение...и с моето си...хмм, раздовена съм отново Wink

# 109
  • Мнения: 2 716
Fairy коя е любимата ти група?

# 110
  • Мнения: 17 410
Хаха! "ИМа ли недосегаеми мъже", помните ли я таз темичка, а? tooth Не съм чела назад, направо отговарям: Не, не съм сигурна, което не означава, че ми изневерява.

# 111
  • Мнения: 2 716
Хаха! "ИМа ли недосегаеми мъже", помните ли я таз темичка, а? tooth Не съм чела назад, направо отговарям: Не, не съм сигурна, което не означава, че ми изневерява.
Да.
Но там ставаше дума за това, че авторката вярваше, че мъжът й е само неин.
А тук - доколко вярваме на сивото вещество в главите си.
Няма значение дали мъжете ни са ангели или "гяволе рогати" - въпросът е НИЕ дали ги познаваме.
Ти не си сигурна, че го познаваш ли?

# 112
  • Мнения: 17 410
Може, Знат, мене що ми се сляха двете теми... Mr. Green
Да, не съм сигурна, че  го познавам. ОБаче на тоз е тап клоня към сигурна, че е само мой. Сега да не ми изскочи някоя негова бивша, настояща или бъдеща само...

# 113
  • Мнения: 3 818
Fairy коя е любимата ти група?

Не се хващай за групата пък ти  Laughing
Дадох я за пример, мога да дам примери с много други такива неща от живота си, просто с годините съм забелязала, че ако се появят две неща от един и същи тип, не мога да мирясам, докато не елиминирам едното Laughing

Иначе групата, за да задоволя любопитството ти, е Куин Wink

# 114
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 924
Познавам го повече отколкото ми се иска, но пък моментите, в които реагира неочаквано за мен почти винаги ме карат да го обичам още повече.

Затова дали ми изневерявал, изневерява или ще изневерява хич и не мисля. Като ми дойде на главата - тогава! Но съм далче от мисълта, че ако почувства нужда да го направи е длъжен да се съобрази с мен и да си натиска парцалите, защото е обещал вярност в ритуалната зала.

Всъщност се оказва, че точно в ритуалната зала се лъже повече отколкото в съдебната Mr. Green

# 115
  • Мнения: 2 716
Fairy ,ти наистина заковаваш с избора си. Куин  Whistling ooooh!

Дренка, смятам (продължавам да смятам), че ако мъж изневери, ще му проличи. Хеле пък след N години брак. И съпругата муще го усети (ако и да не иска да го хваща). А тук всички започнаха да бягат като ощипани, че видите ли...... не си познават стоката.
Айде де.  Joy

# 116
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Но съм далче от мисълта, че ако почувства нужда да го направи е длъжен да се съобрази с мен и да си натиска парцалите, защото е обещал вярност в ритуалната зала.
Правилно Peace
Човек трябва да е верен първо на себе си.

# 117
  • Мнения: 19
със  всеки следващ случай на сдърпване все изниква нещо, което до сега не съм забелязала. не знам до коло го познавам.

# 118
  • Мнения: 940
Аз знам, че моя мъж не кръшка. Това обаче не ме спира да се изненадвам от нещо ново около него и неговото поведение от време на време...Двете неща нямат нищо общо.

# 119
  • Мнения: 17 546
Изследвам личността на моят мъж вече 20 години. Познавам го по-добре от самия него. Нека не ви звучи твърде високопарно. Има подробности, от поведението и характера на мъж ми, които не смятам да споделям тук, но дори той понякога не е сигурен в реакциите си толкова, колкото аз съм наясно как и защо постъпва по един или друг начин.

Общи условия

Активация на акаунт